Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Svetlopis ja bih volela da znam stanje na granici ali sta mi vredi kad ne daju da udjemo u zemlju hahahahhaha. Zato i nema automobila. Ove godine nista od Boke Kotorske....
 
Ako vam nedostaje Boka i more puno kanalizacije, tu je uvek Neum :)
 
Bogami čistije j3 puno u odnosu na Sutomore, Petrovac....

Mi letujemo u Bijeloj. Brodogradiliste ne radi tako da je voda cista i to toliko da ima riba i u plićaku. Ali šta vredi kad smo zoliko zarazni da nqm brane ulazak. Da mi se bas toliko ne dopada ta lokacija i ljudi kod kojih boravimo nebi im vise usla ni da mi plate posle ove zabrane....
Do sl godine cemo videti ali moguce je da nas CG vise nece videti. Nema veze, neće oni plakati zato, kod nas su uvek dobrodosli i neka su . Nama niko ne smeta.
A cula sam za taj Neum, ali apsolutno ništa ne znam o lokaciji. Posle svega ovoga mnogi c3 krajevi postati daleko poseceniji a neki izgubiti turiste
 
Ja sam iz CG tako da mi je primorje dobro poznato. Eto, proveo sam i ja nekolike godine u Bijeloj, primjera radi. Ali i Budvi, HN i drugim mjestima.

Ali ako znam zašto iko prije bira CG, nego Grčku npr...Pogotovo sad kada je AP sve do Grčke. Mogu da razumijem da neko ima svoj apartman, rođake, ili da je nekom ko živi u blizini granice bliže, ali svi ostali su šašavi za moj pojam.
 
Ja branim tvoje primorje a ti me ukanali skroz :lol:

Ja cu da navedem nasa 2 razloga
Prvo je sto sam iz Pz i blizu nam je Jabuka ( 2h)

A drugo je to sto je smestaj uz plazu, samo predjes usku ulicu i na plazi si koja je takodje uska znaci odmah si u moru hahahahaha

Mozda su to najvazniji razlozi, ne znam dal u Grčkoj igde ima tako uz plazu a i plaze da nisu za 1000 ljudi ( ko Sutomore) .
Ja volim i sto je zaliv manji su talasi ( bojim se vode). Samo moram da kazem i da se Bijela promenila, plaze nesto prosirili pa došle strme, bezveze nekako.... a i mesto dobilo nove hotele nije onako mirno kao nekad....
 
Ajde dobro, ubijedila si me. Ali samo iz prvog razloga, drugi je i dalje šašav, pa naravno da ima! :D

Zaboravih da napišem, kad se pređe Sava, već se vidi West65 u daljini.
 
Koliko čujem, Neum je postao ovog leta veoma popularan. Malo je komplikovano stići, ali nije ni mnogo drugačije od CG. Zaliv ceo se osetno razlikuje od ostatka cg primorja, ali je sada postao preizgrađen, posebno hn deo od Kamenara.
Ko ide ka Zlatiboru evo neka pogleda kako je danas bilo. Srećom, u suprotnom smeru kod Užica nema radova, pa se kolone ne ukrštaju. Pre nekoliko dana hitna pomoć se provlačila skoro 10' poslednji km jer su stajala oba smera.
https://www.facebook.com/uziceoglasnata ... =null&vh=e
 
Koliko ocekujete da ce u idealnim uslovima i nakon zavrsetka A2 do Pozege put od Pakovraca do Pozege biti ubrzan?
 
Preljina - Pakovraće - Požega je deonica na kojoj se izbegavaju gužve i semafori...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755849#p755849:zydi1kwv je napisao(la):
smirgla » Pet Jul 10, 2020 10:12 pm[/url]":zydi1kwv]Koliko ocekujete da ce u idealnim uslovima i nakon zavrsetka A2 do Pozege put od Pakovraca do Pozege biti ubrzan?

Moja neka procena je 15tak minuta u periodu kad su guzve na magistralnom putu.
 
Teško da ćeš uštedeti 15', jer ćeš više od 10 izgubiti dok od Požege stigneš do autoputa. I sad, u uslovima bez radova, može da se stigne za manje od pola sata (objektivno dvadesetak minuta sa Ariljske rampe).
A, evo, da me Mira ne kritikuje da samo loše vesti objavljujem.
Jutros negde ispred 11 vozio sam od Pž do Ue. Uprkos radovima na 4 mesta - 3 zastavice, 1 semafor) stigao sam za manje od pola sata, uz prosečnu brzinu od 48km/h. Asfalt nov, auto klizi... Milina. Otišao sam spreko Lunovog Sela. Na pola trase L. Selo - Pž ne postoji 1kvm metar čitavog asfalta. Sad se ne isplati ići okolo tom alternarivom, ako se ne koristi neki drugi put ka ostatku Srbije.
 
To 20min moze ako nema guzve na putu. Al ako naidjes na guzvu moze da traje i 40min, zato sam i napisao 15tak min u periodu guzve. A Gorobilje Arljiska rampa ima oko 6km, to se predje za 5,6 minuta (kad nema guzve :) )
 
I svih 6 km pod ograničenjem od 50 i 60 jer je više od pola naseljeno mesto, pa pristupni put, pa naplatna rampa...
Često idem Ue - Ča, i pre radova do Beljine moglo je za 45' - 55km.
 
Da li su počeli bar neki radovi na deonici od Čačka do Požege? Ima li neko neke slike?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756046#p756046:1gp7bbgo je napisao(la):
branik » Sub Jul 11, 2020 5:57 pm[/url]":1gp7bbgo]I svih 6 km pod ograničenjem od 50 i 60 jer je više od pola naseljeno mesto, pa pristupni put, pa naplatna rampa...
Često idem Ue - Ča, i pre radova do Beljine moglo je za 45' - 55km.
Zemljak, moglo je 45' ali da debelo gazis preko propisane brzine. Od moje kuce u Uzicu pa do Preljine u Cacku odnosno do ukljucenja na auto-put nema 55km nego 65km. Pa cak i da zivis u Sevojnu opet nije 55km, nego blizu 60km.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755849#p755849:wxl386ok je napisao(la):
smirgla » Pet Jul 10, 2020 9:12 pm[/url]":wxl386ok]Koliko ocekujete da ce u idealnim uslovima i nakon zavrsetka A2 do Pozege put od Pakovraca do Pozege biti ubrzan?
Ja ne znam koliko ce da bude brze jer je silazak sa AP u Pozezi nesto poput starog puta za Obrenovac samo kraće rastojanje pa mozda ne bude uštede u vremenu ali je zato uzivanje voziti AP nego magistralom. Ako se uštedi ja mislim da nece puno, mozda 10 minuta idealno. Nece to biti deonica koja dozvoljava neke brzine- tuneli, usponi itd....
 
Hvala svima.
Od Preljine računam uštedu od 15 min do Pakovraca, pa ukupno dodjemo na 25. Ako se ide dalje ka Arilju i 30 min.
Sanjarim o danu za 2 godine...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja se izvinjavam, nisam znao da u Cacku ima mesto koje se zove Beljina mislio sam da je Branik hteo da napise Preljina :bash: To su dva suprotna kraja grada :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756073#p756073:3tva9y44 je napisao(la):
Orfanelin » Sub Jul 11, 2020 9:40 pm[/url]":3tva9y44]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756046#p756046:3tva9y44 je napisao(la):
branik » Sub Jul 11, 2020 5:57 pm[/url]":3tva9y44]I svih 6 km pod ograničenjem od 50 i 60 jer je više od pola naseljeno mesto, pa pristupni put, pa naplatna rampa...
Često idem Ue - Ča, i pre radova do Beljine moglo je za 45' - 55km.
Zemljak, moglo je 45' ali da debelo gazis preko propisane brzine. Od moje kuce u Uzicu pa do Preljine u Cacku odnosno do ukljucenja na auto-put nema 55km nego 65km. Pa cak i da zivis u Sevojnu opet nije 55km, nego blizu 60km.
Napisao sam do Beljine, do prvog ulaza u Čačak iza Parmenca. A koliko odatle ima do Preljine?
 
A Mira je u pravu. Benefit je samo u opuštenijoj vožnji. A onda petljanje po petlji sa skoro 2 km, a da nisi mrdnuo iz mesta, pa Tatojevica 50, pa Gorobilje 50, (i sad su česte kontrole, a kamoli tada kada se osetno pojača saobraćaj, pa pristup, pa kružni tokovi, kartica...
Ko ne zna, od silaska sa petlje u Pž do budućeg skretanja za ap kuće su sa obe strane, sa direktnim ulazom. I da nema ograničenja, stalno neko skrrće, izlazi, idu traktori, kultivatori, nekad i st***...
A inače, ka Ča najbolji rezultat postiže se brzinom između 70-80.
 
Branik ako pitas koliko vremena treba od buduce petlje Pakovrace do Preljine sadasnjeg ukljucenja, ja sam merila 20 min obilaznicom i to kad je umeren saobracaj. Ako si to pitao...

Sto se tice novog dela do Pz mislim da ce mnogima biti sansa da izadju i u mestu Lucani, bice to dobra usteda kad nastane guzva od Pz do petlje na Ariljskoj rampi.

Malo je bolja situacija nego do Obrenovca gde nismo imali neku alternativu za raniji izlazak da se izbegnu guzve je se moze sici na petlji Pakovrace, petlji Lučani pa se mozda malo rasporedi saobracaj....
Ma samo da oni naprave lako cemo hahahahaha
P.S. na tom putu kad se siđe sa AP u Požegi se pravi nova carina tj zgrada a sada je na starom stočnom pijacu, nije na železničkoj stanici kao što sam mislila premeštena je
 
A brate, sta je ovo, pre par sedmica pred izbore radilo se svaki dan na reportazama, a sad nista. Totalno sam zbunjen...
 
Radovi se intenziviraju :D
 

Prilozi

  • 20200713_173041.jpg
    20200713_173041.jpg
    401,6 KB · Pregleda: 1.685
Lepa pametna Mirka jel možeš samo da mi ukažeš promene pošto nisam u toku, taj kamp i pomoćni most stoje već dugo tu pa ne vidim razlike?
 
Vrh