Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Možda ovo nije frazirano dobro. Šta se podrazumeva pod sve? Sigurno se ne ukidaju Pančevački most, Zemun pošta, itd.
Mislim da je upravo to namera. Forsiraju da se ide do glavne. Hteli su i Autokomandu da ukinu al se digla halabuka pa su tu malo popustili.

Mislim da će svakako ostati privremena stajališta, i/ili se formirati nova. Žmuriće oni na to i dalje, samo ne zvanično. Suviše će veliko opšte nezadovoljstvo biti samo zbog promene glavne da bi zaista zatezali sa ovim ostalim stajalištima u istom momentu.

Ni sada ova sva usputna stajališta nisu zvanična. Samo niko ne kažnjava vozače što staju.
 
Ni sada ova sva usputna stajališta nisu zvanična. Samo niko ne kažnjava vozače što staju.

Ovo baš i nije tačno. Postoji znak:

Screenshot (113).png
 
Ima na svakoj gde staju autobusi međumesnog saobraćaja. Vrlo se dobro zna gde u Beogradu smeju da staju.
Grešku sam već priznao a optrostićeš mi što sumnjam da se u ovom gradu, a i državi, bilo šta vrlo dobro zna.

Svako tumači kako mu padne na pamet i kako mu odgovara. Još gore što stajalište određuje samo taj znak. Šta im teško da skinu. Druga bi priča bila da tu zapravo ima nekih sadržaja (al pošto ih nema ni na glavnoj što bi bilo tu).
 
Neke nove GSP linije se ne pominju ni u najavi?
Spominje se nova linija 93. Pogledaj temu o Gradskim linijama, poslednje dve strane. Napisasmo se samo tako. Ono što niko ne spominje je šta će biti sa linijama nekadašnjeg ITS 2 sistema, pošto imajući u vidu da se tekstovi za štampu rade tipski na jednom mestu pa distribuiraju novinama, biće baš veselo, jer sugeriše da blage veze nemaju nadležni šta će sa njima da rade.​
 
Grešku sam već priznao a optrostićeš mi što sumnjam da se u ovom gradu, a i državi, bilo šta vrlo dobro zna.

Svako tumači kako mu padne na pamet i kako mu odgovara. Još gore što stajalište određuje samo taj znak. Šta im teško da skinu. Druga bi priča bila da tu zapravo ima nekih sadržaja (al pošto ih nema ni na glavnoj što bi bilo tu).
Ne određuje samo znak već i važeća Odluka o gradskim stajalištima za međumesne autobuse. Tih stajališta h u Beogradu ima 29!
 

Prilozi

  • 28_Resenjeoodredjivanjuopstihstajalistazaautobusenamedjumesnimlinijama.pdf
    193 KB · Pregleda: 63
Otvaranjem nove stanice ne vidim razlog zašto bi se autobusi zavlačili u Zemun koji im više nije usput.
Kako bre nije na putu autobusima koji dolaze u grad Batajničkim drumom? Pa, to su svi daljinski autobusi koji idu NS-BG starim putem, plus Inđija, Pazova i Banovci. Zamisli do sada si izlazio kod Saobraćajne, ili kod Pošte, išao u školu ili na posao, i odjednom moraš da gubiš dodatnih 30-40 minuta po smeru zbog idiota. Nema šanse da to ukinu, nema logike.
 
Kako bre nije na putu autobusima koji dolaze u grad Batajničkim drumom? Pa, to su svi daljinski autobusi koji idu NS-BG starim putem, plus Inđija, Pazova i Banovci. Zamisli do sada si izlazio kod Saobraćajne, ili kod Pošte, išao u školu ili na posao, i odjednom moraš da gubiš dodatnih 30-40 minuta po smeru zbog idiota. Nema šanse da to ukinu, nema logike.

Zato što je dosta direktnije da idu autoputem pa na SMT i pre Pupinovog mosta skrenu levo na Batajnički drum, nego da se zavlače u Zemun. Mislim, mogu i kroz Zemun, ali onda hajde da nazovemo te autobuse prigradskim, a ne daljinskim i stavimo na njih adekvatna vozila za bauljanje po gradskim ulicama.
 
Имало би можда неког смисла да перонска БАС-а важи и као карта за ЈГП у наредних 12 или 24 сата.
 
Poslednja izmena:
Имало би можда неког смисла да перонска БАС-а важи и као карта за ЈГП у наредних 12 или 24 сата.

Па и не би имало смисла јер перонску карту плаћају одлазни путници, а не долазни. Шта ће ти карта за градски превоз у Београду ако си отишао из Београда?
 
I sta sad, ovi sto idu tamo ka Nisu, svi preko Mosta na Adi pa u krkljanac kod Sajma?
 
Vrh