Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Svake godine se nadamo jer je svake godine ova trasa do Kotromana stavka u budžetu RS. Mnogo para je spucano u Zlatibor i verujem da je ogromno lobiranje da se do Maćkata izgradi deo što pre. Međutim, ko zna šta je ovaj ludak obećao sve Kinezima pa se zadužujemo žestoko za druge projekte. Da ne spominjem ogromne troškove za stadion, metro, tunel u BG, novi most preko Save i sl. S druge strane, čuli smo da bi do Mačkata moglo da se krene čim se završi deo do Požege. A to će biti sledeće godine, ako bude sreće. Ove godine nažalost nemamo čemu da se nadamo što se tiče ove teme.
 
Svake godine se nadamo jer je svake godine ova trasa do Kotromana stavka u budžetu RS.
Sada će opet rebalans budžeta nove vlade, pa videćemo kolika će biti cifra, jer se radi samo lakša i jeftinija prva deonica do Mačkata. Za nju postoji projekat i ako se ove godine potpiše ugovor onda sledi "svečano otvaranje radova".
 
Postoji projeka... koji konkretno projekat postoji?
Sada će opet rebalans budžeta nove vlade, pa videćemo kolika će biti cifra, jer se radi samo lakša i jeftinija prva deonica do Mačkata. Za nju postoji projekat i ako se ove godine potpiše ugovor onda sledi "svečano otvaranje radova".
Postoji projekat? Molim te definiši koji tačno projekat postoji. I daj referencu na prostorni dokument za deonicu tog auto-puta, na osnovu kog je projekat rađen (ne referencu na rani javni uvid u prostorni plan koji si dao pre nekoliko postova). Ja ne vidim da je usvojen i objavljen prostorni plan posebne namene za ovaj projekat u Službenom glasniku, a kamo li da je neki od projekata usvojen.
 
Ako te neko pokrade tri puta u tvojoj kući, kada ti dođe sledeći put hoćeš li opet ostaviti novčanik na stolu?

E, vidiš, tako kako bi se ponašao privatno, tako treba da se ponašaš i u javnom prostoru. Ako zaista imaš dobre namere, tj.
 
CIP je 2019. angažovan da uradi projekat.
Ljudi bas preterujete sa trovanjem pa na forumu smo valjda jer se nadamo ovom delu autoputa a on ne moze da se izgradi dok ga prethodno vlada ne stavi u neki plan. Sad ispada da je kriv svako ko prenese izjave politicara. Ok je da neko napise da je skeptican jer se vec nesto obecavalo pa nije uradjeno ali isto tako sve sto je uradjeno ikada islo je ovom procedurom. Tako da je realno dobro sto ga obecavaju dobro je i da potpisu ugovor sigurno ima vise sanse tako da bude uradjen nego da ga niko ni ne pomene. Ja mislim da ovaj ko je preneo izjavu vucevica nije mislio nista lose vec da to podeli sa svima na forumu jer zato i sluzi.

ajde pogledajte koliko je puta "kretao" i bio najavljivan ovaj projekat u poslednjih 4-5 godina, pogledajte bas ti Dragane i a ti Skijas
koliko puta je Dragn preneo raznorazna lazinjanja politicara pa ih jos pakovao u ukrasni papir, ima istorija svega, evo ja sam isao nazad 40 stranica i gledao
u pocetku su ljudi bili "ma vazi" sada smo vec svi (koji razmisljamo i pamtimo) "odj#$i dragane sa tom propagandom".
Tako da svi vi koje ne pamte ili ignorisu (ili ste botovi) sve lazi budite spremni na ovakve odgovore, kao sto vi se@#$e nama po glavama sa ovim glupostima tako cu i ja vama sa empijiskim cinjenicama
ja jedva cekam taj put iako ce nas kao zemlju kostati ko svetog petra kajgana, ali lazinjanja ne mogu vise, pun mi Kufer ovih sto lazu a jos vise ovih sto prenose pod parolom "evo rekao je ministar/gradonacelnik/predsednik (citaj za sve LAZOV)"
i da, nekad ce nesto biti, ali isto tako i pokvarn sat je 2x dnevno tacan
 
Da rezimiramo:
1. Dragan kaže da projekat postoji.
2. Dragan kaže "CIP je 2019. angažovan da uradi projekat od strane turske firme."
3. Dragan kaže "Vesić je (Mar.2023). . , rekao i da je za put Požega - Kotroman urađen projekat, kao i da se tokom naredne godine očekuje potpisivanje ugovora i početak realizacije"

Nagradno pitanje - koji dragan je pravi?

Ne sumnjam da će sada da ide rečenica "ja samo prenosim šta zvaničnici kažu". S druge strane ima nas koji pogledamo i Službeni glasnik s vremena na vreme i proverimo ove informacije - da vidimo da li stvarno postoje planski dokumenti i da li su ovo prazna obećanja.

I na kraju krajeva - nije to glavni problem. Dragan je samo pokazatelj većine u društvu, da se odgovornost (pa i za ono što si izgovorio ili napisao) izbegava i da je to potpuno prihvatljiv trend u društvu. Ovde je pre preuzimanje odgovornosti zločin.

Nemam potrebu dalje da diskutujem s draganom odavno, ali imam potrebu da s vremena na vreme ukažem na sve zastupljeniji fenomen dragana i njemu sličnih.
 
Da rezimiramo:
1. Dragan kaže da projekat postoji.
2. Dragan kaže "CIP je 2019. angažovan da uradi projekat od strane turske firme."
3. Dragan kaže "Vesić je (Mar.2023). . , rekao i da je za put Požega - Kotroman urađen projekat, kao i da se tokom naredne godine očekuje potpisivanje ugovora i početak realizacije"

Nagradno pitanje - koji dragan je pravi?

Ne sumnjam da će sada da ide rečenica "ja samo prenosim šta zvaničnici kažu". S druge strane ima nas koji pogledamo i Službeni glasnik s vremena na vreme i proverimo ove informacije - da vidimo da li stvarno postoje planski dokumenti i da li su ovo prazna obećanja.

I na kraju krajeva - nije to glavni problem. Dragan je samo pokazatelj većine u društvu, da se odgovornost (pa i za ono što si izgovorio ili napisao) izbegava i da je to potpuno prihvatljiv trend u društvu. Ovde je pre preuzimanje odgovornosti zločin.

Nemam potrebu dalje da diskutujem s draganom odavno, ali imam potrebu da s vremena na vreme ukažem na sve zastupljeniji fenomen dragana i njemu sličnih.
I TO JE TAKO! :gobb:
 
ajde pogledajte koliko je puta "kretao" i bio najavljivan ovaj projekat u poslednjih 4-5 godina, pogledajte bas ti Dragane i a ti Skijas
koliko puta je Dragn preneo raznorazna lazinjanja politicara pa ih jos pakovao u ukrasni papir, ima istorija svega, evo ja sam isao nazad 40 stranica i gledao
u pocetku su ljudi bili "ma vazi" sada smo vec svi (koji razmisljamo i pamtimo) "odj#$i dragane sa tom propagandom".
Tako da svi vi koje ne pamte ili ignorisu (ili ste botovi) sve lazi budite spremni na ovakve odgovore, kao sto vi se@#$e nama po glavama sa ovim glupostima tako cu i ja vama sa empijiskim cinjenicama
ja jedva cekam taj put iako ce nas kao zemlju kostati ko svetog petra kajgana, ali lazinjanja ne mogu vise, pun mi Kufer ovih sto lazu a jos vise ovih sto prenose pod parolom "evo rekao je ministar/gradonacelnik/predsednik (citaj za sve LAZOV)"
i da, nekad ce nesto biti, ali isto tako i pokvarn sat je 2x dnevno tacan
Ma u pravu ste sto posto nego ja se nadam pa mi je lepo kad procitam da ga je neko pomenuo. A realno je da o zavrsetku mozemo da diskutujemo tek onog momenta kada i ako otpocnu neke radove na ovoj deonici. Ja licno imam drugara koji je poreklom sa zlatibora i on i svi njegovi su skepticni kazu prica se o tom autoputu vec 30 godina ali ja sam optimista i nadam se bas ovom sto ste napisali za sat dva puta dnevno da ve meni da se posreci pa da ce ovoga puta i biti nesto od puta.
 
Ovo bilo pre 5 godina i više puta objavljeno na ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Dakle u pitanju je predlog trase iz 2018
bez ispitivanja tla, bez projektovanja, bez parcelizacije, bez odluke, bez finansiranja, u konceptu puta za Sarajevo (o kome sada nema ni govora)
Dragane moj ovo je GIS studija odradjena na malo detaljnijoj topografskoj karti koju moze da uradi student 3 godine Gradjevinskog a bogami i Geografskog fakulteta
 
Sad kad vidim ovo da su odustali imam pitanje najiskrenije za vas skepticne. Jel ne verujete da ce ikada biti izgradjeno ovo parce puta do mackata ili ste skepticni oko toga kada ce biti izgradjen?
Da znam i ja kako da razmisljam jer ja sam nekako shvatio da to mora da se napravi samo je pitanje kada. Da li sam tu u pravu?
 
Pa mora da se napravi smo je pitanje kada je vrlo široka i rastegljiva premisa..
I ja mislim da nastavak obilaznice i most vinča-pančevo mora da se napravi samo je pitanje kada pa evo prođe 20godina kako to mislim...
 
Kao i UMP, tunel u kamenickoj, Bulevar patrijarha pavla, prosirenje ibarske magistrale, Beograd Vrsac, Metro, T6

pogledaj Prokop, Obilaznicu, Izgradnju novih mostova u BG

Verujem i ja da ce biti nekad, ali dok ne vidim masine u sumi, dakle ni kampovi me ne zanimaju vise (vidi Dugu Poljanu, Kadinjacu, Ponikve....) ne verujem politicarima ni njihovim promoterima
 
CIP je još 2020. počeo geološka istraživanja, a bila je izjava direktora da su završili projekat. Ima na netu dosta o tome, pa ko hoće može da pronadje.

Ali, ovde je poenta da se potpiše ugovor za izgradnju što je najavljeno za ovu godinu.
mozda i 3 ugovora i 5 tendera
https://beobuild.rs/bulevar-patrijarha-pavla-p2980.html
ista ekipa ga radi, a ovo je na 100% gradskoj i drzavnoj zemlji. otpocelo 2018 moj dragane
pogledaj Ca-Pz, kamp je stajao 1.5 godinu pre nego sto su asov zabili
ceo projekat su imali do Cacka i zapocetu trasu 2012 sa sve CIP-ovim istrazivanjim zemljista pa kad su zavrsili?
pominjes CIP kao da je neki autoritet od poverenja, ono sto je ostalo u CIP u Sahari ne bi pogodio geologiju

nemoj se brukati vise
 
Ja mislim da ste promasili temu. Ne verujem da mozemo na ovom forumu da promenimo stanje u drzavi. Ovde samo pokusavamo da na osnovu nekakvih informacija naslutimo dal ce i kad biti sta od autoputa. Bar smo sad kroz ovu izjavu shvatili da nema nista od onag o cemu je Labud pisao a ja se potajno nadao da to bude gotovo do expa. Vesic je rekao ugovor u februaru pa u junu sad ovaj kaze pocece izgradnju za vreme mandata vlade tako da ostaje samo da se nadamo da ce bar krenuti… pa kad se zavrsi zavrsi
Ček, ček polako. Geotehnička ispitivanja su gotova, projekat je bio na 80% početkom prošle godine, verovatno je pri kraju ili završen. Postoji i kreditna linija za ovaj autoput. Vesić ili Vučić su rekli da će posle puštanja petlje Požega u oktobru da se prebaci deo mehanizacije sa Moravskog koridora i odmah nastavi do Sušice/Mačkata. Ako svi budu radili svoj posao može se završiti do Expo2027. Kinezi su duži i mnogo gori autoput pun tunela i visokih mostova kroz njihove kanjone izgradili za manje vremena. Znači može se!
 
Ček, ček polako. Geotehnička ispitivanja su gotova, projekat je bio na 80% početkom prošle godine, verovatno je pri kraju ili završen. Postoji i kreditna linija za ovaj autoput. Vesić ili Vučić su rekli da će posle puštanja petlje Požega u oktobru da se prebaci deo mehanizacije sa Moravskog koridora i odmah nastavi do Sušice/Mačkata. Ako svi budu radili svoj posao može se završiti do Expo2027. Kinezi su duži i mnogo gori autoput pun tunela i visokih mostova kroz njihove kanjone izgradili za manje vremena. Znači može se!

Rekli su da će posle Požege krenuti dalje ka Mačkatu, ali do Požege neće završiti ove godine kako tvrde. Drugo, ne znamo da li je projekat završen, niko to nije potvrdio, samo čujemo kontradiktorne informacije. Nažalost, u prezentaciji Expo 2027 nisu čak ni obećali da će trasa do Mačkata biti gotova. A kad vlast nešto obeća uvek bude manje.
 
Ček, ček polako. Geotehnička ispitivanja su gotova, projekat je bio na 80% početkom prošle godine, verovatno je pri kraju ili završen. Postoji i kreditna linija za ovaj autoput. Vesić ili Vučić su rekli da će posle puštanja petlje Požega u oktobru da se prebaci deo mehanizacije sa Moravskog koridora i odmah nastavi do Sušice/Mačkata. Ako svi budu radili svoj posao može se završiti do Expo2027. Kinezi su duži i mnogo gori autoput pun tunela i visokih mostova kroz njihove kanjone izgradili za manje vremena. Znači može se!
Ma bilo bi lepo to ali Vucevic je prosle nedelje u skupstini rekao da ce za vreme mandata nive vlade biti otpocet autoput do mackata. Ne bi tako rekao bez ikakvih rokova za zavrsetak da ima sanse da ga zavrse tako brzo. Ima istine sto pisu svi ovi ljudi ma forumu da svasta obecaju pa ne ispune a sad da urade nesto sto nisu ni pomislili da obecaju jeste malo nerealno ocekivati. Ali daj boze da se potpise taj ugovor i da se krene sa radovima…
 
Ček, ček polako. Geotehnička ispitivanja su gotova, projekat je bio na 80% početkom prošle godine, verovatno je pri kraju ili završen. Postoji i kreditna linija za ovaj autoput. Vesić ili Vučić su rekli da će posle puštanja petlje Požega u oktobru da se prebaci deo mehanizacije sa Moravskog koridora i odmah nastavi do Sušice/Mačkata. Ako svi budu radili svoj posao može se završiti do Expo2027. Kinezi su duži i mnogo gori autoput pun tunela i visokih mostova kroz njihove kanjone izgradili za manje vremena. Znači može se!
ja sam cuo da je projekat na 73,81%, al aj da zaokruzimo na 80%, a finasirace Bobar banka a.d u stecaju, reko mi svasticic od sunjajinog devera - trust me bro!
realno, ja nista do sada nisam slago za razliku od navedene dvojice i osobe koja ih prenosi - i to je tako!
 
Vrh