Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

hvala na animaciji! super je! :kk:

ja sam uvek zamišljao veći prostor u gondoli,ali kao što kažete neće moći da primi više od 10 osoba od jednom :/

da li je neko sa foruma bio ranije na starom? zanima me kako je ranije izgledao enterijer.. čini mi se da tada nije bilo ovakve terase iznad restorana
 
ne, ali neko od forumaša iz beograda bi mogao otići do avale i napraviti nekoliko slika tornja.
 
i onda kad uslika mogao bi to da okači na forum, jel' tako? :kafa:
 
Pa čemu onda to genijalno pitanje "slike??????" da ih neko ima okačio bih i bez podsećanja drugih forumaša, a Avala nije baš tako usputna stanica da se skokne do nje i uslika toranj.

Da rezimiramo, pitanja: kad će slike, gde su slike, što niko ne slika, su jednostavno isprazna, da je neko otišao da slika verovatno bi to i okačio na forum.
 
Nema potrebe za nervozom. Izvinjavam se ako sam pretjerao s time, i više neću postavljati pitanja vezano za slike.
 
Malo sam trazio po netu i nasao ovu zanimljivu fotografiju gde se vidi korpa iz koje su pravljene one divne fotografije i video zapis

xqg97b.jpg
 
E bio jutros onaj dekica sa RTS-a, na jutarnjem programu, i već je postavljen prvi čelični deo antene, a dole su friško ofarbani ostali delovi crveni i beli. Mislim da će šrafljenje delova antene ići prilično brzo.

Još jedan detalj: Pomenuo je ukupnu visinu 204,7m!
 
super, doduše bilo je i rečeno da će novi toranj za 2 metra nadvisiti stari, tj da će biti visok oko 205 metara.
 
69865873.jpg


7 JUN

skycrapercioty od @Bojan9


Ma da su hteli mogli su duplo veceg da ga naprave.nego kao nema se para.Lazovi
 
postavljena je na skyscrapercity forumu čini mi se i stara je mjesec dana. dajte nove slike
 
@BOKI
Pa nije bila poenta u tome da bude duplo visi da bude neko cudo arhitekture i nesto nevidjeno. Trebalo je da bude obnovljen stari simbol Beograda. Meni je bas drago sto je "identican" kao prethodni.
 
Zavisi kakko ko gleda na to.Mislim nece oni svakih 50 godina praaviti novi.Ako ga prave nek barem bude za nijansu lepsi i bolji od prethodnog a ne isti ko stari.
 
Pa Avalski toranj je bio jedan prepoznatljiv simbol Beograda koji je imao svoju istoriju i kao takav je zasluzio da bude u potpunosti obnovljen kao sto je i izgledao. Nemam ja nista protiv da se napravi neki novi toranj ili neka nova zgrada koja bi bila neki novi simbol, ali na tom mestu gde je bas bio prvi toranj bi bilo neumesno graditi novi totalno drugaciji, visi, veci sta god na nekom drugom mestu naravno da da. Po tome bi trebalo da svaka oronula zgrada u Beogradu koja se obnavlja da bude drugacija, visa, veca... modernija jel' ko zna kada ce je obnavljati ponovo pa hajde da izgleda totalno drugacije nego sto je bila pre. Stim da novi toranj ako si citao je samo vizuelno isti kao stari sve vezano za njega je novo i mnogo bolje. No da ne idemo dalje u offtopic. Toranj je bas kako treba i drago mi je da ga Beograd ponovo ima.
 
Vrh