Šta je novo?

Avalski Toranj - [ Telekomunikacije | 201m ]

mihajlod":32auk4c3 je napisao(la):
jeste a šta ćemo sa ostalih 50% beograđana koji nemaju catv ili nisu u mogućnosti da plate priključak za istu. toranj je potreban kao kao i drugi slični telekomunikacioni objekti čija je obnova počela. pogledaj malo hrvatsku koja je posle rata obnovila kompletnu rtv infrastukturu i sada je digitalizuje i modernizuje.
Meni je iskreno žao što postoje ljudi koji sebi daju za pravo da komentarišu nečiji post a bez da su ga prethodno ceo pročitali...
 
^^^ Stvar nije u dospeću samo do krajnjih korisnika, već i do kablovskih operatera. Pokrivanje Beograda digitalnim signalom zahteva bolji repetitor od Kosmaja, koji se trenutno koristi... Takođe treba razmišljati i o signalu u suprotnom pravcu (Kragujevac)... Inače, digitalizacija je naša obaveza do 2015, ali će već 2012 naš zemaljski signal biti zagušen mnogo jačim digitalnim iz okolnih zemalja, jer one prelaze na digitalu tada... Dugoročno gledano, ne vidim da je to tako veliki problem, jer se isti toranj može koristiti za druge tehnologije (WiMax, 4G, itd itd)... :D To je samo velika betonska šipka, a šta ćeš da nakačiš na nju, nije toliko važno :)
 
Znam da sam negde čitao o tome...

"Avalski toranj je bio pogrešno postavljen i potpuni promašaj po pitanju pokrivanja Beograda TV i radio signalom. Konfiguracija terena Beograda je takva da delovi grada na savskim i dunavskim padinama nisu bili pokriveni, pa je RTS još pre rušenja tornja morao Beograd da pokriva sa još tri lokacije. Zato obnova avalskog tornja, u tehničkom smislu, nije potrebna!"

Izvor: http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2002/07/07/srpski/R02070601.shtml
 
^^^ Digitalna tehnologija funkcionise drugacije od analogne, pa i emisiono ima drugacije karakteristike...
 
Авалски торањ је постао симбол Београда и када би се извршила анкета да ли треба да се прави или не и ако би се правио, да ли да се прави на старом месту или негде другде, по мојој процени, 99% би рекло да треба да се прави на старом месту и гледала би вас чудно у смислу, каква глупа анкета???

Дигитални сигнал се много лакше преноси од аналогног тако да мислим да ће у сваком случају да помогне у преносу (неког) сигнала...можда постоји квалитетнија локација што се тиче сигнала, али, када бисте питали малопре поменуте анкетиране нешто о другој локацији због сигнала, опет би вас погледали чудно, јер им је то много мање битно од симбола Београда...

Иначе, што се телевизијског сигнала тиче, торањ ће из године у годину бити све мање потребан, јер ће се једног дана у сваком дому налазити уређај повезан на оптички кабл...:D...али вредност торња поред туристичког који је велики (разгледање града са торња, ресторан + пратећи околни сатржаји око торња), су и у новим технологијама које ће долазити, безбедности града јер са торња уз квалитетну оптику, ако је ведро може свашта да се види...тид, итд...

Дакле, Београђани желе торањ на том месту, торањ се гради на том месту, крај приче, што се мене тиче...да убацим мало риме...:D
 
evo jedne fotke sa moje ulice do narednog redovnog updatea bb-tima

mt58v8.jpg
 
E ljudi palo mi nesto na pamet. Sigurno znate ono brdo kraj Holivuda gde pise onako velikim slovima Holywood. E pa ja mislim da bi bilo lepo kad bi tako moglo i na avali negde da se stave velika slova i da pise Beograd. Sta mislite?
 
Ako si bas toliko zeljan to da vidis skokni do susedne Rumunije- Zemlje kraljice kicha i na brdu pored Brasova videces velikim slovima ispisano BRASOV. Takav kich nam zaista ne treba!
 
Ne mora da bude kic, meni bas ono holywood nije kic, nego jos i turisticka atrakcija
 
^^ Kič je napraviti očiglednu kopiju već postojećeg.
 
^Upravo, jos citam u Blicu nekog lika sto je to napravio kod nekog sela, i velicaju ga kao dovitljivog, gospode boze. Jos covek tamo poredjao neko sitno kamenje i to nazvao srpskim stounhendzom :laugh: :laugh:
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=5YrD3BqmXaY[/video]

Uzivajte i zamisljajte jos malo je ostalo :kk: :vops:
 
Odlicna animacija. Samo jedno me zanima, kafe izgleda izuzetno mali, a ni kapacitet vidikovca naravno nije neogranicen, pa da li ce biti kontrole koliko ljudi odjednom moze da udje u toranj?
 
Super je animacija stvarno i nadam se da ce projekat biti kao i do sada maksimalno ispostovan. Ono sto je manje vise ocigledno a treba da se istakne je da gore nece biti bas mnogo mesta cak sta vise bice ga jako malo tako da verujem da ce postojati ogranicen pristup u pogledu broja ljudi koji u isto vreme moze biti gore. Sto se tice vidikovca i kafe bara treba znati da je precnik najvece etaze a ne bih sada da vas slazem tacno koje 15m tako da ne ocekujte neki mega restoran za krkanluk nego verovatno neka lite varijanta koja nije zahtevna za pripremu. Sobzirom da na prethodnom tornju nisam bio svideo mi se kompletno ogradjen deo na vidikovcu koji otklanja mogucnost nesreca ili samoubica :)
 
A jbt što su staklom toliko visoko ogradili tu terasu...

Fotke će biti sranje. :(
 
Isključi blic :D Ja sam im neizmerno zahvalan što su ogradili terasu tako, jer inače se ja gore nikad ne bi popeo! :D
 
Nije problem u blicu, nego u otežanom fokusiranju.
Nisam retardiran da uključujem blic za nešto što je udaljeno minimum 300 metara od mene.
Iskreno se nadam barem da neće biti zatamnjena i da će redovno da ih čiste.
I da st*** neće ostavljati tragove prstiju.
 
ima li kakvih slika. prošlo je više od mjesec dana od zadnjeg update-a
 
opa proradila kamera. Proveravao sam je par puta ali nije radila ili sam ja bas odabrao los momenat :)
 
Vrh