Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Jao divno! Hvala veliko što si ovo podelio sa nama. Imaju 4 mes do kraja godine,možda i Elektro oprema bude gotova? A da li je ona radjena u onoj ranije probijenoj cevi ili nije, pa sad sve ide zajedno obe cevi ?
U glavnom NAZIRE SE SVETLO NA KRAJU TUNELA ! Hvala jos jednom za ispunjenje nemoguceg - slikanje tunela opet
 
Mali doprinos sa petlje Ljig

O3Uw2rx.jpg

nXkhJsu.jpg

qMZEtoR.jpg

zWZdZ9b.jpg

NHF30VD.jpg

Xf0d1AM.jpg


Na nadvoznjaku koji prelazi preko autoputa je postavljena ograda, ostalo je da zavrse sa brdom koje rade, spajanje sa magistralom i asfaltiraju.
 
... netje.

Ubr. ako sam dobro čuo ministarka reče na TV-u da se ne oseća imalo odgovornom za skorašnja događanja.
 
@Pegasus, Zika, Niko, Miro, simpaticne su mi vase reakcije, na konacno lepe vesti tj bilo kakav napredak kad su upitanju svi ovi projekti koji tako uzasno kasne, pa podetinjimo i na najmanji progres :lol: Sve ide vec godinama nekako kilavo sa uzasnim, nepotrebnim kasnjenjima, pa sta god da se odradi obraduje nas nemerljivo...
U ovom trenutku je u tunelu zavrseno betonsko oblaganje /sekundarne/ obe cevi, pa sad predstoje radovi na izgradnji kolovoza u sklopu kojih se ugradjuju sahtovi za elektro kablove, negde oko 35 sahtova za sprovodjenje instalacija u okviru radova za EM opremanje u obe cevi. Na samom pocetku su pa u onoj drugoj cevi se trenutno gradi tehnicki centar iz kog ce ici instalacije po celom objektu... Radi se prilicno intenzivno, ali ne moj mo se zavaravati, bar po meni bi to moglo biti najranije krajem Marta ili Aprila. Po prilicno je to obiman posao! Radi se i na ona dva kilometra ispred tunela ka nadvoznjaku na Ibarskoj tj petlji Ljig, ali i to nekako nije bas da se polomise da ispostuju vec probijene rokove! Najveci napredak se vidi na postavljanju mreza na onoj kosini iznad, tj do nadvoznjaka na ibarskoj, bar vizuelno deluje napredak Srdjanrpa me preduhitrio /neka samo nastavi to sto cesce/ :sesir: a mogli bi i ovi sto prodju cesce upotrebiti telefon, pa da imamo informacije!
Skoro sam prolazio i deonicu od lajkovca do Ljiga i tu je preostalo bukvalno nekih 50 m ispred mosta posle nadvoznjaka iza Bogovadje da nije asfaltirano ni prvi sloj. Tu im je i neka servisna improvizovana baza, parkirano dosta masina na tom delu tik uz most! Vidan je napredak na instaliranju ograda, kao i na levom i desnom odmoristu par kilometara pre petlje Ljig!
Ono sto zabrinjava je ona razdelna tacka izmedju davno izgradjenog dela do Lajkovca i dela koji se gradi od te tacke prema Ljigu. Stotinak metara iza mosta na Kolubari koji je najvise kasnio! Ta razdelna ili dodirna tacka NIJE NI TAKNUTA i tako stoji...
Zao mi je sto vas demolarisem, ali prem da se sa intenziviranjem radova realno moze sve do petlje Ljig od Obrenovca moze zavrsiti za dva meseca, po meni realno ce to ipak biti tek na Vidovdan 2019! Zivi bili pa videli, tad ce biti cela trasa pustena na godisnjicu moje prve reportaze :grand:
Sledece nedelje idem do Juga :D
 
@KrCan hvala na detaljnom objašnjenju... Znaci pre elektro opreme ima jooos posla i to realno verovatno i ne može biti sve gotovo za 4 mes. I to je bonus, u tunelu mogu i zimi. A ovi radovi izvan i nemaju tih 4 mes,zna se do kad je građevinska sezona... Vise je glupo pričati o tome koliko sporo rade,kad je bio rok,što se razvlaci posao... Sta reci novo?
Ja mislim da čak ne bude ni za Vidovdan već sredinom / krajem 2019 kada/ ako bude do Surcina. Sve je ovo žalosno više.... Ali eto uradili su beton u tunelu,budimo srećni
 
Glupo mi je da se autocitiram, ali deonica od Obrenovca do Preljine neće biti u funkciji pre kraja 2019., a jun 2019. je previše optimistična projekcija.

Bespotrebno trošite energiju na pomeranja u radovima koja su minimalna, čak i sramotna.

Da uzmemo nas 10 odavde bagere, kamione i projektni tim inženjera uradili bi više nego ova ekipa sa 300 miliona evra resursa i neograničeno vremena na raspolaganju. Vreme je najveći resurs, a mi ga rasipamo nemilice, zato smo tu gde jesmo.
 
Krcane,ostali drugari,
Upravo sam došao sa Lajkovač ke petlje,POČELI su nasipanje rupe između 2 deonice i otprilice jedna trećina je već nasuta.Silno se obradovah kada to videh,i uz jučerašnji Krcunov izvestaj deluje da nesto i rade.
Takodje zestoko rade na obezbedjivanju korita i nasipa nizvodno od mosta.Bilo je 2 valjka,5 -6 kamiona i nekoliko mašina sa rukom napred,što bi rekao magistar Ilić lampek Velja. Deluje mi da bas udarnicki rade na tome.Totalno su promenili krajolik,nema vise brane,vrbaka ,plazice na kojoj sam se 100 puta kupao kao dete,pecao prve kesege....ali....
Kako mi mestani kazu,opet ce reku nizvodni preusmeravati,jer treba osigurati nasipe zbog novog puta koji ce se uz reku praviti.U pitanju je obilaznica oko Lajkovca,možete naci njen pocetak na mojim starim slikama,od LA petlje i zavrsavace se kod mosta,iza OMW pumpe u Ćelijama.
Nadam se da sam vas bar malo obradovao sa ovim vestima....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561240#p561240:2jf7kq43 je napisao(la):
direktor » 22 Aug 2018 06:51 pm[/url]":2jf7kq43]To bilo strokavo staklo ...
Ne, nego sam slikao starim telefonom - koji je malo na svoju ruku. Nisam uspeo bolje :(
 
Malo lepih vesti, za promenu.

A dok i mi ne dobijemo jedan interesantan uspon iza Čačka na Jelicu, evo kako to izgleda kod susjeda ;)

Uspon na Velebit (juzna strana)
e2ec5bd1204513b44496e1e36835d9b6.jpg


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
GOJE":2jvp0ib6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561240#p561240:2jvp0ib6 je napisao(la):
direktor » 22 Aug 2018 06:51 pm[/url]":2jvp0ib6]To bilo strokavo staklo ...
Ne, nego sam slikao starim telefonom - koji je malo na svoju ruku. Nisam uspeo bolje :(
Svaka cast gospodji GOJE, a tebe sram bilo! Nek ti odrzi kurs o fotografiji! :lol: :lool:
 
Krcan mojne se petljas u caskanje clana goje i direktor su stari znanci
Tebi svaka cast na fotkama skorasnjim pobro si dosta pohvala ali si svejedno zelen na forumu
Meni se desavalo da mi fotke budu mutne zbog strokavih staka na aeroplanima
 
direktor":1pssk56y je napisao(la):
Krcan mojne se petljas u caskanje clana goje i direktor su stari znanci
Tebi svaka cast na fotkama skorasnjim pobro si dosta pohvala ali si svejedno zelen na forumu
Meni se desavalo da mi fotke budu mutne zbog strokavih staka na aeroplanima
Ma bre salim se zato sto mu je lepsa polovina napravila fantasticne fotke pre par dana dok su se vracali iz Grcke! Ne mislis valjda da sam to ozbiljno :lol: ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561293#p561293:3ux1b0zs je napisao(la):
KrCan » 22 Aug 2018 10:04 pm[/url]":3ux1b0zs]
GOJE":3ux1b0zs je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561240#p561240:3ux1b0zs je napisao(la):
direktor » 22 Aug 2018 06:51 pm[/url]":3ux1b0zs]To bilo strokavo staklo ...
Ne, nego sam slikao starim telefonom - koji je malo na svoju ruku. Nisam uspeo bolje :(
Svaka cast gospodji GOJE, a tebe sram bilo! Nek ti odrzi kurs o fotografiji! :lol: :lool:
I ja kažem: svaka čast gospođi. A red je i da uzmem novi telefon konačno - već me sramota kako izgleda. Inače na interesantnija putovanja avionom nosim i solidno sokoćalo za fotke (gospođa ga inače nikako ne voli zbog gabarita, ali je poslužio odlično na K10 već godinama unazad), tako da ste nedavno imali bolju reportažu.
 
"Izgradnja Koridora 10 i 11 u Srbiji kasni zbog rđave pripreme radova i projektne dokumentacije, eksproprijacije koja nije obavljena na vreme, nerealnih obećanja datih iz političkih razloga ali i zbog nepostojanja domaće građevinske operative koja bi taj zadatak obavila na najadekvatniji način, smatraju eksperti koje je kontaktirao Demostat."
Da li je ista funkcionislao? :shock:
 
Kasni zbog celog lanca lopovluka i neodgovornosti.
To je uhodano kroz istoriju od Miloša naovamo.
Narod ispašta i uvek će.
 
Pre oko sat vremena sam prosao pored petlje Ljig i samo sa vas obavestim da se asfaltira deo autoputa ispred samog tunela. Konacno! Nedelja je, oko 14h i radnika i mehanizacije ima dosta i ispred samog tunela... pre 2-3 dana sam sreo prijatelja i on mi rece da njegova firma pocinje da ugradjuje opticke kablove u tunelu... mozda ovo i bude u decembru ili januaru, ko zna..
 
Da li su uradili kosinu ispred tunela kad već asfaltiraju ispod nje?
 
Bogovađa. Pogled levo i desno sa nadvožnjaka.
bceb4434f1297cd3ebc04a12c485222c.jpg
50bb82c748030630a4866015e6b29c27.jpg
b97a06b453421cf1ad917e82a7d23e19.jpg
899729dad1abd64940d323029d5ed890.jpg
692615c6d0450ca81f2b35b9cf8e0676.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Vrh