Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Gostovao je Stamatovic u emisiji Kontakt i kaze da je usao ovaj de autoputa u program expo2027. Ja ne znam to kako da okacim ovde ali ko zna moze to da uradi. Na nekom 9om minutu govori o tome.
 
E pa ugurali su ga celog tj do mackata sad da li je to ikako moguce to cemo videti
 
A razume li neko šta znači Stamatovićevo “do Šlivovice”? Petlja Mačkat nije Šljivovica. Petlja Kremna je u Šljivovici ali je to desetak kilometara dalje. Ili misli na Braneško polje, gde bi valjda trebalo i da siđe obilaznica sa Zlatibora.
 
Da se nadamo da će se do Mačkata graditi brzinom kojom se trenutno gradi Požarevac-Golubac, i da će se tuneli probijati brzinom probijanja tunela Iriški venac.

Valjda su se posle 10 godina izgradnje autoputeva u Srbiji konačno malo izverzirali pa da da u budućnosti sve ide dosta brže.
 
Ja sam dobio informaciju da je plan usvojen da se radi autoput do tog braneskog polja dokle ide i obolaznica
 
Da se nadamo da će se do Mačkata graditi brzinom kojom se trenutno gradi Požarevac-Golubac, i da će se tuneli probijati brzinom probijanja tunela Iriški venac.

Valjda su se posle 10 godina izgradnje autoputeva u Srbiji konačno malo izverzirali pa da da u budućnosti sve ide dosta brže.
Nikakvoj brzini se ne nadaj. Još u katastru nisu izdvojene parcele koje se eksproprišu. Pa rešenja, pa žalbe, pa...
 
Из досадашњег искуства то је немогуће у Србији! Без обзира колико ми то желели!
 
Uopšte me ne interesuje Savamala i taj kompleks! Znam da će svi koji su na putu značajne infrastrukture biti i znatno brže rešavani
 
Uopšte me ne interesuje Savamala i taj kompleks! Znam da će svi koji su na putu značajne infrastrukture biti i znatno brže rešavani
Apsolutno se slažem sa tobom. Pustite ljudi politizaciju svake teme. Hajde da se fokusiramo na ovaj autoput i da se radujemo svakom novom kilometru ka Zlatiboru i dalje ka Kotormanu.

Sanjali smo dan kada će nam Srbija biti premrežena autoputevima i sada kada se to dešava hajde da se zajedno radujemo i slavimo svaki novi kilometar.
 
A razume li neko šta znači Stamatovićevo “do Šlivovice”? Petlja Mačkat nije Šljivovica. Petlja Kremna je u Šljivovici ali je to desetak kilometara dalje. Ili misli na Braneško polje, gde bi valjda trebalo i da siđe obilaznica sa Zlatibora.
Mislim da je lupio to do Šljivovice jer se nikako ne uklapa u trenutnu priču o ovoj deonici. A čim čujete da neko kaže da će ove godine krenuti radovi znajte da laže. Stamatović laže verovatno zbog dnevne politike i izbora.
 
Nikakav autoput neće biti zavrsen do braneskog polja do 2027. Godine.
Ajmo na sledeću temu.
SNS-u je u cilju da završe, dakle velika je šansa da hoĉe, a ako hoćeš da pređeš neku drugu temu pređi, a nas pusti da se dopisujemo na temu autoputa čiji skori početak izgradnje očekujemo. Pusti nas mračenja i hejtovanja. Ok je i mračenje i hejtovanje, ali u sebi, nema potrebe da se piše o tome na forumu jer mi koji pratimo pripreme za izgradnju smo fokusirani na to, i ne zanima nas kritika svega postojećeg. Nadam se da nas razumeš.
 
SNS-u je u cilju da završe, dakle velika je šansa da hoĉe, a ako hoćeš da pređeš neku drugu temu pređi, a nas pusti da se dopisujemo na temu autoputa čiji skori početak izgradnje očekujemo. Pusti nas mračenja i hejtovanja. Ok je i mračenje i hejtovanje, ali u sebi, nema potrebe da se piše o tome na forumu jer mi koji pratimo pripreme za izgradnju smo fokusirani na to, i ne zanima nas kritika svega postojećeg. Nadam se da nas razumeš.
Mislio sam na drugu temu vezanu za izgradnju ovog autoputa. Jer bajke, želje i pozdrave niko racionalan ne želi da čita.
Ok, postavili ste političke pamflete vladajuće partije i sada možemo da se vratimo na planetu zemlju koja se okreće prema zakonima fizike a ne prema zakonima SNS-a.
 
Nikakav autoput neće biti zavrsen do braneskog polja do 2027. Godine.
Ajmo na sledeću temu.
Naravno da neće biti završen. Sve i da se počnu građevinski radovi po đurđevdanu ne može da se uradi toliko tunela i mostova za dve i po godine. Ali ovde sad pišemo o trasi, da bi rasčistili kuda i dokle će ići taj put, ma kad bude počet.
 
Ево и ја да се сложим са Орфанелином. Не могу ни експроријацију урадити за две и по године. Леп пример за то је Моравски коридор, где већ пола година стоје радови на деоници Прељина-Адрани због нерешене експропријације већ 5 година, на деоници до Пожеге у Прилипцу нако 6 година није још решена експропријација! Траса до Пожеге је шега у односу на оно што следи од Злакусе до Сушице АП се пење 400м, са 300 на 700 м надморске висине!
 
Ruma - Šabac - Loznica, eksproprijacija kočila tj i dalje koči neke delove. Fruškogorski koridor - pakao. BG - ZR - NS i Smajli - eksproprijacija skoro 0 a radovi kao traju već pola godine.
 
Besmisleno je pisati o bilo kojim rokovima kada još nije potpisan ni ugovor o izgradnji i finansiranju ove deonice autputa. Nadležni ministar je više puta najavio potpisivanje ugovora ove godine, valda prvo o finansiranju sa jednim zapadnim fondom.

Drugo, još nije jasno ko će da bude izvodjač radova, turska firma sa kojom su počeli pregovori ili će biti novi tender ako se dobije kredit sa zapada. Jedino što je odlučeno da se prvo gradi samo do Zlatibora (petlja Mačkat).

Ugovore će da potpiše nova vlada koja će tek da se formira narednih dana i to posle rebalansa budžeta, pa će to da potraje. Nadam se će ove godine da odrede finansijera i izvodjača radova, a tek onda ćemo da vidimo i neke rokove.
 
Besmisleno je pisati o bilo kojim rokovima kada još nije potpisan ni ugovor o izgradnji i finansiranju ove deonice autputa. Nadležni ministar je više puta najavio potpisivanje ugovora ove godine, valda prvo o finansiranju sa jednim zapadnim fondom.

Drugo, još nije jasno ko će da bude izvodjač radova, turska firma sa kojom su počeli pregovori ili će biti novi tender ako se dobije kredit sa zapada. Jedino što je odlučeno da se prvo gradi samo do Zlatibora (petlja Mačkat).

Ugovore će da potpiše nova vlada koja će tek da se formira narednih dana i to posle rebalansa budžeta, pa će to da potraje. Nadam se će ove godine da odrede finansijera i izvodjača radova, a tek onda ćemo da vidimo i neke rokove.
Ovo je realno
 
Vrh