Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Hvala, Vučko :) Znao sam da "Vreme" izbacuje beogradski PR dodatak, nisam znao za "Novosti".

Ovi renderi što sve češće viđamo (Slavija, Pariska, Vojvode Stepe, BAS...) su svi iz iste kuhinje - vidi se po istom modelu belog tramvaja koji je svuda korišćen :D Pitanje je kako će na kraju sve to da izgleda i koliko će toga uopšte da bude izgrađeno (npr, mislim da su sve ove staklene zgrade oko stanica na NBG samo ukras na renderu).

Čini se, ipak, da oko autobuske stanice postoji konsenzus da se premesti na Novi Beograd (npr. to je jedna od najčešće pominjanih stvari kod gotovo svih kandidata u kampanji). No, ni to nije nikakva garancija i držim se one Beobuild parole - ne verujem ništa dok ne vidim bagere :D
 
vucko":3nzdnzw2 je napisao(la):
Takodje,ovo se nece svideti ljudima u belvilu,pogotovu jer ce im od osnovne skole i vrtica u bloku biti autobuska stanica na 50 metara.
Ма биће квадрат у Белвилу и испод 1000,- еврићћћа јако брзо :D .
 
Homer Jay":2qyih26r je napisao(la):
Hvala, Vučko :) Znao sam da "Vreme" izbacuje beogradski PR dodatak, nisam znao za "Novosti".

Ovi renderi što sve češće viđamo (Slavija, Pariska, Vojvode Stepe, BAS...) su svi iz iste kuhinje - vidi se po istom modelu belog tramvaja koji je svuda korišćen :D Pitanje je kako će na kraju sve to da izgleda i koliko će toga uopšte da bude izgrađeno (npr, mislim da su sve ove staklene zgrade oko stanica na NBG samo ukras na renderu).

Сад архитектонски конкурс БЛОК 2012 добија додатну поенту. ;) Биће ускоро још доста ових предизборних "визија".

Вучко,исправио бих те.Ту је по Жаклини дозвољена градња кула висина до 150м. А иначе у том предизборном треш панфлету доле у запећку је напоменуто да ће се баш ту налазити највише зграде у Београду.Дакле 150м је по њима плафон за Београд.
 
ја сам и даље за то да се БАС стави на место реплике Теразије. блок је довољно велик. урадићу скицу како сам замислио, па ћу да је окачим када је искенирам
 
Ово је само ПР рендер који је по сопственом нахођењу радио ко зна ко.....ништа од овог нема везе са истином, а цео додатак је урађен аматерски...
 
Imam ceo taj deo iz novosti, cista predizborna poluhisterija i maglurija. Jos nemaju ni resenje gde ce premestiti buvljak (preduslov za premestanje stanice) a kamoli gradnju nove zeleznicke i autobuske. Zato su i resili da izgrade onu repliku terazija, malo da zamazu oci, malo da uzmu kintu. Da ima nekih ozbiljnih naznaka oko tih stanica ne bi zauzimali dragoceno zemljiste sa onim zezancijama vec bi ga iskoristili za gradnju projekata koji su tu predvidjeni.


@delija
Kule do 150m su predvidjene tacno u bloku 42, na mestu gde se nalazi ono ilegalno kartonsko naselje..
 
крајње аматерски. набацано пар неповезаних пројеката, малко измењени, трава, дрвеће, провидно стакло и ето.
 
@Nebojša

Najzad da vidimo nesto konkretno i to nazalost ne od onih od kojih bi se to najpre ocekivalo s'obzirom da su zadnjih 12 godina na vlasti. Mozda deluje "prosecno" ali nije ni predstavljen vizuelno detaljnije pa da se ozbiljnije sudi. Nije mi jasno gde si onde video "masivne kule", ja ne vido ni jednu, videh dve malo vise zgrade od ostalih sto je vec prosek za BG ali kule .... doduse najavio je izgradnju jedne ali se ne vidi u projektu. Zato kazem, sacekajmo detaljnije i konkretnije vizije pa onda sudimo o prosecnosti itd. U svakom slucaju najzad neki pomak. Sa ovakvim novostima i treba izaci pred gradjane u predizbornoj kampanji.

Da se razumemo - i jedno i drugo su predizborni pamflet, ali ne može "ono" da bude ozbiljno, a "ovo" da bude mazanje očiju ;)
 
Pa, videcemo ako Vucko dodje na vlast. Ovi mi dojadise, pokazali su sta mogu, nek se lepo sklone pa da vidimo dal neko moze i bolje i vise a od njih moze sigurno!
 
Dragi Nebojša, Brus Springstin je jednom rekao: "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed."

Bilo bi jako nepristojno od mene kada bih ti govorio za koga (ne) treba da glasaš, ali ono što ti savetujem jeste da imaš malo više samopoštovanja. Pokušaj da na prvo mesto staviš ono šta Nebojša misli, zapravo ono šta Nebojša zna i stvari će ti delovati mnogo jasnije i lakše. Nemoj živeti i misliti u okvirima koji ti nameću foteljaši - bili oni Đilas, Vučić, Aca Popović, Pera, Mika, Žika, Laza...

O "Beogradu na vodi" se već dosta ćaska na temi o Savskom amfiteatru, gde je izneto dosta zapažanja, mišljenja, argumenata i kontrargumenata. Neću da se upuštam u tu priču jer ono što najmanje želim jeste da ispadnem nekakav Đilasov advokat. A nekih ranijih godina sam sebi dozvoljavao da ispadnem magare i ložim se po forumu zbog izbora.

Ono što je ovde tema je Beogradska autobuska stanica. I možemo zaista i ti i ja, a izgleda i većina na forumu, da se složimo da je ovo što je izašlo u "Novostima" brzo naškraban crtež u svrhu predizborne kampanje. Svi su skontali da narod više voli da gleda slike, pa se razbacuju renderima.

Međutim, ono što je važnije, makar po mom mišljenju, je da ma ko bio sutra gradonačelnik, ako se u naredne četiri godine autobuska stanica ne izmesti iz Karađorđeve ulice, taj kome građani daju poverenje na izborima može slobodno da skoči sa Brankovog mosta.

Jedino što iz ovog rendera možemo da zaključimo jeste da postoji ideja (formulisana u GUP-u) da se BAS premesti na plac pored Belvila gde je sada neformalno naselje koje bi tokom proleća trebalo da bude iseljeno zbog nastavka izgradnje UMP-a. Sve ostalo je samo ukras na crtežu.

Dakle, ideja postoji. Treba odraditi još neke stvari - završiti novobeogradski UMP, petlju Radnička i most Zemun-Borča. Obilaznica nije toliko važna za autobuse koliko za kamione, ali je i svaki napredak u njenoj izgradnji dodatni plus za izmeštanje stanice. I vrlo je izgledno da se svi ti preduslovi ispune u narednih godinu i po do dve dana.

Ostaje pitanje finansiranja nove stanice. Najlakše deluje scenario prema kome bi za masne pare bila prodata sadašnja lokacija stanice čime bi se pokrio dobar deo izgradnje nove, ali postoji ta vremenska neusklađenost jer je za izgradnju nove zgrade potrebno godinu do dve dana, a Beograd za to vreme ne može da funkcioniše bez glavne autobuske stanice.

Poenta je da, nezavisno od Đilasovih crteža i pamfleta, izmeštanje stanice, na osnovu svega što znamo i o čemu pišemo na ovom forumu svih ovih godina, deluje izgledno, izvodljivo, realno i ne preterano komplikovano.
 
Nebojsa":2qj6070k je napisao(la):
@delija
Kule do 150m su predvidjene tacno u bloku 42, na mestu gde se nalazi ono ilegalno kartonsko naselje..
А шта сам ја написао?
 
Delija
Nije bila replika vec sam samo hteo da preciziram da je rec o bloku 42 :D


Homer
:kk:
 
A sta ce upravi autobuske stanice heliodrom na vrhu zgrade.. :D Ali da volimo sve Grande...sto veca stanica tako da busevi deliju kao tacke.. :kafa: Cak sta vise...a zasto planiraju tako malu staniicnu zgradu..kada nam dodju Kinezi u posetu bas cemo se obrukati.. ;)
 
идеално решење би било када би се Главна станица налазила на Новом Београду,на већ поменутој локацији,а поред те главне да постоје и споредне - Београд север,Београд југ,Београд исток...оне би биле знатно мањег капацитета од главне,али би растеретиле главну...јер аутоматски ко долази из источне,јужне,централне и западне Србије морао би да прелази мостове...а сви знамо да су нам мостови велики проблем :/
 
Posto je sa placa iseljeno divlje naselje i posto se zemljiste sredjuje,a i UMP se zavrsava na ovom delu vec krajem godine mislim da ce polako autobuska stanica poceti da se pominje kao jedan od projekata grada Beograda u buducem periodu.
 
Veliki bi to korak napred bio za ovaj grad, Karadjordjeva bi prodisala i ceo potez Mostar-BAS. Jedan od top5 projekata po vaznosti za Beograd.

SAobracajno nova lokacija je jedna od najboljih mogucih i nadajmo se da ce nas castiti lepom i modernom stanicom.
 
Надам се да хоће,пошто ово место где је сада БАС катастрофално.Прави гужву у саобраћају а и велику емисију штетних гасова у језгру града...
 
vucko":3p72mym3 je napisao(la):
Posto je sa placa iseljeno divlje naselje i posto se zemljiste sredjuje,a i UMP se zavrsava na ovom delu vec krajem godine mislim da ce polako autobuska stanica poceti da se pominje kao jedan od projekata grada Beograda u buducem periodu.

U današnjem Blicu je tekst da će BAS do kraja 2014. biti izmeštena i preseljena na NBG kod Belvila, na zemljištu gde se nalazilo nehigijensko naselje.

I još "Da ne bi ušao u problem u vezi sa vlasništvom građevinskog zemljišta na prostoru sadašnje Autobuske stanice, grad planira da do kraja godine kupi sadašnju autobusku stanicu tj firmu koja je mešavina državnog i društvenog kapitala, kao i malih akcionara.
- Kad se izmesti sadašnja autobuska stanica ostaće zemiljište i tada počinju radovi na rekonstrukciji Karađorđeve ulice. To će biti prvi deo pravog "silaska na reku" - poručuju u gradskoj upravi."

Da znam, šutnja je čudo.
 
Iscitah tekst.Naravno grad vec pokazuje da nema novca jer traze javno-privatno da se gradi nova autobuska stanica koja ne kosta vise od 10-20 miliona eura. :notok:

Za most preko Ade moze se dati 15 miliona eura za ubrzavanje radova ali da se sagradi autobuska stanica ne moze.
 
Projekat NSaerodroma bi mogao da se lepo iskoristi kao BG autobuska stanica ;)
 
Sada kada vise nema Romvila nemaju prava na izgovor.
Ne postoji projekat u gradu koji bi sa tako malom investicijom doneo toliku korist, ako nadju privatnog partnera neka urade na taj nacin samo neka urade sto pre.
Sadasnja pozicija BAS je katastrofalna koji god aspekt da sagledavamo.

Postoji i ono pitanje sta posle, to je vrhusnka lokacija.
 
Kako šta posle , pa opet će da farbaju ogradu :p

Dok neko nekupi tu lokaciju nema selidbe
kasa prazna, zadužieni vec gde je i koliko moglo
jedino da nađemo još nekog donatora , kome ce mo za uzvrat postaviti tatin spomenik tj. isuniti još po neku želju
 
Vrh