Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ovo vezano za finansiranje puta za Crnu Goru u bilo kojoj varijanti mislim da Srpski budzet nemoze pokriti a obzirom da je procenjena vrednost radova blizu 2 milijarde plasim se da taj ugovor ne bude nova varijanta Horgos-Pozega...znam da ce mnogi povikati ko bi dao gotov put u koncesiju ali ja ovde ne vidim drugi scenario.
Takodje ni Crnogorci preostali deo do granice ne mogu sami...a Kinezi su sa operativom i sa jedne i sa druge strane.Ovo je neki moj scenario a vreme ce pokazati da li sam u pravu.
 
Listao sam malo vesti o koridoru 11 na guglu i naleteh na ovaj tekst:

Kod:
Mihajlović: Do Zlatibora za sat vremena od 2017.
Autor: MONDO/Tanjug

Autoput od Beograda do Čačka mora biti završen do početka 2017. godine, izjavila ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović.

24.12.2014. | 13:22  >  14:04 15 A- A A+
Građani će po završetku tog puta moći od Beograda do Zlatibora da stignu za nešto više od sat vremena.

Mihajlovićeva je, nakon sastanka sa predstavnicima Moravičkog okruga, rekla da su u putnoj infrastrukturi Koridor 10 i Koridor 11 dva prioriteta za državu, čiji će završetak doprineti razvoju zemlje.

"Koridor 10 treba da bude završen do 2016. godine, a Koridor 11 od Beograda do Čačka mora biti gotov do početka 2017. godine", poručila je Mihajlovićeva.

Građevinske dozvole za 28 dana
Zorana Mihajlović rekla je da će sve opštine u Srbiji morati da budu spremne za izdavanje građevinskih dozvola u skladu sa novim Zakonom o planiranju i izgradnji, kojim je za to predviđen rok od 28 dana. Ona je najavila da će u narednih deset dana građevinska dozvola biti izdata jednom stranom investitoru koji je na nju dugo čekao.

Ona je rekla da se opština Lučani nalazi na trasi Koridora 11, nazivajući ga "žilom kucavicom" za razvoj tog dela Srbije.

"Očekujemo ponudu za koncesiju od dve kineske kompanije za nastavak gradnje Koridora 11, koje treba da dobijemo do kraja januara ili početkom februara", kazala je Mihajlovićeva.

Reč je o deonicama od Beograda do Obrenovca i od Preljine do Požege, koje će, kako je planirano, koncesiono graditi kineski partneri. 

Zorana Mihajlović, koja je i potpredsednica Srpske napredne stranke, rekla je da očekuje pobedu te partije na predstojećim lokalnim izborima, zakazanim za 28. decembar u Lučanima.

"Nakon pobede, novu vlast očekuje mnogo posla jer se mora boriti za bolji život građana i stvoriti ambijent za otvaranje novih radnih mesta", rekla je Mihajlović.

Kljucna recenica: "Koridor 10 treba da bude završen do 2016. godine, a Koridor 11 od Beograda do Čačka mora biti gotov do početka 2017. godine", poručila je Mihajlovićeva.

Da li je moguce da su ovoliki lazovi???? Pogledajte samo te rokove.... Neverovatno!
 
@bokili, oni koji su zainteresovani itekako znaju da se rokovi ne poštuju ni malo, a ostatak Srbije gleda svoje živote i kako da reši svoje probleme sta ih briga za ovo rasipanje novca. Jedino zato ne postoji veći revolt i pritisak javnosti da se ispitaju odgovorni.
Mislim da je daleko veći problem sto lošu senku baca na sve buduće projekte. I niko i ne veruje da će ista biti u roku
 
овде нико не верује роковима, тако да нека причају шта хоће. не знам ко се сећа, али су обећавали да ће цео пут Хоргош-Прешево бити готов још пре Олимпијаде 2004. године. тако да, кога брига за рокове
 
Најважнији рокови су вам они на факултету, тако да момци по приоритету... :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526898#p526898:2yifptht je napisao(la):
vlasta » Thu Mar 22, 2018 1:55 pm[/url]":2yifptht]Kao što napisanih u temi "Obilaznica oko BGd-a" - bez nerviranja, sekiracije.
Imamo posla sa gomilom neveštih Minhauzena.
Nikome ne verovati ... sem onome što nam drage kolege donesu i prikažu ovde.
I da sami izvodimo zaključke.

A evo možda će i Ćićolina da padne, da ostane bez resora.

Iz današnjeg Blica o rekonstrukciji vlade:

"Sumnju da je ovom izjavom Brnabićeva, između ostalih, pikirala i ministarku građevine i infrastrukture Zoranu Mihajlović pobuđuje i njena ocena da je infrastruktura najslabija karika u Vladi jer se infrastrukturni projekti, kako je ustvrdila, ne sprovode dovoljno brzo."

Dakle ima nade :)
 
Pa mislim da je ovaj tunel poceo da se gradi negde u isto vreme , mozda cak i pre deonice koja se gradi u CG. Da se podsetimo, tamo je probijeno14 od 16 tunela. To je opak tempo rada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527168#p527168:3ahp6qe9 je napisao(la):
dziggy » Pet Mar 23, 2018 12:01 pm[/url]":3ahp6qe9]Pa mislim da je ovaj tunel poceo da se gradi negde u isto vreme , mozda cak i pre deonice koja se gradi u CG. Da se podsetimo, tamo je probijeno14 od 16 tunela. To je opak tempo rada.
Pricali su ovde da su tamo izgleda Drugačijeg sastava tuneli, ali i da imaju kinezi te "krtice" koje kopaju dnevno metar. Naravno verov nije se desilo "ne usklađenost plana sa realnim sastavom tla u tunelu" kao ovde, nego je dobro isplanirano. Ovo pišem, jer ti kinezi će da grade od Preljine ka ovamo, pa ako bude i u pola kao u Cg biće super. Mozda donesu i nama te krtice, u glavnom ta kineska firma se pokazala bas kao dobra, ne znam naziv
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527123#p527123:3pxrr11m je napisao(la):
vlasta » Pet Mar 23, 2018 10:35 am[/url]":3pxrr11m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526898#p526898:3pxrr11m je napisao(la):
vlasta » Thu Mar 22, 2018 1:55 pm[/url]":3pxrr11m]Kao što napisanih u temi "Obilaznica oko BGd-a" - bez nerviranja, sekiracije.
Imamo posla sa gomilom neveštih Minhauzena.
Nikome ne verovati ... sem onome što nam drage kolege donesu i prikažu ovde.
I da sami izvodimo zaključke.

A evo možda će i Ćićolina da padne, da ostane bez resora.

Iz današnjeg Blica o rekonstrukciji vlade:

"Sumnju da je ovom izjavom Brnabićeva, između ostalih, pikirala i ministarku građevine i infrastrukture Zoranu Mihajlović pobuđuje i njena ocena da je infrastruktura najslabija karika u Vladi jer se infrastrukturni projekti, kako je ustvrdila, ne sprovode dovoljno brzo."

Dakle ima nade :)

po koji put do sada? zar ti se ne cini da joj je posao da glumi pajaca koji eto, toboze, svako malo moze da leti iz vlade?
 
Ja verujem da je Zoranino mesto čvršće od Vučićevog, na kojim god pozicijama bili i kako god im se stranke zvale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527168#p527168:3ppud8su je napisao(la):
dziggy » Fri Mar 23, 2018 1:01 pm[/url]":3ppud8su]Pa mislim da je ovaj tunel poceo da se gradi negde u isto vreme , mozda cak i pre deonice koja se gradi u CG. Da se podsetimo, tamo je probijeno14 od 16 tunela. To je opak tempo rada.

Da ali njihov teren je lakši - kamen, a mi kopamo kroz zemlju, ne da se to porediti :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527123#p527123:1lxzbjea je napisao(la):
vlasta » 23 Мар 2018 09:35 am[/url]":1lxzbjea]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526898#p526898:1lxzbjea je napisao(la):
vlasta » Thu Mar 22, 2018 1:55 pm[/url]":1lxzbjea]Kao što napisanih u temi "Obilaznica oko BGd-a" - bez nerviranja, sekiracije.
Imamo posla sa gomilom neveštih Minhauzena.
Nikome ne verovati ... sem onome što nam drage kolege donesu i prikažu ovde.
I da sami izvodimo zaključke.

A evo možda će i Ćićolina da padne, da ostane bez resora.

Iz današnjeg Blica o rekonstrukciji vlade:

"Sumnju da je ovom izjavom Brnabićeva, između ostalih, pikirala i ministarku građevine i infrastrukture Zoranu Mihajlović pobuđuje i njena ocena da je infrastruktura najslabija karika u Vladi jer se infrastrukturni projekti, kako je ustvrdila, ne sprovode dovoljno brzo."

Dakle ima nade :)

Kada sam ja okačio vest da će biti rekonstrukcije vlade i da je teta Zoka viđena da putuje iz iste, obrisan mi je post.
 
Ima li neko informaciju, da li je bilo to "svečano probijanje tunela" danas? Da nisu receni neki rokovi? Znam, znam očekujem previše verovatno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527743#p527743:swbqj0wu je napisao(la):
MiraC » Sun Mar 25, 2018 8:16 pm[/url]":swbqj0wu]Ima li neko informaciju, da li je bilo to "svečano probijanje tunela" danas? Da nisu receni neki rokovi? Znam, znam očekujem previše verovatno...

Da je probijeno bilo bi sigurno nekih vesti na netu, a zanimljivo mi da ove nedelje nema emisije Koridori na RTS-u, barem je nema u programskoj šemi za ovu nedelju, nadao sam se da će tu biti nekog izveštaja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527001#p527001:1m03gwx8 je napisao(la):
StaraMo » 22 Mar 2018 08:35 pm[/url]":1m03gwx8]Ovo vezano za finansiranje puta za Crnu Goru u bilo kojoj varijanti mislim da Srpski budzet nemoze pokriti a obzirom da je procenjena vrednost radova blizu 2 milijarde plasim se da taj ugovor ne bude nova varijanta Horgos-Pozega...znam da ce mnogi povikati ko bi dao gotov put u koncesiju ali ja ovde ne vidim drugi scenario.
Takodje ni Crnogorci preostali deo do granice ne mogu sami...a Kinezi su sa operativom i sa jedne i sa druge strane.Ovo je neki moj scenario a vreme ce pokazati da li sam u pravu.
Apsolutna je bajka da srpski budzet nema da izdvoji 100 miliona evra godisnje u narednuih 25 godina da se izgradi tih 107 km do Boljara.
Za manje od 10 godina sto iz kredita sto iz sopstvenih sredstava Srbija je zatvorila finansijsku konstrukciju za 163 km ovog puta, a nama sad ne znam kako kosmicki deluje da ne mozemo da finansiramo preostalih 107 nego mora da se ide na koncesiju? Ne mora.
Da ne govorimo o tome da ne razumem zasto bi tih 107 km kostalo skoro 20 miliona evra po kilometru, ali OK da sad ne pricamo o tome.
Da vam stavim malo cifre u okvir, ovo zlo od vlasti je obavezalo gradjane Beograda da u narednih 25 godina PLACA 50 miliona evra koncesionaru koji ce da spaljuje djubre beogradjana. 50 miliona evra? jel vas to malo kopka, da smo pola potrebne sume jednim banditskim potezom protracili?
Ili recimo, gde ce da se straci 500 miliona evra koncesione naknade od Aerodroma Beograd,a?
Ili recimo, evo sad ce da udjemo u cetvrtu godina kako je predato gradjevinsko zemljiste Grada Beograda vredno skoro milijardu evra ko zna kome, a da li iko zna i da li je neko od novinara pitao , koliko profita u ovih3 godina je Grad Beograd imao od toga sto je poklonio to zemljiste , u onom odnosu 68% strani vlasnik ubira profita a Grad Beograd 32%. Jel zna neko koliki je taj profit posle 3 godine godine te pljacke?
Ima para ali nema drzave.
 
Pancevac,

Sta se desava sa tunelom Brancic? Za juce je bilo najavljeno svecano probijanje druge cevi? Niko nista nije objavio ?? Sta se desava???
 
Sinoc sam prosao preko AP u ataru sela Pepeljevac ( otprilike izmedju Bogovadje i petlje Lajkovac ). To je lokalni seoski put koji spaja Lajkovac sa selima Pepeljevac,Strmovo,Pridvorica i dalje Ratkovac itd... Novoizgradjeni nadvoznjak je zatvoren za saobracaj ,tako da se ide tacno preko AP-a. Od jesenas kada sam prosao poslednji put,bukvalno nista nije uradjeno,a nije jedne parkirane masine nije ni bilo na vidiku ,ni prema Ljigu ,ni prema petlji Lajkovac.
 
Tunel je zvanično probijen juče, jer su od prošle nedelje čekali da dođe neki političar da prisustvuje :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528132#p528132:3oe57dp8 je napisao(la):
Pančevac013 » Uto Mar 27, 2018 12:23 pm[/url]":3oe57dp8]Tunel je zvanično probijen juče, jer su od prošle nedelje čekali da dođe neki političar da prisustvuje :)
Hvala Pančevac, nek je i probijen, i nije im neki razlog za slikanje jer treba još pola godine da se sve završi.
 
Pancevac013,

Hvala na lepoj vesti :sesir: , molim te reci nam nesto vise o dinamici radova na tunelu . Sta ce sada i koliko raditi na toj cevi . Kada ce biti gotova sekundarna obloga na ranije probijenoj cevi ? Kada ce poceti da se rade zemljani radovi na prilazu tunela?

Hvala...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528133#p528133:ap21gg4d je napisao(la):
paradox polje » Uto Mar 27, 2018 1:27 pm[/url]":ap21gg4d]Чудо да није био неки фото сешн.

mozda su shvatili da bolje da se pokriju usima jer i sa probijanjem debelo kasne nego da svaki radovi imaju alfanumericke faze formata xy gde je x 1-beskonacno a y je a-z, i pri svakoj fazi svecano otvaranje
 
Vrh