Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Autokomanda ("samo" da se rešimo Miškovića).
 
Nbumbic,ta kod pancevackog mosta ne bi bila problem.Jer se moze presednuti na bg voz. i za 15 minuta si na NBG glavnoj stanici voza.

Inace,vec vidim kolone autobusa koje idu umesto kroz centar Beograda preko SMT-a na NBG preko zemunskog mosta,pa dalje duz UMP-a do stanice NBG sto i nije bas preporucljivo.
 
Preseljenje železničke i autobuske stanice će se, po meni, desiti sigurno u doglednoj budućnosti, jer je pritisak građevinskih lobija, kojima oči zasvetle pri pomenu ovih lokacija, suviše jak da bi te stanice ostale tu gde su, a potencijal za dodatnu zaradu osoba na položajima, putem korupcije, suviše veliki. Pri tome uopšte neće biti prioritet da se iznađu najlogičnije nove lokacije za njih (kako bi se dalo zaključiti na osnovu postova u ovoj temi) već da se što manje para utroši na ceo projekat i da se što brže i efikasnije oslobode ove parcele duž Save za novogradnju - jer je to i osnovni motiv za celu priču.
Da su stanice na podjednako nepraktičnom mestu, ali ne u Savskom amfiteatru već na neatraktivnim lokacijama na periferiji, niko se od nadležnih još dugo ne bi bavio planovima za njihovo premeštanje... Jer tu ne bi bilo potencijala za ugradnju pojedinaca na određenim položajima, i razna "čašćavanja" od strane lobista/investitora.
 
Mislim da veličina grada nema mnogo veze sa brojem stanica. Eto Njujork je malo veći od Beograda, a svi busevi staju na jednu te istu stanicu (koja je raspad).
 
jovanovm":etyx7suy je napisao(la):
Mislim da veličina grada nema mnogo veze sa brojem stanica. Eto Njujork je malo veći od Beograda, a svi busevi staju na jednu te istu stanicu (koja je raspad).
U NY svaki prevoznik staje gde mu se cefne. Ja sam izasao jednom u Chinatown-u, a drugi put tamo gde staju Grayhound busevi. U DC-ju autobuska stanica ima 7-8 perona, ali polazaka ima sa vise lokacija u gradu (obican parking). Ali, procentualno tamo malo ljudi koristi bus. Prvo je tu licni auto, pa avion, voz... Bus je na 4. tom mestu... I to ne moze da se poredi sa nama.
 
Chinatown busevi su nešto drugo, oni staju nezvanično (nemaju stanicu). Zato je i karta do Bostona 10 dolara. :)
 
Kod nas je prosto neverovatno da sve mora da se izmesta i gradi bar 2 puta! :rolleyes:

- Zeleznicka stanica
- Autobuska stanica
- Luka Beograd
- Zooloski vrt
- NIS kod Ade
- Hipodrom
- Sajam

Uskoro ce se naci neki pametnjakovic koji ce zeleti da preseli Beograd na neko drugo mesto...
 
Mislim da se radi o tome da na vreme nisu izmesteni ti objekti a ne da ih jedini kao budale pravimo na drugom mestu.Samo kasnimo za civlizacijom ;)
 
I kasnimo i dokaz koliko se ovde sve radilo neplanski od danas do sutra bez dugorocne vizije. Posle Instanbula mozda najlepsi polozaj u EU, a jedan od ruznijih gradova u p...u m......u :gobb:
 
spatiotecte":2uy4yl1b je napisao(la):
Uskoro ce se naci neki pametnjakovic koji ce zeleti da preseli Beograd na neko drugo mesto...
Па колико су све засрали што јесу и нису могли, то и није тако лоша идеја. :p
 
Применљиво јесте али зашто би поред толико слободног простора овако сабили аутобуски терминал.Ово у Ријеци је изнуђено решење.
 
Upravo...KOd nas trebaju samo 2 sprata,prizemlje za perone,podzemna garaza za automobile i recimo 2 sprata za poslovni prostor i administraciju i gotovo.
 
stf":28sks6ir je napisao(la):
donato86":28sks6ir je napisao(la):
@zidar

U neku ruku Autokomanda obavlja ono na sta sam mislio. Nije pravi terminal, ali je stajaliste. Ne znam samo da li svi autobusi koji prolaze tuda tu i staju. Ako ne, trebalo bi.
Сви стају, али је јако небезбедно и ствара чеп.
Требало би само уретити терминал, тј. одвојити међуградски од градског да се не гузе сви на 50 метара.


Kaда би се станица изместила на НБГ, пола аутобуса би изашло на аутокоманду.
 
sizif":2w6pehsn je napisao(la):
Једноставно, то је последица чињенице да код великог броја овог квалитетног форума препознајем јалови синдром критизерства и потребе да се у Београду и Србији препознају само сиви и црни тонови. И, што је посебно трагично, том синдрому врло често робују интелигентни и образовани људи, управо они који би требало да допринесу побољшању стања.
:kk: :kk: :kk:
Jalova inteligencija, koju je sramota svog nacionalnog (ili otadzbinskog ili drzavnog, kako god) okvira, to je jedini problem koji u ovoj zemlji postoji, sve ostalo su prazne price.
 
ocekivac":2y3xf1q9 je napisao(la):
sizif":2y3xf1q9 je napisao(la):
Једноставно, то је последица чињенице да код великог броја овог квалитетног форума препознајем јалови синдром критизерства и потребе да се у Београду и Србији препознају само сиви и црни тонови. И, што је посебно трагично, том синдрому врло често робују интелигентни и образовани људи, управо они који би требало да допринесу побољшању стања.
:kk: :kk: :kk:
Jalova inteligencija, koju je sramota svog nacionalnog (ili otadzbinskog ili drzavnog, kako god) okvira, to je jedini problem koji u ovoj zemlji postoji, sve ostalo su prazne price.

Najveci problem koji u ovoj zemlji postoji je dubinska korupcija i shvatanje vlasti. Predji cenzus i uguraj se u vlast - i zavrsio si posao. Dobijes neki "sektor" ("zivotna sredina" - Dulicevci, "infrastruktura" - Mrki, "investicije" - "eksperti"...) i mozes da radis bukvalno STA GOD HOCES, ukljucujuci i gradnju soping mola od 75 hiljada kvadrata mimo svakog urbanistickog plana i na parceli koju si maznuo za dzabe. Srbija je IZBORNA DESPOTIJA a ne demokratija jer onaj ko pobedi na izborima postaje vlasnik a svi mi njihovo roblje. U kojoj to "demokratskoj" zemlji popunjavas CETRNAEST uplatnica i saginjes se na raznim salterima po nekoliko sati samo da bi registrovao kola? O gradjevinskim dozvolama da ne govorim. Njih je nemoguce na razuman nacin pribaviti cak ni onima koji bi da grade nesto dobro dok je ortopedovim pulenima dozvoljeno sve. Po nekim procenama korupcija nas kosta PREKO MILIJARDU evra godisnje.

Sledeci problem je mentalitet u kome su i pored sve te kradje i haosa glavni problem "ovi sto masu stranim zastavama" (poznato od Milosevica), "klero-fasisti" (LDP i NGO-ovsko shvatanje), "komunjare" (SPO-vci), itd. i naivno shvatanje da bi sve bilo super samo da se "njih" resimo. Ako kazes da je "jalova inteligencija koja eto SVE kritikuje" JEDINI PROBLEM u ovoj zemlji onda i sam razisljas na takav nacin i indirektno pomazes da se ovaj gornji problem ne spozna u svojoj pravoj velicini.

Na kraju cak i da neko SAMO zakera, sta je tu problem? Svako zakeranje se DA rasclaniti (samo treba volje) na to da li je opravdano ili nije. Ako nije, to se moze pokazati bez argumenta "ti samo zakeras" nego necim realnim. A ako JESTE onda to realno vodi napretku jer ce mozda nesto da se uradi po tom pitanju. Zakeranje i kritizerstvo su jedan od NAJMANJIH problema u ovom drustvu, ako su uopste problem.
 
Ocigledno su promenili plan za novu autobusku stanicu cim su poceli izgradnju parka Terazija iz 30tih na mestu gde je bila planirana stanica. :notok:
 
По најновијем ГУП-у аутобуска станица је планирана у истом блоку (42), али са јужне стране железничке станице. Због потенцијалног ширења ЖС боље је да се прави овај парк него нека зграда.
 
Vrh