Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Nisam znao za taj zahtev (da se dozvoli parkiranje svuda gde nema znaka zabrane). Ko je to predložio?

Ne smetaju meni toliko vozila stanara unautar stambenih blokova. Svi smo se već navikli na njih. Problem su oni što "na kratko" upale sva 4 u ulici kuda prolaze autobusi, kao i oni što se penju na trotoar ispred kafića, kladionica i sličnih lokala i prema njima treba primeniti nultu toleranciju.
 
Булевар Милутина Миланковића (у задњем плану се виде Мерцедеске):

image2920.jpg


Има ту добар ресторан, свратио орган на прехрамбену интервенцију ...
 
DNO!

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/546103 ... stio-VIDEO

RIGOROZNO Kaznili čistača ulice jer je prešao van zebre dok je čistio!
Mateja Beljan | 28. 03. 2015. - 12:59h |

Amet Huseinovski marljivo je čistio okretnicu Studentski trg, kada ga je trgao strogi glas saobraćajca: "Daj ličnu kartu". Neverovatno, ali Amet je kažnjen na radnom mestu, i to zato što je prešao van pešačkog prelaza kako bi očistio deo ulice čije je održavanje u njegovoj nadležnosti.

Boreći se sa košavom koja je pre neki dan raznosila smeće na sve strane, "uhvaćen" je kako prelazi Studentski trg van pešačkog prelaza.

- Odmah sam znao o čemu se radi. Ipak, deset godina radim ovde i nikada mi se nešto slično nije desilo. Najpre sam rekao da mi je lična karta ostala u baraci, ali on je rekao "Daj ličnu ili ću da te vodim u stanicu 29. novembar". Šta sam mogao da radim nego da dam – priča Huseinovski.

Uzalud mu je skretao pažnju na svoju fluorescentnu narandžastu uniformu i objašnjavao da on ne može svaki put da traži pešački prelaz da bi obavljao svoj posao.

- Njega to nije zanimalo. Imao sam priliku posle i da se sretnem sa njim, a on je rekao da ne deli ljude na to ko ima uniformu, a ko ne. Naš posao je takav, mi moramo da idemo levo i desno, ne gledamo da li je zebra ili nije, ali nikada ne idemo ispred automobila. Taj dan nije bilo kola kada me je zaustavio – priča Huseinovski.

Kako kaže, boli ga jer to može da zadesi sve njegove kolege.

- Tih 2.500 dinara ako platim kaznu u roku od osam dana su, takoreći, dve dnevnice. Ali nije mi baš toliko bitno za 2.500 ili 5.000 dinara. Bilo mi je glupo kako može da me kazni ako ja radim tu – razočaran je čistač.
 
strašno. Baš pre neki dan slušam o lekaru koji je kažnjen 300 000 dinara jer je pisao u kartonima preko linije.
Kude ide ovo društvo?
 
Ако се овако иживљавање двоструке примене прописа настави, биће крви на улицама.

Руководеће главе се арогантно зајебавају са народом који је већ дошао до мере опасних друштвених немира.
 
Који електронски картони. Инспекција кажњава приватнике ако немају обичне картоне. А тек у ДЗ.

Код Универа у Нехруовој. Овако је већ годину и по да преко целог тротоара пајсери паркирају од поломљене рампе маркета до пешачког. Обострано. Коментар комуналне је: "Па то је због продавнице."

f0gGD6JZj
 
vladimir79":38fwri4c je napisao(la):
..... Коментар комуналне је: "Па то је због продавнице."

f0gGD6JZj


Pa naravno da je "zbog prodavnice" kada su dozvolili podizanje tri supermarketa jedan do drugog, a u svakom rade po tri-četiri kase (u Univeru koja kasa više, ali ne sve, kao u početku). Kakvi su to mozgovi...
A tek kada se dovozi roba, to su kolone kamiona i kombija na kolovozu...
 
Пре две године није било никога, чак је и радила рампа увече. Паук носио са паркинга оне који нису дошли у радњу по налогу маркета. Онда је рампа разваљена, из околних зграда се паркирају. Па су почели са два точка да се паркирају, па са четири и на крају укосо целом ширином тротоара. Што је највећи парадокс то раде и када на самом паркингу има барем десетак празних места.
 
Cini mi se da je u Zemunu kod Muhara iznad pumpe malo
 
Јутрос је "Београд пут" постављао стубиће на тротоару у Држићевој улици са леве стране (гледано према Рузвелтовој улици). И било је време, јер су се сви ту паркирали преко целог тротоара упркос постављеном знаку за забрањено паркирање (чак и возила АМСС-а који се налази ту у близини).

Директоре, да није ово реализације још једног од твојих захтева Секретаријату за саобраћај? :)
 
Djordjem":10evvj2d je napisao(la):
На излазу из Ваљева (где је дозвољена максимална брзина 70 км/час) тип у сивом Аудију А6 је јурио као помахнитао и свакоме на кога је наишао је прво до бесвести блицао, а онда када то не би дало резултат би упалио трепћуће плаво-црвено светло иза ветробрана. Ишао је сам, љутитог израза лица, у аутомобилу није било никога осим њега. Нешто сам размишљао да није можда лажњак неки (са светлима купљеним на бувљаку :) ), јер је светла гасио одмах чим би некога заобишао.

Послаћу слике полицији да видим да ли ће бити љубазни да провере да ли је то стварно неки аутомобил који има право на то или неки фолирант.




Поводом моје пријаве саобраћајној полицији да провере овај аутомобил и возача који је возио као манијак, добио сам крајем прошле недеље одговор у којем се (цитирам најважнији део, остало је препричавање моје пријаве) каже:

"С тим у вези обавештавамо Вас да су извршене провере наведеног возила, којом приликом је утврђено да предметно возило припада возилима наведеним у члану 106, односно члану 108. Зкаона о безбедности саобраћаја на путевима, тако да се исто може сматрати возилом са правом првенства пролаза, т.ј. возилом под пратњом, односно да може користити уређаје који дају светлосно – звучне знакове.

Такође Вас обавештавамо да је Ваш поднесак прослеђен државном органу коме је наведено возило дато на коришћење."
 
Djordjem":2st2yx3t je napisao(la):
Djordjem":2st2yx3t je napisao(la):
На излазу из Ваљева (где је дозвољена максимална брзина 70 км/час) тип у сивом Аудију А6 је јурио као помахнитао и свакоме на кога је наишао је прво до бесвести блицао, а онда када то не би дало резултат би упалио трепћуће плаво-црвено светло иза ветробрана. Ишао је сам, љутитог израза лица, у аутомобилу није било никога осим њега. Нешто сам размишљао да није можда лажњак неки (са светлима купљеним на бувљаку :) ), јер је светла гасио одмах чим би некога заобишао.

Послаћу слике полицији да видим да ли ће бити љубазни да провере да ли је то стварно неки аутомобил који има право на то или неки фолирант.




Поводом моје пријаве саобраћајној полицији да провере овај аутомобил и возача који је возио као манијак, добио сам крајем прошле недеље одговор у којем се (цитирам најважнији део, остало је препричавање моје пријаве) каже:

"С тим у вези обавештавамо Вас да су извршене провере наведеног возила, којом приликом је утврђено да предметно возило припада возилима наведеним у члану 106, односно члану 108. Зкаона о безбедности саобраћаја на путевима, тако да се исто може сматрати возилом са правом првенства пролаза, т.ј. возилом под пратњом, односно да може користити уређаје који дају светлосно – звучне знакове.

Такође Вас обавештавамо да је Ваш поднесак прослеђен државном органу коме је наведено возило дато на коришћење."
Pa eto, razresili su ti dilemu - nije laznjak !
:D ;)
 
Јуче (петак-03.април о.г.) мало напета ситуација, колега и ја идемо на састанак и у Кнеза Милоша код хотела Ексцелзиор из оне мале уличице (Лазаревићева) излази сиви СУВ-ићћћ са олимпијским круговима Q5. Бахати крелац уместо да скрене десно, јер тако једино и може, покушава левим скретањем и пробијањем кроз колону возила (а била је баш гужва у 11:02 часова) да скрене лево у Кнеза Милоша :bash: . Ту је, као што знате, пуна бела линија ширине пола метра, што се и види на гугл "уличном погледу" https://www.google.rs/maps/@44.809733,2 ... !1e1?hl=sr, али ето, шта рећи, бахатом је тешко да иде мало около.

Колега га није пустио, као и остали у колони испред нас, па је покушао изнуђивањем, мало се залетео према нама и зауставио тик уз крило, и још се бунио и легао љутито на сирену, како га нико не пушта !!!

Извадих апарат и овековечих бахатог, а и он кад је то видео, брже боље извади мобилни па је и он нас (посебно мене као сувозача) и регистрацију кола, овековечио. Колико сам видео и после нас неколико њих га није пустило.
Ето докле по неки пут иде људска бахатост, глупост и безобзирност.



 
И после Шоми најгори од свих, нема пуштања и тачка па макар булдожер возио. :gobb:
 
Гага":3a32xtcj je napisao(la):
Јуче (петак-03.април о.г.) ...

Да имам времена и неки крш од аута у таквим ситуацијама бих га најрадије ударио са бочне стране, па после нека чекамо полицију заједно четири сата и нека се чеше после што га је мрзело да поштује обавезан правац кретања.

Такве ситуације су честе на углу Масарикове и Ресавске, где људи ем што скрену лево из Масарикове у Ресавску, него још после из Ресавске одмах десно или лево у Краља Милана, дакле дупло кршење знакова обавезног правца.
 
Vrh