Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Verujem - ne verujem... rekao bi Bajaga.
Ovde nije u pitanju neko obećanje, već obaveštenje da su najzad odlučili da grade samo "prvu fazu" do Mačkata. Nema razloga da se sumnja u takvu odluku jer je to jeftinije i lakše za gradnju, a vrlo je potrebna deonica.

Sada su i veće šanse da će se u "narednom periodu"(Vesić) potpisati i ugovor za izgradnju, pogotovo ako je tačno da postoji i "zainteresovani investitor" (www.ukfinance.org.uk).
 
Investitor i u ovom slučaju znači kreditor. Pitanje je samo pod kakvim uslovima. Dobrano smo već zaduženi, a u priči o Expu zaduživanje i ostale pogodbe neće biti transparentne kroz institucije (ako nam institucije uopšte nečemu služe, ili postoje).. Zato se bojim da će ovo biti početak zakucavanja eksera u kovčeg Srbije koja se već raspada.
 
spin DRagan i lazi koje ne prestaju
tamburaju politicari a dragan "samo prenosi"
aj kad vec prenosis, nadji nam negde koliko kosta 1km puta koji tvoj cenjeni izvor sicve gradi na sremskim i macvanskim livadama
i ne rece mi sta bi sa leteceim kolima koja cemo da pravimo, mercedes fabrikom, AP za temisvar, jarbolom, gondolom na kalemegdanu, kanalom DMV, Tirsova II i ostalim obecanim i najavljenim projektima, na stranu ovi sto ne zavrsavaju ni u 3x duzem roku i za 2x vise (NASIH) para
 
Već sam više puta napisao šta mislim o zajapurenim likovima koji mene dovode u vezu sa bilo kojom strankom, pa neću ovde da se sa njima dopisujem jer sa takvima nemam komunikaciju ni u realnom životu.

Inače, Vesić je i jutros ponovio da će biti potpisan ugovor i za deonicu "Požega - Mačkat". Doduše on pominje Sušicu i skretanje za Zlatibor koje je par km dalje od buduće petlje "Mačkat". O značaju takve odluke sam pisao na predhodnoj strani.

IMG_20240123_162825.png
 
Poslednja izmena:
Логично је да буде до Сушице, јер се ту скреће ка Котроману, Мокрој Гори и делу Таре који гравитра том правцу. Златибору остаје да још мало прошири пут у 2 +2 , Куста да обнови магистралу и сви сретни....Кад ће то бити немам појма!
 
Doduše on pominje Sušicu i skretanje za Zlatibor koje je par km dalje od buduće petlje "Mačkat". O značaju takve odluke sam pisao na predhodnoj strani.

Dragane, sad nemoj da staješ, napiši im i za:
- važnost da petlju pomere sa Mačkata na Sušicu, kao i da naprave dovoljan broj izlaznih rampi kako tu ne bi bilo čepa.
- da urade gde treba još malo proširenje puta od brane Vrutci ka aerodromu Ponikve,
- ubrzaju rekonstrukciju samog aerodroma Ponikve (to je od 2,5 do 5 miliona evra što je sitna para za državu!),
- kao i da se produži buduća pista malog aerodroma na samom Zlatiboru sa 950m na bar 1200m ili još bolje i duže ako se može (a mogu ako naspu tu stranu), kako bi mogli sletati veći biznis džetovi i manji komercijalni STOL propelerci sa do 30-ak sedišta...
I onda ćemo te glasati za predsednika Opštine ili možeš da se penzionišeš, po želji :cool:
 
Malo je opštine ;)

Šalim se, gledaćemo u godinama koje slede razvoj projekta, neće to biti ni kratko, ni lako... Iako bih jako voleo drugačije.
 
Naravno da je reč o kreditiranju, neće valda Englezi da nam besplatno izgrade autoput. Političarenje neću da komentarišem.
Hajde, reč po reč, objasni u čemu se u mom postu nalazi političarenje? Da čujem! Ili će biti, kao i uvek da time vičeš: "Drž'te lopova!"
Aman, čoveče, prihvati da neko može drugačije da razmišlja i ima kritički otklon od onoga što rade, od mamlaza čije priče, kako kažeš, samo prenosiš.
I prenosiš. Ok. Ali uvek ti se provuče i neki komentar koji, možda nesvesno, napišeš iz srca.
 
Već sam više puta napisao šta mislim o zajapurenim likovima koji mene dovode u vezu sa bilo kojom strankom, pa neću ovde da se sa njima dopisujem jer sa takvima nemam komunikaciju ni u realnom životu.

Inače, Vesić je i jutros ponovio da će biti potpisan ugovor i za deonicu "Požega - Mačkat". Doduše on pominje Sušicu i skretanje za Zlatibor koje je par km dalje od buduće petlje "Mačkat". O značaju takve odluke sam pisao na predhodnoj strani.

Pogledajte prilog 187197
Поздрав Драгане,

Да ли су приказане трасе већ дефинисане и одакле ти ова карта?
 
...od Mačkata do KREMANA!!!
Molim te. ☝️😉
Hvala na ispravci :D

Nije mi radila kamera taj dan - otkačila se. Ali utisci su sledeći:
- deonica od Kremana (pogrešno - Kremne, je l'?) do Mačkata mora da se podrobno rekonstruiše (posebno deo sa tri trake), jer je asfalt propao, dosta ima manji odrona nakon topljenja snega i ulegnuća na pojedinim delocima. S druge strane, sa takvim opterećenjem, mislim da je ovde auo-put višak i da je ova magistrala za sada sasvim adekvatna uz već pomenutu rekonstrukciju.

Da proširim na dalje, auto-put je apsolutno neophodan za deonicu Požega-Mačkat, jer u kom god pravcu išao u koje god doba (a išao sam rano ujutro i vraćao se popodne), bila je gužva na putu.
 
Tek će da bude gužva, kad i ako profunkcioniše ono merenje prosečne brzine još u kombinaciji sa punom linijom dužine 10-15km, skoro od Užica pa do tri trake ka Zlatiboru, posle Sušice.
Rekonstrukcijom saobraćajnice sredili stanje kolovoza i stvorili još duže kolone.😁
 
Poslednja izmena:
Ako sve bude po planu do Zlatibora ćemo autoputem do 2027 godine, s obzirom da hotelijeri ne žele da grade nove hotele jer neće biti popunjeni posle expa, država će sagraditi autoput kojim se stiže iz Beograda za 1.5 čas, i uključiće na taj način zlatiborske smeštajne kapacitete i hotele u funkciju EXPO-a. Najpametnija odluka! Moći ćemo otići ujutru i vratiti se uveče
 
Ako sve bude po planu do Zlatibora ćemo autoputem do 2027 godine, s obzirom da hotelijeri ne žele da grade nove hotele jer neće biti popunjeni posle expa, država će sagraditi autoput kojim se stiže iz Beograda za 1.5 čas, i uključiće na taj način zlatiborske smeštajne kapacitete i hotele u funkciju EXPO-a. Najpametnija odluka! Moći ćemo otići ujutru i vratiti se uveče
Ti se šališ?
 
Pa kakve su ovo budalaštine, ni Rim nije sagrađen preko noći! Moraju se zasukati rukavi, rešavati problemi
 
Šta si ti neki inženjer ili samo ovako ćaskaš da ti prođe noćna smena. Inženjeri su dali procenu za ovu deonicu do kraja 2026.
Kinezi su svoju zemlju premrežili autoputevima za vrlo kratko vreme
 
Gluposti! Tako ste pisali i za deo do Požege !!
Hahahahaha šta su pisali za deo do Pozege?
To sto si ti kupio neki stan na Zlatiboru pa se sada nadas da ćeš zaraditi pare ne znaci da će ti se ostvariti vlažni snovi.
I meni je u interesu da se to sto pričaju ostvari ali svi znamo da neće. Kao sto se nije ostvarilo ništa do sada.
Oni sada svesno lažu da će put do Pozege biti u oktobru. Kada dodje oktobar promenice rok na prolece i govoriće o najtežim uslovima na planeti.
 
Pa kakve su ovo budalaštine, ni Rim nije sagrađen preko noći! Moraju se zasukati rukavi, rešavati problemi
Da si na pitanje koje nije bilo uvredljivo odgovorio arumentovano ili da nista nisi odgovorio smatrao bi da ti je ovo sto se desava i sto svi mi zdusno pratimo iz dana u dan stvarno bitno.
Ali posto si u dve replike koristio samo aroganciju, bahatost i pink/happy floskule jasno nam je sve.
Da si nov ovde rekao bih ti da se posavetujes sa kolegama iz call centara da se prebacis na YT videe, tamo mozes i socno da opsujes nekoga od neistomisljenika. Ovako si ovde prilicno usamljen i ogranicene mogucnosti delovanja...
 
Da si na pitanje koje nije bilo uvredljivo odgovorio arumentovano ili da nista nisi odgovorio smatrao bi da ti je ovo sto se desava i sto svi mi zdusno pratimo iz dana u dan stvarno bitno.
Ali posto si u dve replike koristio samo aroganciju, bahatost i pink/happy floskule jasno nam je sve.
Da si nov ovde rekao bih ti da se posavetujes sa kolegama iz call centara da se prebacis na YT videe, tamo mozes i socno da opsujes nekoga od neistomisljenika. Ovako si ovde prilicno usamljen i ogranicene mogucnosti delovanja...
Nije to pitanje, već zajedljivi komentari bez imalo konstruktivne kritike. I ako si već dežurni PR na to si morao odmah da reaguješ i skočiš! Ali i to su poznate floskule N1/Nova plaćenih zapadnih medija pa je stvarno jasno ko šta piše. Ja recimo za razliku od vas smem da izjavim da ne volim ovaj režim, ali nisam toliko zadojen mržnjom da želim da svaki posao propadne da bi se on menjao!! Oni jednog dana više neće biti u svojim foteljama, a putevi i infrastruktura će ostati nama, narodu. Oni nekadašnji rahmetli žuti, ni to nisu znali da ostave
Tako da na tu aroganciju i bahatost zajedljivih i šupljih komentara treba odreagovati ako već želiš da nešto promeniš, jer polako ta vaša grupica postaju usamljena u pljuvačkim i zajedljivim komentarima, na taj način odvraćujući i neke buduće članove foruma, što je konačno loše za sam forum

Hahahahaha šta su pisali za deo do Pozege?
To sto si ti kupio neki stan na Zlatiboru pa se sada nadas da ćeš zaraditi pare ne znaci da će ti se ostvariti vlažni snovi.
I meni je u interesu da se to sto pričaju ostvari ali svi znamo da neće. Kao sto se nije ostvarilo ništa do sada.
Oni sada svesno lažu da će put do Pozege biti u oktobru. Kada dodje oktobar promenice rok na prolece i govoriće o najtežim uslovima na planeti.

Požega još malo pa gotova, konačno imaš i sajt https://srbija2027.gov.rs/infrastruktura/ sa svim rokovima koje su postavili, pa se tamo žali
Ja nisam kupio stan na Zlatiboru, ne kažem da ne planiram, ali je sigurno bolje ako si investicioni kupac da kupiš gore, nego da kupuješ po Beogradu gde bi to možda kupila neka mlada porodica sa malom decom.
Zato se i zalažem za maksimalni infrastrukturni razvoj svih banja i planinskih turističkih mesta
 
Vrh