Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

To m i je ideja vodilja.
visoko=superishka
nisko=sranje
Zivio drug toranj !
 
^^^^ Na kojoj visini bi trebalo da se gradi autoput .. da bi bio 'superiška'?

Takav stav je van svake logike, jer pitanje mogu da postavim i za nap. stadione,mostove,..
 
Ne verujem da je creme-nadlle mislio na autoputeve, vec vise na projekte zgrada. :D mada je stav stvarno "malo" predefinisan
 
Stvarno cemu tolika teznja za pedesetospratnicama?
Niti jedan znacajniji evropski turisticki grad (Pariz,Rim,Barselona,Prag,London,Amsterdam,Berlin...) nije prepoznatljiv po visokoim zgradama.Ako se i grade to se uglavnom gradi na periferiji kao La Defense u Parizu,Levent u Istambulu...
To su kompleksi na drugim poljima,pa ajde da pokazemo da bar imamo najveci.
Koga to turisticki zanima moze do Azije ili Amerike gde se svaka veca provincija otkida u visinu.Primer Dubaja vise lici na Disnyland nego ozbiljnu metropolu.U Nemackoj je Frankfurt takav jedan primer,gde i pored svih svojih solitera vazi za jedan od ruznijih gradova.
Licno nisam protiv 50+ gradnje,ali ne po svaku cenu samo da bi bili bolji od komsija.Za same turiste (mada se grad pravi i sredjuje prvenstveno zbog svojih stanovnika) jedna Skadarlija ima vise znacaja nego 10 Besix tower-a
 
Beograd je prirodno i istorijski podeljen grad, pa je samim time idealan za gradnju u visinu. Novi Beograd nema nikakve dodire sa istorijskim celinama, a sto je jos bolje, u ravnici je, dok je pak stari Beograd na brdu, tako da bi se prostirao fenomenalan pogled na NBG. Mnogi gradovi su cak i unakazeni tim bumom gradnje u visinu, pa su mnoge istorijske cetvrti najjednostavnije porusene.
Na NBG se lokacija sama nudi za tako nesto, a da pri tom istorijsko nasledje ostane netaknuto.
Sa druge strane, zemljiste je limitirano i samim time skupo, tako da bi trebalo da se optimalno iskoristi.
Da li cemo na kraju zavrsiti sa 50+, ili sa vise zgrada 30+ ili pak sa necim trecim, ostaje na investitorima...
 
... a pošto investitori vode računa gde će da ulože novac, preporučujem
da kupe hotelsko-ugostiteljsku firmu 'Avala', jer kad se izgradi Toranj
biće posetilaca koliko hoćeš ( neki će doći i žičarom). ..Firma ima :
1. hotel 'Avala' ......... 983kvm
2. 'Mitrovicev dom' .. 410kvm
3. pan.'Beograd' .......620kvm
4. res.'Lipovica' ........ 556kvm
5. mot.'1.000ruža' ..1.400kvm
6. parcele ............ preko 8ha
 
Prodato ... većinski vlasnik fižičko lice sa ~74%.

Ništa nije uložio u objekte, možda čeka 'strateškog partnera'. ;)
 
Joj, nadajmo se (evo sada cu malo da kukam) posto je ono gore u, na zalost, jako losem stanju, a potencijala ima jako puno! U principu u Beogradu nigde nema vise turista nego sto ih ima na Kalisu i na Avali (organizovane ture).

Mislim da je Avala nebruseni dijamant...
 
creme-nadlle":ijcvca75 je napisao(la):
visoko=strava...
nisko=sranje
Prošli put je 'visoko' bilo 'superiška', a sad je 'strava' ?!

Jel 'strava' bolja ili gora od 'superiške'. ? ...
 
Ma deckonja, mogu reci, spamuje.. nabija sebi postove mantrajuci non-stop jednu te istu plitku ideju nevezano za razgovor koji se vodi...

Bas ce biti kul kada opet krenem smederevcem ka gradu, a levo od mene Avala, a na Avali toranj... Koliko dugo nisam video taj prizor, skoro i da sam zaboravio kakav je.... Nadam se da ce ga ovog puta adekvatno osvetliti, tako i da nocu motri na grad ;)
 
U Nemackoj je recimo normalno da svaki grad ima TV toranj i gore se obicno nalaze neki kafici ili restorani tako da ima i dosta turista. Ulaz se Boga mi dobro naplacuje.

S obzirom da nas toranj po prvi put (u novijoj istoriji) preuzima takvu ulogu, nadam se da ce sve to glatko da ide i da ce taj kafic gore stvarno biti "hip" mesto!
 
Jel može da se betonira po ovakvim vremenskim uslovima? Jel planirate uskoro da skoknete do Avale? :)
 
Može da se betonira i ispod nule, pogotovu u Sibiru :)

Dodaju se aditivi za beton kod takvog betoniranja, ali ne verujem
da će na Tornju betonirati isppod -2-3'C ... ne treba rizikovati.
 
Авалски торањ на ногама
Новац није споран.
Обезбедили смо пет милиона евра ове године и наставићемо да финансирамо изградњу и следеће године.
Извођач добро обавља свој посао, казао В. Илић, мин. за инфраструктуру, приликом обиласка градилишта.

Авалски торањ, један од симбола Београда који је срушен у бомбардовању НАТО априла 1999. године, полако,
али сигурно расте ка висини од 203 метра. Без обзира на то што су неповољни временски услови узроковали
кашњења послова на спајању „ногу” торња, надлежни из грађевинске фирме „Ратко Митровић – Дедиње”,
извођача радова, тврде да ће то надокнадити и објекат завршити до октобра 2008. године.

– Магла, ветар и снег нису нам дозволили да до краја овог месеца завршимо спајање „ногу” торња како смо
планирали. Ово су најзахтевнији и најкомпликованији радови. Планирамо да за 20 дана спојимо „ноге” и
пређемо на изградњу „стабла” торња. Задовољни смо, јер се ради квалитетно и у складу са предвиђеном
динамиком – рекао је Горан Миловановић, технички директор „Ратка Митровића – Дедиње”.

Поводом обележавања годишњице од почетка обнове торња, градилиште су јуче обишли чланови
Управног одбора за изградњу Авалског торња и Оља Ивањицки, сликарка, која је подржала ову идеју.
Велимир Илић, председник Управног одбора и министар за инфраструктуру, истакао је да нема проблема
када су у питању финансијска средства.

N_Xty1TnoZRcAI4rk8eLZvfj517I7n4g3j8kY.jpg


– Новац није споран. Обезбедили смо пет милиона евра ове године и наставићемо да финансирамо
изградњу и следеће године. Извођач добро обавља свој посао. Међутим, морамо убрзати увоз изузетно
скупих грађевинских материјала и опреме из иностранства – објаснио је Илић.

Нови Авалски торањ неће бити само атракција за туристе и заштитни знак Београда.
Његов значај огледа се и у телекомуникационом систему.

– У емисионој техници Радио-телевизије Србије имамо планове за набавку опреме. Када се торањ заврши, ако
не будемо имали антену на врху и предајнике који ће бити повезани у систем, изгледаће као да смо све ово
радили забадава. Надамо се да ћемо са постављањем челичног врха подићи и антенски систем који ће
омогућити да торањ проради и у телекомуникационом смислу – рекао је Радиша Петровић, извршни директор емисионе технике РТС-а.

Укупна вредност обнове Авалског торња, порушеног у бомбардовању НАТО 1999. године, јесте осам мil. евра.
Пројектант је Саоб. институт ЦИП, а иницијатор и уредник акције „Изградимо торањ на Авали” је Батo Милатовић.
Politika : http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=49284
 
U sledecih par meseci cemo konstantno dobijati slike raznih politicara sa raznih gradilista. Pogotovo sa onih uspesnih! No dobro, vazno je da se gradi :)
 
Negde sam procitao da toranj kosta samo oko 5 mil.Eu.
Sto Grad ne napravi jos jedan negde na Novom Beogradu...
 
A sto i da ne izgradi? Znas li na kakve stvari daju godisnje i vece pare?
Ili bolje, nek daju zemlju jeftinije, i stave toranj u GUP. Ako onaj mladic daje 15,5 mil za prodavnicu zenskog vesa , nasao bi se neko ko ce da digne toranj za 8 mil i naplacuje vidikovac, kafanu , napravi u podnozju prodavnicu - dve sa suvenirima, kurcabocnama... Gore moze da se postave radiopredajnici, wireless itd.. Trebalo bi da ima racunice. U krajnjem slucaju, nek napravi dva platoa, jedan za restoran, drugi za padobrane i jos nek naplacuje bungee jump.
Bas bi N Bgd izgledao Seatleovito.
 
U sklopu izgradnje Prokopa je bio planiran i telekomunikacioni toranj na mestu BIP-a. Ali sve je ostalo samo na ideji...
 
dragan":1qtcbjdo je napisao(la):
Ovde je tema 'Toranj na Avali' !

O nekom drugom, budućem tornju, možemo na ' Budući projekti ...'

Preneo sam postove, a ja moje brišem ovde - da ne gušimo ovu temu.
Skretanje sa teme nije tolko strašno, a i drži se teme - telekomunikacioni tornjevi, sve teme bi bile užasno suve ako bi se 100% diskutovalo samo o onome u naslovu :cool:

Uostalom i nema šta da prebacuješ, to će da učine moderatori ako procene da je to potrebno :)
 
Ja ću ipak da se držim teme,tj. neću da pišem o tornju na N.Bgd.

Izgleda da sam navikao na red i disciplinu. :)

Po meni : neki budući toranj ( koji se ovde mašta), spada u 'Buduće projekte ..'
 
Ne znam gde se jos grade novi telekom. tornjevi .. sem mozda u Teheranu.
Mislim da je njihova upotreba danas prevazdijena.
 
Vrh