Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Dobro to jeste istina i slozili smo se da je tema besmislena dok se nesto konkretno ne pokrene.
Inace sreo sam za vikend druga za koga znam da je u stranci na vlasti pa sam pod utiskom svih ovih pisanja pitao onako da mi kaze svoje misljenje za odnos republickih i lokalnih vlasti tj da li je realno da ispale Stamatovica i nista obecano da ne urade, gde mi je ovaj odgovorio NE ovaj kupuje sve nije to tajna ali se drzi dohovora. Zato ja ovo i pratim ker se nadam da ve se uskoro mesto pokrenuti jer je i ovaj put naknadno upao u taj njihov politicki dogovor.
 
To toliko iritira da i meni koji nema veze sa politikom

Ali, upravo je stvar u tome da itekako imaš veze sa politikom. Ja nisam od onih koji u svakom vide "bot"-a, kao ni propagandu, ali tvoj oportunistički stav prema društvu u kome živiš i radiš, politika je par ekselans. I sa njime radiš u korist propasti svog okruženja, u maloj meri istina ali ipak, zbog sitne lične koristi (iako sitno iz ovog konteksta, nije sitno u ličnom životu naravno). To je kratkovido, to je sve što imam da ti kažem, a znam da ne razumeš šta pričam i da te ne zanima. A bilo bi dobro da razmisliš 10 sekundi, od toga smo i počeli.
 
Ali, upravo je stvar u tome da itekako imaš veze sa politikom. Ja nisam od onih koji u svakom vide "bot"-a, kao ni propagandu, ali tvoj oportunistički stav prema društvu u kome živiš i radiš, politika je par ekselans. I sa njime radiš u korist propasti svog okruženja, u maloj meri istina ali ipak, zbog sitne lične koristi (iako sitno iz ovog konteksta, nije sitno u ličnom životu naravno). To je kratkovido, to je sve što imam da ti kažem, a znam da ne razumeš šta pričam i da te ne zanima. A bilo bi dobro da razmisliš 10 sekundi, od toga smo i počeli.
Daj molim te kao nadaleko čuveni ljubitelj "etike" i mene oceni. Kakvog novog bota i propagandistu vidiš u meni ako sam recimo protiv svih vas sns i kvazi demokratskih botova? 😂
 
To što ismevaš nešto što, izgleda, duboko ne razumeš, svakako ne govori laskavo o tebi.

Mislim da nema razloga da nastavljamo u ovom pravcu.
 
Ali, upravo je stvar u tome da itekako imaš veze sa politikom. Ja nisam od onih koji u svakom vide "bot"-a, kao ni propagandu, ali tvoj oportunistički stav prema društvu u kome živiš i radiš, politika je par ekselans. I sa njime radiš u korist propasti svog okruženja, u maloj meri istina ali ipak, zbog sitne lične koristi (iako sitno iz ovog konteksta, nije sitno u ličnom životu naravno). To je kratkovido, to je sve što imam da ti kažem, a znam da ne razumeš šta pričam i da te ne zanima. A bilo bi dobro da razmisliš 10 sekundi, od toga smo i počeli.
Moj stav je licno moj veze nema sa politikom veruj mi. Negde sam ranije ispisao o svom sukobu sa ovim vlastima ali je to neko obrisao. Jedino sto je istina da nisam neki izrazeni opozicionar jer smatram da bi mi to odvlacilo bespotrebno energiju dok treba da uradim nesto za sebe i svoju porodicu.
Majka mi je bila istaknuta u SPOu, klela se u Gisku, babu trcala na one vodene topove 9. marta, a znate svi kako se Vuk odrekao svih kasnije. Posle toga Velja Nova srbija itd a ceo zivot bez dinara u dzepu ( mislim na moje).
Pisem ove realno gluposti prosto da objasnim odakle taj moj stav i gledanje iskljucivo svog posla.
 
To što ismevaš nešto što, izgleda, duboko ne razumeš, svakako ne govori laskavo o tebi.

Mislim da nema razloga da nastavljamo u ovom pravcu.
Evo sad cu probati ozbiljno da odgovorim
Principijelno shvatam sta hocete da kazete i sustinski ste u pravu ali ja veruj mi nisam ni lud ni glup, vec sam usao na forum iz jednog razloga a to je da se informisem o kraku zbog svoje investicije, i karakter mi ne da da zaboravim zasto sam tu.
 
Odgovorio sam labudu, ne tebi :) ...

A, mislim da nema potrebe da produbljujemo digresiju, jasno je meni zašto si ovde i kako gledaš na stvari, zato ti i napisah ono za politiku.
 
To što ismevaš nešto što, izgleda, duboko ne razumeš, svakako ne govori laskavo o tebi.

Mislim da nema razloga da nastavljamo u ovom pravcu.
Аha znači ne smeš da me oceniš, a u isto vreme podržavaš kada "čopor" kako ih Dragan lepo nazva, zatrpava diskusije nas slobodnomislećih i nezavisnih, i lažno, odnosno bolje reći propagandno optužujući druge da su botovi (iako su oni sami upravo to). E pa baš ti je lepa i poštena ta "etika"! Licemerje i snobizam su prave reči za to!
Moglo bi se reći u duhu starih vremena: "Dole svim botovima sa obe strane!"
Samo znaš šta, nismo ni mi od juče, a imamo i znanja neki iz prve ruke pa će svakako vaša negativna propaganda biti poklopljena vestima koje upravo i želimo da podelimo na ovoj temi kako bi ipak bila aktuelna!
 
Kad u tvom pisanju prepoznam neku vest, javiću ti.

Ako te baš ubi neizdrž da čuješ kako mi deluje tvoje pisanje, jer tebe svakako ne mogu da ocenjujem, niti me zanima, deluje mi kao posledica izlaganja nacionalnim frekvencama u produženom trajanju.

I baš si našao koga ćeš da optužiš za snobizam, ubilo majku... :)
 
Ja jedino što mogu da zaključim iz ovoga je da sredstva iz ovog kredita ili nisu iskorišćena za projektovanje puta, ili su loše iskorišćena ako do sada nije gotov projekat od 2019. godine.
Pa pazi, u Ugovoru piše da je za Kreditnu liniju 2 raspoloživost 48meseci od datuma stupanja na snagu i da period raspoloživosti kredita može da se produži.
U Ugovoru Izvođača su ovi rokovi navedeni kao i ostale Ugovorne obaveze (koje definišu i produžetak roka ukoliko bude potrebe za tim).
Za Požega-Kotroman navedeno je sledeće na str 160. ovog dokumenta:
Izrada Studije izvodljivosti sa Idejnim projektom za deonicu Požega - Kotroman trajaće 42 meseca od datuma stupanja na snagu navedenog ugovora.
Npr. Ako uzmeš da je Ugovor sa Izvođačem potpisan 22.12.2018. i pretpostaviš da je Ugovor stupio na snagu 01.01.2019. onda je rok po Ugovoru istekao odavno, ali ako je u Ugovoru navedeno da stupa na snagu npr kad se odobri kredit i uzmeš na primer 01.01.2020. (jer je Ugovor sa bankom od 25.12.2019.) onda je rok po Ugovoru istekao u junu prošle godine, osim ako nije bilo produžetka roka u skladu sa Ugovorom ili pak Izvođač kasni i ušao je u penale ako su definisani Ugovorom.

Kako je u tom periodu bio i period Korone, vrlo je verovatno da postoji produžetak roka, kao i za sve građevinske projekte svuda u svetu. Ali kao što sam napomenuo to sve piše u Ugovoru sa Izvođačem u koji nemam uvid.
Malo detaljnije sledeći put pogledaj, za 4min ne može da se pregleda ceo dokument.
 
Vidi, i dalje nemamo konkretan rezultat iz ovog ugovora.

Kao što imamo odluku o izradi prostornog plana za ovaj pravac, ali nemamo usvojeni prostorni plan ( bar nije objavljen u Službenom glasniku). A ta odluka je iz 2019. godine.

Imamo ugovor o finansiranju projektovanja, ali memamo projekat, nar za sad.

Bilo bi korisno-priznajem- da znamo koja je sudbina ugovornih obaveza iz ovog ugovora i da li su se rokovi menjali, ali i to nigde nije objavljeno, a moralo bi.

Pogledaću detaljnije kad budem imao više vremena.
 
Kad u tvom pisanju prepoznam neku vest, javiću ti.

Ako te baš ubi neizdrž da čuješ kako mi deluje tvoje pisanje, jer tebe svakako ne mogu da ocenjujem, niti me zanima, deluje mi kao posledica izlaganja nacionalnim frekvencama u produženom trajanju.
A koje "frekvence" treba da pratim da se malo "pročistim"...nemačke možda
 
Ne znam za vas ali ja mislim da je pozitivno sto je receno da ce vlada u slededece cetiri godine ZAPOCETI ovaj put. Retko je da cujemo nesto realno i normalno, bez suludo optimisticnih obecanja. Mislim da je to pravac ka onome sto zelimo a to je odgovornost u najavama.

Ne znam kome se od politicara uopste veruje kad najave neki rok za infrastrukturu. Mozda Sasi Anticu jedino, ostali su se svi ispucali za sve pare.
 
Vidi, i dalje nemamo konkretan rezultat iz ovog ugovora.

Kao što imamo odluku o izradi prostornog plana za ovaj pravac, ali nemamo usvojeni prostorni plan ( bar nije objavljen u Službenom glasniku). A ta odluka je iz 2019. godine.

Imamo ugovor o finansiranju projektovanja, ali memamo projekat, nar za sad.

Bilo bi korisno-priznajem- da znamo koja je sudbina ugovornih obaveza iz ovog ugovora i da li su se rokovi menjali, ali i to nigde nije objavljeno, a moralo bi.

Pogledaću detaljnije kad budem imao više vremena.
Tako je, kad bi postojao uvid u Ugovor sa izvođačem više bi se znalo. Nigde se ne objavljuju detalji bilo kod Ugovora sa bilo kojim Izvođačem, tj. u nekim godišnjim izveštajima Koridora mogu da se pronađu neke informacije, za ono što je u njihovoj nadležnosti.
No, da se vratim na temu, opet i ovo što je ugovoreno je IDP za Požega-Kotroman, ukoliko nisu menjali nekim Aneksom ugovor pa dodali i PGD. Ako je ostao samo IDP onda je pretpostavka da idu na ugovaranje po "žutom" fidiku, tj. projektovanje i izvođenje sa Izvođačem koji bude odabran za izgradnju. Pa će on tek da uradi PGD, što je obično rok od 6 meseci po nekim trenutnim primerima. E sad, ako budu hteli da krenu ranije sa izvođenjem, mogu da ubrzaju malo sa nekom dozvolom za pripremne radove npr. dok rade PGD.
No, na kraju sve zavisi od toga koliko dobro su uradili domaći, tj. istražne radove i sam projekat. Džaba nam gotovi projekti ako nisu izvodljivi.
 
Ne znam za vas ali ja mislim da je pozitivno sto je receno da ce vlada u slededece cetiri godine ZAPOCETI ovaj put. Retko je da cujemo nesto realno i normalno, bez suludo optimisticnih obecanja. Mislim da je to pravac ka onome sto zelimo a to je odgovornost u najavama.

Ne znam kome se od politicara uopste veruje kad najave neki rok za infrastrukturu. Mozda Sasi Anticu jedino, ostali su se svi ispucali za sve pare.
Ne samo to, već svi sa teme treba da imamo STAV. Ako ste gospodo političari obećali za 2 godine, pratićemo vaše obećanje, i očekivati rezultate. Njih to plaši a ne onaj nejaki stav i širenje defetizma da od toga nema ništa! Onda se i oni sami uljujkaju u takvo opšte "razmišljanje"

Ako Španci i Portugalci mogu svojima da obećaju da za manje od 5 godina urade tunel ispod mora do Afrike (Maroko) gde će se 2030 odigrati mondijal, a tamo ima skoro 28 km veoma složenog podmorskog tunela. I to još na 300m ispod mora!! ...a kod nas do Zlatibora ima svega 3,8 km klasičnih tunela!

 
Што наравно даје основу за промену цену, додатне радове познавајући квалитет до сада урађених геофизичких радова на деоници Прелина- Пожега! Како год било неће почети ни са каквим радовима док не буде при крају до Пожеге, а како је све увезано са Моравским који ће такође дебело каснити због проблема са експропријацијом посебно код Кралева, јер сувелике шансе да иста фирма ради и до Котромана. Све у свему када ће бити нико не зна!
 
Tako je, kad bi postojao uvid u Ugovor sa izvođačem više bi se znalo. Nigde se ne objavljuju detalji bilo kod Ugovora sa bilo kojim Izvođačem, tj. u nekim godišnjim izveštajima Koridora mogu da se pronađu neke informacije, za ono što je u njihovoj nadležnosti.
No, da se vratim na temu, opet i ovo što je ugovoreno je IDP za Požega-Kotroman, ukoliko nisu menjali nekim Aneksom ugovor pa dodali i PGD. Ako je ostao samo IDP onda je pretpostavka da idu na ugovaranje po "žutom" fidiku, tj. projektovanje i izvođenje sa Izvođačem koji bude odabran za izgradnju. Pa će on tek da uradi PGD, što je obično rok od 6 meseci po nekim trenutnim primerima. E sad, ako budu hteli da krenu ranije sa izvođenjem, mogu da ubrzaju malo sa nekom dozvolom za pripremne radove npr. dok rade PGD.
No, na kraju sve zavisi od toga koliko dobro su uradili domaći, tj. istražne radove i sam projekat. Džaba nam gotovi projekti ako nisu izvodljivi.

Da, ali mi nemamo još potvrđeno da je IDP urađen. Takođe, IDP je trebalo da finansiraju Turci, a sada, ako se ne varam, kao finansijeri se pominju Kinezi. A jedini objavljen ugovor je onaj koji si ti citirao, gde imamo samo jednu rečenicu o ovoj trasi. Poprilično smo u mraku.

Moguće je ispitati šta je do sad urađeno. Ja sam svojevremeno za radove na Milošu slao zahteve za pristup informacijama od javnog značaja (trebalo mi je za posao) i dobijao određene odgovore. Možda to uradim ponovo kada budem imao malo više vremena. Ako ništa, ono da pokrenem po koji prekršajni postupak ako ne dostave informaciju.

Problem je što propagandisti zatrpavaju ovu temu neproverenim informacijama, pa i ne možemo da imamo konstruktivnu i sadržajnu raspravu i proverene informacije.
 
Ne znam za vas ali ja mislim da je pozitivno sto je receno da ce vlada u slededece cetiri godine ZAPOCETI ovaj put. Retko je da cujemo nesto realno i normalno, bez suludo optimisticnih obecanja. . .
Naravno da je pozitivno, ali i važno što je rečeno u expoze-u da će biti "započeto u mandatu nove vlade". Osim toga je važno i da će se autoput graditi samo do Mačkata, jer je to lakša i jeftinija deonica, a dovoljna za saobraćaj do Zlatibora i dalje do CG.
 
U medjuvremenu je, zatvorena jedna kolovozna traka, na putu IA reda, Užice-Zlatibor. Posle velikog tunela, iz pravca Užica ka Zlatiboru. Desna, krajnja traka, je zatvorena i postoji opasnost da se obrušu niz liticu, do reke Djetinje.
Put je kompletno rehabilitovan pre 4 nepune četri godine i za to je izdvojeno milijardu i sto miliona dinara za 8km.
Nije mi poznato do kada će sanacija trajati, a ako se bude sačekala sezona, biće belaja.
 
Gostovaonje stamatovic u nekoj emisiji U ritmu nedelje veceras panje pricao o razlozima zasto je usao u koaliciju bas zbog investicija koje su obecane i negde pred kraj je pomenuo ovaj autoput i 2027. godinu
Ako neko zna da skine emisiju i stavi ovde
 
Ne bih da vam rusim sneska ali jedino sto ce biti zavrseno i zapoceto sto se tice ovog puta do 2027 je deo od 3km do petlje Pozega.

Izvor: srbija2027 sajt.

Ako mislite da ce zavrsiti vise nego sto su obecali ili im je glupo pa hoce da nas iznenade, imam lose vesti :)

1716160181872.png
 
Ma ako moze neko neka okaci emisiju pa kad odslisate da prokomentarisemo nesto je promrmljao nije ni rekao jasno da ce da se zavrsi tada ali sustina je da mi bas deluje iskreno u emisiji oko motiva ulaska u koaliciju
 

38:10 до 41:10 - Питање везано за улазак у коалицију и у позицију.
49:20 инфраструктурни пројекти.
 
Vrh