Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890909#p890909:1twar8yw je napisao(la):
Užice » Pon Okt 18, 2021 7:15 pm[/url]":1twar8yw]Sve ovo izgleda lepo,ali kada će malo da intenziviraju radove od Požege do Pakovraća? U stvari, tu nemaju šta da intenziviraju, jer nikakvi radovi još nisu ni započeti na toj poddeonici, osim kopanja tunela. A već 2 i po godine prošle od "svečanog početka radova"...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891083#p891083:jb4mifxh je napisao(la):
Niko Kažanegra » Uto Okt 19, 2021 7:32 am[/url]":jb4mifxh]Питање за Браника и остале Ужичане. Да ли су кренули радови на обилазници око Ужица што су најављивали цело лето за септембар ? Не сећам се да сам приметио вест о почетку радова,можда сам пропустио?

Prema izjavi premijerke, koja je bila u Užicu prošlog vikenda , radovi na obilaznici i na rekonstrukciji Zdravstvenog centra će početi 2022. ?
Prve najave su bile da radovi kreću u septembru - oktobru ove godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891083#p891083:dyv92coe je napisao(la):
Niko Kažanegra » Uto Okt 19, 2021 7:32 am[/url]":dyv92coe]Питање за Браника и остале Ужичане. Да ли су кренули радови на обилазници око Ужица што су најављивали цело лето за септембар ? Не сећам се да сам приметио вест о почетку радова,можда сам пропустио?
Nekoliko meseci nisam bio u poseti zavičaju,ali nisam čuo da su započeli ikakvi radovi na obilaznici, iskreno prvi put čujem da je uopšte planirana izgradnja obilaznice oko Užica. Znam da je u planu autoput od Požege do Kotromana,ali to je još uvek daleki futur.
 
Slike iz velike daljine: sa desne strane su Ovčar i Kablar a po sredini auto-put negde od Trbušana ka Pakovraću.
20211020_153141.jpg
20211020_153201.jpg
20211020_153127.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891590#p891590:2v0a367a je napisao(la):
Užice » Sre Okt 20, 2021 3:06 pm[/url]":2v0a367a]Znam da je u planu autoput od Požege do Kotromana,ali to je još uvek daleki futur.

Autoput ili nešto drugo, vreme će pokazati šta budžet dozvoljava.
 
Kratak odgovor na pitanje je da obilaznica nije pocela da se radi i nikada nece ni poceti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891590#p891590:2qj7npp7 je napisao(la):
Užice » Sre Okt 20, 2021 3:06 pm[/url]":2qj7npp7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891083#p891083:2qj7npp7 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Uto Okt 19, 2021 7:32 am[/url]":2qj7npp7]Питање за Браника и остале Ужичане. Да ли су кренули радови на обилазници око Ужица што су најављивали цело лето за септембар ? Не сећам се да сам приметио вест о почетку радова,можда сам пропустио?
Nekoliko meseci nisam bio u poseti zavičaju,ali nisam čuo da su započeli ikakvi radovi na obilaznici, iskreno prvi put čujem da je uopšte planirana izgradnja obilaznice oko Užica. Znam da je u planu autoput od Požege do Kotromana,ali to je još uvek daleki futur.
U Užicu se o tome ništa ne priča, a ne verujem da posle trideset godina iko uopšte i veruje u nju. Urađeno stoji i propada, trasa, mislim treći put, zarasta u rastinje...
Mislim da je preambiciozno zamišljena, jer iako nije duga, viasoki lučni most bi mnogo, premnogo koštao (desetine miliona €). Manje bi para trebalo da se sa severoistočne strane obiđe grad i time reši jedan ogroman problemnu gradu - prolazak teških kamiona sa prikolicama punim trupaca iz Jelove gore koji se sad spuštaju uskim strmim uličicama i onda prokaze kroz najuži centar.
 
Sreća pa je deonice moguće parcijalno koristiti a to ispitivanje geologije u zadnjih 10tak godina slabo nešto ide.Pre 100 godina kopaše one tunele za železnicu što se i sada koriste svuda po Kraljevini al su izgleda imali više sreće
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ieg8wAj3XXY[/youtube]
Evo ga najnoviji snimak.
 
KrCane (Munjo naša), imaš li ti informaciju o eventualnom zatvaranju glinene, i da li mora da se uklanja ceo trup, prilikom rekonstrukcije?
 
Hvala KrCane.
Novembar i decembar, dva meseca za sve radove....meni deluje neizvodljivo.
 
Deluje mi da je jako malo toga uradjeno za ovih 7 dana. Cini mi se da uopste nisu asfaltirali…
 
Ja vise nemam nikakvu nadu da ovo moze biti gotove do Nove godine. Namestice otvaranje pocetkom aprila, em je pred izbore jer nasi ljudi svakako imaju slabo pamcenje, a drugo ne mogu ni da stignu jer se od sutra kvare vremenske prilike. Bolje i da ga otvore na prolece nego da bude kao glinena jer je zbrzeno sve.
 
Meni sa snimka deluje da je recimo posle tunela Trbusani pa sve do pruge 90% spremno za asfalitanje. Ovo pre toga, od Preljine do Trbusna mi deluje da ce biti spreno za asfaltiranje malo kasnije, za oko 2 sedmice, iako i tamo ima delova koji su spremni, a ovi koji nisu vidi se da idu kamioni i donose kamen sa lagera pored i da se on ravna, polako zatrpavaju rupe za cevi, a to zatrpavanje je lak i brz posao za masine, tu ne vidim problem. Za tunel, nemam predstavu. Ono gde sam oprezan je stanje pre mosta i sama petlja, kao i ono parce 50tak metara gde fali trasa pre pruge koje mi nije jasno sta se tamo tako dugo radi. Al sve u svemu meni i dalje deluje do oko Nove Godine.
 
Тешко ће бити да заврше до НГ. Лепо би било, али мени не изгледа да је могуће. Занимљива је и вест колико су тунели урађени. Сада је доста јаснија ситуација. Цела деоница тек крајем 2023-е има шансе да буде готова. До тада ће бити готово и бар пола Моравског коридора.Надам се да ће уговорити деоницу до Мачката у међувремену. Према ЦГ нема сврхе док се не уради бар друга деоница у ЦГ. То је свакако на дугом штапу. Од БГ до Бара тешко да може бити завршено и за 15 година, ако иде овим ритмом. Следећег лета ће свакако бити много лепше и лакше јер ће се избећи Чачак и кањон Мораче!
 
Koliko im treba za elektro-mašinsko opremanje tunela Trbušani ? Koliko vidim još traju građevinski radovi i sa opremanjem se nije ni počelo. Da li je to moguće uraditi u mesec i po dana?
 
Pa pošto je tunel kratak možda neće ni biti mašinskog opremanja ventilatorima.
Inače, pošto je Nova Godina daleko, evo za nešto bliže, ja u novembru očekujem masovna asfaltiranja ovde, posebno od pruge do Preljine, vidim da je finišer za zemlju već mnoga mesta pripremio za asfalt koji sledi.
 
Neće valjda po drugi put da krpe glinenu i da zatvaraju saobraćaj?
 
svima postaje jasno da hoće, samo je pitanje vremena i toga da li će AP biti zatvoren ili je moguće raditi jedan pa drugi kolovoz
 
Prije 5 godina su mislim pusteni prvi kikometri puta na pravcu Beogead Bar a uskoro ce biti preko 200 km kad se pusti ovo u CG i do Pozege. Najbolje znaju oni sto su odvozili pokoji put tu dionicu ranije kakve su to promjene.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kurogane1, do Požege neće skoro, ni za 2g. Kada puste do Pakovraće ( kod Čačka) to je ukupno 128km ako se ne varam. AP se počeo praviti 2010!!!
Ne sećam se za glinenu, ali 2016.je zavrsen deo do Ljiga.,a ostatak beše 2019?
To znaci da se za 6g.napravilo 40km, za još 3 g. Do Surčina 80km ( radilo se duže od 3g), i za 2g od otvaranja 8km do Pakovraće.... dinamika da se obesis u odnosu na obećanja.
Mislili smo da ce kada zavrse K10 biti brže,ali ovde to nije slučaj. A u CG da ne komentarisem koliko godina rade i nista otvoreno nije....

Evo do NBg nemaju tunel pa opet rade kao da nikog pismenog za eksproprijaciju nemaju.

Naravno da je bolje, mi smo išli Ibarskom i svesni smo razlike, ali gradi se dabogsacuva sporo. Kasne sa pocetkom, sporo rade, neki problemi uvek....
 
Htela sam reći da jeste pre 5g pušteno prvih 40 km, ali su se pravili 6g,a uporedo radio oatatak do Obrenovca kome je trebalo još 3g. Jedino su do Surcina uradili od starta udarnički.
Do Pž ako i završe tunele do 2023, pa + opremanje...2024. A radovi otvoreni 2019.beše, 30km?!
I uvek im je problem neki tunel, neki most, neka eksproprijacija....
 
Pa to sam i rekao-prije 5 godina bilo je nula km autoputa na potezu Podgorica Beograd a sada imam od Preljine do Autokomande 150 km i cekamo ovih 30 km u Srbiji i nasih 40km valjda ce se nekad zavrsiti pa ce na putu od 460 km biti 220 km autoputa.
Ide na bolje rekao bih.
 
Vrh