Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Neće biti novog mosta na Moravici. Izmeštaju reku u ovom delu gde su već uradili stubove i postavili grede. Ma sve je ovo izvodljivo da se završi ove godine osim tunela Munjino brdo, ali bez njega nema puštanja saobraćaja. Tek na proleće, leto 2025. U suštini neće im biti problem da pomere rok, jer im je svejedno, a biće otvaranja drugih deonica krajem godine.
 
Ima još 400 metara da se probije tunel, tako piše na onom Instagram linku. Dakle još minimalno 4 meseca tunel neće biti probijen.
Pa to su rekli pre otprilike mesec dana, a s'obzirom da kazu da su izašli iz teške zone kopanja i ušli povoljniju stenu trebalo bi da su blizu 300 metara...
 
ААААА, сад сам схватио до Нове године мисле завршити Лаз, јер тек креће опремање тунела. Сад видим да је лето 2025-е оптимитичка процена за Муњино брдо!
 
Otkud asfalt u tunelu? Jedan prepametn covek rece da se asfalt ne stavlja u tunele zbog pozara

Ha, ha, ha ....

Pa i ti si se upecao .... pa taj tunel nije ni iskopan.
Pa vidiš da je to sve fake, vešta animacija ... pa pogledaj prelamanje svetlosti u donjem desnom kvadrantu,
natpise i tablice na kamionima, transparentne zidove u tamnijim kadrovima, ni jednog jedinog animiranog lika unutra, ...
I tebe je ova vlast uspela da obmane.
Pa pitaj MiruC, nema tamo ničega ... ha, ha, ha .... :LOL:
 
Ha, ha, ha ....

Pa i ti si se upecao .... pa taj tunel nije ni iskopan.
Pa vidiš da je to sve fake, vešta animacija ... pa pogledaj prelamanje svetlosti u donjem desnom kvadrantu,
natpise i tablice na kamionima, transparentne zidove u tamnijim kadrovima, ni jednog jedinog animiranog lika unutra, ...
I tebe je ova vlast uspela da obmane.
Pa pitaj MiruC, nema tamo ničega ... ha, ha, ha .... :LOL:
nek si se ti ismejao, nego kad bude gotov tunel(i) - hoce li biti asfalt ili beton?
mene "ova vlast" ni jednom nije uspela da obmane, samo su potvrdili ono sto sam o njima znao od kada su prosli put bili na vlasti 1999
rekao bih da nisi pratio na casu
 
Malopre sam prošao kroz Prilipac, verujte mi vrvi od mašina, otkako pratim izgradnju nije bilo više kamiona, bagera i slično. Negde od Valjeva dvanaest kamiona vuče po pet tura dnevno tampona, kazu vozači da je taj kamen najbolji trenutno u Srbiji, ovih dana ću imati više vremena pa ću slikati...
 
Нисам сигуран, Браник, мада бих волео. Вештине се губе на нивоу цивилизације, ретко има везе са екипом на власти. Данас, рецимо, Боинг више не уме да направи авион. Ко би рекао... Нама запало да не умемо да направимо бетонски пут - да је само то, среће наше велике.
 
Boing ima probleme druge prirode od naših. Nastoji da bude jeftinije, da po svaku cenu bude novo...
A kod nas je jednostavno: divlji su isterali pitome, nepismeni zavladali, oni drugi se ili pasivizirali i laju po mrežama, ako nisu odavno ostavili ovo i otišli... I sad se čudimo što iz nekoliko pokušaja ne umeju da reše podlugu za kocke i njeno odvodnjavanje. Previše se zavlačila ruka u kasu i onda nije ostalo da se uradi kako treba. Projekat su promenili, projektanti nisu hteli da se slože sa tim i potpišu. Moralo je biti kako je ispalo. I dok civilizacija premošćuje Severno more, potkopava La Manš, leti po kosmosu, mi tunel od nepunih 3km doživljavamo kao čudo, krpimo tek napravljen put, igramo jamb na ionako idiotski zamišljenom Trgu.
Da je sreće da izvuku jednom tu šesticu i da uđu u kućice u selu pored Požarevca.
 
Otkud asfalt u tunelu? Jedan prepametn covek rece da se asfalt ne stavlja u tunele zbog pozara
Istina je da pozar u tunelu moze izazvati isparenja koja su otrovna usled sagorevanja bitumena u asfaltu. To je faktor koji je uticao na filozofiju da se u dugackim tunelima ne asfaltira vec betonira. Tokom decenija upotrebe puteva i tunela sirom sveta nije se pokazalo u praksi da je ovaj faktor bio od veceg znacaja, iako teoretski ima smisla. Kada se digla frka oko lose uradjene kolovozne konstrukcije na tunelima izmedju Cacka i Ljiga, najlakse resenje za sve je bilo da se okrenu asfaltu.
 
Pa ako je jedan tunel dosta bliže kraju od ovog drugog, da li ipak ima šanse da se prvo pusti deonica Pakovraće-Lučani? Npr. da se ta deonica pusti krajem 2024, a do Prilipca krajem 2025.
Mada ni radovi na Markovici nisu baš pri kraju...
 
Meni se čini da imaju veliki problem sa stabilizacijom kosina, klizišta su ovde česta pojava
 
Vrh