Šta je novo?

Avijacija - razno

Brojka koju vidis pod 'range' na specifikacijama je maksimalni dolet sa punim rezervoarima i pri MTOW, cini mi se i da je parametar na nivou mora, ali nisam siguran za to. Kao sto sam i na drugoj temi napisao, to je samo maksimalni dolet u teoriji, ali je koristan uvek manji. Koliko je tacno manji - to se ne zna.

Verovatno se to proracuna,da ne bude buum. Pade mi na pamet,posto sam na nasao da su neki preleteli ohoho preko tog deklarisanog.
 
Verovatno se to proracuna,da ne bude buum. Pade mi na pamet,posto sam na nasao da su neki preleteli ohoho preko tog deklarisanog.
To sve zavisi, mozda su leteli bez putnika, pa su imali veci dolet. Ako je bio ferry let, mozda su imali dodatne rezervoare. Od konfiguracije u kojoj lete drasticno zavisi dolet.
 
@lukakaludjerovic Izgleda da je ovaj DC-9 bio dobro namunjen.

DC-9-30.gif
 
Kakav je to let bio? Ovakav let sa DC-9 nije moguc ukoliko je na letu bilo putnika. Bili bi potrebni i dodatni rezervoari.
 
Путници не могу да лете ако су ти резервоари уграђени?
 
DC 9-33 CF,teretnjak,isao je da ga pretvore u limenke. Nema druge nego da su mu dodali tankove za taj poslednji leg koji je skoro duplo veci od max doleta.
 
800 miliona majica za jedan boeing 737 od 98 mil $. To znači 1 majica kosta 12centi

Koliko čitam cena jednog C919 se popela sa planiranih 50mil $ na 101mil $.
 
Па, кад истисну Боинг са тржишта могу да продају за колко хоће
 
Ih, pa lakše je za 'transfer tehnologije' (industrijsku špijunažu) kad su ti došli u goste...
 
TASS
forwarded from TASS / Moscow
❗A temporary restriction on the presence of any aircraft has been introduced in the Moscow air zone. This was reported to us by the emergency services.
 
Krenuo na more, nasukao se na aerodromu. Večernji let u 22:40 pomera se za sat i po, jer nevreme. Napolju obična kiša, normalan vetar... Da se ne bace, pozz iz Kelna.🙂
Хвала на фоткама!

Не био лењ, погледам METAR (и TAF), има кумулус чучи изнад аеродрома, само је сакривен овим нижим стратусом, личи да ће да се појачава у наредних пар сати, па се тек после стишава. Желим ти да се брзо разиђе и леп одмор!
 
Vrh