Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

pobednik se ne postaje tako što dolaziš na žurku kad ona već uveliko traje. :)
Nema ovo nikakve veze sa temim foruma ali jedan nije izdrzao da ne napise a dvojica lajkuju. Ne ljutim se ja na vas meni ne skode vasi komentari skode vama jer oslikavaju taj mentalitet da sve sto valja izvrgavate lpodsmehu!

Ne znate ni moju pricu ni sta sam uzeo ni kako a podsmevate se. Ako bih vam rekao da sam uzeo bas na vreme taman pred ovu ekspanziju dovoljno da uzmem po starim cenama i to u trecinu iste. Da sam uzeo ranije vrv bih nesto krenuo po starom i propustio bih ovu priliku sa ovim novin parametrima. Ako bih vam rekao da me zemlja ispala oko 1,5 posto od trenutno moguce izgradjenosti verovatno se ne biste vise podsmevali. Neka vam labud sracuna koliko puta 1,5 ide u onih 23-25 posto. I to je bez daljih mojih ulaganja. Ako to vec nije pobeda ja ne znam onda sta jeste. A ovde na forumu sam aktivan jer imam nameru i licno da ucestvujem u izgradnji pa pratim situaciju.
A posle se ljutite kad vam kazu da imate hejterske komentare. Ovo nema nikakve veze sa politikom ovo je samo neverica u bilo ciji uspeh. Ja da mi neko usput provice kao primer Novaka djokovica zapitao bih se malo. Ali vi valjda gledate po sebi i mislite da svi sede iza tastature i pisu gluposti!
 
Ali nije užasno drsko prozivati nekoga da je besan/hejter?

Igru prozivanja uveli su u ovo društvo oni koji se, zajedno sa vas nekoliko ovde, bez stida, kao da je to normalno, mole ciničnom oportunizmu, a ismevaju etiku. Kada im se to onda vrati u lice kao bumerang, cmizdre kao seoske seka perse.
Naravno da nije, naročito kad zapeni oko politike kojoj ovde apsolutno nije mesto! Razumeli bi mi malo šale i da se pomalo potkači vlast, ni mi je ne mirišemo previše pa isto i koristimo, ali ovo ovde sa vaše strane, odnosno strane koju pokušavaš nekakvom "etikom" da prikriješ je krajnje bljutavo i realno izaziva krajnju nedoumicu i prezir. Ponašate se kao pogubljene "demokrate" u Beogradu
Prozivke je počela druga, hejterska strana...a ja nisam video nikoga da cmizdri kao seka persa, ne znam stvarno šta još možete da umislite...ali hoće to od previše "filosofiranja"
 
Čim krene neka kritika koja je iole utemeljena, odmah zatrpate diskusiju đubretom.

Da opet rezimiramo, jer konstantno razvodnjavate temu: diskusija je počela zbog draganove tvrdnje da je urađen projekat (ne sumnjam da će reći da on je samo preneo), a došli smo do toga da da nema usvojenog planskog akta niti bilo kog projekta, niti finansiranja. To nije "hejt" to su činjenice. S druge strane, to o čemu sporadično pričate (ima projekat, do 2027. se gradi i sl.) nisu činjenice niti pozitivan stav - to su otvorene laži.

Problem sa takvima (kao i većine suštinski i funkcionalno nebrazovanih ljudi i na vlasti i van nje kojih ovde imamo za izvos) je što ih istina veoma boli, pa kad im sručiš istinu, onda se razgoropade, kukaju, vređaju i sl.

Neće vam biti poslednja. Svako malo ću vas podsećati svako malo da ovde postoji jedino odluka o izradi planskog akta i da isti još nije usvojen. Dakle, sve i dalje stoji tu gde jeste od cca 2021. godine.
 
Kada je jedan član u problemu, odmah čopor priskače .
Da, "čopor" odmah počinje da zatrpava temu "djubretom", kako si napisao. Osim toga vredja članove foruma, jer to je manir ovdašnjeg bezobraznog "čopora".

Napisao sam ovde da je autoput "Požega-Mačkat" u expoze-u nove vlade i odmah su krenuli napadi, a na drugoj temi je neko napisao da je Vučić najavio izgradnju "Karadordja" i tamo nije napadnut.
https://forum.beobuild.rs/threads/a...d-požega-boljare-koridor-11.1440/post-1249545
 
Poslednja izmena:
Što se tiče projekta, ovde nije u pitanju neka garaža već autoput i postoji obimna projektna dokumentacija. Do sada je uradjen Generalni projekat sa Prethodnom studijom opravdanosti i Idejni projekt sa Studijom opravdanosti.
Posle potpisivanja ugovora biće još projekata za gradj.dozvolu, tj. za tunele, mostove, kosine, . . itd. Verovatno će se podeliti na više deonica i svaka će imati svoj izvodjački projekat. Ali, prvo mora da se potpiše ugovor za izgradnju.
 
Da, "čopor" odmah počinje da zatrpava temu "djubretom", kako si napisao. Osim toga vredja članove foruma, jer to je manir ovdašnjeg bezobraznog "čopora".

Napisao sam ovde da je autoput "Požega-Mačkat" u expoze-u nove vlade i odmah su krenuli napadi, a na drugoj temi je neko napisao da je Vučić najavio izgradnju "Karadordja" i tamo nije napadnut.
https://forum.beobuild.rs/threads/autoput-miloš-veliki-a2-beograd-požega-boljare-koridor-11.1440/post-1249545
Ne, rekao si da je projekat gotov. Svi znamo da je eksoze kvaliteta Zewa wc papira (i da ti služiš generalno ovde da propagiraš taj kvalitet), ali si izneo činjeničnu tvrdnju koja je kao što i sam vidiš jalova. U ovom trenutku ne postoji projekat.

Pročitaj svoje poslove više puta, kao i postove ekipe koja te brani i podržava. Sagledaj i koliko si puta ti podržao ili "lajkovao" nečiji komentar (posebno onih koji su reporteri). Gotovo nijednom. Pogledaj se u ogledalo - ono si šta radiš i pišeš. Možda na kraju i pored nenormalne sujete uspeš da shvatiš svoje nedostatke.

Uostalom s tobom nemam šta dalje da diskutujem, ali ćeš svaki put kada objaviš nebulozu, a da pri tom budem pri slobodnom vremenu, dobiti šta zaslužuješ.
 
Što se tiče projekta, ovde nije u pitanju neka garaža već autoput i postoji obimna projektna dokumentacija. Do sada je uradjen Generalni projekat sa Prethodnom studijom opravdanosti i Idejni projekt sa Studijom opravdanosti.
Posle potpisivanja ugovora biće još projekata za gradj.dozvolu, tj. za tunele, mostove, kosine, . . itd. Verovatno će se podeliti na više deonica i svaka će imati svoj izvodjački projekat. Ali, prvo mora da se potpiše ugovor za izgradnju.
Gde? Na osnovu kog planskog akta? Vraćamo se opet na početak, iznosio činjenice - dokaži ih. Dao sam ti alat kako da pronađeṣ̌ pre nekoliko postova, izvoli...
 
Evo treći i poslednji put : Prostorni Plan i projekti CIPa koje radi od 2019.
Ovo bilo pre 5 godina i više puta objavljeno na ovoj temi.

 
Vlada je formirana pre neki dan i sada čekamo najavljeni ugovor. Pitanje je jel još važi predhodni dogovor sa turskom firmom ili će se tražiti novi izvodjača radova. Oni uskoro završavaju deonicu Kuzmin-Rača i možda se presele na Požega-Mačkat. . . Videćemo.
 
Dragane, kada je bio tender, da bi bio ugovor?

U tome je problem sa vama oportunistima, normalizujete nenormalno pod parolom daj što pre, meni treba, samo da se gradi... Zato se sporimo. Taj stav je očajno loš za društvo u kome živimo svi.
 
. . normalizujete nenormalno.
Ja nisam u vlasti i nemam uticaj da menjam način biranja izvodjača, pa mani se podmetanja. Poslednjih godina je dodeljivanje poslova geopolitičkom pitanje. A, koliko se sećam poslednji veliki međunarodni tender je raspisan u Londonu kada je kineski Zijin kupio 63% vlasništva RTB Bor.
 
Meni je samo problem to što vidim da je obrazac ponašanja ljudi koji hejterski gledaju na stvari ovakav:

Činjenica -> interpretacija ljudi koji hejterski posmatraju

1. Autoput se još ne gradi -> nikad ga neće izgraditi

2. Autoput kreće da se gradi -> trebali su već da ga završe ILI ne treba nam taj autoput ILI preplatili su/ukrali su/treba da ga gradimo tek kada aktuelna garnitura ode

3. Autoput se gradi sporo -> treba da se gradi brže

4. Autoput se gradi brzo -> grade ga ofrlje samo da bi strpali lovu u džep kada bude trebalo da ga obnavljaju čim prođe garantni rok

I tako dalje i tako bliže.

Jednostavno nema opcije da bude idealan scenario jer je zapravo problem u tome što ništa od ovoga ne bi bilo problem da su "naši na vlasti", ali pošto nisu onda je problem sve - i što se gradi, i što se ne gradi, i što se gradi brzo i što se gradi sporo...

Samo ću se još jednom zahvaliti dobrim ljudima na forumu koji ove teme održavaju sa korisnim informacijama, a ja moram da malo iskuliram sa foruma jer sam ustanovio da mi je prethodne 2 nedelje oduzeo suviše slobodnog vremena, u pokušaju da nekim ljudima "ukažem" da na razvoj infrastrukture treba da gledaju sa neke druge vedrije i pozitivnije strane. Ali avaj...

Jednostavno moram malo pauzirati sa forumom jer mi previše energije oduzima ulaženje u rasprave i ubeđivanje nekih ljudi. :(

Ako će neki sada biti srećniji u mračenju, neka ih, eto jedan "oportunista" se povukao da odmori jer nije mogao da izdrži toliku količinu mračenja.
 
Ja nisam u vlasti i nemam uticaj da menjam način biranja izvodjača, pa mani se podmetanja.

Odgovaras na nešto što ne postoji (podmetanje, pri tome nepotrebno vredjas).

Ja ti kažem šta baš TI radiš, a to je da normalizujes, kao još ovih nekoliko, to što se ne radi dobro (tj ruše se procedure i institucije, u cilju ogoljene krađe, ispumpavanjem kroz protocne podizvodjace).

Ako ne znaš šta termin znači, gugl zna.

A to radiš udarnički.
 
Aj meni pojasnite sustinu jel moze taj put da se gradi po proceduri koja nije bas zakonska ili ne? Mene zanima kada ce se izgraditi a ne mogu da zakljucim iz prepiski da li je problem sto je nesto preskoceno jer ne moze bez toga nista ili je to korupcioni problem ali rade i tako?
 
Ja ti kažem šta baš TI radiš, a to je da normalizujes, . .
Ja normalizujem način biranja izvodjača radova?!
Država bira kako će to da uradi, a jedan od legalnih načina je i direktno ugovaranje. Ali, važno je opet zatrpati temu političarenjem I hejtovanjem. Već vidjeno više puta.
 
Očigledno ne znaš šta termin znači druže.

Da, ti normalizujes, sve u 16, čak i u ovom odgovoru :)
 
To je narativ koji plasiraju
Kakva izjava... Na nivou sagovornika od 15 godina.

Introspekcija na nivou Kelvinove nule.
To je narativ koji guraju, imaju vise nacina da banalizuju i marginalizuju pljačku, jedan od njih je i taj koji je po meni najdebilniji a drugi je onaj "PA ŠTA, vazno da se gradi", itd...
 
Vrh