Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ona mapa gore je dobra ali ima par sitnica: nije ucrtan Paracin-Zajecar, vec je stavljen Svilajinac-Bor (sto prvi put cujem), juzni deo Bg obilaznice je oznacen plavom kao brzi put (?), nije ucrtan planirani brzi put Ns-Zr-Bg (što bi Vucko na svom maternjem reko - šnelštrase), nema Pa-Kovin, nema krak K10 Vrbas-Sombor (koji je isto jako opterecen). Takodje, mora nesto bude kroz Hercegovinu, Visegrad-Trebinje, kao I veza Loznica-Pale (tj Sarajevo), jer ispada da je kraj brzog puta u Loznici, a uglavnom ljudi idu I dalje ka Zvorniku, Romaniji, Sarajevu.
Moramo imati najbolju mrezu brzih puteva, ne treba vise se poredimo sa drugima.
Moj predlog, gde bi sve to uglavnom bilo formulisamo u 2-3 nova koridora , tj boje
 
Bitno je da kad gledamo ovu mapu mozemo da zakljucimo da nije sve tako crno

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655510#p655510:1wcpjc2o je napisao(la):
Kurogane1 » Sub Avg 31, 2019 10:14 pm[/url]":1wcpjc2o]Simpaticna mapa
5f92c8681eea4b766961483f76767a03.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ako Bog da jednog dana (nadam se sto pre) ce ovo biti mapa Republike Srbije bez Milogorije ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655610#p655610:1xajn56r je napisao(la):
Earthmoving » Нед Сеп 01, 2019 7:25 am[/url]":1xajn56r]Ona mapa gore je dobra ali ima par sitnica: nije ucrtan Paracin-Zajecar, vec je stavljen Svilajinac-Bor (sto prvi put cujem), juzni deo Bg obilaznice je oznacen plavom kao brzi put (?), nije ucrtan planirani brzi put Ns-Zr-Bg (što bi Vucko na svom maternjem reko - šnelštrase), nema Pa-Kovin, nema krak K10 Vrbas-Sombor (koji je isto jako opterecen). Takodje, mora nesto bude kroz Hercegovinu, Visegrad-Trebinje, kao I veza Loznica-Pale (tj Sarajevo), jer ispada da je kraj brzog puta u Loznici, a uglavnom ljudi idu I dalje ka Zvorniku, Romaniji, Sarajevu.
Moramo imati najbolju mrezu brzih puteva, ne treba vise se poredimo sa drugima.
Moj predlog, gde bi sve to uglavnom bilo formulisamo u 2-3 nova koridora , tj boje
file.php
По овој плавој тачки би се рекло да си тренутно на Златибору. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655642#p655642:3bx5uu41 je napisao(la):
Vračarac » Ned Sep 01, 2019 10:43 am[/url]":3bx5uu41]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655510#p655510:3bx5uu41 je napisao(la):
Kurogane1 » Sub Avg 31, 2019 10:14 pm[/url]":3bx5uu41]Simpaticna mapa
5f92c8681eea4b766961483f76767a03.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ako Bog da jednog dana (nadam se sto pre) ce ovo biti mapa Republike Srbije bez Milogorije ;)
Uf, mnogo si optimistican. Ako ovako nastavimo da pametarimo, bojim se da ne bude bas suprotno. :grand:
 
E ovo se zove mreža Srpskih autoputeva. Svaka ti čast za mapu. Naj jača do sad. :D :kk: :vops:
 
Svaka čast za kartu! :sesir:

Jedno pitanje, da li se neko seća odakle je došla informacija da naplatna rampa u Obrenovcu neće biti privremena, kao i da će Obrenovčani biti oslobođeni naplate putarine kada putuju ka Beogradu?
 
Evo i kamp Pakovrace slikan malopre iz drugog smera (gde se vidi temelj i konstrukcija za preostale objekte)
 
Psi na auto putu 10 km od naplatne rampe u Mislodjinu. Koga kontaktirati da to sredi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655758#p655758:mygk16q7 je napisao(la):
vratonja » Ned Sep 01, 2019 2:48 pm[/url]":mygk16q7]Psi na auto putu 10 km od naplatne rampe u Mislodjinu. Koga kontaktirati da to sredi?
Ja se zaista nadam da ce neko odgovoriti pametno,tj ko se razume. To treba da resi verov organ zaduzen za odrzavanje puta,a pitanje je čitaju li email. Da nisu Putevi Srbije?
Napisi email Koridorima Srbije , oni odgovaraju.

A kod nas najvise stvari resi pisanje Beogradskoj hronici - na zalost.
To je strasno sto mogu da uđu na AP
 
Putevi Srbije:
30.08.2019. Радови на државном путу I А реда број 2, деоница петља Обреновац – петља Уб
У периоду од 07.00 до 16.00 часова, на државном путу I А реда број 2, на деоници петља Обреновац – петља Уб, изводиће се радови на постављању индуктивних петљи у коловоз, следећом динамиком:
• 03.09.2019. године, у смеру петља Обреновац – петља Уб
• 04.09.2019. године, у смеру петља петља Уб - петља Обреновац.
У зони радова у дужини од 50м, саобраћај ће се одвијати зауставном саобраћајном траком.
Радови ће бити обезбеђени адекватном саобраћајном сигнализацијом и опремом.
 
Пантограф":ije50ial je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653090#p653090 je napisao(la):
Дошљак » 26 Aug 2019 10:47 am[/url]":ije50ial]Зато што није на време осмишљена природна траса пута до Остружнице, сада имамо ову заврзламу са гужвама, алтернативним правцима, новим планираним и непланираним магистралама. Обреновцу би било боље да их је ауто-пут заобишао него што имају сада ове гужве.
Дошљак, те гужве су ипак орочене на око четири месеца.
Хајде да не претерујемо, проћи ће то. А после Обреновчани добијају - бесплатан аутопут за Београд. Прихватио бих четири месеца гужве заузврат, на њиховом месту.

Pogledaj udaljenost naplatnih rampi od Beograda na A1 i A3 pa će ti valjda biti jasno da nikakav "ustupak" nije napravljen Obrenovcanima, već je pomeranjem naplatne rampe samo ispravljena idiotarija u prvobitnom projektu.
Drugo, obrenovacki put i sa postojećim saobraćajem bez novo generisanog sa A2 nije bio bezbedan i kolone i zastoji su bile svakodnevna uobičajena pojava, posebno oko Umke. Mislim da im je ovo došlo kao sipanje soli na ranu. Tačnije znam, jer znam nekoliko prijatelja koji svakodnevno putuju tuda.


Пантограф":ije50ial je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653116#p653116 je napisao(la):
prostorni planer » 26 Aug 2019 11:34 am[/url]":ije50ial]Ja prvi i svi ljudi koje znam sa Cukarice necemo ici u Surcin da bi krenuli ka Cacku, jednostavno je to previse okolo
Ту мислим да грешиш, временом ће ићи сви, јер, 130 км на сат и одсуство гужве су довољан аргумент да се кружи и доста више него у конкретном случају. То је уобичајена пракса и по свету. Не узима се довољно у обзир квалитативни скок који доноси аутопут.
Па и у Србији имамо пример Нишког аутопута, који иде обилазном трасом првих 100 км јужно од Београда, па опет нико не "скраћује" преко Младеновца и Паланке, пошто се, иако ваздушном линијом доста краће, путује скоро сат дуже.
А Младеновчани би имали више разлога да се буне од Обреновчана: ем што не иду за БГ дирктно, него "изокола", преко Малог Пожаревца, него морају и да плате.

Jako poštujem tvoje mišljenje, ali bojim se da si pristrasan po ovom pitanju.
A sve i da je tako, čemu onda veza 'blokovi-surcinska petlja' ?
Eto, auto-put na dobanovacku, pa na A3 ka NBG sa 130km brzinom.
Onima koji manje žure, na Surčin, ledine pa na Bežanijsku kosu ili u Bežaniju i blokove
A kome je sve to mrsko, nazad obilaznicom na desnu obalu Save, pa novim obrenovackim (urađenim pre "100 godina" kao početak autoputa južni Jadran) ka centru ili na most na Adi.

Trasa je iznuđeno rešenje i to je prezvakano. Poklopili su se interesi pojedinaca koji imaju veze u političkim krugovima i interesi Kineza kojima je ovo još jedan klon postojećih mostova pa samim tim i najeftinije varijanta.
Sve BiH ja to prihvatio da cena koju plaćamo za ovo rešenje nije tolika kolika je i da bi po postojećem projektu koji je bio na koncesiji bilo sanirano i klizište Duboka kod Umke.

I da se razumemo. Na koncesiju su odgovorili i drugi ponuđači osim nesretne (i meni lično omražene) lopovske Alpine.
Dakle, da izvodljivo je.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655758#p655758:1owu23ag je napisao(la):
vratonja » Ned Sep 01, 2019 11:48 pm[/url]":1owu23ag]Psi na auto putu 10 km od naplatne rampe u Mislodjinu. Koga kontaktirati da to sredi?
Na zalost to ti ne bih znao reci, ali ono sto je sigurno da te pse treba spasiti u svakom slucaju i zbog njih i zbog ucesnika u saobracaju., Za razliku od onih pascadi od prosle nedelje sa fantomkama na glavi, na tom istom mestu, za koje se bar nadam da ce trunuti u corci da im vise ne padne napamet...
 
sad bih ja trebao da se uvrijedim zbog ove mape? :D kako da ne... da je bilo pameti ne bi se nikad razdvajali, sad dirigujemo kako nam se kaže...
 
Laki,

Pojma mi nemamo kolika bi cena bila saniranja klizišta kod Umke. Evo, već nekoliko država na ovim prostorima se nije usudilo da to rešava. Ja bih, kao što već napisah, dao Kinezima da to urade, jer su njihova znanja, izvesno, mnogo veća. Ali, ne bih, ako se ne mora, vezivao dva tako velika projekta (autoput i klizište), jer, verujem da smo to uradili, da bismo se provozali novim drumom do Čačka negde oko 2025.

Što se tiče pitanja - čemu veza savskih blokova i obilaznice? - odgovaram da je apsolutno potrebna. Ko zna kako izgleda autoput kroz Novi Beograd, a bogme i iza kvantaša ka Dobanovcima tokom većeg dela dana, u oba smera, zna i zašto tako mislim. Takođe, ne vidim nijedan rezon da se taj deo grada završava kao nekakvo slepo crevo, i to na dva kilometra od početka centralne poslovne zone čitavog Beograda.

Dodao bih i da ovakvo rešenje znatno pogoduje robnom saobraćaju, posebno izvozu iz delova Srbije koje pokriva auto-put. Rekao bih i da je to argument, zar ne? Dodao bih - a to se vidi lepo na mostovima - da nam baš nekako NB u špicevima navlači najviše automobilskog saobraćaja, pa bi, možda, nekakva ozbiljna analiza utvrdila da nije baš 1/3 putnika kojima ovakva veza odgovara, nego malo više?

Takođe bih dodao da će, brzinom od 120 km/h, putovanje za sve ostale putnike trajati 2 minuta duže u odnosu na varijantu desna obala. Zakinuta je Umka, nagrađeno je Jakovo. Međugradski autobusi brže će stizati do buduće stanice.

A nije baš da sam jedini koji ovako rezonuje, niti je to poteklo od SNS, nego je odavno u Regionalni prostorni plan Beograda, koji su pisali stručnjaci od kojih bolje baš i nemamo, ucrtana ta trasa.

Uostalom, jednako kružna trasa je ka Batajnici, a tamo bi se narod radovao da mu makar otvore izlaz na auto-put.
 
Ono što nedostaje je ogroman znak sa informacijom da na celoj izgrađenoj deonici od Obrenovca do Čačka ne postoji niti jedna benzinska pumpa !!!
Na 102km nema niti jedne pumpe.
Na 60km novo otvorene deonice imaju samo dva odmorišta!


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vrh