Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

Planiram da odem veceras na Avalu i vec pola sata pokusavam da nadjem informaciju o radnom vremenu ili kontakt telefon i ne uspeva mi. Ne bih da dodjem tamo u 20h i da mi kazu da radi do 19h...

Da li neko zna gde mogu da nadjem telefon, sajt ili bilo koji drugi izvor informacija?

oprostite OT
 
Nije OT naravno ;)

Turistička organizacija Beograda saopštila je da je Avalski toranj od danas otvoren za posetioce. Radno vreme je radnim danima od 10 do 16.30 časova i vikendom od 10 do 18 sati. Ponedeljkom ne radi.
Napravi plz malu foto reportazicu ako imas neki aparat i sl da vidimo kako to sada izgleda posle nekog vremena jel bilo nekih promena detalja i sl.
 
Igor":5e08z53o je napisao(la):
Nije OT naravno ;)

Turistička organizacija Beograda saopštila je da je Avalski toranj od danas otvoren za posetioce. Radno vreme je radnim danima od 10 do 16.30 časova i vikendom od 10 do 18 sati. Ponedeljkom ne radi.
Napravi plz malu foto reportazicu ako imas neki aparat i sl da vidimo kako to sada izgleda posle nekog vremena jel bilo nekih promena detalja i sl.
ako budem isao slikacu svojim bezveznim fotoaparatiom i to ocigledno samo spolja... :(
 
Ja sam doživeo izuzetno popizdavanje pre tornjem pre mesec dana, jer sam došao u subotu u 17:30, ne razišljajući o radnom vremenu tornja. I zamislite u 17:30 sam vraćen sa ulaza jer toranj radi do 18:00. Još radnim danom do 16:30. Pa kako misle da im dođu ljudi. Imbecili nijedni.
 
to je verovatno jer nece da placaju jos ljudi koji bi radili na ulazu/u liftovima.

Ali, bar dok je letnje racunanje vremena, treba da radi bar do 22h, sigurno je odozgo vrlo lep pogled i nocu.
 
ti ljudi stoje još pre približavanja podnožju i imaju u proseku 16 godina, a njihovo ponašanje je siguran dokaz izuzetno niske plate. Što se tiče osoblja u samom tornju ne znam koliko ih je i kakvi su, ali je činjenica da toranj posloje izuzetno nestimulativno.
 
Bio sam juce (gledali smo neku meteorsku kisu, bilo je ekstra, gomila mladih ljudi na spomeniku). Nazalost nisam slikao, ali mogu da kazem da toranj super izgleda i da je "steta sto ne radi nocu".
 
GOJE":20wv48v6 je napisao(la):
ti ljudi stoje još pre približavanja podnožju i imaju u proseku 16 godina, a njihovo ponašanje je siguran dokaz izuzetno niske plate. Što se tiče osoblja u samom tornju ne znam koliko ih je i kakvi su, ali je činjenica da toranj posloje izuzetno nestimulativno.
Meni totalno nije jsna cenovna politika. Pazi, landmark grada je to, nenormalno je da ulaz bude 50dinara. Apsolutno nenormalno. Pa na moru u CG zeton za dvogled i 1 minut gledanja kosta 1 EUR...

Ja pozdravljam to da odlazak gore bude privilegija svih, ali kad god sam otisao gore video sam na parkingu 80% dobrih automobila stranih tablica, ljudi koji su turisti, a ne domicilno stanovnistvo.

Mislim, bolje da su dali free entry nego cenu od 50 dinara. Da je bar 200 za odrasle i 100 za decu, pa da se od love odrzava okolina, put od dna do vrha, itd, itd... ali to mozda u nekoj Belgiji, Holandiji, Finskoj,... ovde ipak ne.
 
22.09.2010.
20100922162846dsc0289.jpg

20100922163307dsc0290.jpg

20100922154830dsc0206.jpg
 
Da li neko zna, da li ce avalski toranj imati dekorativno osvetljenje zbog nove godine? bilo bi bas interesantno :cool:
 
Nadam se da nece da ga dekorativno osvetle, istim svetlima ko hotel ,,Moskvu,, i skupštinu .....
 
С ТРАТЕГИЈА РАЗВОЈА ГРАДА БЕОГРАДА
Март 2011. Урбанистички завод Београда и ПАЛГО центар

Приоритетни пројекат 6.11:
Модернизација и развој телекомуникационог система
У фиксној телекомуникационој мрежи:
• Потпуна дигитализација телекомуникационе мреже;
• Повећање броја корисничких приступа телекомуникационој мрежи;
• Стварање јединствене телекомуникационе мреже различитих сервиса;
• Увођење нових телекомуникационих сервиса и услуга;
• Примена најсавременијих телекомуникационих технологија.
У области комутационих система:
• Замена постојећих аналогних АТЦ,
• Укидање двојничких и инсталацију дигиталних телефонских прикључака.
• Проширење транспортне мреже, изградњи нових оптичких каблова и система преноса
Радио-дифузни систем:•Одређивање локација радио-дифузних центара за смештај предајника и
репетитора. КДС:•Интеграција вишенаменског широкопојасног систем намењен дистрибуцији РА и ТВ сигнала, пружању šiрокопојасних интерактивних, сервиса корисницима у јединствен технолошки КДС Републике Србије.
Општа напомена:Сви наведени пројекти ће као извор финансирања користити средства јавних предузећа
која управљају системом (према програму развоја) уз евентуално ангажовање међународних фондова.
 
Imam nekoliko turistickih pitanja :|
1.koliko kosta cena karte od Banjice do podnjozja Avale GSP?
2.Koliko kosta cena karte od podnozja do Tornja GSP?
3.kolika je cena ulaznice?
4.koliko sme da se vremenski boravi na tornju?
5.gde se tacno nalazi restoran a gde vidikovac na slici avalskog tornja?
x900.jpg
 
trialin":28ul37lp je napisao(la):
Imam nekoliko turistickih pitanja :|
1.koliko kosta cena karte od Banjice do podnjozja Avale GSP?
2.Koliko kosta cena karte od podnozja do Tornja GSP?
3.kolika je cena ulaznice?
4.koliko sme da se vremenski boravi na tornju?
5.gde se tacno nalazi restoran a gde vidikovac na slici avalskog tornja?
1 и 2. линија до врха Авале још није кренула, ваљда, а цена је као и свугде, с тим што је Авала у другој зони. у питању је линија 400 и мислим да иде од Бањице до врха Авале
3. била је 50 динара, не знам да ли су ишта мењали
4. нема нека обавеза, мада кажу доле не дуже од 5 минута да се не би стварала гужва. моје друштво и ја смо били летос 10 минута и нико нам ништа није рекао
5. нигде још увек, мислим да је или први или трећи осветљени ниво, нисам сигуран
 
Zna li neko kako da stignem sa GSP iz Centra BG do Banjice,stajalista za autobuse koji idu do Avale koje linije?
 
имаш са Студентског трга тролу 41 и идеш до задње станице, и тамо хваташ 401, 403, 405, 407 и 408. питаш возача када да сиђеш и у подножију си Авале
 
Sezonska linija od Trošarine do vrha Avale
L.G. | 22. 04. 2011. - 11:04h

Vozila GSP “Beograd” na sezonskoj liniji 400, počeće sutra da prevozi putnike do Avale.

Vozila na liniji 400 saobraćaće od Voždovca, odnosno Trošarine do vrha Avale.
 
Mesta za parking ima. Jedan veći malo iznad tornja kod Hotela Avala a jedan manji tačno ispod tornja. Mada osim kada je žestoga gužva, mesta za parkiranje ima sasvim dovoljno i pored puta ispod samog tornja.
 
Vrh