Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Verovatno je korisnicima foruma nebitna informacija, ali čisto da potvrdimo da se nešto radi:

Juče oko 16h kod drugog kružnog toka nakon petlje Preljina ka Čačku naišao sam na kolonu od 5-6 kamiona kipera koji su imali natpise na šoferšajbni "Autoput Beograd-Požega TUNEL LAZ"
 
ilija":7a8w97ec je napisao(la):
Verovatno je korisnicima foruma nebitna informacija, ali čisto da potvrdimo da se nešto radi:

Juče oko 16h kod drugog kružnog toka nakon petlje Preljina ka Čačku naišao sam na kolonu od 5-6 kamiona kipera koji su imali natpise na šoferšajbni "Autoput Beograd-Požega TUNEL LAZ"
Zbog čega bi bila nebitna? Najbitnije su informacije s terena. Objave na medijima mogu biti ali i ne moraju biti tačne. Hvala za info...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Veceras raspad, kolona sa autoputa ka kruznom toku kod Mislodjina je dugacka sigurno bar 4km... Magla + guzva...
 
Dobro, večeras je stvarno specifično. Jutros i večeras je velika magla. Daće Bog samo da ne bude udesa nigdje, a za kolonu ćemo lako.
 
Večeras je predsednik Vučić najavio potpisivanje ugovora sledeće godine za deonicu od Požega ka granici Crne Gore. To znači da bi moja procena da će auto-put do Crne Gore mogao biti završen do kraja 2025. bila dobra. Živela Srbija!
 
Ali tvoja PROCENA da bi autoput MOGAO biti zavrsen do 2025. Hit :)
 
Da, blio bi super, samo da nije bajka, a i ne znam sta ce nam kad CG nece do tada zavrsiti sigurno...

Trenutno u izgradnji:
K10 - Obilaznica oko BG
Preljina - Pozega
K10 - Kuzmin
K10 - Kragujevac
K10 - K11 Moravski K
K10 - Kelebija Y krak
K10 - SA - LO

Uskoro na programu:
Nis - Pristina
NS - Ruma
K11 kraci ka BIH

I sve to kad bi se napravilo, jeste bilo bi fenomenalno, ali dzaba sve. Sidjes sa tog extra AP koji je na nekom ok nivou u poredjenju sa stranim i sidjes na magistralu ili u grad i zgrozis se.
Isao sam juce SU - PA
Tamo isao AP preko Titela i ostalih mesta usput. Ono je blago receno katastrofa. Kao da sam se teleportovao u 17ti vek. Udarne rupe, divljanje, blato po kolovozu, neobezeno, pojma nemas gde treba da se skrene. Na potezu BT - Srbobran je jos put od betonskih ploca koje je Tito napravio. Od Su do Sombora ostavis bubreg, a zivot obavezno treba osigurati pre polaska. Jednom recju KATASTROFA su nam putevi kud god krenes, sem tih AP koji su koliko-toliko ok.
Ako poredimo npr HR je razlika to sto tamo nema iznenadjenja, i to smatram najvaznijom prednosti u odnosu i na HU i druge okolne zemlje.
Znaci vozis opusteno, znas da je svugde dobar put ili bar da neces ostati bez tocka iza sl krivine ili da ce se desiti nesto potpuno neocekivano tog tipa zbog nemara putara.
 
Dalmatinac, naš sistem je takav da će sa više auto-puteva biti i veća naplata putarine, a time i više para za puteve nižeg reda.

Inače, betonske ploče u Bačkoj (stari put) nije napravio Tito, nego još knez Pavle.
 
Mac":b3bxwgf3 je napisao(la):
Večeras je predsednik Vučić najavio potpisivanje ugovora sledeće godine za deonicu od Požega ka granici Crne Gore. To znači da bi moja procena da će auto-put do Crne Gore mogao biti završen do kraja 2025. bila dobra. Živela Srbija!
Od Požege ka Crnoj Gori može značiti najverovatnije deonicu do iza Ivanjice(Dug Poljane)pisali smo već o tome a i vlast je takvo nešto najavljivala.Za ostatak od 100km teško da ima novca.
 
107 km je ukupna deonica Požega - Boljare. To znači da će potpisati za najveći deo (do Duge Poljane) i čekati da Crna Gora odradi svoj deo od Andrijevice do Boljara. Uglavnom, sve ovo ide u najboljem mogućem smeru. Bravo za sve koji rade na ovome!
 
До Ариља је лако, до Ивањице већ теже...за Пештер ми и даље није јасно како ће се одржавати зими, када га једном направе. То ће бити ноћна мора за одржавање. Ако је АВ мислио на цели АП до границе, то може једино да значи да су кинези убрзали ствари јер раде са обе стране. Немам друго овјашњење.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687006#p687006:1ob1u5vz je napisao(la):
Пантограф » Pon Dec 09, 2019 12:47 am[/url]":1ob1u5vz]Dalmatinac, naš sistem je takav da će sa više auto-puteva biti i veća naplata putarine, a time i više para za puteve nižeg reda.

Inače, betonske ploče u Bačkoj (stari put) nije napravio Tito, nego još knez Pavle.
Da li stvarno verujes u to? Takodje zakon kaze da se od kazni za sao prekrsaje odvaja deo za opstinu i da su te pare namenske za odrzavanje i unapredjenje infrastrukture i bezbednosti u sao. Da li postoji evidencija igde o tome da li su te pare otisle u navedene svrhe?
Ako je knez Pavle onda jos gore.

A izgleda i da je knez Pavle imao bolju tehnologiju i bolje materijale za izgradnju cim je toliko izdrzao :mrgreen:
 
@Mac, ako do.Pz zavrse do 2025 po meni je nesto normalno. Rok 3g, pocinju aktivno u 2020. Gde je 2023 tu je i 2025, njima ne to očas posla pomeriti. Za kineze imam samo pohvalu kao i svi ovđe, ali tezak je teren, nije kao u CG ali verov ni toliko kamenito, ako brda ne budu sarađivala prilikom busenja " ode mast u propast".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687032#p687032:1t93fhwg je napisao(la):
Dalmatinac » 09 Dec 2019 12:39 am[/url]":1t93fhwg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687006#p687006:1t93fhwg je napisao(la):
Пантограф » Pon Dec 09, 2019 12:47 am[/url]":1t93fhwg]Dalmatinac, naš sistem je takav da će sa više auto-puteva biti i veća naplata putarine, a time i više para za puteve nižeg reda.
Da li stvarno verujes u to? Takodje zakon kaze da se od kazni za sao prekrsaje odvaja deo za opstinu i da su te pare namenske za odrzavanje i unapredjenje infrastrukture i bezbednosti u sao. Da li postoji evidencija igde o tome da li su te pare otisle u navedene svrhe?
Нема у шта да се верује/не верује. Приход од путарина је једини приход ЈП Путеви Србије који се користи за одржавање путне мреже. Крали/не крали, са покојим аутопутем више - не може да буде мање пара (осим у случају рата, санкција и сл.).
 
Ne znam kada li se moze ocekivati zatvaranje Obrenovac - Bg da ukinu postojeci izlazak sa AP? Bas pratim na sajtu Puteva, mislim da ce to biti verovatno za vikend ili nesto tako, verovatno im treba par dana... u tom slucaju Ibarska je najbliza u Ljigu? Za nekoliko dana ce( mo) svi morati na Ibarsku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686993#p686993:22pnnw3v je napisao(la):
Mac » Pon Dec 09, 2019 12:12 am[/url]":22pnnw3v]Večeras je predsednik Vučić najavio potpisivanje ugovora sledeće godine za deonicu od Požega ka granici Crne Gore. To znači da bi moja procena da će auto-put do Crne Gore mogao biti završen do kraja 2025. bila dobra. Živela Srbija!

Zaboravio si da napišeš ACO SRBINE.

Ne bih da budem hejter ali ovim tempom ako večeras počnu da ga grade neće ga završiti do 2025.
A kako se odvija saobraćaj trenutno na ulazu na AP? NA google maps pokazuje da je sadasnji privremeni ulaz zatvoren?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687074#p687074:32cmtvqq je napisao(la):
stex_pb » Pon Dec 09, 2019 10:16 am[/url]":32cmtvqq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686993#p686993:32cmtvqq je napisao(la):
Mac » Pon Dec 09, 2019 12:12 am[/url]":32cmtvqq]Večeras je predsednik Vučić najavio potpisivanje ugovora sledeće godine za deonicu od Požega ka granici Crne Gore. To znači da bi moja procena da će auto-put do Crne Gore mogao biti završen do kraja 2025. bila dobra. Živela Srbija!

Zaboravio si da napišeš ACO SRBINE.

Ne bih da budem hejter ali ovim tempom ako večeras počnu da ga grade neće ga završiti do 2025.
A kako se odvija saobraćaj trenutno na ulazu na AP? NA google maps pokazuje da je sadasnji privremeni ulaz zatvoren?


O čemu ti to? Vest je odlična, pa makar da ju je javio predsednik Republike... Voli svoju otadžbinu, mani se dnevne politike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687071#p687071:1qa5068j je napisao(la):
Пантограф » Пон Дец 09, 2019 8:45 am[/url]":1qa5068j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687032#p687032:1qa5068j je napisao(la):
Dalmatinac » 09 Dec 2019 12:39 am[/url]":1qa5068j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687006#p687006:1qa5068j je napisao(la):
Пантограф » Pon Dec 09, 2019 12:47 am[/url]":1qa5068j]Dalmatinac, naš sistem je takav da će sa više auto-puteva biti i veća naplata putarine, a time i više para za puteve nižeg reda.
Da li stvarno verujes u to? Takodje zakon kaze da se od kazni za sao prekrsaje odvaja deo za opstinu i da su te pare namenske za odrzavanje i unapredjenje infrastrukture i bezbednosti u sao. Da li postoji evidencija igde o tome da li su te pare otisle u navedene svrhe?
Нема у шта да се верује/не верује. Приход од путарина је једини приход ЈП Путеви Србије који се користи за одржавање путне мреже. Крали/не крали, са покојим аутопутем више - не може да буде мање пара (осим у случају рата, санкција и сл.).
То је тачно али и прлично парадоксално. Привидно ћеш имати приходе које и ако су привидни можеш искористити за одржавање путне мреже, а у стварности ћеш имати мањак пара јер ће рате за исплату кредита бити значајно веће од ових прихода.
 
JP Putevi Srbije su korisnici javnih sredstava. Tako da nije baš tačno da se finansiraju samo iz putarina.

Pored izgradnje tolikih puteva je kako ćemo finansirati njihovo održavanje, ali i održavanje mreže ostalih puteva.
 
Mislim da se i ne racuna na putarinu da se isplati kredit. Putatinom pre svega odrzavaju AP, vetovatno i ostalu saobracajnu mrezu, a na drugi nacin se ocekuje punjenje budzeta posrednim uticajem novog AP. Pada mi na pamet razvoj privrede-kod nas je to jos sitno, bezbednija voznja manje udesa nizi tr lecenja ( tako bi trebalo da bude,ali nisam sigirna unkom procentu) , verovatno visa potrosnja goriva - akcize su im plus... Sve je to sitno i ne znaci odmah dobitak npr Ljig ja ne znam sta je bogzna dobio ,ali ako se jedna fabrika otvori bice dobro. A u Cacku samo niču - bolja raskrsnica puteva, veci centar ....
To je donekle meni logican nacin isplatcivanja AP, a ne penzioni fond trosimo na isplatu plata kredita , ali to je spirala koja samo vuče jedno drugo.
 
krediti kojima se grade autoputevi se isplaćuju iz republičkog budžeta, odnosno zaduživanjem republike.
novac od putarina koji ide jp putevima nije dovoljan za rehabilitaciju i poslovanje jp uopšte, tako da im se dodatna sredstva isplaćuju iz budžeta, što se može videti u njihovim fin. izveštajima. imaju gubitak 10 mlrd din. godišnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687109#p687109:35yczll2 je napisao(la):
Gargoyle » Pon Dec 09, 2019 12:17 pm[/url]":35yczll2]krediti kojima se grade autoputevi se isplaćuju iz republičkog budžeta, odnosno zaduživanjem republike.
novac od putarina koji ide jp putevima nije dovoljan za rehabilitaciju i poslovanje jp uopšte, tako da im se dodatna sredstva isplaćuju iz budžeta, što se može videti u njihovim fin. izveštajima. imaju gubitak 10 mlrd din. godišnje.

Ali dobro, lepše onako zvuči...
 
Vrh