Šta je novo?

Autoput "Požega - Užice - Kotroman"

Osnovna kultura na forumima nalaže da ne mešamo sve svugde, nego da se držimo fokusa na temi. Znam da je teško bez politike u Srbiji ali sve ima svoje mesto i vreme

Još kada bi sam primenjivao ono što propovedaš, možda bi bio uverljiviji? Ili možda kada ti blatiš, i to manirom iz 90tih, svoje (očigledno) neistomišljenike - to nije političarenje?
 
Uglavnom, manite se političarenja, jer ako niste ni na strani vlasti ni na strani lažne opozicije...pa mi smo onda na istoj strani i nema razloga za provokacije.

Što se konkretno tiče ove deonice za sada sve ide dobro i po planu
Evo da zanemarimo i politiku i politicarenje i vlast i opoziciju. Evo ti i ja smo na istoj strani.
Pozivas se na relevantnost podataka koje daje neki tamo politicar iza koga stoji drzava kao institucija (kazes on nije bitan, bitan je sistem).
Evo sta su neka budu nebitni Mihajlovic, Antic, Babic, Vesic, Momirovic iza kojih je takodje stajala drzava kao institucija pricali za deonicu Preljina-Pozega 31km.
Kraj 2021. https://www.blic.rs/biznis/deonica-...ic-samo-ako-budemo-radili-u-tri-smene/2y83h4e
Kraj 2022. https://www.infopress.rs/drustvo/deonica-autoputa-od-cacka-do-pozege-bice-gotova-do-2022-godine/
Kraj 2023. https://www.radioluna.info/do-kraja-2023-gotova-deonica-autoputa-pakovrace-pozega/
Kraj 2024. https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3808592-deonica-od-pakovrace-do-pozege-gotova-2024
Ako bude kojom magijom gotovo do kraja 2024. (i najveci optimisti oprezni sa ovim rokom) to nas dovodi do 5,5 godina izgradnje a ti si stava da ce sledecih 25-30km od Gorobilja do Mackata zavrsiti za 2 godine. (kraj 2026.)
Da li ti stvarno verujes u to? Da li si ti svestan o kakvom se terenu radi, koliko je naseljenih mesta na trasi, koliko samo izazova ima (nema tunela velikih, to nam je rak rana).
Nekako mi lakse da prihvatim da si bot sa ciljem provokacije nego da mozes da poverujes sebi samom to sto si napisao.
 
Ovo je aktuelni zakon o eksprorpijaciji: https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_eksproprijaciji.html

De, der, meni laiku u pravu - pokaži prstićem gde ti je to o čemu pričaš. Ali tačnu odredbu - član, stav, tačka (ako ga ima - naravno). Ne ovo - vlast donela zakon i eksproprijacija ide na mig, nego na osnovu člana tog, stava tog i tog, zakon predviđa da se eksproprijacija u korist projekata od nacionalnog značaja sprovode na taj i taj način.

"To je već postojalo u praksi, kaže advokat Miloš Igić, pošto već skoro dve godine postoji i Zakon o posebnim postupcima radi realizacije projekata izgradnje i rekonstrukcije linijskih infrastrukturnih objekata od posebnog značaja za Republiku Srbiju.
„On je donet početkom 2020. kao leks specijalis i 90 odsto eksproprijacija se već sprovodi po tom zakonu.
„On predviđa mnogo kraće rokove", kaže Igić, iz advokatske kancelarije „Knežević, Čepić, Igić".
Ako se usvoje predložene izmene, vlasnik imovine imaće rok od pet dana da se izjasni o predlogu za eksproprijaciju.
Po prijemu izjašnjenja, nadležni organ odmah, a najkasnije u roku od 15 dana, donosi rešenje o eksproprijaciji nepokretnosti.
„Te izmene su gotovo kozmetičke, jer i danas ti postupci ne traju koliko, inače, traju postupci u Srbiji - dosta se brzo završavaju", dodaje Igić.

Šta su konkretne promene?​

Najveći problem je, ocenjuje advokat, odredba koja se odnosi na isplaćivanje naknade za nelegalizovane objekte.
To bi mogla biti crvena zastavica na putu.
Ona predviđa da „vlasnik takvog objekta ima pravo na naknadu za izgrađeni objekat u visini procenjene građevinske vrednosti tog objekta."
To je, kaže Igić, neustavno, jer Ustav Srbije predviđa da pravo svojine nekome može biti oduzeto samo u javnom interesu i uz naknadu koja ne može biti niža od tržišne.
„Ako objekat na tržištu, na primer, vredi 1000 evra po kvadratu, a vama je za izgradnju potrebno 600 evra, dosad je zakon regulisao da dobijete tih hiljadu.
„Sada imamo problem jer će se ljudima isplaćivati naknada niža od tržišne, ako se ove izmene usvoje", ističe on.
Napominje da nekad ljudi nisu ni u mogućnosti da ozakone nekretnine.
„Ako vi imate kuću koja nije legalizovana, to ne mora biti ni vaša krivica, jer onog trenutka kad je donet planski akt da će nešto negde graditi vi automatski ne možete da legalizujete taj objekat jer se nalazi na budućem putu ili rudniku", opisuje Igić."

U suštini se sve svodi samo na finansijski deo, kao što sam već spomenuo...odnosno da država malo više odreši kesu
Još kada bi sam primenjivao ono što propovedaš, možda bi bio uverljiviji? Ili možda kada ti blatiš, i to manirom iz 90tih, svoje (očigledno) neistomišljenike - to nije političarenje?
Nešto ne vidim da je iko reagovao na prvobitno blaćenje...tako da sva ta naknadna tobožnja "demokratska" priča pada u vodu
 
"To je već postojalo u praksi, kaže advokat Miloš Igić, pošto već skoro dve godine postoji i Zakon o posebnim postupcima radi realizacije projekata izgradnje i rekonstrukcije linijskih infrastrukturnih objekata od posebnog značaja za Republiku Srbiju.
„On je donet početkom 2020. kao leks specijalis i 90 odsto eksproprijacija se već sprovodi po tom zakonu.
„On predviđa mnogo kraće rokove", kaže Igić, iz advokatske kancelarije „Knežević, Čepić, Igić".
Ako se usvoje predložene izmene, vlasnik imovine imaće rok od pet dana da se izjasni o predlogu za eksproprijaciju.
Po prijemu izjašnjenja, nadležni organ odmah, a najkasnije u roku od 15 dana, donosi rešenje o eksproprijaciji nepokretnosti.
„Te izmene su gotovo kozmetičke, jer i danas ti postupci ne traju koliko, inače, traju postupci u Srbiji - dosta se brzo završavaju", dodaje Igić.

Šta su konkretne promene?​

Najveći problem je, ocenjuje advokat, odredba koja se odnosi na isplaćivanje naknade za nelegalizovane objekte.
To bi mogla biti crvena zastavica na putu.
Ona predviđa da „vlasnik takvog objekta ima pravo na naknadu za izgrađeni objekat u visini procenjene građevinske vrednosti tog objekta."
To je, kaže Igić, neustavno, jer Ustav Srbije predviđa da pravo svojine nekome može biti oduzeto samo u javnom interesu i uz naknadu koja ne može biti niža od tržišne.
„Ako objekat na tržištu, na primer, vredi 1000 evra po kvadratu, a vama je za izgradnju potrebno 600 evra, dosad je zakon regulisao da dobijete tih hiljadu.
„Sada imamo problem jer će se ljudima isplaćivati naknada niža od tržišne, ako se ove izmene usvoje", ističe on.
Napominje da nekad ljudi nisu ni u mogućnosti da ozakone nekretnine.
„Ako vi imate kuću koja nije legalizovana, to ne mora biti ni vaša krivica, jer onog trenutka kad je donet planski akt da će nešto negde graditi vi automatski ne možete da legalizujete taj objekat jer se nalazi na budućem putu ili rudniku", opisuje Igić."

U suštini se sve svodi samo na finansijski deo, kao što sam već spomenuo...odnosno da država malo više odreši kesu

Nešto ne vidim da je iko reagovao na prvobitno blaćenje...tako da sva ta naknadna tobožnja "demokratska" priča pada u vodu
Ti si naveo da postoji novi zakon koji ubrzava proces eksproprijacije značajno, a onda nisi uradio kako sam ti rekao.

A opet i sam tekst koji si citirao nema ništa epohalno. Pogledaj zakon i kada mogu da krenu radovi (potvrda ministarstva finansija o uvođenju u posed, koja se dobija po isplati naknade). Dakle opet upućuje na Zakon o eksproprijaciji koji u članu 34 kaže: "Korisnik eksproprijacije stiče pravo da stupi u posed eksproprisane nepokretnosti danom pravosnažnosti odluke o naknadi, odnosno danom zaključenja sporazuma o naknadi za eksproprisanu nepokretnost, ako ovim zakonom nije drukčije određeno."

To što su skratili rokove, što u raznim postupcima imaš načelo hitnosti, kraće rokove (npr. radni odnosi), ništa ne znači. To su i dalje postupci sa najdužim trajanjem. Nema radnog spora koji ne traje bar 5 godina.

Kolega Igić kog si citirao je i sam naveo da su izmene kozmetičke, tako da nisi ništa rekao. Sedi lepo, ostavi se tastature (realno ti i ne ide najbolje), prati rokove, pa broj godine do završetka projekta i puštanja u rad. To je efikasnost vlasti za koju se zalažeš.
 
Teško je sa vama razgovarati, previše ste obojeni politikom i mržnjom prema vlasti (iako ih i ja ne volem), ali u svaku temu to mešati je imbecilnost

Ja sve ovo pišem i javljam se na forum samo ljudima koji su uravnoteženi i dovoljno intelektualno razumeju tekstove koje sam okačio. Tako da se ne osećate prozvano, jer nisam zainteresovan za glupe razgovore.

Dinamika ove faze projekta Autpoputa za sada ide sasvim dobro
Jedna stvar mi nije jasna, zasto tracis svoje vreme ovde?
Sa jedne strane, ti si jedan politikom neopterecen intelektualac, poznavalac saobracajne infrastrukture, geologije, prava, imovinskih odnosa, kosmosa...koristis se samo i iskljucivo cinjenicama i argumentima.
Sa druge strane, mi smo neuravnotezeno frustrirana politicka grupa koju ne zanima nista, ponajmanje putevi, tu smo iskljucivo zbog mrznje prema aktuelnoj vlasti. Ima nas Nova botova, N1 spijuna, Briselskih i Pristinskih placenika, zutih izdajnika...svi zajedno se nadamo da ce svi projekti u Srbiji propasti.
A ima i jedan sto pusta dronove po tunelima, taj je najsumnjiviji, ko tek njega placa to je misterija.
Prosto je grehota sto tvoju genijalnost i viziju sputavamo, vucemo te u prosecnost, bacamo te u nas mulj.
Lepo ti da jos veceras sednes za volan, odvozis par krugova po autoputu Pakovrace-Pozega-Mackat-Kotroman, odjavis nas i predjes lepo ne neki normalan Pipi-Gudi forum gde ima mnoogo slicnih tebi.
 
Ako imaš nešto da kažeš onda prvo reaguj na one komentare tipa "Ma nema šanse da išta bude, neće ga ni započeti" i sl. koje smo ovde imali prilike da skoro vidimo, i stvarno da se čovek zapita šta će takav ovde, osim ako nije politički ostrašćen. To je zloupotreba foruma, za razliku od onoga kad želiš da saznaš, bez osuđivanja, kada će se neki od projekata sa foruma završiti, da stekneš sliku gde i koliko će kasniti, šta bi se moglo poboljšati i bolje uraditi i td.

Mnogo naroda čeka da se ovim autoputem doveze bar do Zlatibora, jer je taj deo najopterećeniji...i u skladu sa tim se obaveštava.

Nisam nešto video da imate neku tehničku primedbu, recimo na projektovanu trasu autoputa, pomeranje nekog od denivelisanih ukrštaja ili sl

Mene recimo zanima da li će uspeti da preprojektuju (pomere) izlaz Mačkat da bude kod Sušičke petlje, i da reše da se tu ne prave čepovi vikendima i drugim pikovima, jer tu dosta auta nastavlja ka Zlatiboru, Zlataru, Pribojskoj Banji i CG. I ne samo to, već da ga tako urade da ne bude gužve ni kad se vremenom dodatno uvećaju kapaciteti cele te regije. Da se misli dosta unapred, a ne kasnije opet plaća i prepravlja!
 
Ako imaš nešto da kažeš onda prvo reaguj na one komentare tipa "Ma nema šanse da išta bude, neće ga ni započeti" i sl. koje smo ovde imali prilike da skoro vidimo, i stvarno da se čovek zapita šta će takav ovde, osim ako nije politički ostrašćen. To je zloupotreba foruma, za razliku od onoga kad želiš da saznaš, bez osuđivanja, kada će se neki od projekata sa foruma završiti, da stekneš sliku gde i koliko će kasniti, šta bi se moglo poboljšati i bolje uraditi i td.
jbg, zaglavismo se ovde, cekamo da se zavrse projekti koji su trebali biti gotovi 2020,21,22,23....
Mnogo naroda čeka da se ovim autoputem doveze bar do Zlatibora, jer je taj deo najopterećeniji...i u skladu sa tim se obaveštava.
i mi cekamo, vidi iznad, a jedini nacin da dodjemo do tacnih informacija kada bi realno to bilo jeste da pratimo ovde forum i ljude koji zaprvao izvestavaju realno stanje sa terena. a ima i strucnih i insajderskin informacija. to sto ti plasiras ima i na pinku i hepiju, pa ti sad vidi ko zloupotrebaljava forum gurajuci naritiv koji plasira vlast za koju je vise puta bas ovde utvrdjeno da LAZE i da nije u stanju da uradi 1 (JEDAN) projekat na vreme, kako treba i u okviru vec preduvidjenih budzeta
Nisam nešto video da imate neku tehničku primedbu, recimo na projektovanu trasu autoputa, pomeranje nekog od denivelisanih ukrštaja ili sl
znaci da i ne citas druge vec si samo dosao da odradis svoj botovski scenario
Mene recimo zanima da li će uspeti da preprojektuju (pomere) izlaz Mačkat da bude kod Sušičke petlje, i da reše da se tu ne prave čepovi vikendima i drugim pikovima, jer tu dosta auta nastavlja ka Zlatiboru, Zlataru, Pribojskoj Banji i CG. I ne samo to, već da ga tako urade da ne bude gužve ni kad se vremenom dodatno uvećaju kapaciteti cele te regije. Da se misli dosta unapred, a ne kasnije opet plaća i prepravlja!
kako mislis da preprojektuju, gde je inicijalni projekat pa da govorimo o preprojektovanju?
to sto je par bu**** izaslo na TV, lupilo neke deonice i eventualno ponelo neku animaciju na USB da se pusti u pozadini to ne znaci da postoji projekat, I TO JE TAKO
pa mi imamo radni kamp na Dugoj poljani vec 2 godine a jos nemamo projekt za tu deonicu
 
pratim forum preko 10 godina, ali sam se relativno skoro aktivirao, i to bas zbog ovakvih kao sto je on i njemu slicni
nemam vremena da obilazim projekte, nisam tehnicki strucan da nesto previse komentarisem, pa se nisam nesto mnogo ni oglasavao, osim ako nisam imao neki konkretan input - ili sam blizu projekta pa redovno obilazim ili sam nekako drugacije upucen/strucan da dam neki komentar
ali volim da se informisem od ljudi koji znaju vise od mene, koji su na licu mesta, koji imju informacije sa terena, i uvek je ovde bilo oprecnih misljenja i rasprava kako nesto, kuda, zasto je bolja ov ili ona varijanta, objasnjenja, argumenti pa i obcnih misljenja
ALI NIKA DNIJE BILO OVOLIKO BOTOVA ili u najboljem slucaju ljudi sa pogledom kroz pink naocare koji zagadjuju ovaj forum: reko vucic, drobnjak, vesic, sapic,antic.... bio prilog na pniku, prvoj, hepiju... samo nek se radi... a sta su uradili oni pre/zuti/djila/marinika/nova/n1..... i ostalih slicno "argumentovanih" rasprava
e tu sam ja naso sebi poziv da probam da ih malo zauzdam i obesmislim, ako vec ne mogu da doprinesem izvestajima i strucnim informacijama i inputima mogu takvima da se useravam u postove argumentima i cinjenicama koji ne samo da su istiniti, vec da neko od njih nadje vremena da prelista par strana u nazad verovatno bi rekao sefu u bot centrali "MA NEMOJ DA SE BLAMIRAMO SA OVIM, MORACU NOVI NALOG DA OTVARAM POSLE OVOG"
 
Bojim se da je ovaj vrlo informisan i odavno je ovde, samo sada obučen u odelo glupog podržavaoca. Pokušao je, dobio šta je tražio i valjda će mu biti dovoljno, jer sigurno nije toliko glup koliko se predstavlja. Ako nastavi, ne preostaje nam ništa drugo nego apsolutno ignorisanje.
Narativ se u potpunosti uklapa sa narativom vlasti: mi radimo, mi gradimo, sve cveta.... A kad se neko drzne da kritikuje, kad razotkrije da ništa nije tako kako se u režimskim medijima plasira, onda je hejter, mrzi vlast, sabotira gradnju za koju bi radije da je uopšte nema.
Da je sreće, vlast se ne bi mnogo petljala u ovo: ugovorili, platili, izvođači uradili, predali na upotrebu, a mi bismo onda na osnovu toga ocenjivali tu vlast. Ovako, ponašaju se prema nama kao prema maloumnima, informacije se tako plasiraju da su kao sažvakana hrana za ptiće - ovako ima da misliš, ili si protiv nas.
E pa, ima u ovoj zemlji još ljudi čiji mozgovi, koje god struke bili, nisu preprani u 9 voda i omekšivaču na kraju. Svi smo svesni gde živimo, vremena i okruženja i samim rokovima se ne bismo mnogo bavili da se ne insistira na njima toliko. Kad nas prave imbecilima, moraju očekivati otpor i kritiku. Zar postoji očigledniji primer od najava za otvaranje od Preljine do Požege za onaj, sad već čuveni Nikoljdan, iako je bilo daleko, daleko, daleko... Čak i sad, 3 godine kasnije, dalelo je otvaranje za ovogodišnji Nikoljdan.
Sve ljude možeš da varaš neko vreme.
Neke ljude možeš da varaš sve vreme.
Ali nikako ne možeš sve ljude da varaš sve vreme.
Ovo davno reče jedan pametan čovek i sad se vidi koliko je bio u pravu.
Sa ovom zimom imali smo sreće, nije bilo snega, kiša, mrazeva... Gotovo da se moglo raditi bez prekida i nadajmo se da ćemo osetiti taj benefit.
Mene sad brinu moguće prolećne kiše i nadolazak Moravice u Prilipcu, jer kako se vidi sa snimaka, korito je ispomerano, ima nekih jezeraca, pa da li će to sve moći da prihvati nadolazeće vode. Brine me, ne zbog same gradnje, koliko zbog imanja ljudi okolo, jer vidimo i bahatost prema okolnom, neeksproprisanom zemljištu. Znamo kakva je Moravica i koliko je nadolazila poslednjih godina. Voleo bih kad bi neko od naših tamošnjih članova napisao nešto o tome
 
Da bismo imali iole nekakvu nadu da će projekti ići na vreme, eksproprijacija je morala odavno da počne. Ranije su i lokalne samouprave mogle da anažuju advokatske kancelarije za različite postupke i to bez javnih nabavki. Problem bi bio rešen ukoliko bi motivisao advokate da za lokalne samouprave rade predmete eksproprijacije po nekoj recimo kliznoj skali: uštediš opštini određen iznos, dobiješ bonus, uštediš na vremenu u postupku - dobiješ takođe bonus. Takođe, nije isto kada radiš za svoj džep, ili kada radiš za neku tamo platu u opštini kao pravobranilac. Ili da se pravibraniocima daju bonusi, ali oni se generalno ispoljavaju kao nekvalitetan kadar (čast izuzecima).

A kada bi se ovo odvijalo kako treba i kako očekujemo (a kako nije) mogle su možda da se izbegnu neke buduće poplave u dolini Z. Morave i Moravice. Nadajmo se da prolećne kiše neće biti toliko jake i da neće ugroziti ovako mučan tok radova, odnosno navodni početak za ovu deonicu koja je ovde tema.
 
Živim za taj dan kada ćemo recimo bar na dan otvaranja radova (a moglo bi i ranije) ući na portal GeoSrbije i na očekivanoj trasi videti pojas puta koji se proteže a u podacima parcela svuda piše vlasnik Republika Srbija.
 
Poslednja izmena:
Oni u svom ludilu čak izjavljuju da uopšte i ne postoji Projekat !?!
da vidimo projekat!?
da zanemarimo psihpatsko ulicarski nacin komunikacij, lako prepoznatljiv i nadaleko poznat - POKAZI PROJEKAT (ako uopste znas kako gradjevinski projekat izgleda)
evo male pomoci (mada ni ja nisam strucan ali znam da pored ostalog treba da ima sledece elemente):
usvojen prostorni plan
definisanu trasu
klasifikaciju puta
reparcelizaciju
nacin i izvor finasiranja
izvodjace
nadzor
...........
daj nesto od ovoga sa pecatom drzave pa da probamo da te shvatimo ozbiljno
 
. . . Čak i sad, 3 godine kasnije, dalelo je otvaranje za ovogodišnji Nikoljdan.
Sve ljude možeš da varaš neko vreme.
Neke ljude možeš da varaš sve vreme.
Ali nikako ne možeš sve ljude da varaš sve vreme.
. . .
Ovde je sve receno!

Poslednja info u medijina za Pozega - Kotroman je bila da cemo imati potpisivanje ugovora u proslom mesecu. Hajde nadajmo se da ce biti u ovom, uz nadu da ce biti i obelodanjen konacni projekat trase . . . Ako neko ima nesto svezije pisite!
 
po meni taj put je vec trebao biti u izgradnji, i po mom misljenju je najpotrebniji od svih koji su u planu, pa cak i od nekih koji su trenutno u izgradnji.
Najveci protok saobracaja, ogorman broj nesreca, Zlatibor i Visegrad su na kraju tog puta, ali....
za sad samo pasulj ili pilece koske na tacnu pa da bajamo (na zalost, isto ce biti i nekad kad pocnu da ga rade)
evo, da je do Pozege uradjeno 2022 (a ne 2021 kako je najavljeno), sad bi bili na pola posla, ovako.... psi laju karavani prolaze...
 
Poslednja izmena:
evo par slika od juce, posto zbog zurbe za BG i udesa u Ovcar Banji, morah preko Markovice . . .
viber_image_2024-03-06_14-23-55-492.jpg
 

Prilozi

  • viber_image_2024-03-06_14-23-55-141.jpg
    viber_image_2024-03-06_14-23-55-141.jpg
    88,9 KB · Pregleda: 70
  • viber_image_2024-03-06_14-23-55-229.jpg
    viber_image_2024-03-06_14-23-55-229.jpg
    76,7 KB · Pregleda: 64
  • viber_image_2024-03-06_14-23-55-365.jpg
    viber_image_2024-03-06_14-23-55-365.jpg
    167,7 KB · Pregleda: 63
  • viber_image_2024-03-06_14-23-55-406.jpg
    viber_image_2024-03-06_14-23-55-406.jpg
    102 KB · Pregleda: 63
  • viber_image_2024-03-06_14-23-55-451.jpg
    viber_image_2024-03-06_14-23-55-451.jpg
    157,4 KB · Pregleda: 70
E da je sreće da ste me vas par dežurnih požutelih botova ignorisali još pre dve strane kad sam preneo vest sve bi bilo u redu!

@Igor ovo više nema smisla, ovi dežurni pljuvači dragstor tipa, lokalne alapače i neznalice će ti uništiti temu, već su na isti ovakav prljav način ogovarali i konačno možda i oterali @dragan koji je možda i najviše zaslužan za obaveštavanje na ovoj temi i za njenu aktuelnost! Ovo preti da totalno umrtvi temu (možda zato to smišljeno i rade da se ljudima koji čitaju i koji bi se možda registrovali i pridoneli komentarima konačno i ogadi!) i ne samo temu već i čitav forum koji bi po svojoj jedinstvenosti već trebalo da ima nekoliko hiljada pratioca!
Oni u svom ludilu čak izjavljuju da uopšte i ne postoji Projekat !?!

Ako hoćeš da nastavimo sa obaveštavanjima i da ova tema uopšte ima neki normalan tok briši sve ove tupave komentare počevši od br.915
Po meni istina je negde na pola. Cinjenica je da se kasni na dosta projekata ali je i cinjenica da sve sto se zapocne mora i nekako da se zavrsi. Ja zato sa nestrpljenjem iscekujem potpisivanje ugovora i pocetak radova pa onda da se nerviramo sto kasni…bolje tako nego da se nerviramo sto nikad nece ni biti. Poznajem neke rodjene zlatiborce koji mi kazu da se o ovom putu prica vec decenijama. Tako da je dobro ako ga ovi uopste zapocnu uskoro… neko ce ga zavrsiti
 
Po meni istina je negde na pola. Cinjenica je da se kasni na dosta projekata ali je i cinjenica da sve sto se zapocne mora i nekako da se zavrsi. Ja zato sa nestrpljenjem iscekujem potpisivanje ugovora i pocetak radova pa onda da se nerviramo sto kasni…bolje tako nego da se nerviramo sto nikad nece ni biti. Poznajem neke rodjene zlatiborce koji mi kazu da se o ovom putu prica vec decenijama. Tako da je dobro ako ga ovi uopste zapocnu uskoro… neko ce ga zavrsiti
prvo, molim te samo da ovo ne shvatis pogresno, tj ne kao kritiku nego samo kao pojasnjenje
mislim da niko ne trazi istinu na pola, tj izmedju premisa koje si ti naveo
Istina je da se kasni. (tacka)
Istina je da kad se krene da ce se nekad nekako zavrsiti. (tacka)

Ovde se spor izmedju empirijiskih cinjenica i rekao bih slepog verovanja i plasiranja proagande koje su nasuprot empirijiskim cinjenicama.
Moze se tu dodati i politka, korupcija, krimanal, nacionalni interesi, nesposobnost, kraduckanje.... zavisi od ugla gledanja ali svakako predhodna teza stoji

sto se tice ostaloag, zamisli da se obecava i najavljuje samo ono sto ce se graditi u narednih 3-5 godina, a da se ne ide u svako mesto i obecavaju kule i gradovi, jer tako i dolazimo do tih decenijiskih prica
- Na zlatiboru o ovom putu
- u BB o tunelu kadinjaca
- u Vrscu AP za temisvar
- Kikinda ceka Smajli
- Tunel kod ekonomskog fakulteta (btw ovo je poceto i nikad zavrseno)
- Beogradski Metro
- Novi Pancevac
- Novi most na dunavu
- Obilaznica oko BG
- Ski centar Crni Vrh
- Aerodrom Ponikve
.........
tako nastaju decenijiske price i zgodan politicki marketing
 
Mislim da samim tim sto komentarisete izjave politicara, bavite se politikom i politicarenjem. Jer politicari (makar 99%) uglavnom govore ono sto vecina zeli da cuje, ono sto prija usima.
To je ISTINA. To svi znamo jos od davnina i zacetka politike (Stare Grcke i Rima). Politika nije egzaktna nauka, to nije matematika.
To sto neki ne komentarisu takve izjave, ne znace da ih podrzavaju, ne znaci da im slepo veruju, ne znaci da su sendvicari ili botovi. Kao sto ja licno ne delim ljude na zute, crvene na ove ili one. I ne gledam na ljude koji kritikuju ovu ili neku drugu vlast kao na izdajnike ili strane placenike. Jednostavno ljudi su nezadovoljni kao sto sam i ja nezadovoljan licno iz X razloga. Stvari treba da se poprave jer nisu ok.
Ali isto tako treba reci da stvari nisu CRNO BELE kao sto rece @Skijas. I s tim se potpuno slazem.
 
Vrh