Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Možda ne možemo da očistimo puteve i probijemo smrznuti Dunav. Možda nas parališe prvi sneg, ali nije sve tako crno. Predsednik je najavio da uskoro dobijamo 30 novih helikoptera. Jej.
 
Za vađenje dece sa belom kapicom iz smetova na ap.
On ode u Niš, a Vesić iskoristio priliku i blokirao sve: i grad i autoputeve i aerodrom.
Još za koji dan kad nestane struje, biće veselo.
Ali, nema veze, dobićemo 500km novih autoputeva koji će biti sezonski otvoreni. Kao da mora po ovom kijametu da se putuje
 
Koji je vaš problem stvarno niste normalni udje čovek da pročita nešta o izgradnji autoputa a isti ljudi s*** o politici non stop
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906061#p906061:1kk384r1 je napisao(la):
culucar » Uto Dec 07, 2021 10:43 am[/url]":1kk384r1]Nove informacije: Tunel Laz iskopano 50%, Munjino brdo 35%

Ovu takcu ne trebam da ukljucujem jer ne kaze koja cev, Mislim, jbg, sta je svrha ovoga ne znam. Ali je*******iga, ukljucio sam svakako.



Inace evo ovo sranje...

Tunel-Laz-Desna-Cev.png


Ovog sam se brinuo, da ce tacke da budu u nekom ruznom stanju. Pa jbg, nadam se da ce podaci u buducnosti biti manje "mutni".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907414#p907414:3jpe8bwb je napisao(la):
Igormartin » Sun Dec 12, 2021 2:26 pm[/url]":3jpe8bwb]To preticanje kamiona koji čiste sneg je prekršaj za oduzimanje dozvole. Iako je to i teško izvesti kad dva čiste istovremeno
Sve se može kad se hoće.
Lik sa BMW-om je svirao i blicao dok majstor iz srednje trake nije malo zaostao i ovaj je srednjom trakom prošao kroz oblak snega koji gura čistač iz brze trake.

Inače, nije zabranjeno preticati čistača, ali nije pametno, jer ako ide jedan on čisti samo srednju. Tako rade tokom padavine. Dva idu kad stane.
 
Bez da branim putare, želim da kažem da nije lako održavati čiste puteve u momentu kada pada onakav sneg. Ne kažem da neke stvari nisu mogle biti bolje odradjene, ali veliku odgovornost imaju i sami vozači.

Kad smo kod čišćenja i nacionalnog sporta u Srba da je kod nas sve najgore, mogu da dodam da sam prošli vikend u Češkoj proveo 4 sata u mestu na autoputu koji nije bio očišćen uopšte što je dovelo do blokade puta zbog udesa 2 kamiona. Pritom sneg nije bio ni izbliza jak kao onaj juče u Srbiji.

Glede situacije u Beogradu (o tome mogu da pričam jer sam bio tamo juče), putevi su bili koliko toliko i očišćeni (oni najprometniji). A ispred zgrada i trotoari skoro ništa. Gospodo draga ne možete očekivati da putari sve očiste, postoji valjda i odgovornost da počistite sneg ispred svoje zgrade, kuće, lokala i slično.

Klasični neradnici kojima je uvek država kriva za sve.
 
До јутрос је очишћено углавном и испред зграда.
Није ништа страшно, људи, пао снег.
 
Kaže jutros Milan Božović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja da ne možemo unapred da znamo kakvi će uslovi biti na nekom novom putu i da sada po prvi put vidimo specifične vremenske prilike na delu od Preljine do Takova. Jak sneg, vetar, kovitlaci..

Tako će nas i Pešter jednog dana iznenaditi, biće "vidi kolko snega jbt, ko bi reko..".
 
Da postavim pitanje... i da se time vratimo temi.


Dakle, glavno sto je ostalo je delic blizu mosta, delic odmah posle tunela... i tunel ne znamo. A mostici mali preko autoputa, za njih zabole ona stvar, ono sto je gotovo vec je gotovo a ostalo je nezavrseno bez ikakve ideje kada ce da bude zavrseno.
Sad, doslo je gladnije vreme... ja sam mislio da moraju da budu dvocifreni brojevi da bi se postavljao asfalt. Da li se varam? Dakle, mozda nema vise nade da se ovo pusti uskoro? Ili sam prevelik pesimista?

Na zadnjem snimku se vidi kako su bahato zatvorili onaj putic posle tunela cak i ako mostic odmah ispred nije ni blizu da bude gotov. Tuzno je u neku ruku.
 
Ako 60% svoje zarade dajem državi Srbiji, uopšte me ne zanima što si u Češkoj proveo 4 sata. Kad njima budem plaćao porez onda će mi to biti briga. Dok ja budem čistio sneg na kolovizu, neka Vesara javi mom šefu da danas neću doći na posao jer sam zauzet. Kad očistim sneg idem da asfaltiram autoput, da ne bi bio neradnik.

Možeš braniti ovaj sistem koliko hoćeš, ali ovo je nešto najgore što se dogodilo Srbiji od Nemanjića.
 
Ne verujem da nemaju ideju kada će nadvožnjaci biti završeni i da ih zabole.

Što se tiče putića posle tunela, koliko sam ja razumeo alternativa je put preko tunela koji je asfaltiran tako da neće biti problema.

@stex
Pominjao sam Češku i druge države u kontekstu da nekada stvarno nije lako držati toliko kilometara puteva čistim u momentima kada sneg neprestano pada.
Inače koliki god porez plaćao i gde god živeo, kao gradjani svi imamo i neke obaveze. Juče se u mom komšiluku malo ko potrudio da očisti sneg ispred svoje zgrade. Možeš ti prebacivati sve na državu, ali država smo mi zapravo. A nama je lakše reći da je neko drugi kriv i da je to nečiji drugi posao, a ne zasukati rukave.
 
stex_pb":u29ikx5j je napisao(la):
Ako 60% svoje zarade dajem državi Srbiji, uopšte me ne zanima što si u Češkoj proveo 4 sata. Kad njima budem plaćao porez onda će mi to biti briga. Dok ja budem čistio sneg na kolovizu, neka Vesara javi mom šefu da danas neću doći na posao jer sam zauzet. Kad očistim sneg idem da asfaltiram autoput, da ne bi bio neradnik.

Možeš braniti ovaj sistem koliko hoćeš, ali ovo je nešto najgore što se dogodilo Srbijijoš od Nemanjića.
У којем си ти филму друже,еј......овај форум је стварно постао место за иживљавање....мој stex pb

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Ja sam u filmu "Uređena država", naučna fantastika. Još nije bila premijera u Srbiji.
 
Stex, tvoja logika je razumna, ali mislim da je pogresna pretpostavka jer ti ne placas 60% da bi dobio nesto zauzvrat, nije to posten odnos dvojice u trgovini razmene iste vrednosti, vec sile jednog prema drugom bez sile. Dakle 60% placamo (ili i mnogo vise preko indirektnih poreza poput cena goriva i sl) jer smo robovi, a ne da bi dobili nesto zauzvrat te pare. Drzava ima pistolj, ti ne, nema u takvim uslovima trgovine tipa ja sam ti dao ovo pa coveku sa pistoljem trazim ono.
 
stex_pb":pclmm8ek je napisao(la):
Ja sam u filmu "Uređena država", naučna fantastika. Još nije bila premijera u Srbiji.
У друге државе не пада снег и они немају проблеме??? Или имају машине да хватају пахуље у лету???? Дај отказ друже онда те нико и неће чекати не посао ....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
stex_pb":1s93r5je je napisao(la):
Ja sam u filmu "Uređena država", naučna fantastika. Još nije bila premijera u Srbiji.
А и брате много филмове гледаш...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Earthmoving":367suvud je napisao(la):
Stex, tvoja logika je razumna, ali mislim da je pogresna pretpostavka jer ti ne placas 60% da bi dobio nesto zauzvrat, nije to posten odnos dvojice u trgovini razmene iste vrednosti, vec sile jednog prema drugom bez sile. Dakle 60% placamo (ili i mnogo vise preko indirektnih poreza poput cena goriva i sl) jer smo robovi, a ne da bi dobili nesto zauzvrat te pare. Drzava ima pistolj, ti ne, nema u takvim uslovima trgovine tipa ja sam ti dao ovo pa coveku sa pistoljem trazim ono.
Као у у свим државама света( однос држава - грађани)...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Ja sam malo razmažen, moram priznati. Očekujem da postoji služba dosledna da očisti 20cm snega, 20 sati po njegovom prestanku. Ali teško.....
 
Кад падне велики снег у кратком периоду, нема те власти која би која би могла 100% времена да одржава доступне путеве чак и првог приоритета. Битно је да период отежане вожње и непроходности не трају дуже од пар сати. Не знам колико дуго је јуче аутопут МВ био непроходан или да кажем тешко проходан, ја сам га прошао негде око 18 ч и био је скроз проходан.
Заиста би се лоше осећао када би ме неко убројао у бранитеље ове власти јер сам скроз супротно опредељен, само не волим да их нападам за нешто што и можда и није могло да се избегне.
 
Јуче сам се подсетио још једне ужасне навике појединих возача. Наиме, солидан број возила је излазио на АП са 30-40 цм снега на крову. Да ли је могуће да на схватају колико то може бити опасно, а потребно је око минут времена да се те наслаге скину.
 
Naravno, sr...se svugde dešavaju ali brate kod nas svaki sneg, kisa, vetar napravi potpuni kolaps. Pritom ovo nije mnogo veliki sneg, klasične padavine za Srbiju zimi. Šta bi se desilo da je ovakav sneg padao 5 dana? U Beogradu i dalje ne rade sve linije prevoza...

Pa sam ministar se zaglavio u snegu dok je išao da laže kako je sve prohodno. Mi smo ko Simpsonovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907666#p907666:2p6fclvf je napisao(la):
paradox polje » Pon Dec 13, 2021 6:03 am[/url]":2p6fclvf].
Заиста би се лоше осећао када би ме неко убројао у бранитеље ове власти јер сам скроз супротно опредељен, само не волим да их нападам за нешто што и можда и није могло да се избегне.

Automatski ste spali u kategoriju rezimskog bota ako se u potpunosti ne slozis sa njima u idejama protiv rezima, i/ili kritikujete prosle koji su lepo napravili ove koji samo nastavljaju pogibno srljanje.



Uzmemo recimo onog nesretnog debila nad debilima Djilasa, skoro toliko pogan kao trenutni ili prosla ministar/ministarka infrastrukture. Pricao je ne davno na nekom intervju na N1 vestima i jedna stvar koju je izneo je da neka industrija mleka ili mlecnih proizvoda u Zajecaru ili gde bese se ugasilo zbog konkurencije od inostranih iz EUa. Pa taj nestrecni debil i ostali u opoziciji aminuju i radili su sve sto su mogli da urade da uniste ista sto je ranije valjalo i da srljaju ka EUu, i to znaci upravo to, skidaj Srbijo gace da vas stranci naguze, ukloni sve zastitne mehanizme koji stite od stranih kompanija koje prodaju za cenu ispod proizvodnje uspomoc subvencijama. Svi nakon 2000te godine su ista izdajnicka govna koje uglavnom zanima licni interes i takodje interes stranaca. Pa ajme dame i gospodo u tome je kljucni problem, da ta alternativa je ista gomila govana. I dobar deo tih koji ne mogu da podnose ista sto valja (recimo izrek barem se gradi ili kritika o bivsima), taj isti olos upravo ce da dobije isto ako ne i gore u koliko se im snovi smena rezima realizuje.
 
Vrh