Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

time se ne dobija mnogo, oprt 60km/h, to je onda ulica a ne put.
ja sammislio ako prave neki drugi brži put.
 
Ja videh "neke osnovne skole" uz postojeci put.
Takodje, rekao bih da ima i nekih nebezbednih raskrsnica, koje su ne projektovane, nego posledica 'zatecenog stanja' od ko zna kada.
Na osnovu toga smatram da postojeci put koji delom ide kroz naseljena (gde je zakonsko ogranicenje 50km/h, ma koliko mi vozili i imali prosek brzine) mora da pretrpi odredjene promene i promenu trase, radi vece bezbednosti kako putnika koji tuda prolaze, tako i stanovnistva u naseljima i selima kuda put prolazi.

Dal takav put mora biti u profilu AP?
Naravno da ne. Dal nuzno mora biti 2+2 konfiguracije?
Ne, ako po broju vozila nema potrebe.
Ali mora biti pregledan, van naselja, bez direktnih ulaza i izlaza u dvorista, servise, skole i sl.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da se ne ponavljam oko izbora varijante, realnosti gradnje itd ali samo to za koncesiju-to je najnerealnija moguca prica jer Kinezi ne bi mogli da povrate ulozeno nikad. Nisu zeleli koncesiju ni za ove popularnije deonice, nismo mogli da ih ubedimo.
 
31 km u vrednosti od 380 miliona EUR za Čačak - Požega, nije baš jeftino...
 
Uporedi sa cenama ravnicarskih deonica...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
i sada pitanje za razmišljanje.
da li je bolje 380M € dati za 31km požega- čačak ili npr za 130 km AP Novi Sad - Zrenjanin- Vršac?
ili npe Beograd - Zrenjanin-Kikinda-Granica ka Temišvaru opet 120-130km...
ili ruma-Novi sad - Zrenjanin (oko 80km) sa tunelom ispod fruške gore...
ili skoro ceo moravicki koridor...
 
Zar Pojate - Preljina nije oko 500 ili 600 miliona EUR?

Mislim da će republika gurati Pojate - Preljina - Požega kao prioritet, dok će pokrajna Novi Sad - Ruma...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439698#p439698:2ujvhf0y je napisao(la):
dobri_samaricanin » Pon Mar 13, 2017 1:11 pm[/url]":2ujvhf0y]i sada pitanje za razmišljanje.
da li je bolje 380M € dati za 31km požega- čačak ili npr za 130 km AP Novi Sad - Zrenjanin- Vršac?
ili npe Beograd - Zrenjanin-Kikinda-Granica ka Temišvaru opet 120-130km...
ili ruma-Novi sad - Zrenjanin (oko 80km) sa tunelom ispod fruške gore...
ili skoro ceo moravicki koridor...

Bez ulaženja u diskusiju, moram samo da napomenem da se radi o Moravskom koridoru, a ne "Moravičkom". Reka je Zapadna Morava, a ne Moravica koja prestaje kod Požege i zajedno sa Đetinjom i Skrapežom obrazuje Zapadnu Moravu. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439698#p439698:3ss08u55 je napisao(la):
dobri_samaricanin » Pon Mar 13, 2017 7:11 pm[/url]":3ss08u55]i sada pitanje za razmišljanje.
da li je bolje 380M € dati za 31km požega- čačak ili npr za 130 km AP Novi Sad - Zrenjanin- Vršac?
ili npe Beograd - Zrenjanin-Kikinda-Granica ka Temišvaru opet 120-130km...
ili ruma-Novi sad - Zrenjanin (oko 80km) sa tunelom ispod fruške gore...
ili skoro ceo moravicki koridor...
Pozega-Cacak je stvarno prioritetna deonica. Nije bas za poredjenje ni sa jednom od pomenutih. Da ne pricamo da je postojeci deo autoputa veoma okrnjen bez dela ka Pozegi. Drugo je pitanje da li je neophodan autoputni profil, kao sto nije. Ali ako vec rese da ga urade zbog politike, promocije, ranog gledanja u buducnost, cega vec, nek ga urade ljudski, a ne kao Preljina-Dici pa makar bilo 400 a ne 380.
Ili put nizeg ranga za znatno manje pare ili autoput za onoliko koliko kosta. Autoput sa funkcionalnoscu puta za motorna vozila a po ceni autoputa ne treba nikome.
 
Kome dal se više isplati? Onome u Požegi, Užicu, Ivanjici, Zlatiboru, Tari, Sjenici... se tvoj predlog uopšte ne isplati. Treba da plaćaju novih 100km autoputeva koje ne koriste, a da sami nemaju ni jedan km autoputa? Time impliciraš da se zapadnoj Srbiji u okviru Srbije ne isplati graditi autoputeve, a da je sama nezavisna država da bi joj se isplatilo. Po tebi se ni Crnoj Gori ili Republici Srpskoj ne bi isplatilo graditi puteve da su sa Srbijom jedna država ali im se vidimo isplati ako su odvojene od Srbije. To je destruktiuvan pristup.
 
Skoro sam sa kolegama na poslu pricao da bi ponovna obnova uzicke republike donela procvat ovom kraju. Ovako propadamo rapidno i ne vidi se da ce propadanje da se umanji :D
Najjace od svega je sto su ovde svi Srbi oni pravi pravcati a da bar pola ljudi je u ovako opustenoj prici prilicno ozbiljna kada prica o toj ideji :mrgreen:
 
Orfanelin":313cvyb3 je napisao(la):
Skoro sam sa kolegama na poslu pricao da bi ponovna obnova uzicke republike donela procvat ovom kraju. Ovako propadamo rapidno i ne vidi se da ce propadanje da se umanji :D
Najjace od svega je sto su ovde svi Srbi oni pravi pravcati a da bar pola ljudi je u ovako opustenoj prici prilicno ozbiljna kada prica o toj ideji :mrgreen:
Samo se morate jos ujediniti okotoga dal bi ta 'republika' bila pod kokardom, ili pod petokrakom :D
I da, jos jedna stvar.
Posledice te republike kratkoga veka su bile katastrofalne, posebno po zivalj tog podrucja, pa bih ja ipak razmislio dva puta ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440015#p440015:pceyfh9f je napisao(la):
gygy11 » Uto Mar 14, 2017 10:36 pm[/url]":pceyfh9f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439629#p439629:pceyfh9f je napisao(la):
varos kapija » 13 Mar 2017 02:08 pm[/url]":pceyfh9f]Ipak zlatiborska varijanta??

http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... ga-Boljare?
Zvalavi po obicaju palamudi i lupeta cifre a u realnosti ugovara 12km auto-puteva godisnje,Jadno.

Pa žvalavi je tako do sada i dobijao izbore. Da li se iko seća one "dovešćemo 100 milijardi investicija"? :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439921#p439921:3gcy93dm je napisao(la):
laki72 » Uto Mar 14, 2017 3:43 pm[/url]":3gcy93dm]
Orfanelin":3gcy93dm je napisao(la):
Skoro sam sa kolegama na poslu pricao da bi ponovna obnova uzicke republike donela procvat ovom kraju. Ovako propadamo rapidno i ne vidi se da ce propadanje da se umanji :D
Najjace od svega je sto su ovde svi Srbi oni pravi pravcati a da bar pola ljudi je u ovako opustenoj prici prilicno ozbiljna kada prica o toj ideji :mrgreen:
Samo se morate jos ujediniti okotoga dal bi ta 'republika' bila pod kokardom, ili pod petokrakom :D
I da, jos jedna stvar.
Posledice te republike kratkoga veka su bile katastrofalne, posebno po zivalj tog podrucja, pa bih ja ipak razmislio dva puta ;) :D
Napravicemo neko kompromisno resenje, doskocicemo i kokardi i petokraki. :D

Salu na stranu, problem Srba i Srbije je sto se uvek razmislja da ne treba pomoci onome ko se sam snalazi. Da su Ere dopustile da propadnu u potpunosti kao sto su dopustili Kraljevcani, Kragujevcani, Nislije... Verovatno bi vec sada imali auto put koji prolazi kroz Uzice, i verovatno bi obilaznica bila zavrsena i verovatno bi neko neke subvencije usmerio ka Zlatiborskom okrugu. Ali posto su se ljudi snasli pa razvili turizam, maline, sacuvali par velikih fabrika da kako tako rade i otvorili desetine novih manjih privatnih, onda je neko u sistemu drzave shvatio da nema potrebe ulagati ovde. Pa se to sve prenosi dalje i na narod koji na bilo kakav pomen nekih ulaganja u ovaj kraj skace u trupac. Nisam jos uvek uspeo da procitam neku vest sa makar i naznakom ulaganja u ovaj kraj da u komentarima nisu dominirali neki tipa "a sto bas tamo, sto ne ovde i ovde". NIkad takve komentare nisam video kada su u pitanju bilo koji drugi okruzi.

Al dobro, ko zna zasto je to dobro da ne masim temu :D
 
@Orfanelin
Sve si u pravu :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[*]Pitao bih upucene kako ce se resiti deonica Onenovac -Bg . Zar se nece onda stvoriti čep preko Umke...?
 
Неће се решити. Али, немамо ми још толико саобраћаја да би се лако стварали чепови на отвореном путу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440208#p440208:wqdkf48m je napisao(la):
Пантограф » 15 Mar 2017 11:44 pm[/url]":wqdkf48m]Неће се решити. Али, немамо ми још толико саобраћаја да би се лако стварали чепови на отвореном путу.
Ih, da si ti meni živ i zdrav, pa na toj deonici se već sada stvaraju strašni čepovi. U najboljem slučaju samo utorkom oko 11h neće biti horor.
 
Vrh