Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Sve je to lepo, samo što se stvari ne popravljaju time što se postojeće loše stanje apstrakuje (i time pasivno prihvata), tj. ne kritikuje. Na žalost, tako je.

Stvari se menjaju samo tako što za početak imamo društveni konsenzus da ovako ne valja, jasno i glasno. A onda krenemo da radimo na tome. od ćutanja nema selameta.

PS: kritika onoga što ne valja u sopstvenom društvu je PRVORAZREDAN patriotizam. Jer, vlast nije država, a loša vlast naročito nije država. Npr, ja nikada ne mogu da prihvatim stav: "važno je da se počne, pa će neko završiti", mislim mogu ako neko gradi svojim parama, svoj kuću npr. Ali, u javnim stvarima mislim da smo dužni da imamo stav: "važno je da se počne i važno je da se ZAVRŠI u okviru planiranog vremena i budžete!". Mislim da se samo tako ide napred, a ne amnestiranjem lošeg menadžmenta, kako u poslu, tako i u javnim stvarima...
 
Sve je to lepo, samo što se stvari ne popravljaju time što se postojeće loše stanje apstrakuje (i time pasivno prihvata), tj. ne kritikuje. Na žalost, tako je.

Stvari se menjaju samo tako što za početak imamo društveni konsenzus da ovako ne valja, jasno i glasno. A onda krenemo da radimo na tome. od ćutanja nema selameta.

PS: kritika onoga što ne valja u sopstvenom društvu je PRVORAZREDAN patriotizam. Jer, vlast nije država, a loša vlast naročito nije država. Npr, ja nikada ne mogu da prihvatim stav: "važno je da se počne, pa će neko završiti", mislim mogu ako neko gradi svojim parama, svoj kuću npr. Ali, u javnim stvarima mislim da smo dužni da imamo stav: "važno je da se počne i važno je da se ZAVRŠI u okviru planiranog vremena i budžete!". Mislim da se samo tako ide napred, a ne amnestiranjem lošeg menadžmenta, kako u poslu, tako i u javnim stvarima...
Mene licno politika uopste ne zanima ali stvarno jasno vam je iz mog pisanja da imam neki licni interes vezano konkretno za Zlatibor i samo iz tog razloga pratim ove forume. Za ove ostale projekte koje nabrajate gore niti sam cuo niti me zanimaju. Ja licno bih se mnogo radovao da ovaj put bude gotov do expa kao sto pise labud ali ostavim ogromnu rezervu u svojoj glavi i radijem se bar tome sto ce valjda bar potpisati neki ugovor i zapoceti u skorijem periodu. Svi koji pratite forum znate da su se do pre par meseci ucutali totalno oko ovog kraka nije se znalo da li ce biti autoput uopste ni kada. I sam Vesic na snimku od pre neki dan kaze krak pocinjemo na insistiranje predsednika Vucica. To on nekome porucuje vrv Stamatovicu i mislim da je ovaj put upao u plan bas zbog te jako cudne koalicije Vucic Stamatovic. Sta ce od njih biti videcemo ali se nadam da bar otpocnu sa radovima…
 
Sve je to lepo, samo što se stvari ne popravljaju time što se postojeće loše stanje apstrakuje (i time pasivno prihvata), tj. ne kritikuje. Na žalost, tako je.

Stvari se menjaju samo tako što za početak imamo društveni konsenzus da ovako ne valja, jasno i glasno. A onda krenemo da radimo na tome. od ćutanja nema selameta.

PS: kritika onoga što ne valja u sopstvenom društvu je PRVORAZREDAN patriotizam. Jer, vlast nije država, a loša vlast naročito nije država. Npr, ja nikada ne mogu da prihvatim stav: "važno je da se počne, pa će neko završiti", mislim mogu ako neko gradi svojim parama, svoj kuću npr. Ali, u javnim stvarima mislim da smo dužni da imamo stav: "važno je da se počne i važno je da se ZAVRŠI u okviru planiranog vremena i budžete!". Mislim da se samo tako ide napred, a ne amnestiranjem lošeg menadžmenta, kako u poslu, tako i u javnim stvarima...
Slazem se. Samo bih dodao da sama kritika kao kritika ne menja stvari, posebno ako se odnosi na sve i svasta i na svakog pojedinca.
Cak mislim da konstantno kritikovanje svega i svacega bez isticanja nekih mozda dobrih stvari stvara dodatne podele. Zato sam i konstatovao da stvari nisu crno bele i da uzevsi to u obzir verovatno dosta projekata nisu apriori losi (ali se lose realizuju u smislu eksproprijacije, losi izvodjaci itd).
Na kraju krajeva, dobar deo ljudi na forumu ne zeli da cita o politici i politicarima (to gleda na TV-u 24/7) o laznim obecanjima i rokovima o prodavanju magle itd. Ipak je ovo gradjevinski forum a o politici mozemo i izmedju redova ;)
 
Ako mi je dozvoljeno da primetim, a nije da to nekoga mora da zanima, "problemi" nastaju kada uglavnom jedni te isti ljudi besomučno prenose izjave jednih te istih političara, koji su do sada beskonačno puta direktno slagali i samim tim nemaju bilo kakav kredibilitet. Upravo je to trenutak kada se politika uvodi u priču, a ne kada neko utvrdi: "hej, pa to je očigledna laž".

Predlog svima je, ne prenopsite izjave izvora bez kredibiliteta. Ako to znači da nema prenošenja izjava, onda nema prenošenja izjava. Bolje da nema izjava, nego da širimo laži.
 
Tu sam naravno shvatio da su oni botovi ili bar koriste istu tu logiku,
Uvreda.

Po onoj Andrićevoj: "Dođu tako vremena kada pametan zaćuti, bu.d.a.l.a progovori, a fukara se obogati!"

Uvreda, pozivanje na autoritet u drugom kontekstu ne menja nameru da se uvredi.

ali su definitivno politički ostrašćeni ljudi bez informacija...

Kvalifikacija kao uvreda.

koji ne znaju ni za šta drugo nego da napadaju čim se spomene neka vest koja im ovako ili onako ne odgovara.

Uvreda i političarenje.

Neki put se pitam zar stvarno vlada tolika otuđenost u nečijim glavama, ili je ipak to neki skriveni interes...sve više verujem da je ovo drugo!?

Teorija zavere i političarenje, uz, wait-for-it... opet uvredu! :)

da bi se Zlatiborski kapaciteti uključili u EXPO2027 jer Beograd nema šanse da sagradi preko 100 hotela do tada kako bi se podmirile potrebe velikog broja gostiju za expo

Političarenje (provlačenje EXPO vrednosno karakterisano).


Konačno povezujemo se mnogo bolje i sa našim sunarodnicima preko Drine što je isto veoma važno

Čisto političarenje... Zašto je na jednom građevinskom forumu potrebno objavljivati svoje ideološke stavove?

Eto, kako "uravnoteženost i političku neostrašćenost" ti zamišljaš u svojoj percepciji sveta i realnosti, moj beli labude... :) Hajde, ostavi se uvreda.
 
To je sad već čisto filosofiranje! U tom smislu i ja mogu komotno reći da i ove teme ne treba da ima. U vreme žutih su obećavali kule i gradove i ni jedan jedini kilometar autoputa nije završen,ni jedan jedini! Sad se bar nešto radi, u redu je nekoga ne voleti ali mržnja i prema neprijatelju zaslepljuje

Opet na delu komunističko-administrativno rasčlanjivanje, izgleda im daje utisak pameti :cool:
 
Ako mi je dozvoljeno da primetim, a nije da to nekoga mora da zanima, "problemi" nastaju kada uglavnom jedni te isti ljudi besomučno prenose izjave jednih te istih političara, koji su do sada beskonačno puta direktno slagali i samim tim nemaju bilo kakav kredibilitet. Upravo je to trenutak kada se politika uvodi u priču, a ne kada neko utvrdi: "hej, pa to je očigledna laž".

Predlog svima je, ne prenopsite izjave izvora bez kredibiliteta. Ako to znači da nema prenošenja izjava, onda nema prenošenja izjava. Bolje da nema izjava, nego da širimo laži.
Ovako samo ulazimo jos u dodatne podele, ko je taj ko ce da odlucuje da li je neki izvor ili referenca relevantan ili ima kredibilitet? Svako za sebe smatra da je preneo nesto sto za njega ima neku tezinu, neki podatak, informaciju... Pa i sama cinjenica da radovi i projekat kasni je neki podatak i govori o tom nekome ko je izgovorio, slagao...

Ovo je forum, open space, svako deljenje informacija i dezinformacija (koje su relevantne i u skladu sa temom) je ok pod uslovom da nikoga ne vredjas i ne omalovazavas. Mozda neko od nas i ne zna (svesno ili nesvesno) da deli dezinformacije i lazi ali to nije razlog da se delimo, mrzimo, vredjamo i delimo na ove i one.
Toliko od mene na ovu i slicne teme. Slobodno nastavite bez mene :cool:
 
Ovo je forum, open space,

Onda ako je forum, forum je za sve. Nemojte da kukate kada neko napiše ono što vam se ne sviđa. Ne funkcioniše "open space" kao švedski sto, pa da dobiješ samo ono što ti se sviđa.

Eto, onaj gore u svakoj drugoj poruci pominje neke "žute", ne shvatajući da više ne ume da priča osim kroz uvrede (toliko je ta ekipa normalizovala nasilje i uvrede u svom svetonazoru), a sve roneći krokodilske suze kada neko njega potkači.
 
Da se ne lazemo odlicno znamo svi da vlast ne valja ali je cinjenica da bi zamazali oci narodu negde nesto i urade kao fontanu na slaviji ili zbog nekog veceg investitora kome su uzeli pare urade put koji koristi slucajno i nekom tu pored. I ja zbog toga pratim te izjave jer ko zna sta se krije iza toga mozda su obecali despicu iz pribojske banje mozda stamatovicu mozda zbog expa zbog mene ga sigurno ne prave. Ali opet kada procitam da ce se raditi nadam se da imaju neke svoje interese i da ce se i meni posreciti. Da snate svi da ne navikam za vlast nego se nadam autoputu zbog sebe licno.
 
Da se ne lazemo odlicno znamo svi da vlast ne valja ali je cinjenica da bi zamazali oci narodu negde nesto i urade kao fontanu na slaviji ili zbog nekog veceg investitora kome su uzeli pare urade put koji koristi slucajno i nekom tu pored. I ja zbog toga pratim te izjave jer ko zna sta se krije iza toga mozda su obecali despicu iz pribojske banje mozda stamatovicu mozda zbog expa zbog mene ga sigurno ne prave. Ali opet kada procitam da ce se raditi nadam se da imaju neke svoje interese i da ce se i meni posreciti. Da snate svi da ne navikam za vlast nego se nadam autoputu zbog sebe licno.
Nego ajde da batalimo više ove gore koji vređaju, najčešće zdravu pamet...šta misliš da li će se ići sa punim profilom do samog Zlatibora što je očigledno neophodnost zbog velikog opterećenja i velikog broja vozila upravo do te tačke, ili će nastaviti sve do Kotromana, odnosno Republike Srpske...
 
Nego ajde da batalimo više ove gore koji vređaju, najčešće zdravu pamet...šta misliš da li će se ići sa punim profilom do samog Zlatibora što je očigledno neophodnost zbog velikog opterećenja i velikog broja vozila upravo do te tačke, ili će nastaviti sve do Kotromana, odnosno Republike Srpske...
Ja mislim da sam ti vec gore odgovorio nemam ti ja to pojma sem sto procitam ovda vi sto napisete po forumima
 
Ja ne volim Vučića i njegovu ekipu i politika me ne interesuje.
Ali, lepo je što nam gradi puteve, što je zakucao evro na 118 pa nam plate rastu, porušio neke straćare gde su se legli pacovi i guje, deli pare, uvozi glasače, što je konačno dozvolio da oni jadni ljudi u belim kapicama konačno mogu da vozikaju svoje RKS tablice po ostatku Srbije, oslobodio nešto memorije video nadzora na naplatnoj rampi, dobio Oskara za oskara...
Eto, napisao sam da ne volim vlast, ali treba da pohvalim ono što rade.
I ja sam se sad maskirao i vi ne prepoznajte da sam bot, jel da?
 
Poslednja izmena:
Tako je 🤣
 
Poslednja izmena:
Samo komentarišem jedan od prethodih postova.
Ko kaže da nije bot, znači, niije.
A u ostatku posta hvali na sva usta. Nema veze, nije bot. Treba hvaliti, jer samo neka se gradi, nema veze što je km sada 15-20 mld €, a kod onih žutih bio pišljivih 7. Onda bili sirotinja pa se stisli, a sad tigar rširio šape široko!
Eto, ja sam pohvalio sve što je uspešno urađeno. Gotovo bez greške. Zar to nije sjajno?
 
Ta deonica Požega-Mačkat je, po mom laičkom mišljenju, najvažnija deonica trenutno u Srbiji. Naravno da bi svako normalan bio zadovoljan da to _uradimo_ .
 
Samo komentarišem jedan od prethodih postova.
Ko kaže da nije bot, znači, niije.
A u ostatku posta hvali na sva usta. Nema veze, nije bot. Treba hvaliti, jer samo neka se gradi, nema veze što je km sada 15-20 mld €, a kod onih žutih bio pišljivih 7. Onda bili sirotinja pa se stisli, a sad tigar rširio šape široko!
Eto, ja sam pohvalio sve što je uspešno urađeno. Gotovo bez greške. Zar to nije sjajno?

Ok, ukapirao sam, možda i jeste pravilnije reći da mi, narod, ćemo izgraditi to i to našim parama...slažem se, trudiću se da tako govorim ubuduće, na kraju krajeva sva infrastruktura i ostaje nama. Ali isključivo iz razloga imbecilnosti trenutne političke situacije i užasno loše međuljudske klime koja vlada. Verovatno su meni crvene linije znatno veće. Ok jednu su već prešli kada su onu lgbt spodobu doveli da nam paradira po foteljama, ekranima i ulicama!
Ali mi je isto tako sasvim idiotski da se forum koristi da se malo malo pljuje vlast i svako ko drugačije misli odmah kategoriše botom, prosto to ničemu ne vodi...ok kad se šalimo i zezamo na tu temu, ali da se peni i žvali i odmah tako dočekuje drugi komentar je suludo. To nikad neću trpeti i uvek ću kao i do sada kulturno, ali istom merom ako ne i jače, uzvratiti svakom takvom @id!%io?@t#u !!

Pričaš kako su projektne cene skočile, pa reći ću ti i da je golf u koji jedva uđem sa visinom od 195cm nekad vredeo 15000 a sada 25000, ono veće i komotnije je bilo 25 a sad je preko 40 hiljada, za stanove da ne pričam...i to svugde u svetu. Ali ok, neko tamo sebi pravi dodatni prostor za cenu...ali to opet ne znači da sve treba da stane dok tog nekog ne iskorenimo, niti je to bilo kad bio samo jedan čovek u pitanju. Mislili smo da ćemo kad oborimo Slobu da vidimo svetlost demokratije i ostalo, a dobili smo one koji su najsramnije i najbestidnije uz podršku još pohlepnijeg zapada OČERUPALI ovu zemlju i uništili svu industriju, i to sve dok smo bili u zanosu "demokratije"...toliko o njima!!! Da se razumemo, nisu ni ovi bolji, ali ne može ni život da čeka jer 100% pravde, demokratije, poštenja na ovom svetu nema niti će ga biti. Svaka nova ideologija je ustvari maskiranje stare i šarena laža za narodne mase
 
Ok, ukapirao sam, možda i jeste pravilnije reći da mi, narod, ćemo izgraditi to i to našim parama...slažem se, trudiću se da tako govorim ubuduće, na kraju krajeva sva infrastruktura i ostaje nama. Ali isključivo iz razloga imbecilnosti trenutne političke situacije i užasno loše međuljudske klime koja vlada. Verovatno su meni crvene linije znatno veće. Ok jednu su već prešli kada su onu lgbt spodobu doveli da nam paradira po foteljama, ekranima i ulicama!
Ali mi je isto tako sasvim idiotski da se forum koristi da se malo malo pljuje vlast i svako ko drugačije misli odmah kategoriše botom, prosto to ničemu ne vodi...ok kad se šalimo i zezamo na tu temu, ali da se peni i žvali i odmah tako dočekuje drugi komentar je suludo. To nikad neću trpeti i uvek ću kao i do sada kulturno, ali istom merom ako ne i jače, uzvratiti svakom takvom @id!%io?@t#u !!

Pričaš kako su projektne cene skočile, pa reći ću ti i da je golf u koji jedva uđem sa visinom od 195cm nekad vredeo 15000 a sada 25000, ono veće i komotnije je bilo 25 a sad je preko 40 hiljada, za stanove da ne pričam...i to svugde u svetu. Ali ok, neko tamo sebi pravi dodatni prostor za cenu...ali to opet ne znači da sve treba da stane dok tog nekog ne iskorenimo, niti je to bilo kad bio samo jedan čovek u pitanju. Mislili smo da ćemo kad oborimo Slobu da vidimo svetlost demokratije i ostalo, a dobili smo one koji su najsramnije i najbestidnije uz podršku još pohlepnijeg zapada OČERUPALI ovu zemlju i uništili svu industriju, i to sve dok smo bili u zanosu "demokratije"...toliko o njima!!! Da se razumemo, nisu ni ovi bolji, ali ne može ni život da čeka jer 100% pravde, demokratije, poštenja na ovom svetu nema niti će ga biti. Svaka nova ideologija je ustvari maskiranje stare i šarena laža za narodne mase
Pitanje samo jedno za labuda ovo sto pominjes da ce da naprave ovu deonicu do mackata do expa jer si to negde cuo da je neko od zvanicnika rekao ili si sam zakljucio?
Nije nikakvo zlonamerno pitanje nego da mogu da procesuiram u svojoj glavi… a ja se ne secam da sam to procitao, samo da kazu krecemo kad zavrsimo do pozege zato pitam
 
Da, čuo sam da je cilj da Zlatibor i Vrnj.banju uključe sa svojim smeštajnim jedinicama pošto imaju najviše u celoj Srbiji (Zlatibor možda i skoro duplo više od Vrnj.banje), jer nemaju druge opcije pošto niko nije zainteresovan da gradi preko 100 hotela u Beogradu, a nemaju drugih realnih opcija...ovako planiraju da završe autoputeve i samo povežu šatl prevozom. Nije to nikakva posebna pamet, to se tako radi svuda u svetu
A inače su cilj obelodanili na https://srbija2027.gov.rs/infrastruktura/ . Ideš na dole na drumska infrastruktura pa vrtiš levo-desno na Autoput Beograd-Sarajevo deonica: Požega - Petlja Mačkat 31km i ispod vidiš rok (vremenski horizont) 2026 godina.
 
Da, čuo sam da je cilj da Zlatibor i Vrnj.banju uključe sa svojim smeštajnim jedinicama pošto imaju najviše u celoj Srbiji (Zlatibor možda i skoro duplo više od Vrnj.banje), jer nemaju druge opcije pošto niko nije zainteresovan da gradi preko 100 hotela u Beogradu, a nemaju drugih realnih opcija...ovako planiraju da završe autoputeve i samo povežu šatl prevozom. Nije to nikakva posebna pamet, to se tako radi svuda u svetu
A inače su cilj obelodanili na https://srbija2027.gov.rs/infrastruktura/ . Ideš na dole na drumska infrastruktura pa vrtiš levo-desno na Autoput Beograd-Sarajevo deonica: Požega - Petlja Mačkat 31km i ispod vidiš rok (vremenski horizont) 2026 godina.
Bilo bi sjajno da bude tako
 
Da, čuo sam da je cilj da Zlatibor i Vrnj.banju uključe sa svojim smeštajnim jedinicama pošto imaju najviše u celoj Srbiji (Zlatibor možda i skoro duplo više od Vrnj.banje), jer nemaju druge opcije pošto niko nije zainteresovan da gradi preko 100 hotela u Beogradu, a nemaju drugih realnih opcija...ovako planiraju da završe autoputeve i samo povežu šatl prevozom. Nije to nikakva posebna pamet, to se tako radi svuda u svetu
A inače su cilj obelodanili na https://srbija2027.gov.rs/infrastruktura/ . Ideš na dole na drumska infrastruktura pa vrtiš levo-desno na Autoput Beograd-Sarajevo deonica: Požega - Petlja Mačkat 31km i ispod vidiš rok (vremenski horizont) 2026 godina.
Zapravo, ispod piše da se rok krajem 2026, odnosi na deonicu Petlja Prilipac - Petlja Požega 3 km.
 
Da, čuo sam da je cilj da Zlatibor i Vrnj.banju uključe sa svojim smeštajnim jedinicama pošto imaju najviše u celoj Srbiji (Zlatibor možda i skoro duplo više od Vrnj.banje), jer nemaju druge opcije pošto niko nije zainteresovan da gradi preko 100 hotela u Beogradu, a nemaju drugih realnih opcija...ovako planiraju da završe autoputeve i samo povežu šatl prevozom. Nije to nikakva posebna pamet, to se tako radi svuda u svetu
A inače su cilj obelodanili na https://srbija2027.gov.rs/infrastruktura/ . Ideš na dole na drumska infrastruktura pa vrtiš levo-desno na Autoput Beograd-Sarajevo deonica: Požega - Petlja Mačkat 31km i ispod vidiš rok (vremenski horizont) 2026 godina.

Lepo su ti napisali da planiraju do 2026. da zavrse 3 km. A i to je vrlo, vrlo upitno s obzirom da se ceka zavrsetak do Pozege, a to ce biti negde u 2025. Pa treba obezbediti finansije, to je tek pakao. Ne razumem odakle ti optimizam na do Mackata moze da se zavrsi do 2026? Pogledaj kako se teglimo sa svakim km, svakim m2 u eksproprijaciji.. Pogledaj gde zivimo.


1709933185535.png
 
hahaha udjoh i ja sada na sajt da proverim. Pa dobro, završiće ta tri kilometra do tada.
 
Lepo su ti napisali da planiraju do 2026. da zavrse 3 km. A i to je vrlo, vrlo upitno s obzirom da se ceka zavrsetak do Pozege, a to ce biti negde u 2025. Pa treba obezbediti finansije, to je tek pakao. Ne razumem odakle ti optimizam na do Mackata moze da se zavrsi do 2026? Pogledaj kako se teglimo sa svakim km, svakim m2 u eksproprijaciji.. Pogledaj gde zivimo.


Pogledajte prilog 191899
Video sam i ja to nego cutim kaze cuo je isto pa se nadam ali jeste nerealno
 
Ok, ukapirao sam, možda i jeste pravilnije reći da mi, narod, ćemo izgraditi to i to našim parama...slažem se, trudiću se da tako govorim ubuduće, na kraju krajeva sva infrastruktura i ostaje nama. Ali isključivo iz razloga imbecilnosti trenutne političke situacije i užasno loše međuljudske klime koja vlada. Verovatno su meni crvene linije znatno veće. Ok jednu su već prešli kada su onu lgbt spodobu doveli da nam paradira po foteljama, ekranima i ulicama!
Ali mi je isto tako sasvim idiotski da se forum koristi da se malo malo pljuje vlast i svako ko drugačije misli odmah kategoriše botom, prosto to ničemu ne vodi...ok kad se šalimo i zezamo na tu temu, ali da se peni i žvali i odmah tako dočekuje drugi komentar je suludo. To nikad neću trpeti i uvek ću kao i do sada kulturno, ali istom merom ako ne i jače, uzvratiti svakom takvom @id!%io?@t#u !!

Pričaš kako su projektne cene skočile, pa reći ću ti i da je golf u koji jedva uđem sa visinom od 195cm nekad vredeo 15000 a sada 25000, ono veće i komotnije je bilo 25 a sad je preko 40 hiljada, za stanove da ne pričam...i to svugde u svetu. Ali ok, neko tamo sebi pravi dodatni prostor za cenu...ali to opet ne znači da sve treba da stane dok tog nekog ne iskorenimo, niti je to bilo kad bio samo jedan čovek u pitanju. Mislili smo da ćemo kad oborimo Slobu da vidimo svetlost demokratije i ostalo, a dobili smo one koji su najsramnije i najbestidnije uz podršku još pohlepnijeg zapada OČERUPALI ovu zemlju i uništili svu industriju, i to sve dok smo bili u zanosu "demokratije"...toliko o njima!!! Da se razumemo, nisu ni ovi bolji, ali ne može ni život da čeka jer 100% pravde, demokratije, poštenja na ovom svetu nema niti će ga biti. Svaka nova ideologija je ustvari maskiranje stare i šarena laža za narodne mase
Iako je Igor obrisao moju poslednju poruku, vidim da si je procitao i da je delovala na tebe, drago mi je zbog toga.
I dalje se ne slazem sa nekim stvarima koje pises (pre svega mislim na cene AP, jeste da je sve otislo pa i cena gradnje ali sigurno ne kako ga mi predstavljamo, Rumuni najavili Temisvar-granica za cca6-7 mil/km a mi Sombor-Kikinda za 10-12 mil/km) ali je ton potpuno drugaciji pa mozemo da debatujemo a ne ono sto smo radili pre.

Covek ti je gore lepo pojanio, nisi lepo procitao ili razumeo, kraj 2026. se odnosi na Prilipac-Pozega a ne Prilipac-Mackat. Ako ukljucis samo prethodna iskustva i logiku ne mozes da se ne slozis da je 31km na takvoj konfiguraciji strahovito tesko ostvarivo za period od 2godine.
Ovako, ako bude do kraja 26. bilo tih 3km - odlicno. A ako bude svih 31km kako ti kazes, svi su svedoci, vodim te u kafanu od Preseva do Horgosa koju izaberes da pijemo i jedemo dok ne popadamo. Brzo ce i ta 26-ta...
 
Vrh