Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)


11 novembar ponovno nasipanje trupa puta vidi se konstantan napredak radova .
 
Rade od avgusta i hoce li ovo zavrsit do nove god.ja mislim da i sami ne znaju.
 
Prezauzet sam ovih dana, ali "deda mraz" posle ovog uzasa na glinenoj mora da vas malo oraspolozi tako da posle ovoga Pogledajte prilog 12stiglo se do ovogPogledajte prilog 11a posle ovog doslo se do ovogPogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6 Medjutim najveci napredak je od nadvoznjaka ka tunelu i na onom mostu pre tunela. :gobb: Pogledajte prilog 5dakle postavljena je hidroizolacija i krenulo se sa asfaltom prvi sloj! Evo pogleda sa tunela na most neposredno pre nego je stavljen asfalt u levu traku ka tuneli :sesir: Pogledajte prilog 4 jedna od retkih fotki ili mozda prva na ovoj poziciji, posto letos od blata nisam stigao do tog mosta ispod kosine! Idemo dalje evo kako rade asfaltiranjePogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2ovde na drugoj strani fotografije se vidi koliko su blizu tuneluPogledajte prilog 1a sad pogled u suprotnom smeru, prema petlji ljig sa zavrsenim asfaltom prvog sloja na levoj traciznam da vam je ovo hvalilo kao kiseonik :vops: :vops: :vops: :sesir:
 
Bravo druže šta bi bez tebe .
Miro nasa zapazanja preko satelita se obistinise ...
 
Bravo Krcane! Hvala puno. Sad detaljno gledam slike tj sa tih pozicija kako izgleda okolina ( pre i posle tunela) i veruj mi,seticu se tebe i ovoga kada se bude tuda prolazilo nekad. E sad Mira ne bi bila Mira,ako ne bi pitala neku glupost ( pitam sve)- tunel kako vam se čini,kako izgleda to elektro opremanje,da li je to u toku po slikama?
U svakom slučaju vidi se napredak što kaže Darko,a sad znamo da ee i u tunelu radi.... Hvala Krcane još jednom
 
Krcane hvala na slikama.

Taj deo sto sad asfaltiraju jel spajaju od tunela do dela gde postoji autoput ili samo jedan deo ispred tunela?
 
Krcane care :sesir:
Hvala puno na slikama, nema ništa bez tvojih reportaza. Nego, znaš li možda šta je sa Caribrodom?
 
Drugari,
Ovde mi je nesto sumnjivo. Da li ste primetili da otkako se pojavio Krcan ,nestao je zemljani ,pa se onda on pojavio a nema Caribroda... Neko je tu dvostruki agent,ako me razumete....hehehehehehhe.....Dvostruka licnost,samo jos da utvrdimo ko je ko..... :D :) :D :D :D :D :D :D :sesir: :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581008#p581008:1n6iudc6 je napisao(la):
srdjanprpa » Uto Nov 13, 2018 8:13 am[/url]":1n6iudc6]Krcane hvala na slikama.

Taj deo sto sad asfaltiraju jel spajaju od tunela do dela gde postoji autoput ili samo jedan deo ispred tunela?



Ja mislim da su u pitanju zadnji metri asfalta. Biće sve to vrlo brzo gotovo, samo je pitanje kako napreduje opremanje leve cevi. Koliko vidimo i desna cev će dobiti asfalt vrlo brzo.

A šti se tiče Caribroda... Tu je on, najavio je lepe vesti sa istočnog kraka k10.
 
Nismo Niko :) Ja sam imao zelju da vam snimim u petak dronom celu deonicu ali kad sam stigao do Obrenovca i krenuo most da snimam, provalim da neki update nisam u medjuvremenu skinuo (jer ga nisam koristio 5 meseci a stalno se nesto updateuje) te da sve radi ali da nemam vezu kamere i mog mobilnog, pa da ne mogu da snimam iz daljine, te sam morao da se vratim neobavljena posla. Ali eto, cisto da znas da sam imao nameru... ;) Ali slike Krcuna su super, tu je kljucno gde se stvar lomi. Imaju srecu sto je trenutno lepo vreme, ali dolazi druga polovina novembra, pa ce se verovatno vreme za rad pogorsati, a i bez toga, cak i da sledecih mesec i po dana bude savrseno vreme, jako tesko da se dosadašnjim tempom tako brzo zavrsi ovaj deo na u i oko tunela (vidim neke duboke armature na Krcunovim slikama) i duboka "glinena" deonica. Ništa nije nemoguće ako se pojača intenzitet ali videćemo. U svakom slučaju, završetak je blizu, po mojim procenama, završeno je 97-98% od ovih 60tak km, a ostalo je još oko 2-3% radova.
 
Earth nadam se da neces da odustanes definitivno i da ce biti ponovni pokusaj dok je lepo vreme .
 
Videcu Daki ako sredim drona (tj vezu mobilnog i kamere) i da nadjem neki slobodan dan i jos sem toga da bude lepo vreme, treba par stvari se skocka :) Poz
 
Earth,ti si uvek bio optimista.... Nemoj sad da se predajes... Ja mislim da mogu da asfaltiraju sve ovo verovatno,samo je pitanje tunela i raskopavanja novog na glinenoj. Ti si misljenja da postojeće radove na glinenoj ne mogu da stignu da završe?
I samo da nam Krcan kaže da li se elektro oprema ona jedna cev makar,jer ako to nisu u toku onda je jasno sve
 
@geovuk,
gde i kada je Caribrod to najavio, mislim lepe vesti sa K10? Ja se ubi tražeći.
 
Cao Miro, pa I dalje sam optimista, jer vidim da se polako privodi kraju. E sad, dal ce biti za mesec I po ili 4 meseca, ne ulazim u to jer da su hteli malo vise da se angazuju sve ovo (sem tunela) su mogli da zavrse pre vise od pola godine. Recimo, kada sam snimao deonicu u januaru, na celoj deonici od 50km je bio samo jedan finiser I flota od par valjaka koji ga prate iza. Znaci, jako malo za datu duzinu. Ocigledno da su smanjivali rashode I da se zato oduzilo.
Ono zasto nisam bas siguran (kao I ti, kao I svi) da ce biti gotovo za mesec I po je jer su vidjeni iskopi na glinenoj deonici bas duboki, a nisu bas ni kratki, pa je pitanje kojom ce brzinom da to rese I zatrpaju, kolko radnika I opreme je tu angazovano I sl. Pitanje je I ovo oko tunela, dok sve ostalo mogu brzo da zavrse. Ako hoce :) Ali uzmimo recimo onaj most preko pruge, kolko su ga dugo mrcvarili. U januaru je bio spojen, a kolko meseci je posle toga proslo da zavrse detalje I da ga asfaltiraju? Isto I deo oko petlje Ub, zatim kolko meseci se cekalo da se zatrpa par desetina metara starog toka Kolubare kod Lajkovca, pa skoro godina da se asfaltira 1-2km kod nadvoznjaka za Bogovadju... itd. Pored toga vidjenog, normalno da je covek oprezan kolko im vremena treba za ovih par preostalih stvari. Ali bitno da se radi, I ako se ovim tempim nastavi bice uskoro gotovo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581044#p581044:149aiut0 je napisao(la):
slaninar » Uto Nov 13, 2018 10:54 am[/url]":149aiut0]@geovuk,
gde i kada je Caribrod to najavio, mislim lepe vesti sa K10? Ja se ubi tražeći.


Na ssc forumu je jutros objavio da je trećina lot 2 pod asfaltom, da su određene kosine ozbiljno napredovale i tako...
 
Malo zaboravismo ali još nema komercijalnog ugovora za Preljina -Požega što je po meni trenutno veci problem od ovog na glinenoj.A obecavali su bice na samitu u Kini pa u Beogradu i nažalost još ništa a mart je blizu.
 
Na danasnjoj emisiji koridori 18h rts2 ima o glinenoj i celoj trasi lepe i tuzne slike najave.
 
Vrh