Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Bravo Zemljani .Da ne poverujes koliko masina.Ovo su definitivno dobili nalog da mora biti gotovo.
 
Svaka cast Earth, konacno neki pomak. Izgleda da cemo se uskoro i provozati od Obrenovca do Cacka...
 
Kakvo asfaltiranje,kakvi tuneli,kakvi bakrači,moš' misliti puštaju možda uskoro auto put! U Ljigu skinuli( bukvalno i fizički ga nema) semafor :)))))!!! To je najveći uspeh u ubrzanju saobraćaja,u subotu sam se vraćao za Beograd i nisam mogao da verujem očima kad sam video :))))
 
Ne znam dal je vezano sa zavrstekom autoputa, ali i u centru Uba nesto je asfaltirano, a nesto treba da se asfaltira. Zadnja slika je put iznad Uba ka jezeru Paljuvi, pre nadvoznjaka preko autoputa, i zaista je u odlicnom stanju, moze se ide i preko 100 kad bi smelo ;) e sad ne mogu da se setim dal je sveze asfaltiran ili ranije. Ima svega par kuca na tom putu i kola prodju jednom u par minuta, a 5 puta bolji od nekih ulica kod mene na Zvezdari gde ima 5 soitera i xy puta vise ljudi, pa da ne pomisli neko da smo bogati :)
 
Par slika, pogled ka Obrenovackoj petlji, tj buducem nadzovznjaku petlje preko autoputa. Nisu bas neke iz kola, al ajde. Inace na lokalnom putu Bg-Obrtenovac, kojim ce se prilaziti autoputu ako ga uskoro puste, glodalica stigla do kraja Barica, tj do klizista Duboko sa skidanjem asfalta. Nisam slikao buduci nadviznjak za Obrenovac jer je isto kao prosli put, skele nadoznjaka, nasut prilaz sa jedne strane a sa druge ne. E jedino sto su sa druge strane nadvoznjaka sad doneli neke gomile peska, pa se nadam da ce polako i taj spust sa nadvoznjaka poceti da nasipaju.
 
U Markovici se radi. Sutra cu da odem do Krstackog polja. Da vidim stanje.
689103cec1dedfa23717f45c8119ec61.jpg
31a81af661d2b211b878ba70919c6856.jpg


Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... id=1563859
Neće biti plaćanja u kešu: Kamera očita registarstu tablicu i naplati putarinu.
Zagreb -- Od 2022. godine na hrvatskim auto-putevima plaćanje putarine gotovinom i ENC uređajima odlazi u prošlost.

Можда је изван ове теме, али треба на време мислити. Ако је већ касно да се нешто промени на садашњим наплатним рампама, чињеница је да ће за коју годину ово бити нормалан и поштен начин наплате путарине. Логично, људи који су укључени у постојеће пројекте у Србији, не треба да размишљају, већ да одмах делају, како би смањили непотребне трошкове у скорој будућности. Савремене технологије се брзо шире и ово ће вероватно за коју годину бити уобичајено решење, па је глупо дангубити по седницама где се разглаба где ставити наплатну кућицу, да ли чеона или бочна, "пратећи садржаји", губити године на тендере за те наплатне кућице и слично. Да не причамо о пројектовању проширења за проточност пута око наплатних кућица и потребну инфраструктуру. Конкретно, мислим да су наплатне кућице излишне на траси јужно од Прељине.
 
Hvala Stefane,super slike! Sto bi kod nas rekli " sišlo nebo na zemlju" . Ne znam koja li je nadmorska visina tu gde su radovi?

Ako niko ne proprati pre- u sl sredu,17og bi trebalo da cu ja opet moci slikati u mestu Pakovrace cisto da vidimo razliku od pre 15dana.
 
Pozdrav svima. Bravo na slikama. Novi info koji imam od radnika sa glinene je da se sutra ili prekosutra ocekuje dolazak jos dosta masina na gradilista i definitivno su ih pritegli da zavrse do 15.8. Ali po nekim informacijama koje oni imaju otvaranje bi trebalo da bude krajem avgusta ili pocetkom septembra. Mada ako sve bude kako treba do 15.8. ce da zavrse. Iskopali su nove deonice ali su veoma male tako da nema problema sa njima. Ostaje da se proveri kvalitet ne nekoliko mesta autoputa na glinenoj mada svejedno nista nece skorije kopati i raditi iako se utvrdi da je los jer kako kazu za sada nema problema dok ne krene saobracaj. Krajem jula cu se opet videti pa drugarom koji radi na glinenoj pa javljam ako bude nekih promena.
 
MIKI veliko hvala i od mene! I radujemo se detaljnijim informacijama. Hvala i tvom izvoru,potencijalno su lepe vesti.

I ja se nadam da ce @KrCan mozda nesto čuti. Mozda moze da sazna da li ce i zaista biti potrebno neko dodatno kopanje jer to je verovatno jedini razlog da se sve jos prolongira.

U svakom slucaju za mesec dana cemo znati sve.
 
Molim one koji budu prolazili do Cacka da jave koliko ima semafora,koliko se ceka.

Mogu reci da na putu ka Ue,i kod nas na obilaznici kod Pz su raskopali pre i posle nadvoznjaka ,koliko ce radovi trajati ne znam,ali su velike kolone. Pa da se ne iznenadite
 
Vlasto,meni pokazuje pokrivenost oblacima od Ljiga pa do petlje Ub. Nekome nije dobro prikazalo :lol:
 
Evo radovi su poceli i na Krstačkom polju. Sad ne znam sta ce tacno tu biti. Da li ce kamp ili neka baza. A tu pored je planirana petlja Lučani a odmah u produžetku tunel Munjino brdo.
Miro. Nadmorska visina u Markovici je negde oko 450m.
7f45e5ab6b08cf81ccce8f6dbedac576.jpg
f757c84605886f6ad5b23be5fb8a6784.jpg
b9d489fa59de2345cf85b5ad5fcdc7ad.jpg
7236396012b98cd4d4b1061fd411b490.jpg
e2b5b3f2b61b63de8e4f8cc0d301e556.jpg


Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Super vesti ! Ako neki ima strpljenja moze neki presek sa koliko su strana napali novu deonicu.
 
Izgleda da se dugo čeka na semaforu ispred Požege. Na google mapama se celo jutro crveni ta deonica...a mislim da u tom delu nema neke dobre alternative.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637709#p637709:14nblbda je napisao(la):
tzoran1 » Tue Jul 09, 2019 7:54 pm[/url]":14nblbda]Vlastin snimak je od o6.o7.2019

Pogledaj šta piše na zaglavlju snimaka - 9-ti Juli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637857#p637857:ja1u6j91 je napisao(la):
sudija » Sre Jul 10, 2019 10:32 am[/url]":ja1u6j91]Izgleda da se dugo čeka na semaforu ispred Požege. Na google mapama se celo jutro crveni ta deonica...a mislim da u tom delu nema neke dobre alternative.
Moze preko naselja Ariljska Rampa pa na Zelenac,ali put je ocajan,pravi seoski, rupe...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637862#p637862:3gdjabo5 je napisao(la):
vlasta » Sre Jul 10, 2019 10:43 am[/url]":3gdjabo5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637709#p637709:3gdjabo5 je napisao(la):
tzoran1 » Tue Jul 09, 2019 7:54 pm[/url]":3gdjabo5]Vlastin snimak je od o6.o7.2019

Pogledaj šta piše na zaglavlju snimaka - 9-ti Juli.
Vlasto cesto zabaguje pogotovo kad je oblacno.
Imas slike Zemljanog gde su obe trake kod nadvoznjaka pod asfaltom a na slici sa satelita kuju ti izbacuje nisu .A on je slikao pre 9.
Zbog toga cesto dolazi do zabune iako on izbacuje tacan datum.
 
Vrh