Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Evo pojasnicu ti. :)
Praksa je da se veliki infrastrukturni radovi dele u vise manjih delova i to ti je verujem poznato.
Tako je i u slucaju autoputa A2 (E761, E763)
I na tom putu deonica koja je zavrsena ide (po tvome) iz njive u njivu.
Ali to nije nesto sto je ekskluzivitet ovog projekta.

I sad da bi se po starom, ;) gotovo tradicionalnom srpskom obicaju 'hejtovalo', prilepi se kako je glupo se taj put ne koristi i eto, ide iz njive u njivu?!
Pobogu, pa pametan si covek. Put je u izgradnji. Ovo je samo jedan mali segment celog projekta.
Dal je racionalno praviti sad privremeni prikljucak u okolini Uba, koji ce vec za 2 godine biti suvisan, jer po projektnoj dokumentaciji se jasno zna gde je planiran taj cvor?

Eto i u nastavku od Ljiga do Preljine postoje deonice koje su zavrsene (90%) jos sredinom proslog leta. Pa zar ih je trebalo "pustiti" ?

I uostalim, koliki bi se to saobracaj generisao na relaciji Ub - Lajkovac preko A2 sve i da je napravljen?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Poznato mi je. Objasnio si razložno i hvala na tome, u pravu si. Onda je trebalo da se deonica odredi od mesta gde će biti neka ,,stalna,, petlja, pa do sledećeg takvog mesta. Tvoje reči imaju težinu, ne branim. Naravno da nije relevatno graditi neku privremenu petlju, to bi bio promašaj, mada ne toliko velikih, bilo je gorih, pa bi smo ovaj i prećutali. I ne bi tu bila neka frekvencija saobraćaja.
 
tacno je sve sto rekao Laki, fora je da se ne ceka previse do izgradnje sledecih segmenata (posebno ne godinama). Tu je omanulo planiranje ili se nesto nepredvidjeno dogodilo (primer, nedostatak para ili kasnjenju u ekspropriaciji i td),. sposobni menadzment treba sve to unapred uzeti u obzir i nedoszvoliti da se rokovi probijaju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381294#p381294:v21b08i9 je napisao(la):
Earthmoving » 15 Apr 2016 07:54 am[/url]":v21b08i9]Zorranah juče na RT Vojvodine reče da je vlada u pregovorima sa 2 kineske kompanije za deonicu Obrenovac-Surčin, da su mogli da potpišu ugovor i pre izbora ali će potpisati nakon. A pošto premijer 10-og aprila reče na Pinku da će potpisivanje biti za 20-tak dana tj. oko 30 aprila ili početkom maja, malo je nejasno da li je to moguće ako se vlada ne formira u roku od nedelju dana nakon izbora, što inače nije uobičajeno. Formiranje retko kad traje manje od par nedelja-mesec dana. Još ako ne osvoji +50% i bude morao da formira koaliciju, to može još duže potrajati. Voleo bi da se ugovor potpiše što pre jer je sve suprotno gubljenje vremena za povezivanje sa kineskom deonicom koja se otvara 2017. Ali da li je moguće potpisivanje ugovora svega nedelju dana nakon izbora... ne kažem da nije, samo sumnjam.
Vucic na izborima dobija manje od 40% i nece biti Premijer. Zorana laze kao pas, nemaju ni predugovor sa Kinezima , a kamoli ugovor i ne bi bilo nikakvog potpisivanja ugovora ni da dobiju 60% jer ugovor ne postoji.
Deonice Obrenovac-Surcin i Lajkovac-Ljig pregovarace nova Vlada bez Vucica kao Premijera i Obrenovac_Surcin ni u najludjim snovima kineza nece biti 210 milina evra vec za najmanje cetvrtinu nizi.
Od pozege do Boljara , slazem se , treba graditi 2+2 sa obavezno predvidjenom mogucnoscu prosirenja na 3+3 nekada, i finansije za to traziti samo u kombinaciji pristupanja EU zajedno s Crnom Gorom, I pregovore oko tog finansiranja poceti odmah posle izbora jer proces nece biti kratak, 110 km puta 2+2 do Boljara ne kosta vise od 500 miliona evra , ugrubo, sto su sitne pare za EU ali treba znati to im uzeti, a Vucic i njegova skaradna ekipa to zasigurno nemaju pojma.Ne znaju ni 1000 puta jednostavnije stvari a kamoli to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381446#p381446:1cku515a je napisao(la):
Blade » 15 Apr 2016 06:42 pm[/url]":1cku515a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381242#p381242:1cku515a je napisao(la):
laki72 » Čet Apr 14, 2016 11:24 pm[/url]":1cku515a]Jesi li ponosan? ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Izvini, nisam razumeo poentu tvog pitanja... :? Budi ljubazan i ne bilo ti teško, a zapoveđeno još manje da mi objasniš šta je to značilo!


Дошљак":1cku515a je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381223#p381223:1cku515a je napisao(la):
Blade » Чет Апр 14, 2016 9:15 pm[/url]":1cku515a]Jel ovo i dalje ide iz njive u njivu? :violina:

Па неће ваљда кроз насеља да протерају ауто пут?
Ko je rekao da će kroz naselja? Ja nisam! Nego sam pitao da li i dalje ide iz njive u njivu? Uprošćeno: Da li i dalje nema uključenja i isključenja sa te deonice? Glupo je što stoji, a ne koristi se. Ma koliko malo bilo to parče, neka se koristi.
Floskula "iz njive u njivu" je najgluplja floskula koja se tice neke deonice nekog auto-puta koju sam ja u svom zivotu cuo.Takvu glupost mogao je samo Vucic ili neki nepismeni kr**** iz njegovog okruzenja da smisli. I sve to smisli kr**** koji je otvarao i recima bukvalno 5m pruge i neko ko je otvarao nezavrsen auto-put koji se posle mesec dana raspao, dakle sve glupander do glupandera, pa zato molim ljude sa ovog foruma, koje smatram da su iznad tih imbecilnih frazetina zvalavog i njegove skaradne ekipe, da izbegnu da te baljezgarije ponavljaju bar ne ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381741#p381741:39ga4dn0 je napisao(la):
nensav » 17 Apr 2016 12:36 pm[/url]":39ga4dn0]tacno je sve sto rekao Laki, fora je da se ne ceka previse do izgradnje sledecih segmenata (posebno ne godinama). Tu je omanulo planiranje ili se nesto nepredvidjeno dogodilo (primer, nedostatak para ili kasnjenju u ekspropriaciji i td),. sposobni menadzment treba sve to unapred uzeti u obzir i nedoszvoliti da se rokovi probijaju
Ljudi, znate li u kom vremenu je poceta deonica Ub-Lajkovac i zasto je konkretnno ta deonica pocela prva da se gradi? Ovako kako pisete imam utisak da ne poznajete istorijat ovog auto-puta u poslednjih 6-7 godina? Ako vas interesuje sta i kako, postoji objasnjenje i rad sam da vam ga izlozim,mada svi podaci postoje na netu.
 
Gygy zašto misliš da će taj izgubiti izbore? Ima taj podršku, ne brini, to što je većina ljudi oko tebe i nas protiv ne odražava pravo stanje, tih njegovih glasača ima koliko hoćeš, samo što se ne motaju po poftalima i ne ističu svoje političke stavove.
 
Ne vidim iz koji razloga je upitno skoro potpisivanje ugovora za ovu deonicu? Mislim da Kinezi imaju para i žele da finansiraju. Krajem novembra prošle godine u prisustvu kineskog premijera Li Kečijanga i Vučića je u Pekingu potpisan memorandum o razumevanju izgradnje deonica Surčin-Obrenovac i Preljina-Požega http://www.crbc.com/site/crbcEN/company ... /3285.html
Ne verujem da bi kineski premijer prisustvovao nečemu što se kasnije ne bi realizovalo i blamirao se dok mu ceo svet gleda u zemlju kao novog svetskog lidera. Kinezi sem zemalja izvoznica nafte/gasa imaju pare a i želju kako vidimo da ovo finansiraju, a i nisu poznati da puno odugovlače, pa mislim da je velika verovatnoća da će se ovo ubrzo realizovati. Naravno ništa u životu nije 100% sigurno a i pitanje je tačnog datuma
 
Nisam znao gde da stavim ovu lepu mapu što sam na štadnu CIP-a na sajmu uslikao danas, jer ima više novih ucrtanih autoputeva, ali pošto je koridor 10 pri kraju, a Bg-Ča najaktuelniji, evo stavljam je ovde. Iako prevazilazi ovu temu foruma.
 
Ma iako to smatram boljim resenjem, nazalost sanse za tako nesto su izrazene u promilima.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
А шта је то планирано на деоници Лајковац - Ваљево?
 
Pruga. Koja je i otvarana za vreme slobe.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Barkley":2v70uqd9 je napisao(la):
А шта је то планирано на деоници Лајковац - Ваљево?
Planirana je 2+2 saobracajnica kao na izlazu iz Valjeva. Put poput Kg - Batocina.
E sad posto se prethodno pomenuti pravi vec skoro 10 godina iako je cak i deo obaveze drzave ka FAS-u (i upitno je kad ce ga zavrsiti), o Valjevo - Lajkovac mozemo samo mastati...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Неколико слика од јуче, четвртак - 21.април 2016., сликано у току вожње :) На гугл ортофото мапи сам означио црвеним круговима места где сам сликао.

Код места Дићи, а у правцу Београда:

Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4

Нешто мало после Љига, исто у правцу Београда. На гугл ортофото мапи сам стрелицом означио место где су носећи стубови (прве две слике).
Трећа слика по реду сликана баш од ознаке пута Е-763.

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

 
Gago, ako sam dobro shvatio iz slika, radi se privremeno ukljucenje na A2 nekoliko kilometara iza Ljiga (pocetak deonice koju rade Azeri)?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382587#p382587:3cl15g8c je napisao(la):
Tintoreto » 22 Apr 2016 10:26 am[/url]":3cl15g8c]Ja se nadam da ce do avusta 2018 biti gotov skroz deo od Lajkovca do Preljine.
Pa ti si baš pesimista. Kako stvari stoje, nema razloga da u 2018. ne bude gotovo sve od Obrenovca do Preljine.
 
Al sve to je trenutno nebitno, jer avgusta ove godine je rok za azersku deonicu :)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=382586#p382586:1rru4bbg je napisao(la):
laki72 » 22 Апр 2016 11:18 am[/url]":1rru4bbg]Gago, ako sam dobro shvatio iz slika, radi se privremeno ukljucenje na A2 nekoliko kilometara iza Ljiga (pocetak deonice koju rade Azeri)?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Лаки, управо тако, добро си схватио.

Жао ми је што нисам могао више слика да направим. Покушао сам да сликам кад сам ишао за Горњи Милановац али је јуче био доста густ саобраћај на Ибарској, посебно је било доста камиона. Морала се обратити пажња на сам пут и обе руке на управљачу.

У повратку само толико слика колико сам поставио, ем сликано оно зашто сам ишао због посла, ем мали капацитет картице у апарату, ем сам заборавио да понесем кабл да пребацим слике са картице апарата у лаптоп :bash: .
 
posetio sam juče radove na novom mostu preko Kolubare, kažu mi na gradilištu radnici "nit manje reke nit većeg zla kad se izlije van korita" stopirali su radove nekih desetak dana dok se voda nije vratila u korito... sve im je bila poplavila, sad pale pumpe i ispumpavaju vodu iz temeljnih rupa da bi nastavili radove...

kažu mi da se onaj veliki kotur s kablom nije video od vode...
 
Ne sumnjam.
Kolubara je izrazito bujicnog karaktera sa prolicno velikim slivom istih takvih recica i potoka.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh