Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Autobuska st. bi mogla biti prva lokacija sve od Sava Male do Gazele na kojoj ce poceti sa preuredjivanjem i izgradnjom.
Cudno da vec ne postoje neki ozbiljniji projekti, barem ja nisam cuo.

Voleo bih da tu vidim vise zelenila kao produzetak (ili pocetak od strane savskog trga) Bristol parka.
 
Bili bilo dobro napraviti prugu do aerodroma i autobusku negdje na obilaznici gdje bi je pruga kacila i autobusku onda autobusi nebi ulazili u grad uopste sta mislite :)
 
Ne može , jer to bi onda bilo normalno i logično :)
 
Javno, privatno, kombinovano, stakleno, metalno, betonsko, okruglo, kockasto, Draganovo, Acino - bilo kakvo!!! Samo da počne već jednom da se radi na tome jer već decenijama slušamo istu priču.
 
Bice ako da Bog Acino, i to bolje, brze, jeftinije, lepse, pametnije, ..e, ..e, ..e,.....
 
Ma pustite politiku.

Samo kazem da me plasi ta najava javno privatnog partnerstva jer to znaci da ce neko od privatnika kaparisati placeve na mestu BAS-a.
 
Malo je nedostajalo da se to dogodi već prošle godine kada je banjalučko preduzeće "Damjan" htelo da otkupi državne akcije BAS-a, pa se onda od prodaje odustalo, a Grad je najavio da će preuzeti akcije.

Javno-privatno partnerstvo je obično mač sa dve oštrice, ali uz malo mudrosti projekat može vrlo kvalitetno da se realizuje. Moje mišljenje je da zemljište na kojem je danas BAS na određeni način vredi više neko izgradnja nove stanice i valjalo bi voditi računa u tom slučaju ne budemo oštećeni.
 
Nebojsa":3qp8mw1s je napisao(la):
Bice ako da Bog Acino, i to bolje, brze, jeftinije, lepse, pametnije, ..e, ..e, ..e,.....

Ti jednostavno ne propustas priliku da ..... malo po partijskoj agendi, ja kad nemam nesto pametno da kazem, ja cutim, ne trosim postove.
 
Da razrjesim dilemu zemljiste na mjestu BAS pripada ZS koje je ustupilo isto za autobusku stanicu tako da ako se bude radilo javno privatno partnerstvo taj plac nebi bio u podjeli vec lokali na novoj autobuskoj .A to je bolje da grad isfinansira iz munipicjalnih obaveznica prikupi pare recimo kao uzice za bazen .Jedini BG nije koristio tu opciju za zaduzivanje :)
 
Centralna autobuska stanica u selu ima smisla
Površina i broj stanovnika Bgda obesmišljavaju taj smisao centralizacije u jednu jedinu stanicu

Postoje opravdani razlozi o postojanju prolaznih železničke stanice kao što su NBgd , Rakovice i dr.
Zašto jednostavno i autobuske stanice ne isprate tu postavku prolaznih-trazitnih stanica
em su usput em imaju i železničku vezu

Podelu izvršiti po stranama sveta

Svaka linija inostrana ili domaća morala bi da pristaje na dve usputne stanice na svojoj trasi koja seće Beograd ,ul i iz iz nj.
Linije kojima je krajnja ili početna tačka Beograd reper je sa ,,suprutne,, strane (grada )sveta i gotovo

Objekti za pranje podmazivanje popravke i sl. mogu biti bilo gde u nekoj od postojecih industriskih zona
koje mogu da prime i noćenje praznih autobusa i osoblja
 
kod autobusa koji recimo ide iz makedonije ka mađarskoj i hrvatskoj bez posebne dozvole našeg ministarstva ne sme da staje i da kupi putnike. tako recimo autobusi koji idu iz srbije ka CG ne smeju da primaju/istovaraju putnike osim na krajnjoj stanici,


nisam siguran koliko domaćih linija ima da im je beograd usputna stanica, ali u tom slučaju mislim da bi stanica locirana na nbg-u u 42. bloku bila dobro pozicionirana. pogotovu ako bi se našla gde su "terazije" pa bi bila blizu auto puta.


jedino bi bilo nezgodno linijama koje bi išle ibarskom pa produžavale ka jugu auto putem (ako takve linije uopšte postoje), ali u tom slučaji ni to nije daleko ako bi bus iz pravca radničke došao do stanice, pa odatle ka kružnom toku ka areni i dalje na auto put ka jugu.

u svakom slučaju i ovo kruženje je sigurno kraće i brže nego danas što kruže, ako uopšte postoje takve linije.
 
Kada ce se znati tacna lokacija nove autobuske stanice i jel vec sada 100% sigurno da ce ona biti na NBG?
Sta mislite otprilike kada bi se mogao ocekivati zavrsetak radova i kakav ce uticaj ona imati na gustinu saobracaja i pogorsanje kvaliteta vazduha na NBG?
 
Oko Z. St. NBGD ima mesta na pretek, moze 5 autobuskih stanica da se napravi, jrdino je malo postavljen UMP tik uz prugu.

Autobuska stanica bi trebala da bude ili ispod (laksa varijanta) ili iznad (teza varijanta) zeleznickih koloseka kako bi se omogucilo direktno presedanje sa busa na voz bez izlaska iz stanicnog kompleksa.

Kada bi autobuska stanica bila postavljena normalno na sine sa svakog zeleznickog perona moglo bi da se sidje pravo na autobuske perone a stanicna zgrada bila bi zajednicka.

Idelano bi bilo da celo cudo bude na 4 nivoa:

+ 2 medjugradski/medjunarodni autobusi
+ 1 zeleznica
0 gradski saobracaj
- 1 metro

ali posto je to malo smeliji poduhvat mogu gradski saobracaj i medjugradski autobusi da dele prizemlje.
 
Nisam znao gde da stavim ovo, pa evo ovde:

Napravili su fino stajaliste za autobuse koji idu ka Nisu na autoputu kod autokomande. 50 metara posle onog mesta gde su do sada stajali. Znaci, posle odvajanja za autokomandu, a pre odvajanja za slaviju.
 
azbuki":pto43a3y je napisao(la):
Nisam znao gde da stavim ovo, pa evo ovde:

Napravili su fino stajaliste za autobuse koji idu ka Nisu na autoputu kod autokomande. 50 metara posle onog mesta gde su do sada stajali. Znaci, posle odvajanja za autokomandu, a pre odvajanja za slaviju.


хеј видео сам то..то је дакле за међуградске?
 
zelja87":2exgpyyi je napisao(la):
azbuki":2exgpyyi je napisao(la):
Nisam znao gde da stavim ovo, pa evo ovde:

Napravili su fino stajaliste za autobuse koji idu ka Nisu na autoputu kod autokomande. 50 metara posle onog mesta gde su do sada stajali. Znaci, posle odvajanja za autokomandu, a pre odvajanja za slaviju.


хеј видео сам то..то је дакле за међуградске?

Ne znam, ali sam prilicno siguran da jeste.
 
Било је крајње време, ту је увек била гужва.
 
To sttajaliste je napravljeno jos 1974 ali iz nepoznatih razloga do dans nije koriscenoi inace imate temu stajalista jgpa
 
Ja se bojim da ce ovde biti puno nesreca jer izmedju stajalista za gradske i prigradske autobuse postoji iskljucenje za vozdovac preko koga ce mnogi da pretrcavaju
 
Autobusko stajalište na Autokomandi


U zoni saobraćajne petlje Autokomanda, u smeru ka Nišu, od juče funkcioniše novoizgrađeno stajalište za međumesne autobuse, dok će postojeća stajališta nadalje koristiti samo vozila gradskog i prigradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.


Putnici sa međumesnih autobuskih linija koristiće plato uz novoizgrađenu nišu koja je izmeštena 50 metara unapred u smeru ka Nišu. Do novog stajališta putnici imaju pristup preko stepeništa koje vodi na nadvožnjak i omogućuje pešačku komunikaciju sa Južnim bulevarom i kružnim tokom Autokomanda.



http://www.danas.rs/danasrs/srbija/...jaliste_na_autokomandi.39.html?news_id=240429
 
Da li se zna kada ce poceti izgradnja nove autobuske stanice na Novom Beogradu? Ova koju trenutno imamo je ruglo, ne znam da li neko u regionu ima goru autobusku od nase... Nadam se da ce nakon premestanja, Karadjordjeva i citav taj deo procvetati. :)
 
Stanica jeste ruzna ali daleko od toga da je ruglo jer su poslednjih godina poceli malo da je uredjuju...
Ali i pored toga slazem se da treba napraviti novu glavnu na NBG...
 
Za one koji se sećaju BAS za vreme stare Jugoslavije ovo sada je Crown Plaza.

Međutim, došlo je vreme za izmeštanje, kombinacija autobuska/železnička uz blizinu mostova i autoputa/širokih bulevara je majka Mara spram zagušenja u savskom amfiteatru.

Ima li nagoveštaja o razmerama tj predračunu ovakvog poduhvata?
 
Ranije je pominjano da nova autobuska bi kostala oko 15 tak miliona eura ako se dobro secam.
 
Vrh