Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

Хм, ја сам се надао да је новац за обнову већ обезбеђен па сам се изненадио када сам у петак (20. јул 2007) у Политици (додатак "Некретнине") угледао оглас којим РТС објављује правила наградне игре "Изградимо Авалски торањ".

Укратко, игра ће трајати од 20.8.-17.11.2007., издаће се милион дописница по цени од 150 дин које ће се састојати из два дела, први је дописница а други ће служити као купон за бесплатну посету Торнњу када се заврши. Дописнице ће се куповати у поштама.

Циљ приређивања игре је наравно прикупљање новчаних средстава за изградњу и опремање Авалског торња.
Награде (које су обезбедили спонзори):
1. Стан у Жаркову 72,84 квм
2. Стан у Раковици 53,35 квм
3. Ситроен Ц3
4. Корал ИН Л
 
ma to je sigurno otimacina nacionalne televizije na nacionalnom nivo posto je bilo receno da je novac obezbedjen. A sad satro prave nagradnu igru
 
^^ Ma, kod nas je "obezbedjen" vrlo relativan pojam. Kao sto je i za Obilaznicu sve sredjeno i obezbedjeno, pa smo videli komentare ljudi sa lica mesta - nema ni para ni politicara!
 
Novac je verovatno i bio obezbedjen, samo je u svom putu napravio devijaciju ka dzepu nekog politicara :mad:
 
Setite se one nesretne pesmice sto su vrteli : "Svetleci toranj na Avali kad narod Srpski navali da daruje sakom i kapom" :D
 
^^ Pazi da te Velja ne cuje - kod njega je do sada Evro devalvirao 120% na godisnjem nivou, al' sad kad cuje da moze i 200%!!! :D
 
Suma novca koja se masovno skupi za početak izgradnje nekog velikog objekta nikad nije dovoljna do završetka. Kako radovi odmiču javljaju se nove potrebe a nešto novca "pojede" inflacija. Kod nas je inflacije apsolutno uvek bilo samo se njena veličina menjala. Kao sa tornjem, slična je situacija sa Hramom Svetog Save. Prikupljen je zaista veliki novac, dosta je dala i drzava, radovi su se primakli kraju ali sad novac opet nedostaje. Čudi me da SPC gradi mnoge nove crkve, na pr. ona u bloku 26, a hram tako sporo završava. I kad će najzad posle toliko decenija biti oslikani zidovi crkve Svetog Marka na Tašmajdanu.
 
^^Sto je najgore SPC i ne gradi tu crkvu u 26 bloku koliko ja znam nego su digli temelje pa ko zna kad ce se krenuti dalje...ukoliko se nesto u medjuvremenu nije promenilo.
 
Milance":280u1sm2 je napisao(la):
^^Sto je najgore SPC i ne gradi tu crkvu u 26 bloku koliko ja znam nego su digli temelja pa ko zna kad ce se krenuti dalje...ukoliko se nesto u medjuvremenu nije promenilo.
SPC me podseća na turiste na mediteranskim plažama. Ustanu ujutru u 5 da postave peškir na neku praznu ležaljku na najboljem mestu kako bi je "rezervisali", vrate se da spavaju i navrate kasnije kada je već velika gužva na svoje peškirom rezervisano mesto...
 
^^ E, Stevo, uze mi post sa tastature :D
SPC stvarno nije fer - jasno mi je da zele da sire religiju i da budu "blize" bliznjemu svomu, ali ipak, ovo sto rade je za grad katastrofa! Kod mene u kraju su gradili jednu crkvu nekih 7 godina! I to malu! Naravno, nijedna crkva, od svih onih koje su u poslednjoj deceniji podignute, nije zavrsena!

A sto se tice ove nagradne igre za toranj - ako je to nacin da se prikupe sredstva koja fale, onda super! Lepo je sto se ljudima nudi besplatna karta - time dobijaju nesto "opipljivo" u ruke! One akcije, tipa, daj pare, a nemas nista od toga su bezveze, tako da mislim da ce ova biti uspesna! Da sam dole, i ja bih uplatio 150 din, vrlo rado, i onda bih naravno u avgustu 2008 otisao do tornja i zahtevao da me puste unutra - bio on gotov ili ne! :D
 
.
Zamolio bih moderatora " Mašala Pendrek Efendija " da uvede red na ovoj temi

........ako treba i pendrekom . :D
 
Jel su betonirali noge tornja? Na pločniku ispred moje zgrade vidi se odlično Avala, a na mestu tornja vidi se kran!!! Iskreno se nadam da ću uskoro videti kako toranj počinje polako da izvire!
 
Ma cekajte samo da se RTS ovajdi od tuzbi koje salju na adrese neredovnih platisa TV pretplate.... Tijana ce da zaradi za po toranj na svakom brezuljku Bg-a:D Salim se malo, naravno. Za toranj treba velika kinta, zato su i stavili onu glupu emisiju Troanj, pa kao kinta od telefonskih impulsa ide u izgradnju... pa su bili izlili i one zlatne tornjeve i prodavali ih za grdne pare, sve u cilju vaskrsavanj tornja....

uz obaveznu strepnju da je kinta za toranj finansirala letovanje nekog "gospodina" bez vrata, ali sa kravataom, moram da kazem da mi je ipak drago da se nesto radi... za razliku od onog dingospoa koji nam je obecao brze pruge srbije..... no, ipak ne sumnjam da je i deo cementa za avalski toranj zavrsio u ploci terase nekog gradjevinskog radnika u Ovci.... je*******i ga, svako krade koliko moze....

I da "repliciram" za crkvu u bloku 26... Mrzi me da sada trazim tu temu da bih stavio jednu recenicu... Grade, bre, ljudi punom parom, u onako spooky praznom bloku Hram je bas uocljiv.... Tek sada vidim (kada uporedim sa onim "renderinzima") kolike ce biti one zgrade koje treba okolo da niknu.
 
Toranj još uvek nije dostigao visinu onog krana da bi se mogao videti kako polako izvire!!! :) Nego, jel zna neko kako napreduju radovi?
 
@Milan86

Na tornju se trenutno liju betonski nosaci i noge. tek sledece godine bi mogli da vidimo delove iznad zemlje sa daljine. Radovi fino napreduju, a mozes da vidis prethodne apdejte u projektima na ovom sajtu koje je redakcija uradila.Nadamo se da ce uskoro da izadju i novi koji ce pratiti napredak do sada.
Evo ti link sa fotografijama koje je objavio Beobuild do sada:
http://www.beobuild.net/news.php/155.html?go=projects

Sto se tice novca za toranj, nije istina da je sav novac vec obezbedjen. Mislim da je fond na pocetku izgradnje imao samo 2 miliona evra ili tako nesto. Radovi nece stati, ali prikupljanje novca i dalje traje i od donatora i od raznih akcija prikupljanja novca. Tako da ova inicijativa nije nista cudno i bice ih jos do zavrsetka gradnje.
 
Šteta što nije pogodno na Avali postaviti kamericu koja bi 24/7 snimala gradilište tornja kao što je bio slučaj na Zelenom Vencu gde je kamerica snimala gradilište i išao je live stream preko sajta Zelenog venca...
 
Milan86":2dsx3jto je napisao(la):
Šteta što nije pogodno na Avali postaviti kamericu koja bi 24/7 snimala gradilište tornja kao što je bio slučaj na Zelenom Vencu gde je kamerica snimala gradilište i išao je live stream preko sajta Zelenog venca...
Pa to je verovatno vrlo izvodljivo. Moguce je da se do sada niko toga nije setio, ali ne verujem da bi se iko tome protivio.

Mozda moze Dragan da im kaze :)
 
Ja mogu da je postavim ... na vrh silosa.

Šta dalje? ..kako bi to funkcioisalo?
 
Pa to jedino neka ultra jaka wireless varijanta ali ko je lud da to od provajdera podrzi. Mozda probati sa Informatikom posto onni imaju dosta kamerica po gradu :D
 
Za to je potrebno da se obezbedi link koji ne znam kako ce da se sprovede bez kablova. Tamo koliko ja znam jos uvek nema potrebne komunikacione infrastrukture tako da kamera i ako se postavi ne znam kako bi se umrezila.
 
pa ja sam mislio na bezicnu vezu ali je to prilicno velika razdaljina. Sve to moze da se izvede ali nije mala investicija.
 
Vrh