Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

26.04.2010. Торањ иначе не ради понедељком (као да сам на бувљак отишао :D ), па се на жалост, нисам пео...

p1010025resizex.jpg

p1010027resize.jpg

p1010033resize.jpg
 
+ za slike. Nisam bas primetio da je ovakvo dekorativno osvetlenje i ostalo. Ali, ipak ga gledam svaki dan sa udaljenosti od 30-ak km. Pa da li je ostalo?
 
Avalski toranj u Telekomunikacije
ok
Donacije 80. miliona za nj. Za uzvart korisnik tornja bi mogao da emituje sada bar jedan više program od Beogradskih TV kuća koj je besplatan tj. građani neplačaju za nj. emitovanje.
ovako plačamo kablovsku na kojoj gledamo RTS a posebno plačamo RTS pri računu za struju sve duplo nisam zaboravio ni taksu za autorstvo , uzeše i donaciju i duplu pretpatu (od kablovske i od nas) a nama po starom ko ih,,,
Kako to promeniti da Avalski toranj ne postane simbol samovolje TVa
Usput jel ima neko, da je potpisao ugovor sa TV da mora da koristi -plaća pruženu uslugu Pa kako mogu da nas tuže kada nismo pristali-potpisali ni ukom obliku korišćenje njihove usluge . Graditelji avalskog tornja su sklopili ugovor pa ako neka strana nepoštuje odredbe ... zna se A ovo ćista otimačina :bash: Imali načina puta volje želje, znanja .... ili je to tako treba , leđa su nam zguljena još malo uši da porastu i taman... :violina: :violina: :violina:
 
Ewo juce sam posetio avalski toranj predivan je pogled samo steta sto ne znam da izbacim slike na forum a postavicu video na youtube kad sam ulazio u toranj u liftu i na vidikovcu.Guzve je bilo dosta prvo sto sam cekao pola sta da kupim kartu za ulaz a isto tako posle i na prilaznoj rampi propustaju po 10-tak ljudi na svakih 2 minuta.Kazu da je dozvoljeno da se ostane na vidikovcu 15 min bio sam 40 min na vidikovcu.Lift je odlican lift boj i hostese mnogo fine upalio sam stopericu za 41 sekundu se stize ne oseca se da se vozite dosta je udoban.Inace bilo je nas 11 u liftu.sve u svemu vredi ga posetiti pa preporucujem i vamA koji jos to niste uradili. :violina:
 
Ljudi hvala za fotke, extra su :kk:

Ali koji je samo to debilizam da toranj ne radi ponedeljkom, a da to NIGDE nije naznaceno :rolleyes:
 
ovo da je dim iz tornja toranj ne bi radio odmah bi ga zatvorili cisto sumnjam da je ovo politika i da zele odmah da pricaju i plase posetioce ja sam bio u sub sve je bilo 0k
 
Скоро је свуда то обичај да музеји, и туристичке атракције не раде понедељком...потребан им је један дан за одмор, али то не могу никако бити субота и недеља. Знам да већина музеја не ради понедељком, како у земљи тако и преко.
 
Nisam još bio na novom tornju i nemam nameru da idem jer pripadam generaciji koja je uživala u otvorenom vidikovcu starog tornja. Dok se gradio novi govorili su da će biti isti kao stari a ja sam nekako predosećao da će vidikovac zatvoriti staklom i predosećaj me nije prevario. Naravno, staklo je providno ali razlika sa staklom i bez njega (samo sa ogradom) je ogromna. Vi koji niste bili na starom tornju to jednostavno ne možete da zamislite. Predlažem da se na bar jednom delu vidikovca ukloni staklo da bi se dobio čistiji i bolji vidik uz strujanje vazduha. Uostalom, svi znamo da nije isti pogled kroz otvoren i zatvoren prozor.
 
nije isti, ali je blizu savrsenog. Bio sam pre par dana gore, i mislim da je odlicno uradjeno, da nema stakla odmah bi me uhvatila jump-manija...

vazduha ima koliko hoces, buduci da vidikovac nije hermeticki zatvoren vec samo 2m u visinu, nakon toga je open-air i vetar siba kao da je sve otvoreno.

ako bas zelis, imas ovaj nivo iznad vidikovca, pa se snadji da se nadjes tamo :)
 
Na starom vidikovcu nije bili stakla ali je ograda bila masivna, dosta visoka i nikad niko nije pao preko nje ni slučajno ni namerno. Moja supruga pati od poznatog straha od visine i na Kalemegdanu nesme da priđe ogradi kod pobednika. Takvi ljudi, ukoliko bi i došli na vidikovac po izlasku iz lifta priljubili bi se leđima uz zid a na pokušaj da ih nasilu privedete ogradi ili staklu govoreći da to nije opasno otimali bi se svom snagom. Naglašavam, stari vidikovac sa ogradom a bez stakla bio je mnogo bolji. Nisam bio na Ajfelovoj kuli ali mislim da su i tamo vidikovci otvoreni. Tačno je da većina ili svi novi tornjavi imaju vidikovce zatvorene staklom ali to znatno umanjuje efekat doživljaja. Argument da se time onemogućavaju samoubice neozbiljan je.
 
Na Ajfelovoj kuli postoji sprat s staklom i sprat sa ogradom, pa ko šta voli..
 
dedinje":1whba3v8 je napisao(la):
Na starom vidikovcu nije bili stakla ali je ograda bila masivna, dosta visoka i nikad niko nije pao preko nje ni slučajno ni namerno. Moja supruga pati od poznatog straha od visine i na Kalemegdanu nesme da priđe ogradi kod pobednika. Takvi ljudi, ukoliko bi i došli na vidikovac po izlasku iz lifta priljubili bi se leđima uz zid a na pokušaj da ih nasilu privedete ogradi ili staklu govoreći da to nije opasno otimali bi se svom snagom. Naglašavam, stari vidikovac sa ogradom a bez stakla bio je mnogo bolji. Nisam bio na Ajfelovoj kuli ali mislim da su i tamo vidikovci otvoreni. Tačno je da većina ili svi novi tornjavi imaju vidikovce zatvorene staklom ali to znatno umanjuje efekat doživljaja. Argument da se time onemogućavaju samoubice neozbiljan je.
Slazem se.
 
Vrh