Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pozdrav svima,
Godinama pratim par tema posebno ovu, nadam se da će pustiti u saobraćaj ovu poddionicu do Pakovraća do utorka jer tada putujem za Bg...
 
@stex_pb Pobedio si i mene, a ja još ređe. :D

Fuck... upravo sam povećao svoj učinak ;)
 
Ne znam da je pominjano, jer zbog obaveza tek od nedavno ponovo uspevam da odvojim malo vremena za detaljnije praćenje i učestvovanje na temi, ali veliki propust je ako se odmah ne postave privremene ulazne rampe na sam autoput kao što je to urađeno na petlji Preljina i time oslobode dodatna rampa ili dve za ulaz, ali i udalji ulazna rampa od napravljenog kružnog toka.
Jasno da je za narednih par letnjih i zimskih turističkih sezona ova lokacija privremena čeona rampa.
Sobzirom na kružni tok koji je u ovom slučaju još bliži nego na Preljini, osim kolona na samom AP onih koji čekaju da plate, dolaziće i do zagušenja samog kružnog toka.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nije da se hvalim, ali otvorio sam temu pre 11 godina. :D Bravo, svaka cast svim forumasima, jedna od najboljih i najsadrzajnijih tema.
 
Trećina mojih postova je "Vratimo se temi :wink: " :lool: tako da sam više za začelje liste a ne sredinu.

Zemljanom odbijemo jednu trećinu postova gde se uglavnom bavi vučićem i Mira izbija na prvo mesto :)
 
Na forumu sam tek nesto vise od dve i po godine i u top 14 sam po broju postova. Tik iza KrCana. Mnoooogo brate baljezgam. Trudicu se da smanjim, obecavam!
 
Staramo hvala na informaciji, kada sam prosao danas bilo je sve gotovo ali jos nije bilo pusteno. Znaci ostalo malo sminkanja i to je to. Cacak-Cacak je spreman!
 
AleksandarGrf":32m2kpkd je napisao(la):
Staramo hvala na informaciji, kada sam prosao danas bilo je sve gotovo ali jos nije bilo pusteno. Znaci ostalo malo sminkanja i to je to. Cacak-Cacak je spreman!
Verovatno će privremenna rampa Preljina ostati za demontažu posle Božića pa će saobraćaj ka Bgd tu biti redukovan na 40km/h.Takodje na Petlji Preljina moraju demontirati ogradu koja je zaprečavala smer iz Preljine ka Užicu i presložiti Jersey blokove da prošire ulaznu traku koja je bila do sad uža na uštrb izlazne iz pravca BGD...

Na Pakovraću se mora pustiti struja i rasveta petlje nadam se da će stići sve to do za 5 dana.
 
Sinoć oko 22h je ponovo bio udes na novom kružnom... moraće bolja signalizacija...
 
Na forumu sam od 2017 i ja nezvanicno prva?!
Sad me prozivate, a trebacu vam kad radovi szignu u Pz.:) nije to mudro

Ova tema ima mnogo siri uticaj, jer je i na Google u prvih 10, bolje da ste me platili nego suptilno prozivanje :)

Smanjiću,, obećavam, a vi me pitajte ako nesto mogu da pomognem vezano za informacije, tu sam :)

Cestitam svima nama predstojeće otvaranje :vops:
 
sa sajta B92:

"Pitanje je dana kada će se na ovoj trasi videti prvi automobili, dan ili dva pre, ili posle Nove godine, piše RINA."

Ne znam da li je u pitanju pravljenje odsupnice ili obicno trabunjanje (sto je cesto kod nasih novinara). Nigde ni reci da je obecani rok bio Nikoljdan, sad eto i Nova Godina nije fiksan datum pustanja deonice u saobracaj. Tako je kad ministri lupetaju datume bez da se konsultuju sa upucenima u samu izgradnju.
 
Cisto da znas, cesto se datumi otvaranja pomeraju zbog rasporeda politicara. Dakle AP ce biti gotov do NG ali je pitanje ko je gde i da li je slobodan bas tada da bude ceremonija. Takodje bina mora da se postavi, znas valjda kako to ide.
 
AP neće biti gotov do NG, biće gotova poddeonica tekuće deonice u izgradnji, tj. čačanska obilaznica. I manje je važno da li će čačanska obilaznica biti puštena pre ili posle 31.12. (a biće pre), očigledno je pitanje dana i u tom smislu nema razloga da se zaoštrava pritisak na firme i ljudstvo. Naprotiv, bolje da posao obave što kompletnije, jer, naučili smo to, posle velikog pritiska i sprinta, sledi period neaktivnosti, dok se reaktivni sistem ne oporavi. U tom ključu bolje je čekati 5 dana duže, nego imati situaciju da je nešto pušteno, a onda npr. situacija sa rampama nije razrešena do npr. marta.
 
Bice gotova poddeonica poddeonice E763 ili koridora 11... :kafa:
Hvala na informaciji. Ne zna niko o cemu se radi
 
Ne bih rekao niko, ali veliki procenat zaista ne zna. Zato oni koji znaju treba da se precizno izražavaju :D
 
Jel vi stvarno mislite da te članke piše neko ko iza sebe ima iskustvo i kredibilitet?
Druga stvar, shvatate lida u 99% slučajeva novinar dobije zadatak da objavi neki članak maltene sad za sad?
Sad spojite nedostatak znanja, iskustva i vremena, kao i činjenicu da za platu koja iznosi toliko koliko iznosi svi u Srbiji uglavnom "otaljavaju" posao i dobijate takve članke.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910699#p910699:2ydp4g4m je napisao(la):
sev » Čet Dec 23, 2021 11:29 am[/url]":2ydp4g4m]Ne bih rekao niko, ali veliki procenat zaista ne zna. Zato oni koji znaju treba da se precizno izražavaju :D

U svakom slucaju i ta poddeonica poddeonice je autoput.

Autoput je državni put namenjen za motorni saobraćaj, sa fizički razdvojenim kolovozima po smerovima, bez ukrštanja u istom nivou i sa potpunom kontrolom pristupa, koji ima najmanje dve saobraćajne i jednu zaustavnu traku za svaki smer i kao takav je obeležen propisanom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
 
Samo da ne bude kao u pesmi...iza volana drogirani momci vozi se kao da je pista u Monci...
 
Jedino resenje je da vozis brze od njih.

Istina, ne treba se stvarno baviti time da ce Cacak-Cacak kasniti 10 ili 15 dana, to je stvarno mizerija za jedan autoput. Treba pitati zasto ostatak deonice kasni godinama, zasto se planska dokumentacija koja je jeftina a bitna, najbitnija, ne radi na vreme, kao da ne znamo gde ce neka deonica zavsiti i odakle ce krenuti nego se ceka izmedju deonica po nekoliko godina. Ako su se bar malo naucili ovi sa dvora, pa i dvorska luda do sad zna, napravi perfektan projekat i napravi ga da ceka kao zapeta puska, onda potpisi ugovore i udri, nemoj cekati da se prethodna megadeonica od 20 km zavrsi da bi sve to zapoceo zbrda zdola naopacke i pod presijom, tim tempom nece biti do 2040.
 
Ova obilaznica od 11 km vredi nama koji prolazimo min 1 put sedmicno kroz Ča kao da je odradjeno 50 km na nekoj pravini gde nema zastoja ako me razumete. A druga je stvar kašnjenje itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910658#p910658:3t9vdjey je napisao(la):
MiraC » Čet Dec 23, 2021 8:46 am[/url]":3t9vdjey]Na forumu sam od 2017 i ja nezvanicno prva?!
Sad me prozivate, a trebacu vam kad radovi szignu u Pz.:) nije to mudro

Ova tema ima mnogo siri uticaj, jer je i na Google u prvih 10, bolje da ste me platili nego suptilno prozivanje :)

Smanjiću,, obećavam, a vi me pitajte ako nesto mogu da pomognem vezano za informacije, tu sam :)

Cestitam svima nama predstojeće otvaranje :vops:
Vredan jubilej!
A statistika zanimljiva. Pleo sam da se tražim od sredine ka kraju, a ona šok. Umanjiću malo, a čuvam se kad put dođe u moj kraj, ako budem dotle živ.
Srećno nam svima.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=daHJbhyUvrQ[/youtube]
Evo i ovi ili lažu ili samo ponavljaju ka papagaji iz jednog izvora o "asfaltiranom 31km autoputa".... :lol:
 
Vrh