Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Bravo Gringo, ovo bi bilo dobro kad bi postojalo na početku teme, kao i ona mapa od @Svetlopis-a i tako bude lako dostupno svima, ali to je za administratora. U svakom slučaju odlicno sumiranje i nadam se da ce rokovi biti ispoštovati
 
Uneo sam u Vuckov prvi post presek koji je Gringo postavio tako da ga mozemo osvezavati povremeno ;)
 
Pa ako vec pravimo presem i navodimo rokove, ne bi bilo lose da sw navede izuzetno veliko kasnjenje na deonici Ub-Lajkovac, koju su radili nekoliko domacih izvodjaca, a finansirana je iz budzeta, zatim i aktulelno prilicno veliko probijanje prvobitnog roka na obe 'kineske deonice' koje se rade...
Naravno, bilo je kasnjenja i probijanja roka i kod azera, ali je ono bilo razumno kratko.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Hvala Igore, zaista može da pojednostavi pregled. Mislim da ce jako puno značiti i kada krenu radovi ka Pz, pa od starta se bude dinamika pratila! Velika pohvala za azurnost da se izadje u susret članovima , a ima nas na ovoj temi bas puno, puno je post-ova ovakve stvari mogu da olaksaju ili kad neko pita "dokle se stiglo" mi samo uputimo "idite na prvi post" ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544166#p544166:14pcb1ug je napisao(la):
Gringo » Yesterday, 19:55[/url]":14pcb1ug]Presek stanja na izgradnji Koridora 11, na dan 10.06.2018

Ub - Lajkovac (12,5km) - završeno u Nov. 2014 nije puštena u saobraćaj
Popravke asfalta u toku. Put nikad korišćen.

Lajkovac - Ljig (Dići) (24km) - poslednji zvanični rok je Nov. 2018
Svih 16 mostova/nadvožnjaka urađeno, ali nisu sve pristupne rampe. Petlja Lajkovac urađena, povezuje se pristupnim rampama. Tunel Brančič (950m) probijen, u toku je opremanje tunela. Asfaltiranje trasa u toku. Kritično za otvaranje trase je samo završetak tunela.

Radi preciznosti, petlja Lajkovac je uradjena u okviru deonice Ub - Lajkovac, dok se u okviru deonice Lajkovac - Ljig gradi petlja Ljig.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544286#p544286:2rgi31ip je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 12, 2018 10:03 am[/url]":2rgi31ip]Ако им толико треба за нека мала брда како ће тек после Чачка да раде
Svi se nadamo da će se raditi ozbiljnije! Ova kineska firma se pokazala kao ok, a neko, nzm koji je forumas rekao, da postoji informacija da su u Lucanima neki inzinjeri i da se ispituje brdo zbog tunela(da tada već mesec dana borave i rade na tome) , ne znam koliko je to provereno, ali malo je mesto, odmah je jasno ko je zašto dosao i sigurno je da ima veze sa AP. Tako da to sve uliva neku nadu (ja nekako uvek optimista) da će se ozbiljno pristupiti poslu, a to je odličan način da se ne kasni previše. Ali videcemo.
 
Da ce nas makar oslobodit onih 10 semafora oko Cacka ali ne
 
Ima li negde mapa koji deo autoputa je zavrsen ili bolje receno u upotrebi?
 
@bl3y4

Ja se trudim da odrzavam jednu takvu mapu, ali moze to puno bolje i detaljnije, naroctio ako bi se i drugi aktiirali. Mozes videti mapu u mom potpisu.
 
Gringo":2e4zxxkr je napisao(la):
Ub - Lajkovac (12,5km) - završeno u Nov. 2014 nije puštena u saobraćaj
Popravke asfalta u toku. Put nikad korišćen.
Ovo da su popravke u toku još nigde nisam video. Ko radi? Koji je rok? Mislim da je ovo više nada nego činjenica. Ne bi me čudilo da se sve ostalo završi pa da sve onda čeka da se ovo završi, a sve da bi prebacili odgovornost sa sebe.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Gringo naveo si da petlja Takovo nijr u funkciju, ta petlja je od otvaranja u punoj funkciji i kompletirana 100%.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544336#p544336:327kc0nb je napisao(la):
N_L » Uto Jun 12, 2018 12:32 pm[/url]":327kc0nb]Da ce nas makar oslobodit onih 10 semafora oko Cacka ali ne
Sada nisu problem ni semafori u Cacku , već i rekonstrukcija mosta kod Rode, moj iskren savet bi bio ici kroz grad(u Konjevicima skrenuti) mnogo je brže, nema semafora, dva kružna toka, opuštenije se prodje i vozi. Malo je guzva konkretno kod opštine (mi smo tu prosli ) ali čim se prodje taj deo , opet je mnogo jednostavnije nego 20 semafora, kamioni...
 
LMMKt7e_d.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544379#p544379:dw1g3ces je napisao(la):
Piccolo » 12 Јун 2018 04:20 pm[/url]":dw1g3ces]Gringo naveo si da petlja Takovo nijr u funkciju, ta petlja je od otvaranja u punoj funkciji i kompletirana 100%.
Управо тако @Пиколо, одавно по овој петљи тутње возила. Неколико слика од прошле године, тј. 19.октобра 2017.

Излаз са аутопута за Горњи Милановац
Pogledajte prilog 4
Поглед са петље према правцу од Београда
Pogledajte prilog 3
Поглед са петље према правцу од Прељине
Pogledajte prilog 2
Спуштање са петље према наплатној станици
Pogledajte prilog 1
Излаз на пут према Горњем Милановцу
 
Verovatno je pročitao onu vest o gradnji pristupne saobraćajnice od gm do petlje pa pomešao, ali ona nema veze sa petljom.

Inače na poslednjoj slici za one koji svrate u Takovo sa ap, kad siđete sa petlje, levo (gde znak upućuje ka Takovu) se ide ka kompleksu Takovski grm, ali se za muzej Takovskog ustanka i crkvu brvnaru (gde je i podignut ustanak) ide desno putem za GM. Muzej se nalazi nekih 500 metara niz put, a za brvnaru skrecete na put levo kod muzeja i ona je isto oko 500 m desno na tom putu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544414#p544414:1mxi5ylr je napisao(la):
Kokili » Uto Jun 12, 2018 5:34 pm[/url]":1mxi5ylr]
LMMKt7e_d.jpg
Kakvo savrseno mesto za grad u ovo meandru reke :D
 
U pitanju je meandar Barič, a nikako Beograd. Za sve nas koji smo makar jednom umočili guzice u Savu na peščanoj plaži baričke Ade ovo je notorna činjenica.
 
Ihhh koliko sam se puta kupao na Baričkoj Adi, uživancija, čist pesak i plićak....
 
Vrh