Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

BMW nije regularno parkiran. Mislim da se to zove "nepropisno koristi parking mesto".

Moje mišljenje (a ne znam kako je to pravno definisano) je da Grad (Parking servis) nije dužan da svako parking mesto prilagodi svakom vozilu. Uzmimo za primer neki Hamer. On se ne može parkirati propisno na većinu parking mesta zbog svoje širine. Drugi primer može da bude ona limuzina za svadbe.

Gde da se parkiraju takva "vanstandardna vozila"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384961#p384961:1sb4c9oi je napisao(la):
Bulbulderac17 » 09 Мај 2016 01:27 am[/url]":1sb4c9oi]Gago ne verujem da je za osobe sa invaliditetom vec je rezervisano mesto.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Извињавам се, учиниломи се да је место за особе са инвалидитетом, јер са леве стране возила као да је већа ширина простора да особа може комотно да изађе из возила. Види се мало испод задњег браника и то ме преварило.
 
astrodule":191onifu je napisao(la):
BMW nije regularno parkiran. Mislim da se to zove "nepropisno koristi parking mesto".

Moje mišljenje (a ne znam kako je to pravno definisano) je da Grad (Parking servis) nije dužan da svako parking mesto prilagodi svakom vozilu. Uzmimo za primer neki Hamer. On se ne može parkirati propisno na većinu parking mesta zbog svoje širine. Drugi primer može da bude ona limuzina za svadbe.

Gde da se parkiraju takva "vanstandardna vozila"?
BMW je parkiran u okviru linija parking mesta

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Kokoška, napirlitana na sred raskrsnice ostavlja kola, još istrča ispred autobusa, stao je čovek na par centimetara od nje i vrata automobila, mrtva ladna ode u parfimeriju, još iznervirana što je ovaj vozio autobus baš tuda gde je njoj zgodno da parkira....

 
Краља Милана. Остави ауто и уђе у зграду.

20160510_102453_zpsteelnxwb.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385151#p385151:1wbwvhy8 je napisao(la):
astrodule » 10 May 2016 07:59 am[/url]":1wbwvhy8]Nije, jer mu zadnji levi deo prelazi preko linije.

Poslato sa telefona

BMW je propisno parkiran, krivica je parking servisa sto dimenzije nisu prilagodjene svim tipovima automobila.
Jednostavno iscrtali su velicini parkinga u milimetar, a auto sam po sebi je predugacak.
Prema zakonu o saobracaju parking mesto moze da postoji na trotoaru samo ako ostavlja 1.5 metara prostora za pesake i to ne uz kolovoz.
Parking servis je ovde debelo kriv, pa treba da plati i GSP-u i Vlasniku automobila i kaznu sto je uopste iscrtao parking mesto na mestu gde to ne sme da uradi.
 
ne postoji mera kojom je to definisano. Dimenzije parking mesta su kao da svi voze fice, a necesto smo svedoci da na pojedinim parkinzima, ljudi ne mogu da izadju iz vozila. Trendovi i automobili se menjaju kao i njihove dimenzije. Zakon to nije ispratio, a pogotovo to nisu ispratili sa dimenzijama za parking mesta.
 
Ja razmišljam kao matematičar, a to znači, poštujući tvoju logiku, da svako mesto mora da bude veliko kao najveći registrovani automobil u Beogradu.
Realno to nije moguće.

Poslato sa telefona
 
astrodule":1flt02em je napisao(la):
Nije, jer mu zadnji levi deo prelazi preko linije.

Poslato sa telefona
Ne bih rekao da prelazi nego da je nas liniji.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pa gresis, postoje standardi za automobile i oni se zbog sigurnosti i komfora menjaju. Ne kazem da sam ljubitelj lumizina od 5 metara, ali cinjenica je da postoje. Parking mesta prosto moraju da ispostuju neke standarde.
Zasto bi njegov auto bio diskriminisan u odnosu na bilo koji drugi auto, a cak je i zakupljeno mesto.
Problem ne lezi tu, cinjenica je da su dimenzije parkinga male, hteo ti to da priznas ili ne. Prodji kroz ulicu Klare Cetkin, pa pogledaj kako ljudi ulaze u bilo koji od automobila. Meni je to ponizavajuce. Realno je da su parkinzi pravljeni kao da svako vozi jugo, a standard je vec godinama drugaciji.
Na kraju krajeva, parking mesto je iscrtano protivzakonito, jer ne ostavlja 1.5 metara za pesake, pa cela ova prica opet pada na parking servis. Ubudzili su parking gde mu mesto nije.
 
Apsolutno se slažem da su parking mesta ubudžena i tamo gde nisu po standardu i da su okupirala mesta i gde ne sme (baš tih 1.5m).

Mogao bi neko da premeri sva sumnjiva mesta i podnese tužbu protiv Parking servisa. Verujem da bi i advokati tu fino zaradili.

Ja se zalažem za skupa parking mesta u centru i garaže i proterivanje parking mesta sa trotoara, ali to je za neku drugu priču.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385231#p385231:16maedy3 je napisao(la):
Galeks » 10.May.2016/4:12 pm[/url]":16maedy3]
...pa pogledaj kako ljudi ulaze u bilo koji od automobila. Meni je to ponizavajuce. Realno je da su parkinzi pravljeni kao da svako vozi jugo, a standard je vec godinama drugaciji..
Probao neko da parkira na Tosinom bunaru? Cesto parkiram tu kada idem na voz i mesta su pod 90* sa visokim ivicnjacima i na svaka dva-tri mesta ide jedno drvo, a mesta su iste velicine tj. nije napravljen veci razmak tu gde je drvo vec je na racun parking mesta posadjeno...
 
Ž. stanica Tošin bunar vapi za pravim parkingom. Sa proširenjem Tošinog bunara, Blokovi postaju mnogo bliži.

Mesta ima da se napravi, ali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385246#p385246:e76n299l je napisao(la):
astrodule » 10 May 2016 04:29 pm[/url]":e76n299l]Apsolutno se slažem da su parking mesta ubudžena i tamo gde nisu po standardu i da su okupirala mesta i gde ne sme (baš tih 1.5m).

Mogao bi neko da premeri sva sumnjiva mesta i podnese tužbu protiv Parking servisa. Verujem da bi i advokati tu fino zaradili.

Ja se zalažem za skupa parking mesta u centru i garaže i proterivanje parking mesta sa trotoara, ali to je za neku drugu priču.

Slazem se, i da tacno je, to je druga tema, pa da ne sirimo :)
 
Dušan i Dušan (Marka žvaka) su pravili prilog o parking mestima na Novom Beogradu. Neverovatno je kako niko od aktera ove priče ne ume da sagleda problem iz perspektive suprotne strane. Moje mišljenje je da je istina negde na sredini.
https://youtu.be/epxLqjWmLDM

Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385334#p385334:2dwqlfr0 je napisao(la):
becks89 » 10 Мај 2016 11:01 pm[/url]":2dwqlfr0]Ovako nešto? :D
AR-309119999.jpg
Овако нешто има код нас и урађено је много боље.
Код царинског терминала код Паркинг сервиса, а прекопута Кванташа или ти Велетржнице, је урађен перфектан паркинг за камионе.
Слике су од 01. марта о.г.
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Bulevar kralja Aleksandra..
Parkiran na trotoaru..
Poruka je jasna. Ja sam pandur i zato mogu ovde da stanem..
 
20160512_102446.jpg

pauk u akciji kod prekrsajnog suda
20160512_103904.jpg


20160512_103920.jpg

i ovo cudo staje na parking
20160512_162236.jpg

standardno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385990#p385990:2kdp4s64 je napisao(la):
direktor » 14 Мај 2016 12:33 am[/url]":2kdp4s64]
20160512_102446.jpg

pauk u akciji kod prekrsajnog suda
Од оволиког града паук је нашао баш ту да интервенише :kafa:
 
Pauk treba da nosi vozila koja ometaju normalno odvijanje saobraćaja ili stvaraju nepreglednost pešacima ili blokiraju trotoar.

Za ovakve slučajeve samo treba da se stavljaju čestitke.

Ovo je uzaludno trošenje pauka pored toliko prekršaja u centru grada.

ps: da li pauk dolazi samo po pozivu? Ja bih uveo da pauk sa ovlašćenim licem ide nasumice centrom grada i uklanja vozila koja smetaju.
 
Vrh