Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

gygy11":2hrmnwxq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528824#p528824 je napisao(la):
Zvezdara64 » 30 Mar 2018 09:10 am[/url]":2hrmnwxq]"Do kraja leta Obrenovac-Preljina"

"Probijamo najduži tunel, najteže deonice"
Beograd -- Tunel Brančić, čija će leva cev danas biti probijena, najduži je tunel na Koridoru 11, dug skoro kilometar i završni deo najtežeg dela deonice, kaže Mihajlović.

"Građevinska sezona nije prestajala i na mostovima i tunelima radilo se 24 časa. Tunel Brančić je najduži tunel na Koridoru 11, dug gotovo kilometar. To je završni deo najtežeg dela deonice i verujem da cemo na kraju leta imati 104 kilometra od Obrenovca do Preljina", rekla je ministarka saobraćaja, građavinarstva i infrastrukture Zorana Mihajlović za RTS.

Napominje da se ceo Koridor 11 koji ide kroz Centralnu Srbiju radi sa kineskom kompanijom "Čajna komunikejšn konstrakšn".

"Mi smo prošle godine potpisali ugovor za Preljina-Požega koji je vrlo važan, a dobili smo informacije od kineske strane da je odobren i ugovor o finansiranju. Tu deonicu počinjemo da radimo najkasnije u martu sledeće godine. To je najteža deonica i velike su investicije i novci koje smo uložili", kaže Mihajlović.

Dodaje da se deonica od Požege do Boljara ne može očekivati pre 2020. godine.

"Crna Gora radi svoj deo koji je kod njih manji ali težak. Ta deonica je vrlo bitna kada govorimo o bezbednosti jer ćemo zaobići Ibarsku magistralu", ističe ministarka.

Kaže da bi Koridor 11 trebalo da bude kompletiran 2024. godine.

"Rok za završetak deonice Koridora 11 od Obrenovca do Preljina je kraj leta ove godine", napominje Mihajlović.

izvor: https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... 202024.%22
Gletovana Ministrka:"Tunel Brancic duzine oko 1km je najduzi tunel na Koridoru 11.
Inace, Tunel "Laz" na deonici Preljina-Pozega je duzine 1.750 m.
KLASICNA neznalacka bu****.
Postojeći tunel Šarani 1040m.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ali jako je kako se vidi armatura na ovom snimku probijanja tunela. Ladno su oni betonirali da bi mogli ponobo da probiju tunel.
A što se tiče najdužih tunela treba dodati Vjeternik i Sozinu koji su po 3-4km dugački.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Prema informaciji mog kuma (koji radi servis hidraulike tih masina na terenu) ovo juce je bilo trece probijanje istog tunela. On je bio na 2. pre 7 dana. Inace, radnici koji rade na tunelu su mu rekli da ce sve biti gotovo za 9 meseci.
Prosao sam juce Ibarskom i u Ljigu se nadvoznjak cini mi se priblizio kraju dosta. Ima dosta masina a radi se nasipanje izmedju betonske konstrukcije i dela magistrale kod Dva brata.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529037#p529037:2z004lsb je napisao(la):
ivchonny » Sub Mar 31, 2018 2:26 am[/url]":2z004lsb]Prema informaciji mog kuma (koji radi servis hidraulike tih masina na terenu) ovo juce je bilo trece probijanje istog tunela. On je bio na 2. pre 7 dana. Inace, radnici koji rade na tunelu su mu rekli da ce sve biti gotovo za 9 meseci.
Prosao sam juce Ibarskom i u Ljigu se nadvoznjak cini mi se priblizio kraju dosta. Ima dosta masina a radi se nasipanje izmedju betonske konstrukcije i dela magistrale kod Dva brata.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
bas je dosta, jos 9mes.... Nadam se da greše. Hvala za info i hvala tvom kumu od mene
 
Pa ja sam razumeo da je 9meseci rok da budu gotove obe cevi. Ova prva cev će valjda biti gotova za 3-4 meseca, nadam se... Ja mislim da se po dinamici radova na nadvožnjaku kod "Dva brata" može videti koliko je ostalo do završetka prve cevi. Valjda su te radove namerno odugovlacili zbog tunela. Isto mislim i za ostale nedovršene delove...
Sećate se onog snimka gde su prikazane sve tačke koje su još nedovršene (npr. ono parče gde je zemlja nasuta zbog izmenjenog toka Kolubare kod Lajkovca, zatim deo kod Bogovađe i sl.)? Ima li neko neke sveže informacije sa tih kritičnih tačaka?
 
MiraC":15ggi3ni je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529037#p529037 je napisao(la):
ivchonny » Sub Mar 31, 2018 2:26 am[/url]":15ggi3ni]Prema informaciji mog kuma (koji radi servis hidraulike tih masina na terenu) ovo juce je bilo trece probijanje istog tunela. On je bio na 2. pre 7 dana. Inace, radnici koji rade na tunelu su mu rekli da ce sve biti gotovo za 9 meseci.
Prosao sam juce Ibarskom i u Ljigu se nadvoznjak cini mi se priblizio kraju dosta. Ima dosta masina a radi se nasipanje izmedju betonske konstrukcije i dela magistrale kod Dva brata.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
bas je dosta, jos 9mes.... Nadam se da greše. Hvala za info i hvala tvom kumu od mene
Ne verujem da je informacija skroz pouzdana pošto je i sam rekao da je prethodnih puta dobijao pogrešne i formacije. Ali videćemo...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Obrenovac...postavljeni bukobrani... :sesir:


..................................................................................................................................................................
 
Gde su sve predvidjene naplatne rampe posle Obrenovca (prema jugu) ?
 
vlasta":1p2vy0iv je napisao(la):
Gde su sve predvidjene naplatne rampe posle Obrenovca (prema jugu) ?
Ispod Obrenovca prvo odmoriste ka jugu privremeno se gradi čeona,zatim Ub,Lajkovac,Ljig,Takovo i Preljina...kasnije kada se zavrsi most na Savi uklanja se ceona i ide kod Jakova a dodaje se bocna Obrenovac. ..Sve bocne su sa tri ostrva i svaka bi trebalo da ima po 1 traku rezervisanu za Enp a u sredini manuelnu.Ceona Jakovo ce imati 6 ili 7 ostrva.
 
Izvođač radova pravi dinamiku da do kraja godine privede radove kraju na obe deonice (3 i 5).

Privremena čeona naplatna stanica "Obrenovac" ima jedan mali problem. Nema gde da se priključi, jer je investitor zaboravio na taj detalj...
 
Mislim da bi trebalo pokrenuti inicijativu za promenu naziva koridora 11 u auto-put Mirka Alvirovića koji nas je danas napustio i otisao na svoju poslednju patrolu...

HVALA MU NA SVEMU STO JE URADIO ZA SVE NAS UCESNIKE U SAOBRACAJU!!!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529474#p529474:1pzbt4ys je napisao(la):
Lufti » Sun Apr 01, 2018 10:45 pm[/url]":1pzbt4ys]Mislim da bi trebalo pokrenuti inicijativu za promenu naziva koridora 11 u auto-put Mirka Alvirovića koji nas je danas napustio i otisao na svoju poslednju patrolu...

HVALA MU NA SVEMU STO JE URADIO ZA SVE NAS UCESNIKE U SAOBRACAJU!!!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

ne preterujmo sad...

I taj put ima zvanicnu oznaku za autoputeve - A2, a koridor 11 je izmisljeni naziv politicara, nema potrebe za bilo kakvim nazivom, to je glupa propagandna praksa komunista koju njihovi naslednici obnavljaju.
 
Slava Mirku Alviroviću ali upravo je on primer novinara koji je skoro celu svoju karijeru najavljivao zavrsetak oba koridora a nije uspeo da se provoza niti jednim od njih u celosti...Zemlja apsurda.
 
Nisam za tu ideju i iskreno nemam takav dojam i respekt prema Alvirovicu. Mislim da ne treba tu neki novinar da odredjuje sta je u ok stanju sta ne, mi treba da imamo normalno preduzece na nivou drzave koje ce se baviti stanjem i bezbednosti puteva u Srbiji. Povuci nadleznost opstina sa puteva, jer imamo situaciju da je unutar mesta katastofa put a cim izadjes iz mesta put super i obrnuto. Uraditi kao Hrvati sa HAKom. Toliko treba da naucimo od njih... kaskamo 20 god sto se tice puteva.

Onog Drobnjaka kad vidim prevrne mi se zeludac.
Sad provaljuje tu neke gluposti kao on ce ustediti pare pri obnovi ap na k10... brt pali mogu misliti kakko ce tek to biti odradjeno. Ako se pravi nesto treba da se uradi da traje a ne za 5 god opet...
 
upravo
0de4eebb7a66893d1ca323d5ded6efa7.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ne bi bilo loše da se oformi posebna tema koja bi govorila o razvoju i unapređenju magistralnih veza Podrinja i ovog autoputa, s obzirom da je to povezivanje od esencijalnog značaja za buduće povećanje rentabilnosti ovog autoputa, kao i za razvoj samog Podrinja, kako istočnog dela u Srbiji, tako i zapadnog dela u Republici Srpskoj, odnosno BiH ili pak, da se proširi naziv ove teme, pa da na njoj diskutujemo i o tome.
 
Rekao bih da si pomesao istok i zapad ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531066#p531066:1b1bsulu je napisao(la):
laki72 » Pon Apr 09, 2018 7:30 pm[/url]":1b1bsulu]Rekao bih da si pomesao istok i zapad ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Nije ništa pomešao. Priča o Podrinju koje se delom nalazi u BiH i delom u Srbiji.
 
Vrh