Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Прича се да има пуно проблема са Кинезима . Жестоко касне са плаћањем , не плаћају фирме које су подизвођачи ,не плаћају за испоручени материјал самим тим и плате за раднике касне,толико да се чак и о штрајку прича. Министраство то покушава да гурне под тепих ,али колико чујем проблеми су велики....Зна ли неко нешто више о томе ?
 
Што се наплата путарине на магистралама тиче, као и за много шта друго, зна се ко ће донети коначну одлуку. Сама чињеница да је Дробњак сам без да је питан споменуо да се на томе ради мислим да говори да овога пута ту има нечега.
 
Apropo priče o gužvama od Požege prema Zlatiboru.Išao sam juče za Mokru Goru i osim blagog usporavanja saobraćaja u Sevojnu sve ostalo do petlje u Mačkatu je išlo glatko i normalno. Kako u odlasku u toku prepodnevnih časova tako i u sinoćnom povratku za PŽ.
Moram priznati da sam se malo zabrinuo čitajući ovde postove o katastrofalnim gužvama i da su svako malo svuda udesi i psihički se pripremio za noćnu moru.
Međutim od svega toga ništa. Kolovoz od Požege do isključenja u Mačkatu odličan. Vertikalna i horizontalna signalizacija odlična.
Uživanje voziti do Mačkata. Od Mačkata ka Mokroj Gori put u katastrofalnom stanju. Nema metra puta a da nije u zakrpama i neravninama.
 
@mvbg1, super sto si prosao sve ok. U principu niko od nas lokalnih nema zaista losu nameru, dizanje panike itd, ali je odlično da se malo pripremite pa da se brze reaguje ako zatreba.

Sto rekao @ branik - nek jedan pripazi i uspori , mozda napravimo razliku.

Malopre su na vestima rekli da su gužve na Milosu Velikom ili se očekuju, da ce biti obaveštenja o prohodnosti rampi i da ce Putevi učiniti sve da se brze prolazi ( to se odmah misli na Preljinu).

Prosto, nije to guzva kao kod vas u Bg, ali za ovaj pravac mnogo veca nego inace. A vala i u onom Beogradu vozite,.....da Bog sačuva.... i vama treba vise policije hahahahaha
 
@mvbg1, drago mi je da si tako prošao. Dan ranije već nije bilo tako.
Put od Sušice do Kremana radila je vojska u drugoj polovini sedamdesetih i sada je najveći deo asfalta iz tog doba. Jedino je pre dve godine ozbiljno rekonstruisan most u Šljivovici. Obzirom da od 1992.na njemu nema nekog velikog saobraćaja, posebno ne teretnog, nije mnogo propao, ali je potrebna zamena asfalta. Bojim se samo da dok se grade neki novi putevi, za postojeće neće biti mnogo para. Tako da očekujmo i dalje takvo stanje tamo. A i takav kakav je, primer je nekadašnje kvalitetne putogradnje.
 
Novi update...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zy3J-EAWO0c[/youtube]
 
Nešto ne vidim da se pominje previše u ovoj temi, šta se dešava da parčetom od Surčina do NBG? Ili sam promašio temu? ;)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Naravno da nisi, prosle nedelje mi rekose ljudi koji rade na tom potezu da moraju da zavrse sve radove do septembra sledece godine.
 
Evo ministar kaze da je zadovoljan napretkom radova i da ce biti taj dio gotov do oktobra 2022.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Momirovic: za 2-3 godine broj kilometara autoputeva i brzih saobracajnica ce se udvostruciti. Po Wikipediji Srbija ih trenutno ima 924 km, pa to puta 2, dakle ocekujete za 2-3 godine oko 1850km autoputeva i brzih saobracajnica. Za ovih 924 vam je trebalo 50 godina, ali sad ce Moma tolko sredi za 2-3 godine.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tlfAfC56wpM[/youtube]
 
Samo neka lupeta,pristaje mu to nekako rekao bih.
Ono što je bitno meni jeste da u narednih nekoliko godina zavrse tih nekoliko projekata koji se trenutno rade i puna kapa.
 
Стварно, некад је баш тешко слушати ову гомилу лупетања. Урадиће ово до Паковраћа, Моравски лепо напредује, два моста на Сави. Обилазницу кад заврше, заврше. То је то! Остало је за сада у виртуелној реалности. Критично је од Пожеге до Мачката али то неће бити бар још једну деценију!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871954#p871954:3oc4czu0 je napisao(la):
Earthmoving » Sun Aug 15, 2021 10:02 pm[/url]":3oc4czu0]Momirovic: za 2-3 godine broj kilometara autoputeva i brzih saobracajnica ce se udvostruciti. Po Wikipediji Srbija ih trenutno ima 924 km, pa to puta 2, dakle ocekujete za 2-3 godine oko 1850km autoputeva i brzih saobracajnica. Za ovih 924 vam je trebalo 50 godina, ali sad ce Moma tolko sredi za 2-3 godine.

Ruku na srce nije pominjao kilometre nego broj autoputeva i brzih saobraćajnica. :grand: Tu verovatno nije toliko pogrešio. Ali kad kaže, da li ovo vama liči na foliranje :bash: :shock: Baš ozbiljno neko mora da radi sa njim na njegovom rečniku i na pripremi nastupa da bi to imalo bilo kakav smisao.
 
Da, i to što kažeš moguće da je mislio imali smo autoput A1 600km, a kad izgradimo 18km do Kuzmina imaćemo duplo više autoputeva, tj sa jedan na dva. Nema veze što je u tom slučaju 18km na 600km rast svega 3%. Ja ne kažem, mnogo više se gradi, možda trenutno 10% autoputeva, oko 80km od oko ugovorenih 300km i ima šanse krene još poput 100km Ns-Zr-Bg, dakle mogu stignu i da se gradi 40-50% sadašnjij autoputeva al brate kad neko na poziciji se frlja ciframa je neprofesionalno.
 
Šta je sve u ovoj zemlji neprofesionalno!
I jedan u nizu ministara pajaca samo upotpunjuje sliku. Zato doduše, ima koleginicu profesionalku.
 
Iz teksta: "Vučić: "Gradnja će početi između 1. marta i 1. aprila, imate moju reč"" Njegova reč? :laugh: Pa dao je reč i da će u maju biti potpisan Požega-Boljare pa ništa. Reč brata lažova je devalviranija od inflacije 93e
 
Earthmoving":rn0s28a1 je napisao(la):
Iz teksta: "Vučić: "Gradnja će početi između 1. marta i 1. aprila, imate moju reč"" Njegova reč? Pa dao je reč i da će u maju biti potpisan Požega-Boljare pa ništa. Reč brata lažova je devalviranija od inflacije 93e
Pozega Boljare ce biti za sledece izbore, one tamo 2025, mislim da ce za ove sada da krene pricu o Pozega - Uzice - Mackat. Pricu naravno, znamo mi svi ovde koje su realne mogucnosti.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Super ako krenu Pozega-Uzice-Mackat ja podrzavam.
Odavde se vidi da je bilo bolje da smo se pre 10 godina zaduzili milijardu evra za Pozega-Boljare jer u medjuvremenu novac dosta devalvirao pa bi bilo lakse za otplatu nego sada kada je prica 1,8mlrd ili sledece kada ce skoci na dve milijarde evra. I generalno zato je i sve autoputeve bolje uraditi sto pre jer je jeftinije nego ako se ceka.
 
Earthmoving":3vt2plmu je napisao(la):
Super ako krenu Pozega-Uzice-Mackat ja podrzavam.
Odavde se vidi da je bilo bolje da smo se pre 10 godina zaduzili milijardu evra za Pozega-Boljare jer u medjuvremenu novac dosta devalvirao pa bi bilo lakse za otplatu nego sada kada je prica 1,8mlrd ili sledece kada ce skoci na dve milijarde evra. I generalno zato je i sve autoputeve bolje uraditi sto pre jer je jeftinije nego ako se ceka.
Nece krenuti, samo ce obecavati, za potrebe vecite kampanje. Neko rece ovde da do Mackata ima smisla praviti AP, ali koliko godina im realno treba da zavrse do Pozege?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Do pre 10 godina prica o deonici Pozega Boljare ili Pozega Mackat je bila samo pusti san i misaona imenica.
Danas je realno da se potpisu ugovori i da se krene sa radovima. Ne treba zaboraviti da smo 2014 imali godinu poplava a proteklih godinu i po pricu oko virusa i epidemije. Ne pravdam politicare ali to su vanredne okolnosti...
Po mom misljenju, treba izvuci pouke i krenuti odmah po potpisivanju ugovora sa eksproprijacijom a ne da se ceka godinu ili 2. Nazalost, dosta smo godina izgubili cekajuci da neko shvati vaznost i prioritet autoputeva i povezivanje svih krajeva Srbije.
Licno nisam zadovoljan dinamikom radova ali niko im ne moze osporiti trud i rad, gradi se mnogo vise nego ranije.
 
Vrh