Šta je novo?

Autoput "Vožd Karađorđe" - Šumadijski koridor


Uvek pišem da su Kosmajci najbahatiji vozaači u Beogradu i Srbiji. I jesu.
Ali ih treba razumeti. Država gradi razne puteve, gde treba i gde ne toliko. A kad neko krene iz Mladenovca u BG prvo prođe ovim putem do Malog Požarevca, a onda opet kroz ozbiljnu gužvu do grada.
Da li je stvarno ova deonica zadnja rupa na svirali ove države?
Koliko ljudi treba da izgine da bi dopunili treću traku gde fali od Bubanj potoka do Malog Požarevca i da prošire onaj patrljak do Mladenovca.
 

Uvek pišem da su Kosmajci najbahatiji vozaači u Beogradu i Srbiji. I jesu.
Ali ih treba razumeti. Država gradi razne puteve, gde treba i gde ne toliko. A kad neko krene iz Mladenovca u BG prvo prođe ovim putem do Malog Požarevca, a onda opet kroz ozbiljnu gužvu do grada.
Da li je stvarno ova deonica zadnja rupa na svirali ove države?
Koliko ljudi treba da izgine da bi dopunili treću traku gde fali od Bubanj potoka do Malog Požarevca i da prošire onaj patrljak do Mladenovca.
Vidiš da se sve radi naopako.

Vožd Karađorđe počinju kod Čibitkovice da bi zamazali oči Lazarevčanima da imaju kakav takav izlaz na Autoput unesto da im lepo urade Lajkovačku obilaznicu i parče Ibarske pored Petke.


Projekat Karadjordje u ovom delu ide dobrom delom van trase sadasnjeg puta ima svoju spojni tačku dole na parkingu pored skretanja za Mali Požarevac i može sutra da počne da se radi i da za dve godine stignu do Vlaškog Polja.

Rampa Mali Požarevac je ispala iz projekta proširenja 26 stanica duž koridora i čeka uklapanje u prokekat brze saobraćajnice Vožd Karađorđe.


A za ti vreme ljudi sludjeni, nervozni ili bahati ginu i ubijaju nedužne na putu koji ima PGDS 12.000 a koriste ga nekoliko sela i kao put za traktore.

Bravo za nas.
 
I ovog vikenda su bili na istom mestu.
20240610_125545.jpg
 

Evo konacno prvi put da vidim da je jedna lokalna samouprava zaista ulagala trud i isla za kompromisom stiteci interes lokalnog stanovnistva.
Ovo bi trebao biti primer kako se treba resavati ekspropriacija u Srbiji.
 
Videćemo koju naknadu planiraju da ponude. Ako bude mala naknada onda će raditi advokati, parnice i odlaganje od nekoliko godina.
 
Dragi sumadinci, drago mi je da je s vase strane prica bar pokrenuta, i da je se kakve takve okvirne vremenske odrednice naziru. Ali koliko vidim, nasa istocna strana, nema nikakve naznake o bilo kakvom pocetku izrade prostornog plana jos uvek (ili barem ja nisam nista nasao).

Narocito me interesuje zna li neko da li autoput ide kroz opstinu Zagubica ili ne ? Na nekim starijim mapama sam vidjao to, ali sada vise ne, pogotovu ne vidim Zagubicu na listi opstina kroz koje ce saobracajnica prolaziti. Ako neko zna da mi odgovori, bio bih zahvalan. U prilogu su dve trase koje nalazim po netu. Koja je tacna?
1.png
2.png
 
Vrh