Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

boocky":q7t0ry1e je napisao(la):
Jedna zanimljiva fotka sa Golije (preuzeta sa Instagram profila Golija) U duhu praznika :sesir:
Gledam ovu sliku i razmišljam koliko bih dao love da provozam neki Subaru ovde ili barem da prošetam.

Neprocenljivo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako uspeju i otvaranje nečeg novog i lepog da ti ogade, majstori marketinga...
Pritom, većina ljudi ni ne zna šta su zapravo bankine...
 
Dobro, sad se bar jasno vidi da će od 1200km koji se grade, ove godine biti pušteno 0km punog profila. Čisto ono, da bi dobio broj godina za kolko će tih 1200km biti gotovo, podeliš ih sa 0 i digitron ti sam kaže, izbaci znak sličan šipku šta misli o tome... :)
 
ko god je ikada ušao na AP Miloš Veliki na petlji Preljina, ka Beogradu jedino do sada, mogao je da primeti da je ulazna rampa zauzela voznu traku autoputa iz pravca Pakovraća / Požege, tamo su očigledno bile - i dalje jeste 4 (četiri) ulazne rampe, dve ENP, jedna mešovita i jedna samo za prolaz uz uzimanje naplatne kartice, koliko se sećam danas, dakle bilo je jasno da se takva naplatna rampa mora izmestiti,

zašto je tako blesavo i nefunkcionalno izgrađena, da zauzme jednu voznu traku da se sada mora izmestiti, opet nejasno, ehh da mi je da se vrnemo u neko vreme, i neko bar izmišljeno vreme pa da odgovornog nađemo i obesimo, bar za noge onako pokazno bilo bi mi uživancija.

Mogli su bilo investitor bilo nadzor bilo čak i izvođač da primeti da se takav autoput ne može pustiti u upotrebu, pre mesec, ili najesen ili ljetos, kada je bio zacrtan datum otvaranja za Svetog Nikolu, u vrhu Države i Vlade, ali tajna i misterija zašto se neko nije toga dosetio.

Retardirana, da mi ne zameri neko "nacija" ima grupa na FB koju pratim, svakodnevno uživam u retardiranoj naciji, ovo na žalost me ne raduje, iako pre marta ne planiram da idem ponovo na AP MV, ali sve jedno, pratio sam i radovao se skorom otvaranju deonice do Pakovraća, ali havaj, moramo sačekati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913298#p913298:ia5q9eow je napisao(la):
srdjanprpa » Pet Dec 31, 2021 12:35 am[/url]":ia5q9eow]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913248#p913248:ia5q9eow je napisao(la):
StaraMo » Čet Dec 30, 2021 8:45 pm[/url]":ia5q9eow]Šteta što ove zadnje nedelje nije snimana deonica dronom...Mogli smo makar da je gledamo umesto Žikine Dinastije i Tesne kože.

Srećna svima nova 2022 godina,živeli!!!

Eto mene pred Bozic tamo pa cu videti da snimim bar deo kod Pakovraca ako ne stignem i ostalo, pod uslovom da me vreme posluzi.

snimi molim te ulaznu rampu na AP MV ka Beogradu na Preljini, tamo je očigledan problem zašto se AU ne može pustiti u upotrebu, rampa je zauzela voznu traku autoputa iz pravca Požege ka Bgd, opasno po život za vožnju da je tako ostalo
 
Milinko,nije to ništa novo što je rampa na sred puta.Do sada je taj slucaj bio kad se završavao put ka Subotici rampa Sirig je isto tako bila na sred autoputa,pa stari Bubanj Potok,pa Doljevac a takodje i Nais.Napravi se devijacija ranije na propustu i saobraćaj usporeno prodje gde treba ili ako nema drugog rešenja kroz samu traku.Slažem se da to nije najbezbednije rešenje ali je više puta isprobano u praksi.
 
Nešto razmišljam o onom kinezu, kako je njemu. Ubiješ se od posla da sve izorganizuješ i završiš i ako nije po Ugovoru da se pusti samo poddeonica. Tešiš se da ćeš kad zavrišiš na zaslužen odmor u Kinu da malo vidiš porodicu i odmoriš se od stresa i svog sranja koje ti se dešavalo. Letiš 20 sati avionom na istok možda i više sa presedanjem. Ubije te "Jet-Lag". Raspadaš se 7 dana, ne znaš kad je dan kad je noć :). I onda u sred proslave Nove godine (period slavlja za 2022 je od 01.02-15.02) moraš da se vratiš na svečano otvaranje 10.02.2022. :D . Svi se provode kući uzžvaju, odmaraju a ti moraš na drugu stranu planete (cimanje Jet-Lag i sve ostalo) da bi stajao jedan dan pred kamerama. Ovo je u rangu priče dede unucima, gde mu je bilo najgore raditi :D.
 
Drugari, srecna Nova godina i zelim vam svima da naredne godine bude mnogo km za komentarisanje, a Beobuildu zelim da ne bude ekskluzivni izvor tacnih informacija (nadam se da ce od maja i javni servis poceti sa pruzanjem tacnih informacija).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913371#p913371:huj3p5p9 je napisao(la):
StaraMo » Pet Dec 31, 2021 12:14 pm[/url]":huj3p5p9]Milinko,nije to ništa novo što je rampa na sred puta.Do sada je taj slucaj bio kad se završavao put ka Subotici rampa Sirig je isto tako bila na sred autoputa,pa stari Bubanj Potok,pa Doljevac a takodje i Nais.Napravi se devijacija ranije na propustu i saobraćaj usporeno prodje gde treba ili ako nema drugog rešenja kroz samu traku.Slažem se da to nije najbezbednije rešenje ali je više puta isprobano u praksi.

mislim da je ovde to nemoguće, jer bi trebalo saobraćaj od 120 na sat iz pravca Požege/Pakovraća usporiti na 60 i prestrojiti u jednu preticajnu traku,

kad Srđan snimi, videće se da je greška u projektovanju, dakle krivac je projektant, i onaj ko je odobrio projekat, a setimo se da je ta ulazna rampa izgrađena naknadno, nakon što je MV i petlja Preljina puštena u saobraćaj

To što ti spominješ, u ovom slučaju ne bi bilo moguće, meni se čini
 
A sa koliko je saobraćaj bio usporen na rampi Sirig.Isto sa 120 obostrano.Koja je razlika kada se izvode bilo kakvi drugi radovi na putu na bilo kom mestu u Srbiji.Na primer kako će i gde ići saobraćaj za nekoliko godina ako se moraju asfaltirati brza i srednja traka na toj deonici...

A što se tice projekta,njega nije ni bilo to je privremeno rešenje iznudjemo gužvama na osnovnoj rampi, priključku struje koji je na tom mestu,cenom izgradnje(čitaj minimalni troškovi) brzina izgradnje i nizom drugih okolnisti.Sticajem slučaja i sam sam učestvovao u izgradnji iste pa možda i ponešto znam o tome.
https://www.dodaj.rs/image/LixO25
 
Devijacije postoje i postojace dok je autoputeva. Ne znam šta je tu problem

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Момировић: Отварање деонице од Прељине до Паковраћа за 10-20 дана
Kaда је реч о другом краку ауто-пута Београд-Сарајево, на траси Пожега-Ужице-Котроман-Вишеград-Сарајево, Момировић каже да је Србија у завршној фази пројектовања и очекује да ће до средине лета наша траса бити испројектована, а да ће радови почети до краја 2022, најкасније на пролеће 2023.
https://rs.sputniknews.com/20220101/mom ... 75983.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913563#p913563:31svaodg je napisao(la):
West. » Суб Јан 01, 2022 3:01 pm[/url]":31svaodg]
Момировић: Отварање деонице од Прељине до Паковраћа за 10-20 дана
Kaда је реч о другом краку ауто-пута Београд-Сарајево, на траси Пожега-Ужице-Котроман-Вишеград-Сарајево, Момировић каже да је Србија у завршној фази пројектовања и очекује да ће до средине лета наша траса бити испројектована, а да ће радови почети до краја 2022, најкасније на пролеће 2023.
https://rs.sputniknews.com/20220101/mom ... 75983.html
То је јако добра вест! Када се уради до Мачката, саобраћај у Србији посебно западној биће потпуно релаксиран!
 
A zašto do Kotromana, ne do Višegrada ako je Drina granica? Mislim, svi, i Srbi i neSrbi viču Drina granica, pa zašto onda Drina stvarno nije granica?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913591#p913591:1n2jfo8o je napisao(la):
Earthmoving » Суб Јан 01, 2022 5:58 pm[/url]":1n2jfo8o]A zašto do Kotromana, ne do Višegrada ako je Drina granica? Mislim, svi, i Srbi i neSrbi viču Drina granica, pa zašto onda Drina stvarno nije granica?
Чему скромност! Србија до Токија! Сам у Рај!
 
Да се мало подсетимо права у Србији, везано за путеве!

СРЕДА, 29. ДЕЦ 2021, 16:03 -> 17:32
ИЗВОР:
ТАНЈУГ
ДРИ: Дробњак супротно Закону више од шест година у в. д. статусу
Државна ревизорска институција (ДРИ) објавила је Извештај о ревизији одазивног извештаја јавног предузећа "Путеви Србије", у коме је поново констатовано да је вршилац дужности директора тог предузећа Зоран Дробњак дуже од шест година на тој функцији, супротно члану 52 (став 2) Закона о јавним предузећима, којим је прописано да функција в. д. директора не може трајати дуже од једне године.

Овакву примедбу Државна ревизорска институција ставила је и у свој прошли извештај.

ДРИ: Дробњак супротно Закону више од шест година у в. д. статусу
ДРИ: Дробњак супротно Закону више од шест година у в. д. статусу
У Одазивном извештају предузећа наведено је да је ДРИ препоручио Надзорном одбору "Путева Србије" да исправи неправилност, тако што ће према оснивачу покренути иницијативу за именовање директора предузећа, али је Надзорни одбор одговорио како није надлежан за покретање такве иницијативе.

Извештај ДРИ наводи да предузеће није поштовало препоруку о исправљању неправилности о неспроведеном истраживању тржишта за јавне набавке из 2018. и 2019. године у вредности од око 7,17 милијарди динара, али да је тражена документација достављена за пројекте изградње путне инфраструктуре за 2021. годину.
 
Ovakve budalaštine poput Drobnjakovog VD-ovanja bi se mogle lako rešiti da se DRI da pravo da svako javno preduzeće koje nije ispoštovalo zakonski okvir delovanja stavi u blokadu (svi računi u svim bankama) pa da vidimo da li bi Drobnjak preživeo na funkciji dve-tri neisplaćene plate radnicima. Isto tako svako odgovorno lice koje odobri transfer novca sa bilo kog računa na koji je blokadu stavila DRI bi odmah bilo krivično gonjeno po automatizmu.
I to treba da važi za sva javna preduzeća - blokada dok ne ispravite zamerke DRI, jer vi kao javna preduzeća ste u obavezi da trošite pare odgovorno i radite sve u skladu sa zakonom (nije da drugi nisu, ali ovo sa javnim preduzećima je postalo sprdnja u pogledu poštovanja zakona).
Ali sve ovo gore je izgleda za Srbiju utopija.
 
Većina direktora velikih sistema su u v. d. statusu, mimo zakona. Veseli Grčić sad ne može ni da ode jer nema na šta da podnese ostavku. Otići će čim Epsu odnese lek.
Nema razlike. Pare se muljaju sa blagoslovom, a jednog dana će se češati oni čiji potpisi budu stajali na odlukama.
 
Od Preljine do Pakovraca dobrih 45 + minuta danas. Ovo me podseca na onu vrednu kravu sto da mnogo mleka pa sutne nogom i prospe svo mleko. Samo ova krava nije vredna, nego krade mleko od cele stale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913337#p913337:11ki7phu je napisao(la):
Johnest_Hon » Пет Дец 31, 2021 9:24 am[/url]":11ki7phu]Kako uspeju i otvaranje nečeg novog i lepog da ti ogade, majstori marketinga...
Pritom, većina ljudi ni ne zna šta su zapravo bankine...
Мислим да су овај пут уболи, јер мисле на сређивање банкина, покривање земљом, равњање и оне падове ка каналима за одвод воде уз пут..
 
Vrh