Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Da dodam: nakon nekoliko upotreba, mahom u vanvršnim/poluvršnim periodima, mogu reći da nova saobraćajnica skrati put za 3-5minuta.

Meni za sad deluje najbolje u izlasku iz grada se isključiti kod SC i ići J. Gagarina / a pri ulasku u grad pravo na Tošin bunar i odatle na autoput.

Verujem da je sada bolje i sa Obilaznica-Aerodrom varijantom, ali iskreno mnogo mi prija udobnost izbegavanja glomaznih petlje Beograd i petlje Surčin jug.
 


Da podelim informaciju da je desna cev u Munjinom brdu na 560, a leva petnestak metara duze, /.ostalo/. Drugo da im eksproprijacija zadaje ozbiljne glavobolje I u Markovici I u Prilipcu, ali I u Lucanima, oko krakova petlje tacnije na poziciji gde ce biti naplatna stanica. Drugi veliki problem je veoma spora angazovanost lokalne elektrodistribucije na izmestanju lokalnog dalekovoda koji je u koliziji sa vijaduktom na desnoj traci kroz Markovicu. Kaze mi covek da ravno godinu dana cekaju na taj problem I da su tek proslog meseca krenuli u resavanje.
Poetics vas da to izmestanje dalekovoda isto tako uzasno ometa I most preko Z Morave u Medvedji I na deli trase neposredno pored tog mosta. Isto tako na brzom putu Lajkovac Valjevo nedalekko od pruznog prelaza. Ocigledno je to jedna velika boljka u Srbiji.
Rekao mi je da oni bar sto se tice njih ne razmisljaju da zavrse do Lucana, pa da puste taj deo dok se ne zavrsi cela trasa, a mislim da su Srdjan I Branik vec to odavno objasnili I zbog cega.
Dalje mi je rekao da o nastavku prema CG se nista ne prica I ne radi izuzev projektovanja da je politika u pitanju
Krki ako čitaš forum molim te javi mi se, pokušavam te dobiti već mesec dana...
 
Mape-lokacije-05.jpg


 
- U toku su radovi na izgradnji pumpi/McDonaldsa na odmorištu na glinenoj deonici. Pumpa u smeru ka Čačku bolje napreduje.

- Glinena ozbiljno propala na 2-3 mesta u smeru Beograda, čim se prođe petlja Lajkovac.

- Kružni tok kod petlje Lajkovac deluje da je pri kraju, ako je 1.5. rok, verujem da će biti puštena petlja do tada ako su radovi dobro napredovali i na delovima koji se ne vide sa AP.
 
Надам се да ће и неки снимак ускоро, да нам мало расветли ситуацију!
 
Јел ово онај аутопут што је Вучић обећавао да ће отворити на светог Николу 2021 године? Па ово неће да заврше за још 3 године.
 
Ne znam, meni se čini da je u odnosu na prethodni snimak ozbiljan gas dodat izgradnji, posebno ovaj nasuti dio, očigledno nekim krupnijim kamenom zbog blatnjave podloge.
Evidentno je da na nekim djelovima eksproprijacija koči stvar, ali nadam se da će se to pravovremeno rešavati.
Moje prognoze su, najranije može biti gotovo u Avg 2024, a najrealnije kraj 2024/početak 2025.
Koliko god postojeći setup bio dobar, zaobići magistralu do Požege je prava stvar, realno mislim da se može dodati još mehanizacije pa da opletemo sa NBG do Požege za 1 sat i 20 minuta lagane vožnje 🙂
Za nas koji smo često na točkovima, svaki km AP je bitan postao.
 
Сигурно је да сви желимо да се што пре заврши али касниће бар годину и по. Крај 2024-е је жеља, да ли је и реална видећемо!
 
Ne znam, meni se čini da je u odnosu na prethodni snimak ozbiljan gas dodat izgradnji, posebno ovaj nasuti dio, očigledno nekim krupnijim kamenom zbog blatnjave podloge.
Evidentno je da na nekim djelovima eksproprijacija koči stvar, ali nadam se da će se to pravovremeno rešavati.
Moje prognoze su, najranije može biti gotovo u Avg 2024, a najrealnije kraj 2024/početak 2025.
Koliko god postojeći setup bio dobar, zaobići magistralu do Požege je prava stvar, realno mislim da se može dodati još mehanizacije pa da opletemo sa NBG do Požege za 1 sat i 20 minuta lagane vožnje 🙂
Za nas koji smo često na točkovima, svaki km AP je bitan postao.
Ekspropriacija vise ne koci, jednostavno rado i idu sporo
Dobavljaci kompanijama koje vrse radove se zale da im se ne placa roba, verovatno da i drzava malo kasni prema izvodjacima i tako u krug
Pravo je pitanje gde posle Pozege, CG jos ni projekat nije usvojila, a kamoli krenula u gradnju od Kolasina ka Boljarama tako da bi mi izasli na livadu u Boljarama
Po meni treba razvijati delove ka Visegradu vi Zlatiboru, a kad se Crnogorci smisle krenuti u tom pravcu
 
1) U toku su radovi na izgradnji pumpi/McDonaldsa na odmorištu na glinenoj deonici. Pumpa u smeru ka Čačku bolje napreduje.

2) Glinena ozbiljno propala na 2-3 mesta u smeru Beograda, čim se prođe petlja Lajkovac.

- Kružni tok kod petlje Lajkovac deluje da je pri kraju, ako je 1.5. rok, verujem da će biti puštena petlja do tada ako su radovi dobro napredovali i na delovima koji se ne vide sa AP.
1) stigli su u međuvremenu rezervoari za pumpe na obe strane autoputa.

2) zatvorena desna traka od 200-300m pre petlje Lajkovac u smeru ka BG do oko kilometar nakon petlje. Menjaju se gornja 2 sloja asfalta, očigledno su odlučili da iskoriste dok se radi kružni tok. Odlažu veći problem na još godinu-dve ali ok.
 
Vrh