Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Evo par slika iz Gorobilja od jutros...
Screenshot_20231202-114115.jpg
Screenshot_20231202_114006.jpg
IMG_20231202_113025.jpg
IMG_20231202_113020.jpg
Screenshot_20231202_112644.jpg
 
Samo jedna slika iznad tunela Laz, danas je toliko duvao vetar da sam prvo jedva vratio dron od mesta odakle je ova slika do gore one kuce koje jos stoji na sred auto puta, posle toga sam uspeo do Lucana da ga provozam, al zato u Pozegi bukvalno sam jedva vratio dron i jedva ga prizemljio, snimao sam i taj deo al taj snimak je propao, ne moze da se ocita, pokusacu sutra da snimim i deo kod Pozege ako ne bude vetra. Snimak stize ja se nadam sutra kontam da ce se do sutra uplodovati.

DJI_0617.JPG
 
Samo jedna slika iznad tunela Laz, danas je toliko duvao vetar da sam prvo jedva vratio dron od mesta odakle je ova slika do gore one kuce koje jos stoji na sred auto puta, posle toga sam uspeo do Lucana da ga provozam, al zato u Pozegi bukvalno sam jedva vratio dron i jedva ga prizemljio, snimao sam i taj deo al taj snimak je propao, ne moze da se ocita, pokusacu sutra da snimim i deo kod Pozege ako ne bude vetra. Snimak stize ja se nadam sutra kontam da ce se do sutra uplodovati.
Који дрон користиш? И да ли знаш која је брзина ветра била?
 
DJI Mini 2, ne znam koja je brzina vetra bila, al on u sport modu ide nekih 15,16 km/h, sad sam u sport modu jedva isao 1,2 km/h, pa onda pusti vetar i ubrza na nekih 6,7 km/h pa vrati, tu mi je bacio upozorenje da su jaki vetrovi bukvalno na nekih 100metara od mene, a vetar je bas duvao u njega kad sam ga vracao, ista situacija u Pozegi mi je bila, stime sto mi je tamo na nekih 400metara od mene odmah bacio upozorenje da su jaki vetrovi i jedva sam ga vratio, bio sam spretam da ga prizemljim i da odem po njega.
 
По прогнозама видим да су удари ветра (зависи од модела прогнозе) ишли и до 70 км на час.
За дрон је то велика препрека коју треба да савлада :)
 
DJI Mini 2, ne znam koja je brzina vetra bila, al on u sport modu ide nekih 15,16 km/h, sad sam u sport modu jedva isao 1,2 km/h, pa onda pusti vetar i ubrza na nekih 6,7 km/h pa vrati, tu mi je bacio upozorenje da su jaki vetrovi bukvalno na nekih 100metara od mene, a vetar je bas duvao u njega kad sam ga vracao, ista situacija u Pozegi mi je bila, stime sto mi je tamo na nekih 400metara od mene odmah bacio upozorenje da su jaki vetrovi i jedva sam ga vratio, bio sam spretam da ga prizemljim i da odem po njega.
Mislio si verovatno na 15,16 m/s ili? Mini 2 ide i do 50km/h
 
Нажалост код нас су ветрови били преко 30м/с. Страдало је 5-6 сплавова на Перућком језеру, гомила дрвећа. Ево зашто је битно имати и моторку у ауту! Анемометар ми закуцао на 33м/с, мада је писало да ради до 35! Срећа те је био југо, који је за дан и по одено 40цм снега, да се ово десило око 0-е са кишом, била би катастрофа!
photo_2023-12-02_19-13-50.jpg
photo_2023-12-02_19-13-48.jpg
photo_2023-12-02_19-13-45.jpg
photo_2023-12-02_19-13-43.jpg
photo_2023-12-02_19-13-41.jpg
photo_2023-12-02_19-13-39.jpg
photo_2023-12-02_19-13-31.jpg
 
Poslednja izmena:
Тако ми је рекао оператор на тој дизалици. Већ сам једном чуо од неког да су греде те тежине али ми је то било нестварно.
Кад оно међутим.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
Postavio sam na forum u oktobru sliku uslikanu u trenutku kada na petlju dovoze element od 70 tona. Svaka čast majstoru koji upravlja onim čudom.
 
Нажалост код нас су ветрови били преко 30м/с. Страдало је 5-6 сплавова на Перућком језеру, гомила дрвећа. Ево зашто је битно имати и моторку у ауту! Анемометар ми закуцао на 33м/с, мада је писало да ради до 35! Срећа те је био југо, који је за дан и по одено 40цм снега, да се ово десило око 0-е са кишом, била би катастрофа!
Imaš valjda i flašicu sa gorivom za rad uz motorku
 
Секира је увек у ауту, за све до 15цм дебљине. Реци ми колико им је још остало бетонских радова до петље у Лучанима?
Uhh ne znam tacno gde sve idu btonski radovi, al ono gde mislim da idu, najvise je ostalo na mostu odmah posle tunela Laz i pre petlje u Lucanima onaj usek, tu mislim da ce biti dosta posla, deo posle onih kuca koje jos nisu srusene pa do tog useka pre petlje u Lucanima mislim da lepo napreduje.

Edit: Od pola 5 do sad, uplodovalo se 35% snimka, inace Pozega je prvi grad u "Jugoslaviji" koja je imala kablovsku televiziju, a sad jedva imaju MTS internet, opticki internet je ovde misaona imenica.
 
Нажалост код нас су ветрови били преко 30м/с. Страдало је 5-6 сплавова на Перућком језеру, гомила дрвећа. Ево зашто је битно имати и моторку у ауту! Анемометар ми закуцао на 33м/с, мада је писало да ради до 35! Срећа те је био југо, који је за дан и по одено 40цм снега, да се ово десило око 0-е са кишом, била би катастрофа!
Pogledajte prilog 182422Pogledajte prilog 182423Pogledajte prilog 182424Pogledajte prilog 182425Pogledajte prilog 182426Pogledajte prilog 182427Pogledajte prilog 182428
Lepo!
Priroda se pobrinula da skloni ovo ruglo.
 
Срки, значи за два дана ће се уплодовати....стварно да се надиви човек сјајно организованој земљи! Видећемо када ће бити готови радови до Пожеге, да ли половином или крајем 2025-е?
 
Uhh taj info ne znam



Срки, значи за два дана ће се уплодовати....стварно да се надиви човек сјајно организованој земљи! Видећемо када ће бити готови радови до Пожеге, да ли половином или крајем 2025-е?
Celu noc je se uplodovali na 86% je sad, da ako se uplodujem dok ne krenem za BG.
 
Prošao juče pored budućeg izlaza Ja(R)kovo. Radovi su u punom jeku, najzad, onako kako bi intenzivni radovi trebalo da izgledaju. Još je sve u fazi trase, ali broj radnika i prisutne mehanizacije najzad obećava. Ovde nema komplikovanih objekata, videćemo koliko je dovoljno za završetak sa ovim nivoom angažamana.
 
Vrh