Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

To je po meni krucijalno, jer taj pojedinac sutra izlazi da glasa i bira nekoga od političara (obično onako kako on misli da treba).
I onda se žalimo kakva nam je vlast...
A i taj neki političar na vlasti je nekad bio "običan" čovek, pojedinac. Osim ako nije nasledio funkciju, kao Krkobabići 😇
mislis da su za promenu drustva odgovorni oni koji za 3 crvene daju glas, ili za paket pomoci, ili cerka da ima zadrzi ugovor na odredjeno na kom je vec 8 godina, ili da im neko uradi 2km puta u selu, ili da za 100e doju iz druge drzave da glasaju.....
cek da vidimo ko je za sve ovo odgovoran: pojedinac ili drustvo/sistem, koje ne da ne kaznjava sve navedeno vec ga i inicira i stimulise?

i onda mi naricemo ovde sto se neka deonica od 35km gradi 5-6 godina, pa jos neki daju sebi za pravo da upiru prstom u "pojedince"
uvek ce pojedinac da proba da nesto ucari/izvacari, razlika izmedju uredjenih drustva i nas su zakoni koji se kod nas ne postuju, ne primenjuju i njihovo krsenje ne sankcionise bas od strane sistema koji to treba da radi - JER NE SECES GRANU NA KOJOJ SEDIS
 
Nije promašio već je pogodio u centar
Evo recimo lični primer. Živim u ulici gde je zabranjeno parkiranje. U ulicikoja se nastavlja na moju(bukvalno je isti pravac samo različit naziv ulice) je isto zabranjeno parkiranje.
Kod mene u ulici su 2x u poslednjih 5god bile "akcije" pauka koji je odjednom kupio/pisao kazne po 5-10 vozila(da li su sami dolazili ili ih je neko zvao ne znam)
Sad u svako doba dana možeš da ideš normalno trotoarom. U ulici koja se nastavlja na moju je takav haos(koji je bio i kod nas) da bukvalno ne možeš da ideš trotoarom već moraš kolovozom(parkiraju se vozila sa obe strane)
E sad ti možeš da veruješ da smo mi izuzetno dobri ili da su oni baš baš loši ali je poenta priče u sprovođenju zakona.
Zakoni postoje ali se ne sprovode.
 
То бих стварно волео да видим, па да попијемо пиће негде, ја частим! Све који кажу да ће бити готово до 1.октобра водим на клопу и пиће 2. окт кад се провозамо деоницом. Ево Мира ће рећи где је добро место у Пожеги!
Sve se dogovaramo, ali jasno je da od toga nema nista. E sada, rekao je Dragan J Vucicevic da pravi na Rampi zurku sa dva pecena vola kad se otvori do Pz, pa plasim se da se ne pogodi isti dan, moramo voditi racuna :D

Kad cujete " oktobar" svi se obraduju, a realnost znaju samo koji prate forum. Mi ne znamo hoce li Munjino brdo da probiju do tada.....
Cek Majstore @Altair, a hoce li to " iće i piće " da vazi i za deo do LU, mozda je to izvesnije :) kad se vec nudis.

Zanimljive su i slike odrzavanja A2. Evo jutros u Pz -9, od nas hladnija samo Sjenica, a cesto ni to nije slucaj. Ove godine ima mraza pa i kad nije sneg cekace ih redovno posipanje itd....
 
Sve se dogovaramo, ali jasno je da od toga nema nista. E sada, rekao je Dragan J Vucicevic da pravi na Rampi zurku sa dva pecena vola kad se otvori do Pz, pa plasim se da se ne pogodi isti dan, moramo voditi racuna :D

Kad cujete " oktobar" svi se obraduju, a realnost znaju samo koji prate forum. Mi ne znamo hoce li Munjino brdo da probiju do tada.....
Cek Majstore @Altair, a hoce li to " iće i piće " da vazi i za deo do LU, mozda je to izvesnije :) kad se vec nudis.

Zanimljive su i slike odrzavanja A2. Evo jutros u Pz -9, od nas hladnija samo Sjenica, a cesto ni to nije slucaj. Ove godine ima mraza pa i kad nije sneg cekace ih redovno posipanje itd....
Ја сам увек за дружење, не морају ништа ни озворити...
 
КО је за да се састанемо негде у Ужицу? Ево Браник, Просторни, Орнафелин могу предложити где?
 
Ako ćemo da zaobidjemo geoplitiku, onda ću i ja da dodjem 😁
A predlozi nek budu: Cveta, Naša priča, Aleksandar ili Moja reka. Možemo dogodine kad završe put do Pozege, da imamo šta da proslavimo.
 
Da, od omiljenog lika kada sam se pridružio forumu se spustio baš, baš nisko.
Mnogo ljudi "prolupa" zbog nekog razloga ili im ss nagomila dosta toga, pa forum koriste za istresanje negativne energije i ostavlju utisak da nisu potpuno "u vinklu", a možda bi uživo utisak bio dosta bolji.
 
Ja ne dolazim više jer: zabranjeno mi je na dosta tema da pišem uključujući temu ulice u kojoj živim; Admin ne dozvoljava ravnopravnu diskusiju već promoviše jednu političku ideologiju; urednik sajta ne doprinosi slikama, snimcima, informacijama...; na Yt kanalima koji prate građevinske radove dronom je bolja informisanost od strane njihovih urednika. Ovde bude po koja korisna informacija forumaša koji žive oko Prilipca kao ova da se sada kopa 3m/dnevno, Krcanova da je bio odron tunela... ali to je možda 5-10% ukupnih info u odnosu na Yt kanale Sergia, Vlada, Srđana, Puteva Srbije, ili na drugim temama:Kamerom po Srbiji, Vlogzile, Beogradske.rs, Driva... ako ovde nisam tamo itekako jesam.
Što se tiče drugih detalja, ne volim što je Admin kao prvi post teme stavio post koji nije bio prvi i to od Vucka, poslanika Ne davimo Beograd iz političkih razloga, a on uopšte ni ne učestvuje u ovoj temi. Ne volim ni što je zabranjena kritika dovođenja stranih građevinaca koji obaraju platu našim ljudima, što je zabranjeno patriotsko pisanje uloge ovog autoputa u povezivanju sa R Srpskom... itd, pa makar to neki zvali mračenje.
Smešno mi je (al me uopšte ne dotiče) kad krenu ovde nabrajanja zahvalnosti forumašima koji su doprineli ovoj temi, a mene slučajno zaborave, koji sam dao preko Yt kanala Građevinski forum čak 20tak prvih dron snimaka ovog autoputa ( i dalje možda najveći broj mada se nadam da će Sergio, Srđan, Vlad&Co da prestignu), prvi snimak vožnje još nezavršenom deonicom Obrenovac-Ljig... Kad sam došao na temu ona je imala tempo pisanja jednu stranu mesečno, pa sam počeo pisati mnoštvo komentata, fotografija, crtanja u Paintu, analiza, analiza građevinske mehanizacije, tunela betonskih podloga, insajder informacija jer ja prodajem građevinske mašine svim tim firmama koje grade po Srbiji i šire... i tema je živnula zajedno sa ostalim kvalitetnim forumašima i sada došla na 1300 strana, u vrhu sajta. Ako mislite da je to zbog same izgradnje, uporedite to sa brojem postova na autoputrvima: Koridor 10, Moravski koridor, Niš-Priština, Ns-Ru-Loznica... i videćete da se i tamo dosta gradi ali ima jako malo komentara. Nazalošt sad vidim da se ni analize Sentinel snimaka ovde više ne kače... Sem toga taj moj Yt kanal je dao i prve dron snimke Bg na vodi i snimke južnog kraka K10 koji uopšte nije sniman, kao i snimke građevinskih radova iz drugih delova Srbije (novi Ns Žeželjov most, brzi put Kg-Batočina, istočni krak K10...), radova po Beogradu iz vazduha, kola, naočarske kamere, jedan od prvih u Bgu. Uzori su delom bili Azvirt dronom na deonici Ljig-Cacak i Caribrod dronom na Niš-Dimitrovgrad, ali oni su imali finansije Azvirta i Tv Caribrod, ja sam skroz privatno, a kasnije sam prestao snimati jer mi prestalo interesovanje. Pa mi je smešna sujeta onih koji kad pričaju o doprinosima ovoj temi to izostave. Pohvaljujem momke koji i dalje snimaju i rade, ali s druge strane ovaj projekat se polako bliži kraju, uskoro će do Požege, odradili smo naše oko praćenja gradnje, a onda je ostao manji deo ka Dugoj Poljani koja je većini daleko za snimanje.
Tako da nekorektnost Admina i pad mog interesovanja zbog slabih informacija je realan razlog zašto više nisam ovde, u kontaktu sam sa nekim članovima, i ovom prilikom pozdravljam vas sve, znaće oni koje više, ali neću da sad nabrajam i pravim diskriminacije. To je to, objasnio sam, nastavite temu, ali me molim vas ne uvlačite u dalje diskusije jer ne bih želeo da se ovde pojavljujem. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na opsirnom i iskrenom odgovoru, iako mi je zao sto je tako sve ispalo.

Svakako se i sada malo malo politicke diskusije pokrenu i zagnoji tema, ali te postove preskacem pogledom pa ni ne znam ko je sta pisao niti ko je na kojoj strani politickog spektra. Ono po cemu te ja pamtim jeste da sam pre 5 godina naucio dosta o gradjevinskim masinama, tipa sta je finiser, sa sve slikama tih masina koje rade (mislim da je bila deonica lajkovac obr), itd. Zatim sam naucio kroz Brancic kako se oprema jedan tunel i sl. Sve to sto je nedostupno nama, ljudima iz druge branse, koji su samo amaterski zaljubljeni u gradjevinske projekte.

Za taj doprinos hvala tebi, kao i ostalim aktivnim clanovima teme i uvek vam zelim sve najbolje.
 
Dobro dosao Zemljani, drago mi je da te vidim posle duzeg vremena!
Nadam se da si dobro i zao mi je iskreno sto te nisam upoznao.
Sto se mene tice, ti si u top 3 clana koji su najvise doprineli temi i uopste forumu. Dosta korisnih informacija, dosta strucnih komentara, tu i tamo neki off topic ali mislim da nam se to svima desava (ljudi smo).
Licno sam dosta naucio od tebe (znam da nisam jedini). Svakako si dosta uticao na razvoj tema svojim snimcima i reportazama (zahvaljujuci tebi sam poceo da pratim Sentinel i da kacim ovde).
Hvala ti na svemu, pa se nadam da cemo te nekad opet sresti ovde.
Pozdrav
 
Ja ne dolazim više jer: zabranjeno mi je na dosta tema da pišem uključujući temu ulice u kojoj živim; Admin ne dozvoljava ravnopravnu diskusiju već promoviše jednu političku ideologiju;
Druže, niko tebi ne brani da pišeš, brani ti se antisemitizam, koji nije politička ideologija, već govor mržnje.
 
Ovde na forumu se moglo naići na raznorazne primere vređanja. Teme su građevinske i saobraćajne, povezane nužno sa građevinarstvom. I naravno, kada gradnja ne ide predviđenom dinamikom, kada se javlja ogroman nesklad između faktičkog stanja na terenu i populističkog političarskog mlaćenja po medijima, javljaju se kritike. Za neke članove ti kritički postovi i mjihovi autori postaju neprihvatljivi i u nedostatku kvalitetnog kontraargumenta pribegavaju ličnim uvredama. Svako od nas je ovde dobrovoljno, mnogi nesebično dele svoje znanje i informacije i ni za šta im ne treba da zbog toga trpe uvrede. Svako je ovde iz sopstvenih razloga, nadam se iskrenih, iz sopstvenog zadovoljstva i tu će biti dok im prija. Zato odu ljudi, sklone se jer imaju integritet i dostojanstvo. Tako smo ostali bez niza članova koji su pojedine teme utemeljili i nosili. Izdvajam tu posebno Eartha i Caribroda.
U nedostatku pravih dešavanja na trasama, neretko pisali smo i o drugim temama, često i o ekonomsko-političkim razlozima i potebama gradnje nekog puta, prioritetima, saobraćajnim problemima na zamišljenoj budućoj trasi čije kašnjenje svakodnevno košta mnogo, izraženo i u životima. Gde god ko ima različit stav, može da ga brani, ali isključivo snagom svojih stavova zasnovanih na činjenicama i njihovom tumačenju, a nikako uvredama. Zamolio bih urednike i moderatore da na to više obrate pažnju ubuduće. Ovo je ipak javni prostor, slobodan i na paralmentarnosti zasnovan. Na šta bi ličilo ako bismo svi sišli na nivo tih, za sada srećom, ne brojnih uvredljivih komentara, i počeli da komuniciramo na taj način?
Hajde da svi zajedno razmislimo gde su greške i zašto odbijamo kvalitetne ljude!
 
Poslednja izmena:
Ako ste za fensi, Cveta. Ako ste za gornju sredinu Moja reka, sredina Naša priča, a prava šofer kafana sa dobrom klopom i maskom fapa 18 na šanku, Tranzit u Krčagovu.
Bio sam juče u Tranzitu, ali daleko je to od civilizacije. Nema ništa fensi u Cveti, restoran najobičniji. Možda je malo lepše uređen od ostalih ali ništa posebno.


A sto se tiče Earth-a pa čovek je više pisao o “zabranjenoj istoriji Srba” i svemu sto ta izmišljena istorija predstavlja nego o gradjevini. Dok je pisao o gradjevini bilo je zanimljivo citati i gledati. Ovo drugo nije bilo zanimljivo.
 
Vrh