Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Meni se zbog položaja klime učinilo da su ono prikolice, obzirom da im vire zadnje stene i malo se vidi krov. Ima li onda i neki Lastin tamo ili mi se i to učinilo?😅 Čini mi se da sam video jedan ili dva koji su drugačije ofarbani od GSP. Mislim na onaj deo nazad koji je kod Laste crven, a kod GSP-a beo.
 
IMG_20220313_103738_865.jpg
IMG_9580 (1).jpg

Prelepo mesto za slikanje :)
 
Meni se zbog položaja klime učinilo da su ono prikolice, obzirom da im vire zadnje stene i malo se vidi krov. Ima li onda i neki Lastin tamo ili mi se i to učinilo?😅 Čini mi se da sam video jedan ili dva koji su drugačije ofarbani od GSP. Mislim na onaj deo nazad koji je kod Laste crven, a kod GSP-a beo.
Moguće da je Lastin,njima ne rade 7903,7905 i 7906 nekoliko meseci.
 
Sve u svemu, priča bi bila puno bolja da su novi autobusi. Ako ono sve čeka popravku, stvarno ne znam šta možemo očekivati od novih koji tek treba da stignu...
 
U Novom Sadu svih 50 komada BMCa radi bez ikakvih kvarova već nekoliko meseci koliko ja znam.
 
Тешке канте су БМЦи и најгори отпад који је икад виђен у БГ саобраћају. Тесна конкуренција су наравно Хајгери, такође тешке и веома скупоцене увозне канте, и то милион пута горе од било којег аутобуса до сада.

Чак сам (због ових ломова) и на несрећну Н серију Икарбуса почео да гледам благонаклоно и некако се радујем сваки пут када их видим на улици.
 
U Higerima je bar prijatnija vožnja, ne bruji tako da ti posle vožnje uši pište pola sata
 
Da li postoji neki autobus koji na ovom forumu nije dobio epitet krša i kante?
 
Sjajno je što naprdni talog šteka BMCove za dane pred izbore. Nadam se samo da imaju i spremljene vozače koji će da voze sve to.

O-ooo... Mogu se kladim da o tome nisu ni razmišljali. :ROFLMAO:
Da li postoji neki autobus koji na ovom forumu nije dobio epitet krša i kante?
Solaris, Mercedes, MAN.

Nema na čemu, živ bio.
 
Danas ujutru, oko 7.30 sam se na liniji 85 vozio BMC-om g.br 3317. Da li je u pitanju neka zamena za pokvareni Solaris ili su i na ovoj krenuli da stavljaju solo buseve?
 
Taj 3317 je na 85ici i posle je iskljucen. Odvezli su ga u servis na autoputu gde je i sad.
 
Pored 5-6 zglobnih Japanaca koje je Novi Beograd rashodovao u poslednjih mesec dana, možda i manje, danas je rashodovan i jedan od preostala dva IK201 u tom pogonu, 1112.
 
Pozdrav svima,
Nisam bio aktivan jedno vreme, te eto me opet.

Od danas je doslo do izmena reda voznje na pojedinim linijama i to onih iz pogona Kosmaj.
Linije koje saobracaju pored zeleznicke stanice "Beograd centar", pojacane su i od danas ce imati manji interval polazaka (36, 38a) , a na stetu konkretno linije 27E, koja je ostala, koliko sam mogao da vidim bez dva busa. Kosmaj je najvise buseva upravo slao na 27e, te mu ovo dodje nekako " logicno".
Linija 27e je i ovako imala dosta poteskoca u funkcionisanju, sve starija vozila se u poslednje vreme mogu videti, pretezno conecto, solo autobusi, dosta ispadanja sa vremenom, a i samo Mirijevo se dosta prosirilo. Voleo bih samo da znam, na osnovu kojih "snimanja" su oni to uradili.
Neka dodju u jutarnji spic i videce svu suludost svojih odluka.Propustanje autobusa , jer zbog guzve nije moguce uci.

U nedostatku i vozaca i autobusa, bice po onoj " dok jednom ne smrkne, drugom ne svane".
 
Vrh