Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

А шта ће бити конкретно на месту старог долазног перона ?
 
Pasarela":2d03siu8 je napisao(la):
А шта ће бити конкретно на месту старог долазног перона ?
Sta moze da bude? To je ionako bilo na ulici. Iskreno se nadam da ce samo srusiti onu kafanicu i klonju i da se srediti park.
 
Malo je off, ali dobro zapazanje:
Vozac koji vozi liniju svakodnevno na BAS mi prica da ne moze da nevede ni jedan primer preduzeca koje generise toliki novac kao sto je BAS. Pita se sta to preduzece radi sa tolikim parama. Od svake prodate karte uzimaju 10%, plus peronska cca 150 din (godisnje cca 8 mil putnika) i svaki bus koji pristize na stanicu, placa peronizaciju. U sezoni, sa stanice dnevno podje i do 500-600 autobusa.
 
Bas je lopovsko preduzece nisku stanicu kaznili jer je napkacivala zavisno od destinacije visinu peronske karte bas to isto radi nikom nista pruzas mi jadnu uslugu n s platis mi dodatno wc i jos isao za mis ili smederevo razlicita peronska karta ...
 
Реално БАС има пара да крене озбиљније пресељење, види се на примеру овог новог долазног перона, него нису толики послушници као железница и знају да блок 42 није још спреман као локација саобраћајно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634584#p634584:3u71bjbi je napisao(la):
blagic » Pet Jun 28, 2019 8:31 pm[/url]":3u71bjbi]
Pasarela":3u71bjbi je napisao(la):
А шта ће бити конкретно на месту старог долазног перона ?
Sta moze da bude? To je ionako bilo na ulici. Iskreno se nadam da ce samo srusiti onu kafanicu i klonju i da se srediti park.
Mislim da je srusen taj bircuz :) sedeo sam jednom dok sam cekao drugara i mogu vam reci da je to "silazak u ad" pre smrti. Konobarica nalik Fredi Krugeru prilazi bez osmeha i zivota u sebi preleti krpom preko stola otrese ti mrvice u krilo i pita "sta ces da popijes"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634892#p634892:307ocxh2 je napisao(la):
digitalhunt » Ned Jun 30, 2019 12:47 am[/url]":307ocxh2]Malo je off, ali dobro zapazanje:
Vozac koji vozi liniju svakodnevno na BAS mi prica da ne moze da nevede ni jedan primer preduzeca koje generise toliki novac kao sto je BAS. Pita se sta to preduzece radi sa tolikim parama. Od svake prodate karte uzimaju 10%, plus peronska cca 150 din (godisnje cca 8 mil putnika) i svaki bus koji pristize na stanicu, placa peronizaciju. U sezoni, sa stanice dnevno podje i do 500-600 autobusa.

U Beču je peronska tj. potvrda rezervacije 5 evra a stanica blagi užas. Ova naša je ***** (pet zvezdica) de luxe, dok je Viena International Busterminal Erdberg najobičniji parking srećom ispod mosta. Kažem srećom pa most pruža prirodan zaklon (koliko može) ali mogu misliti kako to izgleda zimi ili po kiši.
Jednostavno nema klupa, nema bukvalo ništa osim skromnog prostora gde se kupuju karte.

799px-17-02-15-Wien_Erdberg_Busterminal-RalfR-RR2_7901-7910.jpg


11108275_XL.jpg


1345218064634.jpg


1345218082936.jpg
 
Vračarac":2z4kdn0a je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634584#p634584 je napisao(la):
blagic » Pet Jun 28, 2019 8:31 pm[/url]":2z4kdn0a]
Pasarela":2z4kdn0a je napisao(la):
А шта ће бити конкретно на месту старог долазног перона ?
Sta moze da bude? To je ionako bilo na ulici. Iskreno se nadam da ce samo srusiti onu kafanicu i klonju i da se srediti park.
Mislim da je srusen taj bircuz :) sedeo sam jednom dok sam cekao drugara i mogu vam reci da je to "silazak u ad" pre smrti. Konobarica nalik Fredi Krugeru prilazi bez osmeha i zivota u sebi preleti krpom preko stola otrese ti mrvice u krilo i pita "sta ces da popijes"?
Sedim pre neki dan sa drugarom koji je vozac u kaficu, ako tako moze da se nazove, odmah do novih dolaznih perona. Nesto diskutujemo a konobar se ukljucuje bez imalo pardona u nasu diskusiju. Stanica ko stanica. Svaki lokal je isti, bilo gde da ides.
 
Divota...prosto carobno... :)
061ec1b055c8b722b4abab68253c0fa0.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635665#p635665:3r368hix je napisao(la):
kruuki » Uto Jul 02, 2019 6:13 pm[/url]":3r368hix]Divota...prosto carobno... :)
061ec1b055c8b722b4abab68253c0fa0.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Ne treba dirati ovaj prirodni rezervat ptica! Gradonačelnik će postaviti kućice za ptice!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635723#p635723:30pjrq6b je napisao(la):
Veteran » 02 Jul 2019 09:48 pm[/url]":30pjrq6b]
Ne treba dirati ovaj prirodni rezervat ptica! Gradonačelnik će postaviti kućice za ptice!
Већ постављене "градоначелникове" кућице су у суседству, али још ниједном нисам видео да је какав џивџан ушао у неку од њих... Буквално, ниједном, а ту сам сваки дан.
 
Bolje ove ptice nego vrane i svrake što su se zapatile svuda po NBG uz reke, ima ih više nego postova o metrou na ovom forumu :)
 
I što je interesantno , te novobeogradske su agresivne , napaju ljude iz čista mira , dok se starobeogradske povuku kada kreneš na ljih i nikada ne napadaju iz čista mira.
 
Територијалне животиње које човека гледају као уљеза, слично је са већим чопорима паса у напуштеним и ненасељеним подручјима (депоније, напуштена градилишта и кругови фабрика..).
 
Ali Novi Beograd i incidenti sa vranama su daleko od nenaseljenih delova , tj. ti delovi gde su mahom primećeni incidenti su i te kako naseljeni. Ovo što se dešava oko ŽS NBG , sasvim dovoljno govori koliko je pomenuti deo u jadnom i žalosnom stanju. Zinule im zadnjice da razrušew repliku starih Terazija i izmeste Buvljak da bi neki budžovani mogli da grade kule , a nisu u stanju da srede ŽS i izgrade novi BAS / Lastu i da sve to objedine u jednu funkcionalnu celinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635947#p635947:1puvka97 je napisao(la):
solecar » Wed Jul 03, 2019 9:49 pm[/url]":1puvka97]I što je interesantno , te novobeogradske su agresivne , napaju ljude iz čista mira , dok se starobeogradske povuku kada kreneš na ljih i nikada ne napadaju iz čista mira.

Iako nisam viđao ranije, i u starom delu grada napadaju u poslednje vreme, ja sam kod mene u Prof. koloniji video dva puta ove godine kako napadaju decu koja idu u obližnju školu, ne izgleda uopšte naivno.
 
Птице углавном нападају људе кад бране младунчад испалу из гнезда.
 
Ja sam na NBG imao situaciju da me vrana iz čista mira zaskočila sa leđa , ali sam uspeo da je mlatnem rukom i oborim na zemlju. Nakon toga se smirila. Kada sam bio na Zvezdari , video sam vranu koja je bila na zemlji ali nije mogla da leti. Uhvatio sam je i krenuo da je podižem na obližnje drvo. Nijedna vrana me nije napadala , već su samo graktale.
 
Веза новог долазног перона са градом, преко бивше главне железничке станице је срамотна.
 
Bar da su od novog dolazmog perona do zgrade stanice postavili ogradu sa bilbordima sa obe strane ...
 
gishko":2v11rkcw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463538#p463538 je napisao(la):
laki72 » Uto Jul 04, 2017 11:52 pm[/url]":2v11rkcw]
Uz obavezno "bice jedinstvena u evropi..." ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ja sam siguran da će biti jedinstvena u Evropi :)

Prvo retko gde se naplaćuje ulazak na stanicu, a i ako se naplaćuje sigurno nije skupo kao na BAS-u (standard + odnos cene i kvaliteta + usluge). Onda uz stanične usluge po pravilu ne dobijate ništa, čak nema ni toaleta prilikom ulaska na perone, a toalet koji je van perona se dodatno plaća. O besplatnom WiFi-ju da ne govorim. Nedostatak informativnih ekrana, i kao do sada ako ih ima biće isključivo na jednom jeziku, iako je stanica i medjunarodna, takodje i po jedna klupa po peronu gde staje vozilo za 60 ljudi. "Ljubazno" osoblje koje ne upozorava na dodatne namete već naplaćuju dodatno osiguranje koje već imate.
Sa druge strane, stanica će biti takodje jedinstvena pošto počinje nultom fazom koja predvidja asfaltiranje perona i "privremenu" staničnu zgradu, koja će da ostane takva sigurno jednu deceniju.
Možete i sami nabrojati mnogo jedinstvenih stvari za sadašnju i verovatno buduću stanicu :vops:
Hm, zanimljivo. Nabrojano je kako je sada na BAS-u kao nekakav argument kako će biti na novoj stanici? Teško je razumeti logičku konzistenciju posta. Možda grešim, ali nema mi previše smisla sve što je ispisano.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Vrh