Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pošto je ovo građevinska tema koja stoga nema veze sa politikom, da se ne vratimo nazad politici u 29. novembar kada je kineska ambasadorka rekla da očekuje da će do Pakovraća biti završena za oko dve nedelje, a Vučiçi je ispravlja da misli da nije siguran da će biti kako njena ekselencija kaže, ali da je nebitno dal je za dve nedelje ili mesec i po. Dakle, neupitno da je kineska ambasadorka dobro obaveštena od svog kineskog izvođača, ali onda se Vučiçi i politika umeša i ispravlja datum puštanja. Izvođač se nakon toga ne pojavljuje u javnost već su celoj priči oko bankina glasnogovornici Vučiçijeve dvorske lude poput Mone. Sem toga, iako već nagovestivši otvaranje posle Nove Godine, Vučiçi dodatno ponižava svoju ludu govoreći da ako se ne otvori do Nove, Toma će tu provesti Novu Godinu. Dal je Toma proveo tu doček Nove Godine, dal se Vučiçi provozao ovim autoputem za Sv Nikolu kako je ranije obećao, dal je u 2021. pustio najviše km autoputeva u Evropi... su sve interesantne stvarčice
https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... vucic.html
 
Ma jasno je ko dan da nije otvoreno jer se ništa ne otvara za novu godinu. Ljudi to zaborave jer razmišljaju o zabavi.

A i nebitno je koliko su oduševljeni kad će zaboravit do Aprila.

Otvara se za Sretenje kad se očekuje novi pik gužvi prema Zlatiboru.

A to je i vrijeme kad počinje prava kampanja za izbore. Idealna situacija.

I ja bi tako napravio :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Sve ok, ali nadam se da posle ovoga necemo vise imati zaglupljivanja foruma kako je ovo gradjevinska a ne politicka tema.
 
Ovo pričanje o razlozima za odlaganje otvaranja, barijere, bankine itd. me jako podseća na petlju Ljig i onaj dalekovod i naše " kako zaboga EPS koči radove i zašto ga ne izmešta?!"
Al' smo bili smešni...

Ja bih volela da čujem kako su vozači prolazili tokom ovih praznika? Dosta ljudi se juče i vratilo iz Zapadne Srbije, kakvi su utisci, gužve, koje je najbolje vreme za prolazak na AP?
 
Ja sam eskivirao prolaze autoputem oko praznika. Poslednji put sam prošao u četvrtak 30.12 i u Preljini se čekalo oko 20tak minuta
Naravno i kad se prođe naplatna onda treba 5-7 min do kružnog za tih 300m, pa onda još 3-5min do sledećeg kružnog u Preljini, pa još 5min do kružnog u Konjevićima...i tako po 5min na svakih 500m
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914456#p914456:348rvdbn je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jan 05, 2022 10:33 am[/url]":348rvdbn]Sve ok, ali nadam se da posle ovoga necemo vise imati zaglupljivanja foruma kako je ovo gradjevinska a ne politicka tema.

Hajde bre, samo "političarite". :lol: Bez šale, dobijem ospe kad neko pomene taj termin. Sve je politika, a oni koji nisu učili, nisu ni shvatili: zoon politikon. Zato smo danas u vremenu osvete loših đaka.

I u vezi sa "političarenjem", rekao bih samo za one koji ne čitaju moje postove: toliko o snazi autoriteta kineske ambasadorke :laugh:

Ja ne vidim ništa loše da se postavljaju pitanja i na ovom forumu o tome zašto nije, a moglo je, zašto lažu itd. Možda neko ko je neupućen, pročita nešto odavde i vidi da iza gradnje ovih puteva nema ništa od iskrene namere da se za ovu zemlju učini nešto bolje ili da se zaista spasu imovina i životi
građana, već da se što duže bude na vlasti i da se ubiraju procenti.

Da sumiramo, deonica Čačak istok (Preljina) - Čačak zapad (Pakovraće) je završena, ali se ne pušta iz političkih razloga, ili eventualno zbog logističkih grešaka zbog nedopremanja Jersey barijera i nemogućnosti da se demontiraju ulazne rampe u Preljini.
 
Још је Сократ лепо рекао:" Ако нећеш да се бавите политиком, онда ће 5 бу**** одлучивати о твом животу! " Кад год да буде отварање, јасно је и будалама да је ово политички одложено. Него да пробамо сазнати докле се стигло са Муњиним брдом и Лазом. Да бар схватимо колико се касни! Ако неко има неку валидну информацију лепо би било да је подели!
 
Da li ce biti otvoren pravac na petlji Preljina prema Pakovracu? Ako je odgovor da, onda ne moze da se resava uzimanje kartica putem devijacije, jer se kartice trenutno uzimaju samo na kolovozu u smeru ka BG. Tema za razmisljanje.
 
Danas sam prosao oko pola 9, ja jedini u Preljini na rampi :D
Evo dve fotkice kružnog toka, ovako subjektivno meni izgleda da je sam krug mali kao da spaja dva nižekategorisana puta a ne autoput sa jako prometnom magistralom. Isključenje ka Požegi je jako oštro, namotao sam ga "pun".

Detalj koji sam danas prvi put primetio je da na deonici Ub - Lajkovac ima zakrpa. Ja sam izbrojao bar 7-8. Znači krenulo se u sanaciju :)
e1c01fafc9f9b5ded3b3616dd448c2bb.jpg
3640e37c35adbabc4beea0a3618a2a10.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Slažem se u svemu sa ivchonny, jedino mislim da Preljina nije istok nego Čačak -Sever,no nebitno. Što se tiče završetka i (ne)pustanja deonice Preljina-Pakovraće,mogu da kažem da je to još jedan primer bahatosti ove vlasti. Nisu nas udostojili obrazloženja ,valjanog razloga, nego nam daju neke debilske priče. Ja znam da su te priče namenjene ovim njihovima koji bi sve"progutali",pa i to da im je nestalo farbe za isprekidanu liniju...
A kako da očekujemo istinu, u vezi prave cene puta, po kojim kreditnim uslovima i koji su penali za kašnjenje i ne ispunjenje kvaliteta(o čemu sad pričaju). Utisak je da postoje problemi u vezi kvaliteta radova ili žele da se vrpca seče u kampanji bliže aprilu..
 
U pravu si, to mu dođe sever-severoistok. Preuzeo sam naziv izlaza od drugih iskusnijih forumaša :)
 
Nema nikakvih penala za kašnjenje.
Po ugovoru rok za završetak, što smo utvrdili pre par strana, je u nekom momentu 2023.
A ovo je na insistiranje predsednika trebalo da se završi do kraja godine.
Nema penala, da se ne otvori još godinu i po' sve je OK.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805340#p805340:h2fawcss je napisao(la):
Gringo » Ned Dec 20, 2020 9:09 pm[/url]":h2fawcss]Дакле, ове године - мрка капа. А толико пара утрошено.
У инвестицијама, посебно дугорочним (какав је аутопут, железница) корисан је годишњо индекс уложеног (мил. Еур или Дол.) и реализације (км/год). Њиме се прати динамика извођења са стране оног ко инвестира. Нормално је да се после неког времена нека дужа траса отвори па тај индекс благо опадне, али после неколико година када се аутопутевима премрежи држава, онда се сигнализира потреба смањења улагања у аутопутеве и преусмеравање средстава у нешто друго.
Да Вас не замарам, невероватно је да ни један видљиви резултат није постигнут; има ли бар неки мост, тунел, нешто да је комплетно урађено па да се може рећи да ће неки део аутопута бити пуштен пре наредне туристичке сезоне? Замислите колики је тај индекс за наредну годину: Дупли буџет / 30км у идеалном случају.
Срећна Нова Година. Прође још једна година, иста мета, исто одстојање. Настављам са зимским сном.
 
@ Krcane šta bi sa Novakom? Okupi dijasporu i u protest!
Ima li nade da ce zaigrati?

@ Igore ispoštuj me :) jeste mimo teme ali ovde ce poruku da vidi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914767#p914767:1gqx672g je napisao(la):
MiraC » Čet Jan 06, 2022 8:39 pm[/url]":1gqx672g]@ Krcane šta bi sa Novakom? Okupi dijasporu i u protest!
Ima li nade da ce zaigrati?

@ Igore ispoštuj me :) jeste mimo teme ali ovde ce poruku da vidi.
IMG-32dda1e3d90c723ecd2c56b6de41d86c-V.jpg

Zaista se izvinjavam sto je ovako indiskretno i nije uobicajeno privatizovati forum, ali sa lica mesta vam mogu reci da Novak vise nikad nece odigrati ni mec u ovoj fasistickoj zemlji.
Uz uzasan osecaj zelim svim forumasima koji slave srecno Badnje vece i i Bozic uz Hristos se Rodi!
A novak ce za inat osvajati bar jos pet sest drugih GS :grand:
 
Što je rekao svojevremeno mislim Plećko "Krcane care" :)

Vidi da ti ove godine u zagradi dopišu username.
 
@ Krcane rasplakao si me, znam koliko te ovo pogađa i da je osećaj kao da i vas maltretiraju i deportuju.
Ne treba ni da igra, bruka i sramota, ali mislim da će Nole preći preko svega i narednih godina rado doći, videćemo.

Razumem koronu, ali treba sačuvati obraz za vreme nakon svega ovoga.

Ali koliki je to čovek, moli samo da pređe u iznajmljenu kuću i da trenira, da ne sedi u karantinu u hotelu i izgleda ni to ne može... E zemljo zemljo....i posle kažu da je Balkan najgori.

@ Krcane, teši se, njima je Novak samo gost, a tebi je zemljak i to nista nece da promeni!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914773#p914773:2bxcgvb8 je napisao(la):
KrCan » Чет Јан 06, 2022 11:54 am[/url]":2bxcgvb8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914767#p914767:2bxcgvb8 je napisao(la):
MiraC » Čet Jan 06, 2022 8:39 pm[/url]":2bxcgvb8]@ Krcane šta bi sa Novakom? Okupi dijasporu i u protest!
Ima li nade da ce zaigrati?

@ Igore ispoštuj me :) jeste mimo teme ali ovde ce poruku da vidi.

Zaista se izvinjavam sto je ovako indiskretno i nije uobicajeno privatizovati forum, ali sa lica mesta vam mogu reci da Novak vise nikad nece odigrati ni mec u ovoj fasistickoj zemlji.
Uz uzasan osecaj zelim svim forumasima koji slave srecno Badnje vece i i Bozic uz Hristos se Rodi!
A novak ce za inat osvajati bar jos pet sest drugih GS :grand:
file.php
Држ те се Крцане!
 
Не дај се @Крцане већ узми онај Нолетов рекет, па фашисте све по задњици!
Јел долазиш на отварање Чачак-Чачак деонице.
 
A zna li se kad je otvaranje?
(A što se tiče "fašizma", aaa, pa to su Noletovi drugari i sponzori, kao neuko dete je sanjao da uleti u njihov cirkus globalistickog profi sporta ko svinja u masan džak, i da bude najbolji od svih njihovih cirkusanata :roll: )
 
Vrh