Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649866#p649866:3mfsrmhw je napisao(la):
caribrod » 18 Aug 2019 03:10 pm[/url]":3mfsrmhw]Biće zatvoren i to najverovatnije skroz zbog sanacije novih propadanja na glinenoj, do sada nesaniranih. Verovatno od septembra, verovatno će dosta trebati, osim ako ne nagaze kao u poslednjih mesec, mesec i po. I Krcan je bio u pravu.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Ako je istina ovo što pišeš (a stvarno nemam razloga da sumnjam u to, forumaš si od besprekornog ugleda i slutim veoma čestit čovek), onda je to neshvatljiv pucanj sebi u nogu (mada, kad bolje razmislim, to kod nas i ne znači mnogo - pipirevka se i sa obogaljenim udom nastavlja). Verujem da ni ozbiljno mentalno osujećen čovek ne bi otvorio autoput koji je već dobrano prolongiran u roku da bi ga ubrzo ponovo zatvorio: tako samo praviš budalu od sebe i izlažeš se mnogostruko većem podsmehu, dok bi sa dodatnim razvlačenjem javnost preko svega bezmalo ćutke prešla. Glupost epskih razmera.
 
Da li je još neko primetio da na svim mogućim mestima gde je naziv auto-puta ima gramatičkih grešaka, a najveća je sramota što na zvaničnoj zelenoj tabli s grbom ima grešaka. Pa ko će da poštuje srpski jezik ako ne mi? Kao da nisu mogli jednog lektora da nađu da im kaže kako se pravilno piše. Radi se o tome da je auto-put napisano spojeno i da bi trebalo da bude Miloša Velikog, a ne Miloš Veliki. Ipak je to kao ulica, a ne aerodrom, mada bi i tu bolje zvučalo Nikole Tesle i Konstantina Velikog. Kad već imamo 7 padeža, onda bi trebalo da ih koristimo. Možda će se ovo nekome učiniti kao sitnica, ali nije, jer gde ćemo da poštujemo jezička pravila ako ne u svojoj zemlji? Takođe, na engleskom bi bolje zvučalo MtG Highway, a ne obrnuto. Više je u duhu engleskog.
6bbd04327393adbee8f6214ef1d624fb.jpg
45d6ae3e090991f8e1acfedfdd8563b9.jpg
fd3ca4c9bf1919bdbface1f83a99c506.jpg
bcba1ce3a6833d26c67cae53ece95223.jpg
33f79f285d338b41f6de342c20981feb.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Minnheima, ima drugi ugao: svali sve na "ove" pre nas. Pije vodu već 7 godina.

Bilo bi lepo kada bismo znali šta je tačno loše krenulo sa "glinenom"? Kako ja razumem, odvodnjavanje je bilo problem, kao i materijal. Da li neko ima informacije šta je tačno loše urađeno (osim da je put građen od gline, kao što se plasira u medijima)? Nikada mi ovo do kraja nije bilo jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649988#p649988:2x92l0i1 je napisao(la):
Doctor Who » 18 Aug 2019 09:41 pm[/url]":2x92l0i1]Da li je još neko primetio da na svim mogućim mestima gde je naziv auto-puta ima gramatičkih grešaka, a najveća je sramota što na zvaničnoj zelenoj tabli s grbom ima grešaka. Pa ko će da poštuje srpski jezik ako ne mi? Kao da nisu mogli jednog lektora da nađu da im kaže kako se pravilno piše. Radi se o tome da je auto-put napisano spojeno i da bi trebalo da bude Miloša Velikog, a ne Miloš Veliki. Ipak je to kao ulica, a ne aerodrom, mada bi i tu bolje zvučalo Nikole Tesle i Konstantina Velikog. Kad već imamo 7 padeža, onda bi trebalo da ih koristimo. Možda će se ovo nekome učiniti kao sitnica, ali nije, jer gde ćemo da poštujemo jezička pravila ako ne u svojoj zemlji? Takođe, na engleskom bi bolje zvučalo MtG Highway, a ne obrnuto. Više je u duhu engleskog.
6bbd04327393adbee8f6214ef1d624fb.jpg
45d6ae3e090991f8e1acfedfdd8563b9.jpg
fd3ca4c9bf1919bdbface1f83a99c506.jpg
bcba1ce3a6833d26c67cae53ece95223.jpg
33f79f285d338b41f6de342c20981feb.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

ispravno je autoput milos veliki, ako se milos veliki stavi pod navodnike... a stavljati navodnike na tablu ove vrste je bas arhaicno... a autoput ili auto-put, je ipak mak na konac, i oboje je ispravno...
 
U utorak putujem na relaciji Ča- Bg-Ča i izmeriću vreme koje je potrebno za relaciju Obrenovac-Nemanjina u Bgd

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
louderick":1tr3k4sv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649988#p649988 je napisao(la):
Doctor Who » 18 Aug 2019 09:41 pm[/url]":1tr3k4sv]Da li je još neko primetio da na svim mogućim mestima gde je naziv auto-puta ima gramatičkih grešaka, a najveća je sramota što na zvaničnoj zelenoj tabli s grbom ima grešaka. Pa ko će da poštuje srpski jezik ako ne mi? Kao da nisu mogli jednog lektora da nađu da im kaže kako se pravilno piše. Radi se o tome da je auto-put napisano spojeno i da bi trebalo da bude Miloša Velikog, a ne Miloš Veliki. Ipak je to kao ulica, a ne aerodrom, mada bi i tu bolje zvučalo Nikole Tesle i Konstantina Velikog. Kad već imamo 7 padeža, onda bi trebalo da ih koristimo. Možda će se ovo nekome učiniti kao sitnica, ali nije, jer gde ćemo da poštujemo jezička pravila ako ne u svojoj zemlji? Takođe, na engleskom bi bolje zvučalo MtG Highway, a ne obrnuto. Više je u duhu engleskog.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

ispravno je autoput milos veliki, ako se milos veliki stavi pod navodnike... a stavljati navodnike na tablu ove vrste je bas arhaicno... a autoput ili auto-put, je ipak mak na konac, i oboje je ispravno...
U redu, ali nije tačno da su oba pravilna. Od 2010. je pravilno samo auto-put. Ali dobro, koliko je grešaka, ovo je samo jedna u moru. Kad bismo zaređali, ne bi bilo kraja. A kao što rekoh, to je sitnica, kakvih ima grešaka.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Stvarno preterujete!
Ajd malo spustite loptu barem dok ne saznamo.kad ce biti zatvaranje zbog naknadnih radova na glinenoj
 
@GavSa: ne bi trebalo duže od 45 minuta sa guzvom ujutru... ako imas malo sreće možda i 30 minuta...
 
Pre sat vremena su zvanično otvorili za saobraćaj, bila je reportaža u dnevniku RTS-a. :D
 
Ako budu radili glinenu ne verujem da će zatvarati ceo auto-put, to nema smisla nego će verovatno prebaciti saobraćaj na magistralni put. Ako to budu popravljali udarnički kao u poslednja dva meseca, neće biti strašno, Bogu hvala nije dugačka deonica pa se nadam da neće dugo ni trajati.
 
Ivchoni, maximalno podržavam tvoju pretprošlu poruku !!!

Što se tiče glinene - Mrkonjić je dao sasvim zdravorazumsko objašnjenje, ne ulazeći u ugrađeni materijal.
Po njemu glavni problem nastale situacije je bilo NEODRŽAVANJE izgrađene deonice, gde je voda na zapušenoj
odvodnoj kanalizaciji radila što je htela.
Igrom slučaja poznajem jednu osobu vezanu za rad CIP-a i iz njegove priče Mrkonjić je bio izvanredan i fleksibilna inženjer i rukovodilac.
Sklon sam da poverujem u njegovo objašnjenje.

:vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649996#p649996:byrj9ify je napisao(la):
ricky011 » Ned Avg 18, 2019 10:54 pm[/url]":byrj9ify]@GavSa: ne bi trebalo duže od 45 minuta sa guzvom ujutru... ako imas malo sreće možda i 30 minuta...


Sve ispod 45min je uspeh.
 
GavSa":ww2xjv82 je napisao(la):
izmeriću vreme koje je potrebno za relaciju Obrenovac-Nemanjina u Bgd

Čitaj poruke malo bolje...

Google mape kažu da je moguće :)



edit: poruka na koju odgovaram je u medjuvremenu izbrisana...
 
Сад сам одгледао САТ, лепо изгледа пут!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Bi1oI2fUmwA[/youtube]
 
Ne razumem, zašto mi pišeš da čitam poruke. Znam da je pisano o tome na forumu, samo kažem da ću, možda nisam u prošlom postu dobro napisao, izmeriti vreme od "Naplatne rampe Mislođin" do početka Nemanjine ulice u Beogradu.
Ovo je iz razloga što mi je do sada trebalo 2:10 iz Čačka do Nemanjine

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kad smo već kod "auto-puta" i "autoputa" - to je jedna od mojih intimnih tački sporenja sa našim Pravopisom. Jezik mi je i obrazovanje i profesija i veliki sam jezički čistunac, poštujem Pravopis bezmalo kao Sveto pismo, ali auto-put ne mogu da svarim. Ako se vodimo pravilom polusloženica gde svaki njen deo čuva svoje osnovno značenje, onda je auto-put svaki put za automobile, a ne sasvim specifičan put sa određenim saobraćajnim karakteristikama (što bi složenica autoput trebalo da predstavlja)! Neke lingvističke akrobacije iz Pravopisa u Pravopis sam nevoljno i prihvatao, ali auto-put nikako ne mogu. A mislim da se i Klajn s tim slaže :)

Bez-naslova.jpg
 
Nisam pisao tebi :) rekoh da je poruka na koju sam odgovorio u medjuvremenu obrisana iz nekog razloga, a ne sećam se ko je pisao... ta osoba je pogrešno shvatila da sam mislio da može da se stigne iz Cacka do BG za 45 min :)
 
Činiš voliko, dobro je da 'Miloša' konačno otvorismo, a, ako ga, kad prođe sezona, malo i zatvorimo, ondak ćemo, kojekude, da zaguslamo sa Čučuk-Zoranom o Voždovom auto-putu, pa putnici namernici neće ni primetiti da Kitajci opet po drumu štogod lopataju.

(Pravopise pišu matori i perverzni ljudi, i u tom svetlu treba gledati i na njihovu odluku da autoput više ne može da se piše bez crtice. Što se mene tiče, to ne mora da se poštuje.)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649985#p649985:3fj1ptpw je napisao(la):
milaki990 » Ned Avg 18, 2019 10:38 pm[/url]":3fj1ptpw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649982#p649982:3fj1ptpw je napisao(la):
ilija » Sun Aug 18, 2019 10:30 pm[/url]":3fj1ptpw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649966#p649966:3fj1ptpw je napisao(la):
Pelezinjo » Ned Avg 18, 2019 9:32 pm[/url]":3fj1ptpw]Đe je horizontalna (isprekidane linnije) na ulazu u tunel Brančić prema Preljini? Moguće da sam ćorav.

Ovo su garantavano snimali pre par dana, kada jos uvek nisu uradili obelezavanja. Na snimcima uzivo danas se vidi isprekidana, a kada je pusten ovaj snimak nije je bilo..
Pa vidi se horizontalna isprekidana linija i na večerašnjem snimku.

Snimak o kome ti pričaš nije sniman sinoć, nego pre par dana. A svi snimci koji su isli pre njega su manje vise bili uzivo.
 
Izmeriše iz ekipe RTS-ovog SAT-a, razliku u kilometraži i vremenu potrebnom da se od naplatne rampe Preljina stigne do otprilike uključenja ulice sa Čukarice na Obrenovački put, dakle malo pre Ade Ciganlije. I otprilike je 9km kraće autoputem (125 naspram 134km), i 56 minuta brže (1 sat i 13 minuta autoputem).
Kilomteraža u praksi naravno ostaje ista, sa tim da će verovatno gužve biti veće na Obrenovačkom putu a samim tim na Ibarskoj manje, pa će se vremenska razlika verovatno malo smanjiti (ekipa se vozila na potpuno praznom i zatvorenom autoputu).
 
Свакако је добро што је завршен овај аутопут (или ауто-пут), али не треба заборавити ни све контраверзе које су пратиле његову изградњу, а по свему судећи ће бити присутне и након отварања. И не треба заборавити да је ово што се отвара деоница АП а не АП.
 
upravo stigoh iz Čačka.
AP je odličan.
na glinenoj je lošiji asfalt, malo talasast, kinezi očigledno imaju bolji finišer od Mrke.
tunel branič je odličan, 100km/h ograničenje i mislim da je trebalo i u ostalim tunelima gde je asfalt toliko da bude (osim za kamione i autobuse)
od čačka do Ade oko sat i po sam vozio.
doduše u čačku je obilazak nadvožnjaka kod Rode koji se leti tradicionalno zatvara pa sam tu izgubio 5-6 min.
od obrenovca je kolona vozila ali je lepo išla.
semafor u bariču ne radi, a na umci nismo stali jer je bilo zeleno.
moj utisak je da se ovim AP dobija oko 15min , ali je "stres" u vožnji mnogo manji.
putarina se uopšte ne plaća (ni za staru deonicu).
 
Upravo stigao u BG novim delom auto-puta: tunel Brancic odlican asfalt, ogranicenje 100, potom deonica Ljig


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh