Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Evo jutrosnjih slika sa Surcinske petlje

0c1dad5915d090ef75e71abfe2efc0e2.jpg
2b7ad7255f4e52965fad853df4babeef.jpg
11d09f42c72ab0178a746e8db8062068.jpg
0b040d7698182b9594f25b7787dc42f1.jpg
80a9492a96a6302d16b9db1994a1b827.jpg
11c0362aa349c2a61b4de43efb62f49f.jpg
2f03d3730fc8272842d0cd2d20b05f3f.jpg
0dd7f8ee5f27e0e5f28c0083ff44063a.jpg
351ed078dd48fc24dcf02280de329119.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624000#p624000:3pnexzh0 je napisao(la):
Earthmoving » Uto Maj 21, 2019 4:14 pm[/url]":3pnexzh0]"Radilo se i nocu... al mi nikako nije jasno kako onda prodjose tolke godine?."

Град градила три брата рођена,
До три брата, три Мрњавчевића:
Град градили Скадар на Бојани,
Град градили три године дана,
Три године са триста мајстора;
Не могаше темељ подигнути,
А камоли саградити града:
Што мајстори за дан га саграде,
То све вила за ноћ обаљује.

Nastavak u stilu današjnice:
Tada se braća dosetiše, vili reket ponudiše,
Vila novce prihvatala, gradnju koridora dopustila. :violina:
 
Bravo Mo.
Ako sam dobro razumeo slike, ove zadnje su sa nadvoznjak K11 koji u nastavku ide preko pruge ka Jakovu. Deluje da taj nadvoznjak brze napreduje od onog drugog nadvoznjaka ka Ostruznickom mostu koji je samo za povezivanje obilaznice i K11. Verovatno im je vaznije da prvo povezu deonicu pre i posle pruge, da bi lakse mogi da rade, prebacuju masine i slicno, jer ipak im je sad pruga i obilaznica velika prepreka i gubljenje vremena. Tako da kad to premoste, onda ce moci jos mobilnije da rade na celoj deonici.

hehe Bravo Ivchony Višnjicu :vops:
 
Lepe vesti sa Surcinske petlje slika StaraMo .
Ovi premostise obilaznicu , zemljani i mala petlja ide solidno drugi tip gradnje ali i oni guraju.
Ovi ce izglada da zavrse na vreme pored mosta i petlja izgleda ide dobro a tu su najveci radovi na ovoj deonici .
I deonica na koju ukaza Pancevac gde vec rade trup puta na satelitu se vidi kako napreduje.Ovo sve lepo deluje samo da nije one glinene gde mi stvarno nista nije jasno.
 
Da pravac kojim sam slikao je prvo mali pa veliki nadvoznjak...ono sto nisam uslikao je i stub preko pruge na kome rade i verovatno ce i pruga uskoro biti premostena....Sledece nedelje cu opet prolaziti pa cu verovatno i slikati....
 
Moje zapažanje glinene je da su svesno napravili taj korak, da se isfušeriše za male pare, čak mislim da je odrađeno za neku sitnu lovu i da se tu niko nije ugradio. Napraviti put koji sumbolizuje povezivanje Srbije, što strane kreditore uopšte nije interesovalo. Onda su se odlučili da taj put(čitaj maketa) liči na pravi put, a zbog nepristupačnosti teško je bilo proverljivo. Čak i onaj obilazak završetka deonice u onoj magluštini mi se čini kao isplaniran potez. Onda su doveli pojedine kreditore i rekli evo mi započeli, ali treba nam love da ovo završimo. I onda sve znate. Zato niko i neće odgovarati, Kurta je rekao Murti. Deluje kao teorija zavere, ali ja nemam druge odgovore za ovako nešto. Sad kad imaju pare završiće se to. Ja ovo pišem kao totalni laik i nemam pojma šta se dešava, ali potezi koji su se povlačili liče na to.

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
evo najave tek za septembar . . .

Ministar finansija Siniša Mali rekao je juče da će do kraja avgusta biti otvoren i istočni krak Koridora 10, ka Bugarskoj, a narednog meseca autoput od Obrenovca do Čačka. On je rekao da bi do kraja godine trebalo da bude završen i autoput od Surčina do Obrenovca.

smrc. . .
 
I ja mislim da je mislio na jun. Ne bi AV bez veze najavio otvaranje na Vidovdan. Verovatno je vec pozvao mnoge bitne zvanice pa kako njima da otkaze, ne ide ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624211#p624211:3o9qf17g je napisao(la):
Gugulica » Sre Maj 22, 2019 12:14 pm[/url]":3o9qf17g]I ja mislim da je mislio na jun. Ne bi AV bez veze najavio otvaranje na Vidovdan. Verovatno je vec pozvao mnoge bitne zvanice pa kako njima da otkaze, ne ide ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Šta ga briga,ako mu je to problem otvoriće samo do Lajkovca. A u Lajkovcu tek prave vezu sa tom petljom,a dalje sa nje je još i pitanje koliko vremna treba ponovo do Ibarske da se dodje... Ali i to će se zvati "otvaranje",sta ima veze.
 
Gde nestade Niko K.da javi ima li inf .sa glinene nema ni Plecka nigde.
Na Surcinskoj petlji ogroman napredak za ovih 20 dana od snimka ,šta li tamo rade ako i rade.
 
Jel zna neko da li se radi nesto na novoj deonici prema Pozegi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624307#p624307:3qsux2km je napisao(la):
Acoo » Sre Maj 22, 2019 8:49 pm[/url]":3qsux2km]Jel zna neko da li se radi nesto na novoj deonici prema Pozegi?

Još uvek ništa. Navodno čekaju da prođu kišni dani... nije ni sva mehanizacija još uvek stigla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624307#p624307:1ibgt0dx je napisao(la):
Acoo » Sre Maj 22, 2019 7:49 pm[/url]":1ibgt0dx]Jel zna neko da li se radi nesto na novoj deonici prema Pozegi?
Mislim da ne. Imamo nekoliko forumasa koji su iz Lucana i obećali su javiti . Čuće se da su počeli radovi, za sad ništa.

Što kaže Dare za glinenu, Ništa ne znamo ,ne mogu da verujem da niko ne prolazi preko onog mosta odakle se vidi glinena ,da apsolutno ništa ne znamo...
 
MiraC":3cof55zw je napisao(la):
Mislim da ne. Imamo nekoliko forumasa koji su iz Lucana i obećali su javiti . Čuće se da su počeli radovi, za sad ništa.
...

Mislim da ce u Krstacu (malo mesto nadomak Lucana) kamp krenuti da prave tek kad stignu u nekoj fazi probijanja tunela jer ako krecu od Pakovraca prvo ce da rade
tunel Laz pa mi je logicnije da sledeci kamp bude u Markovici jer odatle bi trebalo da napadnu tunel sa druge strane. A ako dovuku vise masina (krtica) onda je moguce da ce i u Krstacu da prave kamp pa da paralelno krenu sa probijanjem tunela Munjino brdo koje ide od Krstaca prema Pozegi. Ali mozda su ovo samo moje puste zelje.

p.s. tazbina mi je iz Djeraca (to je selo pre Krstaca gledajuci iz pravca Lucana pa znam da tamo jos nista nije najavljeno u skorije vreme da se gradi kamp)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gugulica,u pravu si, zavisi sa koje strane krenu da buse. Ja sam mislila da ide i sa jedne i sa druge strane, ali šta se pa ja i razumem ... ali vec za Munjino brdo će se znati ili u Pz ili u Lu ,a i on mora krenuti odmah da se radi. Nevezano za kampove, ali nema ni masina . A ako čekaju da prodje kiša cekace mesec dana po prognozi. Mada ne znam zasto bi,ok ako imaju spoljni radovi pre busenja pa smeta ,ali kamp da podignu to valjda mogu.
 
Eh. Ja sam iz Djeraća. Ovde nema nikakvih dešavanja. Nadamo se skorom pocetku bilo kakvih radova. Valjda je vreme problem.

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Žika":2k0zgl28 je napisao(la):
Samo da se Plećko nije negde zaglavio u glini.
Kakav progres:
Bio asfalt, pa otkrili "glinu", a bome sad idemo ka "zivom blatu" :o
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624388#p624388:31fq1zxe je napisao(la):
KrCan » Čet Maj 23, 2019 12:01 am[/url]":31fq1zxe]
Žika":31fq1zxe je napisao(la):
Samo da se Plećko nije negde zaglavio u glini.
Kakav progres:
Bio asfalt, pa otkrili "glinu", a bome sad idemo ka "zivom blatu" :o
Zezajte se samo,ali @Plecka nema ,nedostaju njegove slike i sa petlje Obrenovac ,a ne samo i da uslika i glinenu. Na petlji Surcin se vec vidi premošćavanje i sa satelita što slika @stara Mo,ali na drugoj petlji se to ne vidi ništa, pa jedini @plećko je javljao dinamiku radova.
Iskreno se nadam da i na toj petlji sve tece po planu .
 
Kad sam pogledao novi Caribrodov snimak na trasi Bancarevo - Crvene Reka i video kako ljudi rade i koliko masina i ljudstva na trasi čovek ostane tako pozitivno iznenadjen i bez reči.
I onda se setis snimka glinene sa 5-6 masina i nekoliko radnika što snimi Zemljani kao da se radi o dve drzave .
Ona ekipa sa Bancareva bi glinenu ovo sto je ostalo zavrsila za 15 dana .
I tamo je bilo ogromno kasnjenje ali kad su krenuli svaka im čast kako rade a teren se nikako ne moze poredit .
Jer je ova glinena najlaksa deonica koja se u Srbiji radi.
 
Vrh