Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689357#p689357:3pp63z0p je napisao(la):
Igor » Pon Dec 16, 2019 6:37 am[/url]":3pp63z0p][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ufC39FzE4_M[/youtube]
Kakvo je ovo ulegnuće na desnoj strani, kojem se približavaš na 9:18?
 
Ja ne videh nikakvo ulegnuce iako gledam na 4K rezoluciji :)

Elem, zna li neko da li je moguce da se ovi cesljevi na mostove postave ukoso, pod nekim uglom? Mnogo manji pritisak bi bio na tockove i trapove, putovanje bi bilo komfornije. Ja sam mislio da to tako mora, ali sam negde kod nas (ne mogu da se setim gde) video da ovi cesljevi mogu da se postave i ukoso. Shvatam da je mozda komplikovanije za ugradnju ali su benefiti veci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689360#p689360:3m3bp9o3 je napisao(la):
ricky011 » Pon Dec 16, 2019 7:32 am[/url]":3m3bp9o3]ne znam koji auto je vozen, ali kad sam video kako skakuce preko cesljeva na mostu, bolje bi bilo da je neka Alfa, inace sam veoma razocaran :)
Ne skakuće automobil toliko koliko lagana kamerica koja se borila da ostane na mestu prilikom svakog prelaska preko češlja pa izgleda drastičnije. Kolegin utisak što se vozački kaže "pod rukom" je dobar, ja sam se fokusirao na snimak tako da pamtim samo češljeve :lool:

Edit:
Kaže mi prijatelj da je do amortizera a ja pošto se vozim najčešće Solarisom i ne primećujem razliku :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689132#p689132:2rvknau8 je napisao(la):
trialin » 15 Dec 2019 02:45 pm[/url]":2rvknau8]Surcin - Novi Beograd treba da se radi od marta 2020 god.duzine 7,9 km plan trase..
file.php



Trialin,

Hvala, možeš li molim te dati izvor ove fotografije?
To bi bilo znacajno da znamo zbog pracenja posebne teme o ovoj magistrali (NBGD-Surcin), ali i zbog pracenja teme o izgradnji saobracajnice T6, a ova slika po prvi put prikazuje ove dve saobracajnice uvezane kao jedan gradjevinski projekat, sto po svojoj prirodi i jesu.
 
Hvala Igore, reportaža je odlična.

Mene samo interesuje da li će bilo koja vlast da pusti bez bilo kakvih svečanosti neki put u promet.

Novi deo Mirijevskog bulevara u Beogradu je čekao isto tri dana iako je bio kompletno gotov, samo da bi se Đilas slikao (kada je bio gradonačelnik).

Sadašnje vlastodršce ne moram ni da pominjem. Od njih u najmanju ruku očekujem da ćemo mi poreski obveznici plaćati čitavu eskadrilu helikoptera i aviona, pa i celokupnu Škodinu flotu u Srbiji da se provoza oko i na ovih 17 km auto-puta. Meni bi bilo mnogo šmekerskije da su samo otvorili put i da ne prave bilo kakvu predstavu.

Dva-tri dana gubimo, zbog čega?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689448#p689448:3bar2co1 je napisao(la):
ivchonny » Pon Dec 16, 2019 1:44 pm[/url]":3bar2co1]Hvala Igore, reportaža je odlična.

Mene samo interesuje da li će bilo koja vlast da pusti bez bilo kakvih svečanosti neki put u promet.

Novi deo Mirijevskog bulevara u Beogradu je čekao isto tri dana iako je bio kompletno gotov, samo da bi se Đilas slikao (kada je bio gradonačelnik).

Sadašnje vlastodršce ne moram ni da pominjem. Od njih u najmanju ruku očekujem da ćemo mi poreski obveznici plaćati čitavu eskadrilu helikoptera i aviona, pa i celokupnu Škodinu flotu u Srbiji da se provoza oko i na ovih 17 km auto-puta. Meni bi bilo mnogo šmekerskije da su samo otvorili put i da ne prave bilo kakvu predstavu.

Dva-tri dana gubimo, zbog čega?

Nemoguce kolega :violina:

Jer nasi ljudi se pase na takve autoritet. Pocnimo do seljaka koji se pali na to da lekaru obavezno cusne neku prsutu i ljutu i isto tako popu dao bi makar on nemao u kuci. I onda isto politicarima. Ne pricam lose o seljacima, isto tako se pali i neki koji zivi u beogradu na ta otvaranja i Kult Licnosti. To je problem ljudi koji nemaju kolektivnu svest vec sve vide u Pojedincu, Gospodaru i sl :violina:
 
Pa sta se onda cudite sto je vlast takva kad je obicnom narodu normalno da podmiti policajca, lekara, sestru na salteru...
A svakako zivimo u vremenu u kojem je postalo normalno da se objavi post na FB-u, Instagramu gde god se krene (slika se sve i svasta). Marketing je postao najnormalnija stvar ali nazalost, forma ispred sustine...
Kolektivna svest jednog naroda se menja pocev od pojedinca, ne "odozgo", tj od vlasti :)
Remember that ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689453#p689453:2lyvudj6 je napisao(la):
msksim1 » Pon Dec 16, 2019 3:05 pm[/url]":2lyvudj6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689448#p689448:2lyvudj6 je napisao(la):
ivchonny » Pon Dec 16, 2019 1:44 pm[/url]":2lyvudj6]Hvala Igore, reportaža je odlična.

Mene samo interesuje da li će bilo koja vlast da pusti bez bilo kakvih svečanosti neki put u promet.

Novi deo Mirijevskog bulevara u Beogradu je čekao isto tri dana iako je bio kompletno gotov, samo da bi se Đilas slikao (kada je bio gradonačelnik).

Sadašnje vlastodršce ne moram ni da pominjem. Od njih u najmanju ruku očekujem da ćemo mi poreski obveznici plaćati čitavu eskadrilu helikoptera i aviona, pa i celokupnu Škodinu flotu u Srbiji da se provoza oko i na ovih 17 km auto-puta. Meni bi bilo mnogo šmekerskije da su samo otvorili put i da ne prave bilo kakvu predstavu.

Dva-tri dana gubimo, zbog čega?

Nemoguce kolega :violina:

Jer nasi ljudi se pase na takve autoritet. Pocnimo do seljaka koji se pali na to da lekaru obavezno cusne neku prsutu i ljutu i isto tako popu dao bi makar on nemao u kuci. I onda isto politicarima. Ne pricam lose o seljacima, isto tako se pali i neki koji zivi u beogradu na ta otvaranja i Kult Licnosti. To je problem ljudi koji nemaju kolektivnu svest vec sve vide u Pojedincu, Gospodaru i sl :violina:

... ili ljudi prosto vole da bilo ko išta dobro izgradi u Srbiji, da nešto ostane i posle njega...
vidite ljudi, kult ličnosti ne možeš graditi na vazduhu... to nije moglo ni kod Tita... morao si neđto opipljivo da napraviš pa da krenu da te obožavaju kao velikog vođu (mada je to obično preterivanje)... isti recept radi i ovaj: napravi nešto, pa onda to do besvesti promoviše, narod se loži na to jer je zaista nešto napravio, ostali detalji se nekako zaborave (kašnjena, odroni, moguća i nedokazana korupcija itd itd...) i sve to traje jedno vreme dok autoputeva i fabrika ne bude toliko mnogo da prestanu da budu vest, tj. nastupi zasićenje i ljudi počnu da traže nešto drugo... ili novu priču od ovog istog, ili nekog novog potpuno...
 
Ono sto ja ne mogu da razumem - zar je toliko tesko dati vreme svecanog otvaranja i kad ce biti saobracaj?! Ima ljudi koji 18og bi prosli tuda, da isplaniraju prema tome ( JA)

i zar im je previse tesko da svečanost odrze u polju pored AP i da nema potrrebe da se dugo ceka da saobracaj krene, u protivnom treba i po 6 sati da rasteraju masu.... ili najbolje - nek puste saobracaj i tad nek se vozaju i politicari, necemo im nista ne ujedamo. Ovi sa autobusima ili nek se provozaju do Obrenovca ili nek cekaju pored puta.
 
Mogla bi da padne i neko virtuelno otvaranje. Da se digne jedno desetak dronova, pa još isti broj auta sa kamerama sa live feed-om a da se sve to gleda i aplaudira u Sava Centru i da se postave ekrani na Terazijama. Da se i narod malo zabavi. Naravno live da bude na pinku i bar još rts--u. Malo dronovi malo Sava Centar malo Terazije.
A put otvoren za saobraćaj.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
drvopro":21c6fto7 je napisao(la):
Mogla bi da padne i neko virtuelno otvaranje. Da se digne jedno desetak dronova, pa još isti broj auta sa kamerama sa live feed-om a da se sve to gleda i aplaudira u Sava Centru i da se postave ekrani na Terazijama. Da se i narod malo zabavi. Naravno live da bude na pinku i bar još rts--u. Malo dronovi malo Sava Centar malo Terazije.
A put otvoren za saobraćaj.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Moram priznati da ti je dobra ideja.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
https://www.blic.rs/vesti/beograd/kako- ... 00/vvdpcjp


Ok, otkud se samo Obrenovac pita?! Jel samo oni vracaju kredit?
( edit: i ja lupetam,pa ime celom autoputu je predlozio samo jedan covek)

I jos nesto - glupi predlog da ne moze biti gluplji, otisli smo svi u persun ( da ne psujem) kad se ovakve stvari objavljuju i lupetaju....

Nemam ja nista protiv saradnje sa Kinom, ali to je saradnja mi njima placamo skupo za posao koji rade jer su jedini imali interes da daju kredit i rade deonicu,a ne zato sto nas vole. Ne sumnjam da su nam prijatelji u nekom smislu,ali zar nemamo svoje naucnike, velikane da damo takvu cast,a ne da slavimo prijateljstvo sa drugom drzavom koja danas jeste, za 50g mozda ne bude itd....
 
A šta će biti ako zaratimo sa Kinom? Nije nemoguće.
Meni je logično da bude Obrenovacki ili Baricki most.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Miro, mozes ti slobodno da prodjes, niko nije zatvorio autoput, nego oni vole da koriste termin ,, svecano otvararanje".

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
djunis82":3uxki3r2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689357#p689357 je napisao(la):
Igor » Pon Dec 16, 2019 6:37 am[/url]":3uxki3r2][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ufC39FzE4_M[/youtube]
Kakvo je ovo ulegnuće na desnoj strani, kojem se približavaš na 9:18?
Nije to nikakvo ulegnuce, put iz krivine prelazi u pravac, tzv vitoperenje.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
@ inzenjer10 :D Cekaj, znaci - SAMO PRAVO? Preko mosta Heroine Savic! Za one koji ne znaju Milunka Savic.

Ma bice neka skupina radosnih gradjana i politicara, nece pustiti da koristimo do Surcina
 
MiraC":q8fj924v je napisao(la):
@ inzenjer10 :D Cekaj, znaci - SAMO PRAVO? Preko mosta Heroine Savic! Za one koji ne znaju Milunka Savic.

Ma bice neka skupina radosnih gradjana i politicara, nece pustiti da koristimo do Surcina
Bina i otvraranje je u Surcinu, na delu trase na kojem se nece kretati saobracaj, tj pravac prema NBGD.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Hvala izenjeru10! Odlicno, tacno -livada hehehehe

Nego sad dolazimo do jednog pitanja, znam da imaju znaci i putokazi ali moze li šema kako se ukljucuje iskljucuje sa petlje Surcin? Znam ,znam, glupo pitanje ali kad sam videla Alvirovicev prikaz crvenom bojom.... koji krug je za koji pravac? A skinucu i waze navigaciju da pomogne u voznji :roll:
 
Otvaranje je u sredu u podne, tako barem kaže Čučko :)
 
ab49e36a641d23f9a31f9d1cc257cc94.png


a631494e0f4b2829008443df8a6480cf.png


:bash: :bash: :bash:

Поред тога и само име "Сурчин југ" је погрешно јер се овде нико не искључује за Сурчин југ већ је ово просто укрштање два аутопута.
Они су применили правило када место има два или више излаза па се додају географске одреднице север, југ...

Требало је овако да изгледа и да се зове само чвор "Сурчин" или може и "Јаково" јер је ближе.
00d3d6c8d3259676ae2b2fa67011d217.png
 
Vrh