Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Jasno nam je to,biće privremena čeona,nego smo komentarisali ako je ta nova petlja bočna Gorobilje na kilometar od ove na slici čeone privremene da su možda mogli da je odrade tih 1km puta i da ne prave čeonu pa da je ruše,naravno ako je taj projekat nastavka ka Bosni uoopšte konačan i sama ta bočna rampa Gorobilje.Čeona rampa na tom Bosanskom pravcu kao i uostalom sve južno od Beograda su projektovane na krajevima svakog od autoputa ponaosob.
 
Аха, сада ми је јасно о чему причаш. Па колико сам схватио екипу из ЦИП-а која је била на терену и вадила узорке што из брда што из поља, права наплатна рампа је планирана неких километар и по даље ка Ужицу, и то ћу пробати да нађем, имао сам негде слику али и то можда није коначна траса јер ко зна ко, како и на чију воденицу вуче да провуче аутопут. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838250#p838250:1d5jiow6 je napisao(la):
Markoticevic » 04 Apr 2021, 06:01[/url]":1d5jiow6]
Hvala na saradnji, i ako u buducem treba da se istresate na nekog, slobodno tu sam da urlicete. Samo ne debilizam u vezi Aljaske molim lepo.
Mi s tobom ne sarađujemo, a dali ćemo da se istresamo to zavisi od tebe i tvojih mangupskih izjava "Pa vidite, nisu vas pitali.Zaboravili su. Kako ih nije sramota"
 
Juče su zatvorili jednu tunelsku cev a nisu preusmerili, morali su da idu u rikverc
Skandal svetskih razmera zbog kojih bi neko morao da odgovara. Ali direktor tog preduzeća nije odgovarao za ubistvo pa im se sve može.
 
Brate, ovde se ne zna ko je luđi, putari ili narod. Koji su ovi likovi da se vraćaju istom trakom na autoputu?
 
Šta se dogodilo pa je tunel morao tako urgentno da se zatvori?

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
А што се чудите, кад је пре неку недељу била она расправа, на овом форуму, да ли је нормално да се терају људи да возе у рикверц на чеоним наплатним рампама кад погреше? На аутопуту! И било вас је којима је било нормално. Е, па, ето - следеће је два километара везаних очију...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838610#p838610:2wrkxusy je napisao(la):
Pendolino » 04 Apr 2021 11:20 pm[/url]":2wrkxusy]Brate, ovde se ne zna ko je luđi, putari ili narod. Koji su ovi likovi da se vraćaju istom trakom na autoputu?
A šta bi trebalo da rade ako je npr zatvoreno duže vreme zbog odrona? Gde sa autom? Da ostanu tu zarobljeni nekoliko dana dok se odron ne sanira?
 
Iskreno se nadam da će ovo završiti u svim medijima i da je neophodno tražiti odgovor ministarstva i puteva na ovu situaciju. Nadam se da će neko odgovarati za ovo.
 
https://twitter.com/MareMar45175144/sta ... 42720?s=19
Druga epizoda.
U takvim slučajevima dolazi ekipa putara, postavlja signalizaciju, otvara servisni prolaz, obezbeđuje vožnju jednom trakom...
Ne zna se ko je luđi. Svakako, nisu se smeli okrenuti dok saobraćaj nije obustavljen.
I naravno, niko nije kriv. Postoji nadzor tunela, izmenljiva signalizacija... Ali ništa nije funkcionalno, jer OVO JE SRBIJA!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838636#p838636:2d1am32u je napisao(la):
branik » Pon Apr 05, 2021 2:12 am[/url]":2d1am32u]https://twitter.com/MareMar45175144/status/1378810712659742720?s=19
Druga epizoda.
U takvim slučajevima dolazi ekipa putara, postavlja signalizaciju, otvara servisni prolaz, obezbeđuje vožnju jednom trakom...
Ne zna se ko je luđi. Svakako, nisu se smeli okrenuti dok saobraćaj nije obustavljen.
I naravno, niko nije kriv. Postoji nadzor tunela, izmenljiva signalizacija... Ali ništa nije funkcionalno, jer OVO JE SRBIJA!
Majstor malo otisao da dremne, pa preterao. Sta ima veee iovako ga niko ne nadgleda. Da se nesto desilo, lagano bi nestalo 2 minuta snimka i sve super. SRBISTAN
 
Pre dve godine kod Velike Plane su bili neki radovi,neki su isto ovako krenuli u rikverc i na mostu preko rečice na prevoju naišlo vozilo u normalnom smeru i bilo je poginulih.Apsolutno zabraniti bilo kakvu vožnju u rikverc visokim kaznama a svakako utvrditi odgovornost svih u lancu.Dobro se ovo završllo,koliko vidim ovo je kod Ljiga.
 
Da se zna, sa terena
fea703126ee5e80d06563cacf307c13a.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
слике са терена су довољне да се зна да нема шансе то да буде до Божића. другу цев тунела Лаз су тек стигли до 300 метара, препуно је подземних вода. а где је тек остатак трасе. је л' по уговору беше средина 2023 за ту деоницу?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838792#p838792:2wyzzgkm je napisao(la):
JohnnyLee » Pon Apr 05, 2021 2:17 pm[/url]":2wyzzgkm]слике са терена су довољне да се зна да нема шансе то да буде до Божића. другу цев тунела Лаз су тек стигли до 300 метара, препуно је подземних вода. а где је тек остатак трасе. је л' по уговору беше средина 2023 за ту деоницу?
Koliko se ja sećam,u vreme otvaranja radova na ovoj deonici proleća 2019. je zvaničan rok takođe bio kraj 2021. godine.
 
E bice do bozica... samo ne sledeceg bozica, nego za dva ili tri bozica.



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838534#p838534:1r23o8mw je napisao(la):
plećko » Ned Apr 04, 2021 2:49 pm[/url]":1r23o8mw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838250#p838250:1r23o8mw je napisao(la):
Markoticevic » 04 Apr 2021, 06:01[/url]":1r23o8mw]
Hvala na saradnji, i ako u buducem treba da se istresate na nekog, slobodno tu sam da urlicete. Samo ne debilizam u vezi Aljaske molim lepo.
Mi s tobom ne sarađujemo, a dali ćemo da se istresamo to zavisi od tebe i tvojih mangupskih izjava "Pa vidite, nisu vas pitali.Zaboravili su. Kako ih nije sramota"

Postavljam vam ogledalo. Moji komentari nisu bez razloga. Kad se lupa neka glupost, onda sto da tako ne ragujem?
Ja kako znam nisam nasrcao na vas. Ali mozda imas ljubljene kolege koji su protiv rezima makar taj rezim nesto dobro ili lose uradio. Oni sukcu nekad kao psi, pa onda cu da kritikujem. Sto da ne? kad se vidi debilizam onda cu da se tome suprostavim. Recimo ovo za Aljasku. Pa i drugi primeri postoje.
Dobra stvar je da je relativno mali broj takvih primera, pa je lepse da gledam neke slike koje se postave, ili vesti ili tako dalje. Ali recimo da neko pocne da urla kako treba UMP samo zato sto vole bivsi rezim a mrze trenutni, pa ima razloga da se neko takvome necemu suprostavi.
 
Naterah sebe da napravim dve uporedne slike za kratko vreme i molim @ Earth ili druge poznavaoce gradnje da napisu kako ovo teče, sta je belo - nasipanje znam, ali secam se prethodnih AP gde je išao prvo crveni sloj pa svetlije, pa ona folija, pa ovako belo tek pred asfalt.
Gde gresim? Znam da je ovo pocetak i nasipanje tek sledi, kako ide dinamika, ovo je neki drugi tip kamena jel da?
Ajde malo objasnjenja za neznalice, kako ovo ide?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210405-211830_Chrome.jpg
    Screenshot_20210405-211830_Chrome.jpg
    485,8 KB · Pregleda: 3.451
  • Screenshot_20210405-211922_Chrome.jpg
    Screenshot_20210405-211922_Chrome.jpg
    496,7 KB · Pregleda: 3.452
Ovo je ono izmedju Preljine i Trbusana jel da? Draga Miro, ocekujes previse mogla bi se kajati cini mi se da cu te razocarati :) Ne znam, mozda tu pored kamion istovara kamen sto dovode iz nekog kamenoloma. Vidim tamo na kraku ka Valjevu da dosta brzo krecu sa nasipanjem tog vece kamenja. Ide prvo vece kamenje pa preko manje koje onda popunajva rupe izmedju veceg i utabava se valjkom za zemlju. E sad ne znam dal ce ovde ici ona folija, mozda ako je ovde neki bolji kamen nema potrebe. Ma u principu znas ti vec uglavnom i sve sama Miro, ne znam ja nesto vise od tebe :)
 
Ma da, kako da ne, znam znam .....hahahahahah. Da, ovo je na delu gde je petlja Preljina.
Hvala @Earth, ne znam, ocekivala sam sve isto kao na delu do Surcina....vidis, nisam ni pratila ovo do Va, moram pogledati.

Ja mislim da je ovo nesto mozda od pripremnih radova, mozda posle urade pristupne puteve odatle.... jednostavno je neverovatno da ovde nasipaju a pola trase nisu ni trasirali. Doduse jedino ako idu da zavrse brze do Pakovrace, ali ne verujem.
U svakom slucaju vide se neka aktivnosti iz slike u sliku sto je jako dobro. Pa nek je i malo parce.

Rekoše onda ispred tunela da imaju problem sa kamenom tj iz brda ne valja....ovo " mirise" na problem kad je bilo nasipanje glinene....da ce opet faliti kvalitetan kamen.
 
Свима нам је одавно јасно да ова деоница не може бити готова бар још две године. Мада како ствари стоје економски лидер са платом од 35.000 динара ако заврши и за две године биће чудо! Како немамо о чему да пишемо јер у Србији напредују само мостови на Сави и обилазница која касни неколико деценија све остало је у виртуелној реалности која ће се једном можда материјализовати! Можемо само да распредамо да се тема не угаси...
 
Altair, da malo bolje pratiš medije i gledaš TV sigurno ne bi tako pisao. Srbija će krajem ove godine graditi 8 autoputeva a već sledeće će biti završeno milion km novih autoputeva. Digitalnih!

Kad uđeš u tunel ispod Fruške gore, odma izađeš u Podgorici. Nema potrebe da se čekaju crnogorci jer do Boljara nikad neće završiti.
 
Vrh