Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Most u Krstacu spreman za asvalt.
IMG_20240628_182006.jpg
IMG_20240628_181054.jpg
IMG_20240628_181030.jpg
IMG_20240628_181929.jpg
 
Da li neko zna završetak radova, na mostu posle tunela u Ovčar Banji? Vozila se pušaju naizmenično, uz svetlosnu signalizaciju. Radovi traju već treću nedelju. Posle podne i uveče nikoga nema na gradilištu. Valjda je se moglo sačekati još koji mesec, ili početi ranije da se na bi pravile kilometarske kolone.
 
Da li neko zna završetak radova, na mostu posle tunela u Ovčar Banji? Vozila se pušaju naizmenično, uz svetlosnu signalizaciju. Radovi traju već treću nedelju. Posle podne i uveče nikoga nema na gradilištu. Valjda je se moglo sačekati još koji mesec, ili početi ranije da se na bi pravile kilometarske kolone.
ako sam dobro cuo - sredina avgusta . . . petkom popodne su ogromne guzve iz CA. Jos uvek nisu zavrsili prvu polovinu. . .
 
Pre neki dan sam prošao putem kroz Lučane i Markovicu kako bih izbegao gužvu zbog radova. Put je najblaže rečeno u katastrofalnom stanju, pun udarnih rupa. Ne znam da li su oštećenja nastala usled izvođenja radova na auto-putu ili je loš od ranije ali defitivno je potrebna kompletna rekonstrukcija.
 
Kako to nije urađeno pri onoj velikoj rekonstrukciji?
To parče nije radjeno. Tačno tako kao je veljadj napisao.
E sada što to nije moglo da sačeka, kraj raspusta ili završetak MV do Lučana, samo oni znaju.
Definitivno se vole praviti gužve. Još nije završena ni prva kolovozna traka na mostu.
 
Mora da se radi konstantno :D
Skoro su završili tamo od skretanja za centar Zlatibora do El Paso city-ja...
Dogodine bi mogli do Zlatibora tu je ostalo...
Samo da bude ovo bitnije do Požege gotovo, za Zlatibor me briga :D
 
Evo i zvanicne potvrde, parcijalno otvaranje do Lucana je vec izvesno do kraja godine. Ocekuje se da tamo u aprilu maju puste i deonicu do Pozege, tacnije Prilipca (Gorobilja).
Rekao bih, ocekivano :cool:
 
Видећемо шта ће и кад бити отворено! Волео бих да Муњино брдо буде завршено до следећег лета , али пример Лаза говори да ће то бити тешко. Лаз је пробијен у марту 2023-е и биће опремљен до краја 2024! То је 18 месеци, предуго. Муњино брдо још није пробијено са сада је јул 2'024-е. Постоји шанса да га пробију ускоро и да га опреме за 12 месеци. Тешко да може бити на лето следеће године, на жалост нашу! Бићу срећан да буде и до краја 2025-е.
 
Sto je najgore, Vesic kaze u videu da je Laz gotov ali on jos uvek nije spreman za upotrebu, mislim da nije ni asfaltiran do kraja. Plus elektro-masinsko opremanje, ventilacija itd...
I za zavrsetak tunela Munjino Brdo kaze april, maj, eventualno jun 2025 :cool:
A do juce je prognoza bila kraj ove godine...
 
Danas sam krenuo put Crnogorskog primorja. Kako imamo porodičnu vikendicu u jednom selu kod Prijepolja, uvek tu napravimo malu pauzu jer se maltene nalazi na polovini puta.

Danas sam krenuo sa Banovog Brda, uključio se na put 26 gde sam se uključio prvo na obilaznicu pa potom na Miloš Veliki kod Surčina. Išao sam do Pakovraća, pa sam umesto da produžim pravo ka Požegi i Užicu, odlučio da put nastavim preko Guče, Arilja, Prilika i Jasenova do Kokinog broda. Prolazno vreme mi je bilo oko 4 sata i 10 minuta do centra PP, tačnije do Vakufa gde se nalazi Mahova Pekara. Tople preporuke za ćevape, sjajni su.

U ta 4 sata sam napravio 3 pauze po 15 minuta: Gasprom pumpa kod Čačka, kod Prilika i kod Jasenova. Na ovom potezu, gužve maltene nije bio. Preporučujem, ukoliko želite da izbegnete Ovčar Banju, Zlatibor i one lakat krivine kada se spuštate sa Zlatibora.
 
Vrh