Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sentinel današnji, 11/11, petlja Obrenovac.
Vidi se ono što je danas prijavljeno - asfalt ispod nadvožnjaka.



Samo za čika Blagića nebo se otvorilo ovde :mrgreen:
 
" . . изградњи приступне саобраћајнице и понтонског који ће спајати пријеворску и парменачку страну Западне Мораве, и тиме омогућити лакши приступ и олакшан рад пријатељима из НР Кине и CHINA COMMUNICATIONS CONSTRUCTION COMPANY која ради на изградњи ауто-пута Прељина - Пожега, као и домаћим привредницима који су подизвођачи радова. Мост се гради на ушћу Каменице у Западну Мораву, на месту које се зове Ђавоља воденица. . .

http://www.glaszapadnesrbije.rs/vest192284.html#lat
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679086#p679086:7x4l5vz1 je napisao(la):
vlasta » Pon Nov 11, 2019 3:41 pm[/url]":7x4l5vz1]Sentinel današnji, 11/11, petlja Obrenovac.
Vidi se ono što je danas prijavljeno - asfalt ispod nadvožnjaka.

Samo za čika Blagića nebo se otvorilo ovde :mrgreen:

file.php
Bravo cika Vlasto. Popravljas se sa Sentinelom! :laugh: :lool:
 
Sad sam došao iz Čačka. Na čačanskom Kružnom putu kolona je počela da se formira već posle 15h i od tada ka Beogradu je kontinuirana kolona. Semafor na radovima na mostu u Tabanovićima (između kafane Merak i Jelen Dola) napravio je kolonu skoro do tunela na raskrsnici za Dragačevo. Kroz Ča na raskrsnicama su policajci koju pokušavaju da ubrzaju protok.
Mislim da će i večeras biti veselo na autoputu, tj isključenju i putu preko Bariča.
Čak je kolona bila i na putu Požega - Karan preko Lunovog Sela, a tablice su, pored lokalnih, Bg, NS, RU, ZR... Pročula se alternativa.
U Parmencu, osim objekta za radnike i nasutog puta ka Moravi, ništa se drugo ne vidi. Teško da je večeras odatle na ap moglo da se izađe bez više od pola sata. Ta deonica bi mnogo značila i celoj priči dala neki drugi smisao, i zato bi morala da bude prioritet. Nije duga, skratila bi putovanje, rasteretila Čačak i sačuvala mnooogo živaca.
Drago mi je što sam večeras bio u suprotnom smeru, a ne u koloni. Mada, teško je bilo i ovako voziti zbog farova u koloni. Neverovatno je koliko vozila ima nepodešena svetla, ili koliko vozača neće, ili ne ume, da spusti farove kad su im kola natovarena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678702#p678702:jlcdf1nc je napisao(la):
Kartograf » Sub Nov 09, 2019 10:09 pm[/url]":jlcdf1nc]Može izvor ove fotografije/plana?

Imam ja ceo kmz
 
Društvo, juče sam se vraćao uveče tako da ništa nisam slikao.
Oko kampa u Pakovraću nema ništa novo. Slika one skele gore definitivno potvrđuje da su oko kampa u pitanju pristupni putevi za gradilište.

Nisam video šta je asfaltirano kod Obrenovca, jer je bio mrak.

U Obrenovcu je juče malo pre 18h bila kolona od nekih 1km na auto-putu i posle sve do izlaska iz Umke - pešaci brže idu. Po mojoj proceni taj deo puta sam prošao za nekih sat i po vremena. Sve u svemu, ne mogu da dočekam da otvore od Surčina, jer ovo je zaista mučenje ljudi i automobila.

Miro, hvala na savetima. Nismo stigli da odemo do Bele zemlje, jer je u nedelju bilo malko vetrovito, i pretila je kišica. Vraćao sam se opet preko Lunovog sela, ali sam se ovog puta dobro prošao u Užicu, ali loše u Požegi jer sam okrenuo na nadvožnjak i uleteo pravo u radove.

Branik, hvala na ponuđenim instrukcijama, slabo sam pazio na času. U povratku sam odlično prošao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679333#p679333:3jmu0dj1 je napisao(la):
ivchonny » Uto Nov 12, 2019 8:53 am[/url]":3jmu0dj1]Društvo, juče sam se vraćao uveče tako da ništa nisam slikao.
Oko kampa u Pakovraću nema ništa novo. Slika one skele gore definitivno potvrđuje da su oko kampa u pitanju pristupni putevi za gradilište.

Nisam video šta je asfaltirano kod Obrenovca, jer je bio mrak.

U Obrenovcu je juče malo pre 18h bila kolona od nekih 1km na auto-putu i posle sve do izlaska iz Umke - pešaci brže idu. Po mojoj proceni taj deo puta sam prošao za nekih sat i po vremena. Sve u svemu, ne mogu da dočekam da otvore od Surčina, jer ovo je zaista mučenje ljudi i automobila.

Miro, hvala na savetima. Nismo stigli da odemo do Bele zemlje, jer je u nedelju bilo malko vetrovito, i pretila je kišica. Vraćao sam se opet preko Lunovog sela, ali sam se ovog puta dobro prošao u Užicu, ali loše u Požegi jer sam okrenuo na nadvožnjak i uleteo pravo u radove.

Branik, hvala na ponuđenim instrukcijama, slabo sam pazio na času. U povratku sam odlično prošao.

Povratak juce oko 15h preko Lunovog sela, Divcibara i Bogovadje prava relaksacija u odnosu na kolone na AP i Umka/Baric. . . cak je ulazak u BG kod Lipovice bio neocekivano bre bez guzve. . . u petak saljem nove slike sa radova . . .
 
Bravo! Nisam jedini koji voli taj pravac.
Ivconny, taj petak je bio sporan skroz. Em je petak, em je padala kiša, em je Mitrovdan i na sve se nadovezalo asfaltiranje jedne od ključnih ulica, koje je, uzgred, trajalo 15 dana. Menjali su poklopce šahtova i asfalt i to nazvali obimnom rekonstrukcijom. Obimna je bila samo po dužini trajanja i gužvama koje su napravili. A ti si pogodio baš tada. Svuda je isto.
 
jutros vidim, asfaltirano ispod nadvoznjaka u mislodjinu, i rampa sa autoputa ka BG.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679315#p679315:7leik3q2 je napisao(la):
zmajko » 12 Nov 2019 08:06 am[/url]":7leik3q2]Može na mail,Beli je tako dobio,preveliki je file za forum

Imaš PM. Puno bolje na neki upload servis (Dropbox, Onedrive, Google Drive, Wetransfer...) nego na mail.
 
Sad ce @ vlasta da me grdi,ali da javim novoosti i ovde vezano za Pz- Ue. Radovi su, nema tu promene, u glavnom na celoj deonici jos od ore godinu- dve fali neki zavrsni sloj asflata, ali oño szo je bilo kriticno u vožnji, ono klizanje asflata, je okrpljeno. Prosto kao da su citali forum, i ne znam da li da se nasmejem ili zabrinem. I nije prvi put da se ovde nesto pominje ,a nakon toga se dogodi neka realizacija.... :shock:
mozda je slucajnost ( a u pozadini muzika iz X files)
 
MiraC":32464vtc je napisao(la):
Sad ce @ vlasta da me grdi,ali da javim novoosti i ovde vezano za Pz- Ue. Radovi su, nema tu promene, u glavnom na celoj deonici jos od ore godinu- dve fali neki zavrsni sloj asflata, ali oño szo je bilo kriticno u vožnji, ono klizanje asflata, je okrpljeno. Prosto kao da su citali forum, i ne znam da li da se nasmejem ili zabrinem. I nije prvi put da se ovde nesto pominje ,a nakon toga se dogodi neka realizacija.... :shock:
mozda je slucajnost ( a u pozadini muzika iz X files)
I treba da čitaju i da rade ono što im zameramo i gde im ukazujemo na kritične deonice. Naročito nek znaju da smo zabrinuti za našu bezbednost na putevima.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
U petak popodne je najkritičnija tačka bilo Sevojno. Sa brda sam gledao, predveče oko 16 dokle se videlo, a to je do Zlakuse i Uzića, bili su načičkani farovi. Sigurno duže od 4km. Ne razumem da one priručne semafore ne mogu asimetrično da podese, ili tamo gde postoji optička vidljivost i malo rastojanje, skrate prazan prostor između promena. Jedan smer je bio opterećeniji i trrbalo ga je ubrzati.
A čitaju, kako da ne čitaju. Od raznih bezbednosnih do službi za održavanje puteva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679485#p679485:2wjw1j6u je napisao(la):
branik » Uto Nov 12, 2019 5:23 pm[/url]":2wjw1j6u]
A čitaju, kako da ne čitaju. Od raznih bezbednosnih do službi za održavanje puteva.
Jel se zezas? hahahahahaha DB prati forum :shock:
 
Ozna sve dozna!
Šalim se, naravno.
Ipak, pozdrav za dežurnog!
 
Ovo šta se radi sa deonicom Pž-Ue stvarno nema nikakve veze sa mozgom i ne znam gde je kraj svemu ovome!? Da li neko ima informacije stigoše i kinezi u Lučane, mislim na tih 500-600...Neverovatno, ali ne znam šta se sada čeka ako već imaju u planu pre snega da krenu kopanje tunela??? Sneg može sada da padne svakog dana.
 
Za sada ih nema. Kinezi sto su tu konstantno rade oko kampa. Cim stignu javljam.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Urađen asfalt na skoro celoj petlji i spoju na Obrenovackoj petlji. Ovde je za 10ak dana sve gotovo.
 
Bravo @gvb i hvala na informacijama!

@ Darko,koliko kasne ove slike? Na obrenovackoj petlji taj nadvoznjak u sklopu petlje jos nije nasut,a to je uradjeno jel da?
 
Ne znam koliko tacno su stare ali sto rece gvb da su sve asfaltirali danasnje satelitski snimci to i potvrdjuju .
Meni deluje da je ovo lepo vreme bas dosta ubrzalo radove i da mogu ovo i pre da puste ako hoce.
 
Lepo izgleda na Sentinelu. Ostaje samo silazna rampa koja se ne crni i raskrsnica na Obrenovackoj. Na Surcinskoj sve izgleda pod asfaltom. Ovo moze i pre Nikoljdana da se pusti osim ako ne zapada i ne stegne minus.

Cika Vlasto, :sesir:
 
Vrh